Výměna zámků T2-603

Technické problémy s našimi tatrovkami

Ruda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21 Feb 2014, 16:33
Tatry, ktoré vlastním: T2-603 r.v. 1971 (+/-, ale v interiéru spíš +/+ let)
Bydlisko: Stredocesko
Kontaktovať užívateľa:

Výměna zámků T2-603

Príspevok od užívateľa Ruda » 30 Máj 2014, 14:13

Zdravím Vás všechny,
mám prosbu. Jak moc je náročné vyměnit zámky (vložky) na T2-603? Na co všechno je nutné si dát pozor? Původní zámky jsou už fest oběhané a občas se klíček nemůže chytit. Zkusil jsem nechat udělat nové klíčky, ale těma to taky nejde. Rovnou bych nejradši vyměnil i startér (teda ne startér, ale klíček).
Dají se někde sehnat v solidním stavu zámečky na T603? Posledně jsem zamknul a zjistil jsem, že jsem nezamknul....už je to fakt vykvrdlaný.

Nejsem automechanik, ale řekněme kutil, ale nechci to vyprasit a poškodit, ale zase nechávat někde na výletu odemčené auto...no tak to nechci.

Moc děkuji za rady.

R

Ruda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21 Feb 2014, 16:33
Tatry, ktoré vlastním: T2-603 r.v. 1971 (+/-, ale v interiéru spíš +/+ let)
Bydlisko: Stredocesko
Kontaktovať užívateľa:

Re: Výměna zámků T2-603

Príspevok od užívateľa Ruda » 03 Jún 2014, 13:14

To z Vás nikdo neměnil zámky? :?: Tak já to nějak zkusím je vydolovat a uvidíme. Spíš mne fakt zajímalo, na co si při vyndavání dát bacha, jestli tam není nějakej skrytej čertík...
R

SKRAT5OO
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 17 Jún 2013, 18:55
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 OTS-ES
Kontaktovať užívateľa:

Re: Výměna zámků T2-603

Príspevok od užívateľa SKRAT5OO » 03 Jún 2014, 16:40

ako je to na šestotrojke neviem, ale ja som mal podobný problém na svojej šestotrinástke. Odomknúť sa mi zvyčajne podarilo po niekoľkých desiatkách sekúnd hľadania tej správnej polohy kľúča. zamykanie to isté možno ešte horšie. nakoniec som vymontoval oba zámky (pol hodina) a zaniesol som ich do kľúčovej služby. Tu mi ich chlapík kompletne rozobral vyčistil a spravil k nim nové kľúče. Teraz sa zámky zamykajú a odmykajú úplne bez problémov.

Užívateľov profilový obrázok
tatrawerke
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 16 Nov 2008, 17:42
Kontaktovať užívateľa:

Re: Výměna zámků T2-603

Príspevok od užívateľa tatrawerke » 03 Jún 2014, 18:17

http://www.tatra603.cz/chromovy-stred-k ... -chromovy/
sundáš tapec a kliku.Pak vyndáš čudl se zámkem a ze strany je červík.V zádu si vyndej celej zámek a pak už na tp přijdeš.

Ruda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21 Feb 2014, 16:33
Tatry, ktoré vlastním: T2-603 r.v. 1971 (+/-, ale v interiéru spíš +/+ let)
Bydlisko: Stredocesko
Kontaktovať užívateľa:

Re: Výměna zámků T2-603

Príspevok od užívateľa Ruda » 04 Jún 2014, 11:18

Díky moc. Tak jsem se do toho včera večer pustil. Vzadu u motoru to šlo krásně snadno, ale u té kliky se tomu teda nechce. Budu to muset udělat za denního světla, při zářivce jsem na to moc dobře neviděl. Ta klika tam drží jako víra :-) Já se právě bál, aby tam někde nebylo nějaký "udělátko" závlačka, která není na první pohled vidět, skryté táhlo a tak. Asi si rovnou nechám přestavit stavítka - jeden nikdy neví. S tím klíčnictvím je to super nápad. říkal jsem si že vyměním zámky za jiné, ale když se to nechá takhle rozebrat, tak do toho jdu. ¨
Díky moc
R

Užívateľov profilový obrázok
tatrawerke
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 16 Nov 2008, 17:42
Kontaktovať užívateľa:

Re: Výměna zámků T2-603

Príspevok od užívateľa tatrawerke » 04 Jún 2014, 20:27

vyšroubuj ten krátkej šestku šroubek a kladivem bouchej do toho černýho plechu do strany a klika vypadne a plech Ti spadne dolu do dveří :D

Ruda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21 Feb 2014, 16:33
Tatry, ktoré vlastním: T2-603 r.v. 1971 (+/-, ale v interiéru spíš +/+ let)
Bydlisko: Stredocesko
Kontaktovať užívateľa:

Re: Výměna zámků T2-603

Príspevok od užívateľa Ruda » 06 Jún 2014, 12:02

Tak už vím kde byl problém :-) A kladivo nebylo třeba :-) Stačil vzepřenej hever ;-)
Ne vážně. Problém byl v tom, že původní majitel vyměnil nejspíš těsnění pod klikou za něco nevím co, nějakou gumu, která se časem roztekla a přilepila kliku ke dveřím - docela festovně musím říst. Naštěstí auto neutrpělo škodu, povolila ta gumová hmota a lihem to šlo krásně pomalu vyčistit.
Takže vyndáno.
Zkusím zda v zámečnictví/klíčnictví budou umět přestavět a vyčistit vnitřek zámečku, problém je v tom a je to v zámečku vidět, že se nevracej ty válečky uvnitř zámečku (stavítka?).

Rád bych zachoval co nejvíc původních originálních součástek vozu, pokud to nepůjde, dostane Tatřinka nové zámečky.

Díky moc všem za rady kudy tudy

R

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných