Doporučte pneu pro mou 603ku

Technické problémy s našimi tatrovkami

Užívateľov profilový obrázok
Lojzkův vnuk
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 265
Dátum registrácie: 01 Jún 2006, 13:20
Bydlisko: Kopřivnice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Doporučte pneu pro mou 603ku

Príspevok od užívateľa Lojzkův vnuk » 12 Júl 2012, 08:54

Právě to řeším, sice ne kvůli STK tam s tím problémy nikdy neměli, ale kvůli testaci, aby auto bylo v takovém stavu v jakém dnes jezdí a bude testováno si to mám nechat zapsat do velkého techničáku. Tak jsem šel na registr a tam mě poslali pro ten papír od výrobce. Papír už mám, ale nefungoval registr, takže zapsání se uskuteční až po mé dovolené, snad ten slavný registr za 14 dní bude normálně fungovat. :(
Prílohy
pneuT603.JPG

csuhy_
Diskutujúci
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 26 Jún 2012, 18:22
Kontaktovať užívateľa:

Re: Doporučte pneu pro mou 603ku

Príspevok od užívateľa csuhy_ » 13 Jan 2013, 12:48

Ahoje. Poradte prosim idelanu radialnu penumatiku na T603/2 rozmeru 185/80/R15. Potrebujem kupit 4 kusky. Potrebujem aby pekne vyzerala mala co najviac historicky vzhlad. Vredestein sprint classic nechcem, mal som moznost vidiet a ten vzor co maju z boku strasne kazi dojem. Poprosim ak viete o nejakej znacke, poslite mi prosim aj nejaky link na webshop. Dakujem krasne za akukolvek radu. Roman.
P.S.: Aktualne mam obute diagonalky 6,70 R 15 ale uz dosluhuju, na dvoch sa mi vytovrila bublina a nechcem uz na tom jazdit. A o dalsie stare diagonaly nemam zaujem, stane sa s nimi to iste za chvilu. Cize chcem to dat na radialy. Precital som vsetko mozne, som rozhodnuty pre rozmer 185/80/R15 (co naviac podobny 6,70 R 15) len neviem najst dodavatela. Nakladne pneu by som nechcel, a novy design Vredesteinu je hrozny. Este raz diki.

Ruda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21 Feb 2014, 16:33
Tatry, ktoré vlastním: T2-603 r.v. 1971 (+/-, ale v interiéru spíš +/+ let)
Bydlisko: Stredocesko
Kontaktovať užívateľa:

Re: Doporučte pneu pro mou 603ku

Príspevok od užívateľa Ruda » 03 Nov 2014, 16:32

Ahoj všem,
tak to na mne začíná také doléhat a koukám na možnosti bačkůrek na T2-603:
Federal-ss-657-185-80-r15-93t absolutní nounejm, ale není to cargo. Zkušenost nemám, ale jeví se jako relativně nová alternativa. Historický vzhled u ní nehledejme :-(

Michelin-xvs-p-185-80-hr15-93h doporučuji z vlastní zkušenosti, asi není nic lepšího. Super vzhled, jízdní vlastnosti bez chyby. Chyba je však na cenovce :-( Dojíždím je a pláču. Na nové prostě není :-(

Co se vzhledu týče zajímavá aternativa, ale jsou to VAN Toyo-h02-185-80-r15-103s

A ať moc neotravuju tak ještě jedna, jestli správně uvažuju tak to není cargo: Ovation-vi-682-185-80-r15-93t

Omlouvám se, zda to bude vypadat jako reklama, tak to není myšleno, jde o nějaký další alternativní výběr toho, co je aktuálně na trhu "necargo".

Dovolil bych si ještě položit dotaz do pléna. Uvažovali jste někdo o protektorech?
Já to zkusil s tímto výsledkem: běžný protektor (na vlastní jádro v dobrém stavu) je za 750 kaček, ale jedná se o vzorek tvrdosti Cargo, pro T603 se nedoporučuje - kvůli vysokému příčnému zatíženížení ve smyku by mohlo dojít k oddělení běhounu od jádra. Lepší běhoun je již v cenách kolem 2000 za kus. Záruka je standardně dva roky (ano dva), ale pouze v případě, že pneumatika je opotřebovávána jak mi bylo řečeno hranově souměrně, což u Tatry, tedy mé T2-603 fakt nehrozí. Záruka se nevztahuje na opotřebení či předpokládaný kilometrový výkon, ale na částečné či úplné oddělení běhounu, změny tvaru, nekvalitní a nesouměrné navaření běhounu a jiné možné technické nedostatky při výrobě protektoru.

Pokud jsem nenapsal některé technické výrazy přesně, omlouvám se.

Jdu se dál trošku pídit po možnostech a jelikož nechci cargo kvůli jejich tvrdosti, tak jsem zvědav jak to dopadne.

Hezký den
Ruda

Užívateľov profilový obrázok
chupacabra
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 24 Dec 2005, 20:56
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 805 valník
Tatra 603; 603-2
Tatra 613-2
Bydlisko: mam
Kontaktovať užívateľa:

Re: Doporučte pneu pro mou 603ku

Príspevok od užívateľa chupacabra » 04 Nov 2014, 14:16

ja som kúpil tieto Nankang Classic 001 185/80 R15 93V, super retro vzhľad, dobrá cena, nie sú cargo..
Prílohy
Classic001zoom.jpg

Užívateľov profilový obrázok
chupacabra
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 24 Dec 2005, 20:56
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 805 valník
Tatra 603; 603-2
Tatra 613-2
Bydlisko: mam
Kontaktovať užívateľa:

Re: Doporučte pneu pro mou 603ku

Príspevok od užívateľa chupacabra » 04 Nov 2014, 14:20

alebo klasika Vredestein Sprint Classic 185/80 R15 91H

Ruda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21 Feb 2014, 16:33
Tatry, ktoré vlastním: T2-603 r.v. 1971 (+/-, ale v interiéru spíš +/+ let)
Bydlisko: Stredocesko
Kontaktovať užívateľa:

Re: Doporučte pneu pro mou 603ku

Príspevok od užívateľa Ruda » 04 Nov 2014, 18:04

Ty jo ty Nankang vypadají moc pěkně. Jak to drží na silnici? Tedy jak se pneu chová když je mokro a zatáčka a mnou tolik milované vyjeté koleje? Vzhled je fakt super, retro jako bejk - teda z mého pohledu. Značku vůbec neznám, ale takových je mnoho včetně toho co jsem psal já. Jdu na ně kouknout.

Co já mám zkušenost, tak ty Michelinky jsou super,ale cena je šílená. Dle zkušeností jsou ty Vredesteiny co se chování týče taky výborné, ale nějak mi k dvojce nesedí ten design - teda dle netu jsem našel, že jsou jak v klasickém provedení s hladkým bokem, tak s tím řekněme zdobným, kde je vzorek běhounu až do půlky boku - pro fakt staré veterány je to hezké, ale ještě jsem je neviděl live na T603 (žádné - ani na jedničce a ani na dvojce).

Nemáš prosím pěkně třebas obrázek Tatry, kde by to bylo vidět, jak vypadají Vredesteiny namontované?

Moc díky
R

Užívateľov profilový obrázok
chupacabra
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 24 Dec 2005, 20:56
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 805 valník
Tatra 603; 603-2
Tatra 613-2
Bydlisko: mam
Kontaktovať užívateľa:

Re: Doporučte pneu pro mou 603ku

Príspevok od užívateľa chupacabra » 04 Nov 2014, 18:50

požičal som si pár foto z netu s jedničkou s Vredesteinmi..
ohľadom tých Nankangov, ešte som ich nenahodil, takže neviem posúdiť, ale určite to je lepšie ako pôvodné originál pneu, ktoré som tam mal doteraz..
mám na tú značku ale dobré referencie od známych aj z pneuservisu..
Prílohy
mix_Tatra_060.jpg
DSC07267.jpg

csuhy_
Diskutujúci
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 26 Jún 2012, 18:22
Kontaktovať užívateľa:

Re: Doporučte pneu pro mou 603ku

Príspevok od užívateľa csuhy_ » 04 Nov 2014, 20:23

Ja som nakoniec kupil vyssie spominane Federal-y. A mozem povedat ze som uuuplne spokojny. Dezen nie je retro styl ale velmi dobde drzia smerovu stabilitu a su neskurocne tiche s kultivovanym chodom. Dal som si na ne navuklanizovat biely lem a som maximalne spokonny. Sice som na tych gumach presiel len okolo 1500 km ale aj tak mega rozdiel oproti diagonalam.

Ruda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21 Feb 2014, 16:33
Tatry, ktoré vlastním: T2-603 r.v. 1971 (+/-, ale v interiéru spíš +/+ let)
Bydlisko: Stredocesko
Kontaktovať užívateľa:

Re: Doporučte pneu pro mou 603ku

Príspevok od užívateľa Ruda » 04 Nov 2014, 21:54

Ahoj,
díky moc za fotky. Musím říct, že to nevypadá ta hrozně jak jsem čekal :-)

Ruda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21 Feb 2014, 16:33
Tatry, ktoré vlastním: T2-603 r.v. 1971 (+/-, ale v interiéru spíš +/+ let)
Bydlisko: Stredocesko
Kontaktovať užívateľa:

Re: Doporučte pneu pro mou 603ku

Príspevok od užívateľa Ruda » 04 Nov 2014, 22:01

csuhy_ napísal:Ja som nakoniec kupil vyssie spominane Federal-y. A mozem povedat ze som uuuplne spokojny. Dezen nie je retro styl ale velmi dobde drzia smerovu stabilitu a su neskurocne tiche s kultivovanym chodom. Dal som si na ne navuklanizovat biely lem a som maximalne spokonny. Sice som na tych gumach presiel len okolo 1500 km ale aj tak mega rozdiel oproti diagonalam.
Tak to jsi právě vylepšil boční vzhled. Mně šlo právě o to, že ty pneumatiky jsou z boku příliš moderní. Co se dezénu týče, ten není pro mne asi až tak prioritou co se vzhledu týče, ale pro mne je důležitější kriterium kvality vlastností a jízdní stability. Takže pokud je pneumatika z boku řekněme retro a má moderní dezen, tak to pro mne není mínus :-)

Ruda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21 Feb 2014, 16:33
Tatry, ktoré vlastním: T2-603 r.v. 1971 (+/-, ale v interiéru spíš +/+ let)
Bydlisko: Stredocesko
Kontaktovať užívateľa:

Re: Doporučte pneu pro mou 603ku

Príspevok od užívateľa Ruda » 15 Apr 2015, 21:48

Tak jsem právě objednal Vredesteiny.
Také se vy, kdož je budete v brzku shánět připravte na to, že poněkud podraží, protože dle sdělení výrobce, jelikož je o tyto pneumatiky aktuálně malý zájem, zejména v "našem" rozměru 185/80 R15, tak se neplánuje výroba další várky, dokud aktuálně vyrobené nebudou vyprodané.
Objednal jsem pneumatiky přes net a prodejce mi sdělil, že bohužel muset mou objednávku zrušit, protože tyto gumy nemá a výrobce je neplánuje v tomto roce vyrábět, poslal jsem dotaz výrobci a ten byl poněkud zdrženlivější v termínech, ale sdělili mi to, co jsem napsal výše.
R

Užívateľov profilový obrázok
chromkar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 28 Mar 2009, 09:02
Kontaktovať užívateľa:

Re: Doporučte pneu pro mou 603ku

Príspevok od užívateľa chromkar » 17 Apr 2015, 18:20

Ten výrobca sa asi inšpiroval trhovými princípmi KLDR, keď to, o čo nie je záujem zdraží, aby sa to predávalo ešte horšie.

Ruda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21 Feb 2014, 16:33
Tatry, ktoré vlastním: T2-603 r.v. 1971 (+/-, ale v interiéru spíš +/+ let)
Bydlisko: Stredocesko
Kontaktovať užívateľa:

Re: Doporučte pneu pro mou 603ku

Príspevok od užívateľa Ruda » 01 Jún 2015, 21:38

Dobry den vsem.
Tak moje Tatrinka dostala nove Vredesteiny a udelala technickou na prvni pokus, coz jsem rad :-) kdo by nebyl, ze? Jen se musim podelit o par informaci. Portal nejlevnejsipneu.cz je banda slibotechniku, kteri nevedi co prodavaji, ale za to pristup drzosti maji na jednicku. U nich fakt nebudu nakupovat uz nikdy nic. Pneumatiky slibili, objednavku zrusili a jednali opravdu ohavne. Priplatil jsem cca stovku na gume a zaplatil si luxusni jednani konkurence - dobre utracene penize. Uz jsme na Vredesteinech neco malo najeli a jizdni vlastnosti fakt vyborne. Jsem rad ze jsem je na doporuceni poridil. Jen budu muset koupit lepsi cernidlo, puvodni se smyva v prvni louzi.

Ruda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21 Feb 2014, 16:33
Tatry, ktoré vlastním: T2-603 r.v. 1971 (+/-, ale v interiéru spíš +/+ let)
Bydlisko: Stredocesko
Kontaktovať užívateľa:

Re: Doporučte pneu pro mou 603ku

Príspevok od užívateľa Ruda » 01 Jún 2015, 21:42

Jo a jeste jedna informace od Vredesteinu. Pneu Classic sprint delaji okrajove dle zvysene poptavky, takze pokud maji zasobu skladem (u vyrobce) tak dalsi na sklad nedelaji, pry to vychazi ze delaji varku kazde 2 - 3 roky. Ale ukonceni vyroby se neplanuje!!! :-)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných