T 613-3

Technické problémy s našimi tatrovkami

Užívateľov profilový obrázok
Krieg
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 21 Mar 2008, 10:02
Tatry, ktoré vlastním: 613, 600, 603-2, 805, 57b, 75
Kontaktovať užívateľa:

T 613-3

Príspevok od užívateľa Krieg » 29 Sep 2011, 00:57

Mám prosbu na zkušenější majitele/provozovatele vozidel Tatra. Složka o vozidlech na prdej je zamčená, tak píšu sem.

Jezdím hlavně s Opelem Vectra, Octávkou a Trabantem, sem tam VW Broukem nebo Volhou, ale duše tatrováka se nezapře a koukám po 613ce. Sice se od doby tátovo sběratelství zachovala 603ka (druhá bohužel zašla dávno na zloděje a kopřivy), Tatraplány, 75, 805 aj., ale vše je bez čísel a ne na okamžité zprovoznění a víkendové ježdění, spíš na renovace po dokončení vysoké, což je za dlouho. Zaujala mě ale 613ka u jednoho staršího pána, která je v červené barvě, má zachovalé červené čalounění, korozi dle ohledání jen povrchovou na lemech blatníků, a pod LZ okénkem, prahy vypadají celkem zdravě a podlahy též, při ohledání vůz vypadá jako celkem slušně ošetřovaný. Celkem mě na vozidle láká i částečně rozebraná, ale opravitelná zástavba na LPG. Problém je že je vůz odhlášen, pedál spojky po vyšlápnutí zůstal na podlaze, brzdový sice tuhý je, ale to ještě není výhra, dlouho to stálo.

Má cenu do toho jít? Má to naběháno skoro 300 tkm a majitel si jí cení kolem 50 tis., bylby ochotný to vyměnit za předrenovační Volhu a Renaultka 4CV, ale i tak si říkám, jeslti to není cesta do pekel, jestli mě to auto nesežere. Na 15 let starém Opelu si vše spravím sám, vyvařit si blatníky aj umím, to není takový problém, spíš jde o shánění dílů, možná slabá místa, co nepoznám, když jsem 613ku zblízka ohledával poprvé u tohoto majitele...

Kdyžtak nahraju třeba na rajče i fotografie k posouzení, jestli by někdo ze zkušených majitelů byl ochoten poradit a upozornit mě na možné problémy.

Díky.

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Re: T 613-3

Príspevok od užívateľa radek » 29 Sep 2011, 08:17

Bez fotek a prohlídky těžko soudit, buď to sem vyvěs, nebo dej odkaz. Nicméně dlouhostání nedělá dobře žádným autům. Pokud máš k těm 50k dalších cca 30-50 na "zprovoznění" a nenadálá překvapení, teoreticky by Ti mohlo vzniknout pojízdné relativně spolehlivé auto v nálezovém stavu, schopné projít TK+ME, se kterým půjde jezdit. Pokud je těch 50k pro Tebe strop, vyber něco jiného, řada T613 vyžaduje obecně poměrně zásadní finanční injekce, aby vydržela v provozu, či dokonce reprezentovala, zejména při takhle nízké pořizovací ceně. Jo, pojem "povrchová koroze" karoserie T613 moc nezná, v drtivé většině pupen = díra krz :-D

Užívateľov profilový obrázok
Krieg
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 21 Mar 2008, 10:02
Tatry, ktoré vlastním: 613, 600, 603-2, 805, 57b, 75
Kontaktovať užívateľa:

Re: T 613-3

Príspevok od užívateľa Krieg » 29 Sep 2011, 21:53

Na Rajče mi už nejde se přihlásit, tak jsem nahrál alespon tyhle fotky.
Prílohy
Fotografie1271.jpg
Fotografie1288.jpg
Fotografie1280.jpg
Fotografie1139.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Thomas
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 585
Dátum registrácie: 08 Dec 2004, 23:07
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: T 613-3

Príspevok od užívateľa Thomas » 29 Sep 2011, 23:36

Ahoj, řekl bych, že tahle tatra ještě stojí za záchranu. Nicméně, po několikaletých zkušenostech s provozem podobného auta bych zařadil tento exemplář spíš do kategorie "na renovace po dokončení vysoké" než "na okamžité zprovoznění a víkendové ježdění". I druhá varianta je představitelná, vše se ale řídí rozpočtem, který hodláš investovat. Já myslím, že provozní a hlavně spolehlivý technický stav v rámci 50 tisícové investice (mimo pořizovací cenu) je veliký optimismus, ne-li utopie. Sám bych o tom s podobným finančním limitem ani neuvažoval.

Užívateľov profilový obrázok
chromkar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 28 Mar 2009, 09:02
Kontaktovať užívateľa:

Re: T 613-3

Príspevok od užívateľa chromkar » 30 Sep 2011, 19:53

ak ta toto auto "zaujalo", tak to mas naozaj zvlastny vkus....inak to co napisal Thomas by som dvakrát podciarkol a trikrat zvyraznil

Užívateľov profilový obrázok
Maxono
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 688
Dátum registrácie: 25 Aug 2006, 21:46
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Krušovce, Topoľčany
Kontaktovať užívateľa:

Re: T 613-3

Príspevok od užívateľa Maxono » 30 Sep 2011, 22:12

Podľa fotiek by to mal byť model 91. Ten je považovaný za menej koróziivzdorný ako staršie ročníky. Teda blatníky na výmenu, miesta pod zadnými trojuhoníkovými okienkami na vyvarenie. Ako sú na tom uloženia predného stabilizátora, zadné nápravnice, uloženia tlmičov? To sú obávané miesta pre hrdzu ktoré niesú vidieť na prvý pohľad. Ako je na tom motorový priestor? Má auto nejakú nadštandartnú výbavu? Ak je ale auto bez papierov, dlho stálo a je preto zrejme nepojazdné + má ďalšie závady vyplívajúce z dlhodobého stánia, 50 000 je veľmi nadnesená cena. Radím ti skús sa dohodnúť na (podstatne) nižšej cene, alebo hľadaj v inzercií. Stále sa dá naraziť na auto za podobné peniaze, ktoré však bude mať papiere a bude aj pojazdné. Lepší stav však nečakaj.

Užívateľov profilový obrázok
Krieg
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 21 Mar 2008, 10:02
Tatry, ktoré vlastním: 613, 600, 603-2, 805, 57b, 75
Kontaktovať užívateľa:

Re: T 613-3

Príspevok od užívateľa Krieg » 01 Okt 2011, 21:14

No 50 je orientační cena, jak si to dědula cení, pro mě je směrodatné, že to je ochoten vyměnit za Volhu 2410, která je ke kompletnímu vyvaření spodku, hlavně nosníků, Wartbura 353 a Rencka, co mu k tomu chce táta dát. Takže zbavíme se vraků za pořádný vůz.

Jinak pod přední kapotou je vše perfektní, nenašel jsem tam žádnou závadu, v motorovém prostorů je to uložení tlumíčů nejsíš také v pořádku, nekvete to nikde a vypaadá to ošetřovaně. Před tím zadním uložením pružin a korozí nosníků mě varoval už pan Barchánek, u nás na Brněnsku známý tatrovák, tak jsem se po tom koumal a neviděl jsem problém.

No nadstandard je ten plyn, sic je to rozhozené a propadlá láhev, ale to pro mě není problém, zkompletovat a otlakovat bombu si můžu sám. Na A sloupku nahoře je mikrofon, ale k čemu vede, to nevím, telefon tam instalován není, snad leda pozůstatek z handsfree. Celkem devíza by měla být, že je tam ten původní tpecírunk bez poškození, sic majitelova představa o hodnotě čalounění 40 tis. je samozřejmě zcestná.

Každopádně budu trvat na navrčení motoru před provedením výměny, nerad bych to vzal se zadřeným.

Užívateľov profilový obrázok
Maxono
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 688
Dátum registrácie: 25 Aug 2006, 21:46
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Krušovce, Topoľčany
Kontaktovať užívateľa:

Re: T 613-3

Príspevok od užívateľa Maxono » 02 Okt 2011, 00:47

To je nový kurz, Tatru za Volhu, Wartburg a Renault? Osobne si myslím že prerobíte, hlavne pri tej volhe, ale záleží to samozrejme od stavu vašich áut. Ten mikrofonek nemusí byť handsfree, môže to byť vnútorné čidlo pohybu po dorábanom alarme, ale ten by si našiel niekde v aute. Tož veľa zdaru, prajem nech nemusíte platiť nič a dohodnete sa výmenou kusu za kusy.

Užívateľov profilový obrázok
Krieg
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 21 Mar 2008, 10:02
Tatry, ktoré vlastním: 613, 600, 603-2, 805, 57b, 75
Kontaktovať užívateľa:

Re: T 613-3

Príspevok od užívateľa Krieg » 03 Okt 2011, 23:36

Díky.:) K cenám. Volha byla za 7500 kč drahá... Wartburg byl za odvoz a Renaultka má táta dlouho, zloději z něho ukradli hlavu a vůbec očesali motor, takže se toho rádi zbavíme za jeden větší kus v vzduchem chlazený.

sudetak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 27 Nov 2006, 12:09
Kontaktovať užívateľa:

Re: T 613-3

Príspevok od užívateľa sudetak » 11 Okt 2011, 18:12

Pokud umíš pracovat s plechem,CO 2 svařovat+autogen a máš to kde dělat,tak by plechařina neměla být problém.
To ostatní jako je rozhýbání zatuhnutých brzdových pístků a uvedení motoru do chodu atd.jsou jen prkotiny.
Pokud to chceš na ježdění a ne na výstavu,tak to budeš mít za chvíli zmáknuté.
Je to jen a jen tvoje auto a jaké si ho uděláš,takové bude a na nějaké blbé kecy jako např. že je to bastl a pod. se klidně vykašli.
Problémem vozů z dob socializmu je korodování kastle a to ostatní bývá slušně trvanlivé na rozdíl od dnešních přetechnizovaných křápů.

Užívateľov profilový obrázok
Krieg
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 21 Mar 2008, 10:02
Tatry, ktoré vlastním: 613, 600, 603-2, 805, 57b, 75
Kontaktovať užívateľa:

Re: T 613-3

Príspevok od užívateľa Krieg » 24 Okt 2011, 12:50

Ve středu budu mít Tatru nejspíš už převezenou. Řeším ted' 2 věci: spojka a papíry.

Při ohledávání vozu jsem šlápl na spojku a pedál zůstal viset. Kde v ovládání mám hledat vadu? Ve spojkovém válci? Díval jsem se po inzercích a spojka se zdá být bolestí 613ek.


A pak doklady. Upřednostnil bych bílé značky a veteránskou testaci jen klubovou. Nemáte někdo tady navíc přepsatelné doklady?

Díky.

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Re: T 613-3

Príspevok od užívateľa radek » 24 Okt 2011, 13:22

Bolestí je na tom autě X desítek, stejně jako na jakýchkoli jiných vozech, které ač zkonstruovány k pohybu, místo ježdění potupně stojí a nehýbou se, maximálně s nimi někdo ujede 10 km za kalendářní rok. To žádné technice nesvědčí. Problém hledej na všech třech místech - zavzdušněný okruh, vyteklý/zarezlý pracovní válec nebo zpuchřelý pedálový válec.

Papíry na "trojku" byly nedávno na i-veteranu, koukni tam, testace není problém, jakmile to auto vyvaříš, mechanicky opravíš a olakuješ.

Petr 805
Diskutujúci
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 11 Jún 2008, 11:57
Kontaktovať užívateľa:

Re: T 613-3

Príspevok od užívateľa Petr 805 » 24 Okt 2011, 15:23

Papíry mám,ozvi se 602472135.Petr

Užívateľov profilový obrázok
Krieg
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 21 Mar 2008, 10:02
Tatry, ktoré vlastním: 613, 600, 603-2, 805, 57b, 75
Kontaktovať užívateľa:

Re: T 613-3

Príspevok od užívateľa Krieg » 26 Okt 2011, 21:29

Tatru mám už přivezenou, pomalu začnu s řešením papírů a technické stránky vozu.

Chci se zeptat, dělají se repliky, příp., nepřebývají někomu přední blatníky a pravá zadní svítilna? Resp. jen kryt obrysovek a brzd. Při převozu utrpěl kryt světla nepěkný šrám...

Díval jsem se po webu na stránky pana Papírníka, leč ten prodává jen zadní blatníky, ne přední.
O replikách krytů světel jsem zde před lety něco četl, ale už vůbec nevím od koho a za kolik.

Užívateľov profilový obrázok
Maxono
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 688
Dátum registrácie: 25 Aug 2006, 21:46
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Krušovce, Topoľčany
Kontaktovať užívateľa:

Re: T 613-3

Príspevok od užívateľa Maxono » 27 Okt 2011, 20:43

Sklo zadných svetiel vyrábal Roman Maďar a vyrába ich práve aj Jan Papírnik. Náhradné predné blatníky vyrába/vyrábal Mende, treba si však zavolať ako sú na tom aktuálne. Tieto blatníky sú ale z laminátu.

http://www.tatra603.cz/svetla-tatra/
http://www.mende.cz/chromka.html

Hynek603
Diskutujúci
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 22 Júl 2010, 20:10
Kontaktovať užívateľa:

Re: T 613-3

Príspevok od užívateľa Hynek603 » 13 Nov 2011, 19:57

Ahoj, gratuluju ke koupi, já se nedávno pustil do něčeho podobného, pouze s tím že to laminátové blatníky má, jinak bolesti asi vcelku podobné. U spojky stačí vyměnit hlavní spojkový válec (pasuje ze škody 120) a nechat udělat repasi zadního pomocného, to se mi právě stalo se spojkou že jsem zmáčkl, vytekla kapalina zezadu a hotovo.

Jednu Tatru ve stejné barvě jsem tento víkend rozdělával na ND (byla nezachránitelná) - koroze je opravdu něco příšerného a asi není místo kde by se to Tatře mohlo vyhnout. Všechno je tak blbě vyřešený že i kdyby to bylo z nerezi, tak to zrezne.. :( Pro představu pár fotek z demolice..

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: T 613-3

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 13 Nov 2011, 21:08

To Hynek603, len pre informáciu auto na fotkách je v pohode repasovatelné, povestná Amerika-konzerva, oficiálne Lucy vyzerala v čase dovezenia ku mne , ešte ovela horšie a dnes je to krasavica minimálne na okresnej úrovni :-)

Hynek603
Diskutujúci
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 22 Júl 2010, 20:10
Kontaktovať užívateľa:

Re: T 613-3

Príspevok od užívateľa Hynek603 » 13 Nov 2011, 21:17

Roman Maďar: No mně to moc reasovatelné nepřišlo, ale asi máme jiná měřítka :) Nejhorší bylo že na tom autě bylo plno zvěrstev, třeba středový panel ze škody Octavia, sdružený vypínač světel, vykuchané topení a různé dodělávky všeho možného i nemožného. Zadní nápravou šlo normálně prostrčit šroubovák, nápravnice třeba byla celkem dobrá ale jinak všechno děs. Trochu jsem doufal v záchranu Mc.Phersonu vepředu který mám uhnilý (příští týden to k Tobě vezu) ale úplně dobré taky nejsou. Je komplet pryč ten klobouček který vystřeďuje pružinu, nevím jestli to jde nahoru navařit, nějak mě nenapadá k čemu chytit. Nechám to opískovat a uvidí se.. Šlo mi primárně o nějaké díly abych měl do foroty, protože doteď jsem neměl vůbec nic a to je vcelku problém pokud chce člověk provozovat jakoukoliv Tatru :D

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: T 613-3

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 13 Nov 2011, 22:21

Hynek, ani vo sne mi nenapadlo posudzovať, tvoje rozhodnutie, zmienený automobil recyklovať :-) len som chcel poukázať na to, že možno pomerne s úspechom zrekonštruovať aj ovela horšie exempláre, napr. Radek by mohol porozprávať ako možno repasovať karoseriu, ktorej celých 80% je KO a podobne. Chcel som tým skôr povzbudiť všetkých, ktorí sa do podobnej práce púšťajú. Verte priatelia o niekolko málo rokov budemem vdační aj za autá, ktorími prerastá bujný strom a pod. T 613 je totiž ohrozený druh, ale nikto ho oficiálne nechráni :-)

Užívateľov profilový obrázok
Maxono
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 688
Dátum registrácie: 25 Aug 2006, 21:46
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Krušovce, Topoľčany
Kontaktovať užívateľa:

Re: T 613-3

Príspevok od užívateľa Maxono » 15 Nov 2011, 18:20

Bratm, škoda tej Tatry, ale ak pomohla zachrániť život nejakej inej, nezomrela nadarmo.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných