Prosba o pomoc -odhlaska TP v CR 603-1

Diskusia o výrobných číslach
vili
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 13 Feb 2008, 20:23
Kontaktovať užívateľa:

Prosba o pomoc -odhlaska TP v CR 603-1

Príspevok od užívateľa vili » 31 Dec 2010, 19:35

Dobry vecer, prajem vsetkym veseleho Silvestra a vsetko naj do noveho roku 2011....

Mozno vecer po precitani moje prosby Vas pri drinku nieco napadne.... :D

Pri tejto suvislosti konstatujem,ze ubehol dalsi rok a ja mam stale jeden problem nedorieseny....
Podaril sa mi zohnat v r. 2008 platny TP na vozidlo 603-1- povodny TP otypovany na 6 miestne vozidlo presne na moje auto r.v.1959 - dokonca podla cisla karoserie su robene tesne po sebe takze parada. ..dokonca znami mi preveril -papiere su zive ...Praha .. maju taketo vozidlo v evedencii s pridelenou spz...- (ale som si isty ze zakonne poistky neboli platene niekolko rokov....)
Problem spociva v tom ze TP su napisane na osobu pred mojou kupou zomrelu..asi 2 mesiace...podarilo sa mi skontaktovat jeho sestru avsak vzhladom na situaciu pri dedicskom konani- su tam zle vztahy medzi dedicmi nema zaujem i napriek mojim velkym prosbam aj financiam vobec sa tomu venovat a uviest tento TP - teda ako vozidlo -do dedicskeho konania a tak vyradit vozidlo z evidencie aby sa dalo prihlasit na SK
Telefonicky som sa na Magistrate HMP informoval a tam mi povedali ze bez dedicskeho konania to nejde. Prosil by som o pomoc.. Su nejake ine moznosti ci uz take alebo onake ako by sa veci pohli dopredu..? Som ochotny znasat naklady stym spojene..podla mna je to skutocne velka skoda nechat zahynut taketo papiere na tak vzacny model.... :cry:
Nie som kseftar ide mi skutocne o historiu...603-1 na bielych znackach nie je az tolko..._???

PS: Myslim si ze od pani by som mohol ziskat mozno umrtny list a nejake prehlasenie............mozno.
Za akekolvek podnety vopred dakujem...dufam ze ako veteranisti najdeme nejake riesenie...... :|

Užívateľov profilový obrázok
lukas.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 01 Máj 2009, 23:03
Tatry, ktoré vlastním: samá T75
Kontaktovať užívateľa:

Re: Prosba o pomoc -odhlaska TP v CR 603-1

Príspevok od užívateľa lukas. » 31 Dec 2010, 20:59

Jednomu známému se to stalo taky, prodávající mu umřel ještě před tím než to stačili přepsat, tenkrát to řešil tak si napsal plnou moc na převod od toho zemřelého (ty plný moci nikdo nekontroluje a stačí neověřená) - ale jen v případě že máš ty papíry fyzicky v ruce a koupil jsi to i s papíry a máš na to kupní smlouvu (jinak je to o průser), auto je pojištěné a máš evidenčku...to by bylo na přepis, jinak na export na slovensko nevím co je potřeba, ale určitě to taky jde řešit na základě plné moci...dle mého názoru to není žádný problém vyřešit...ale nehodí se to rozebírat tady na fóru...jediná absolutně legální cesta je přes ty pozůstalé...

vili
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 13 Feb 2008, 20:23
Kontaktovať užívateľa:

Re: Prosba o pomoc -odhlaska TP v CR 603-1

Príspevok od užívateľa vili » 01 Jan 2011, 10:20

TP originál samozrejme mam,koupni zmluvu nemám ale dá sa urobiť... :( ale cez tých pozustalich to asi nepojde,nemajú záujem...viem že toto nie je na verejnú diskusiu ale dúfam že sme tu skupina ľudí ktorý chápu o čo ide ....keby to bol TP na zigulaka tak s....m na to ale 603/1???..........

Užívateľov profilový obrázok
lukas.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 01 Máj 2009, 23:03
Tatry, ktoré vlastním: samá T75
Kontaktovať užívateľa:

Re: Prosba o pomoc -odhlaska TP v CR 603-1

Príspevok od užívateľa lukas. » 01 Jan 2011, 13:54

Ty papíry by byl hřích nezachránit....Co všechno je potřeba na export a odhlášku na slovensko? Určitě to není klasické vyřazení z evidence jako když se tahá auto z německa....

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Prosba o pomoc -odhlaska TP v CR 603-1

Príspevok od užívateľa ondrej » 01 Jan 2011, 15:43

Keď sa kupuje individuálne dovezené auto z EU (teda aj z Česka), je potrebné mať podpísanú kúpnu zmluvu. Na jej základe pôvodný majiteľ auto vo svojej krajine odhlási (musí mať vtedy platné povinné poistenie) a nahlási ho na nového majiteľa. K autu obdrží TP so zapísaným novým majiteľom a prevozné tabuľky platné tuším 4 týždne. No a ešte sa tam vybavuje poistenie na prevoz k nám, čo sa dá tuším aj na týždeň a čo nie je veľká položka.
Keď sa auto u nás prihlasuje, je potrebné mať okrem kúpnej zmluvy a aktualizovaného TP platnú TK, EK, vykonať kontrolu origiality vozidla, mať platné povinné zmluvné poistenie, vybaviť si nový TP na odbore dopravy (zatiaľ bez zápisu ev.č.), zaplatiť rôzne poplatky (recyklačný fond a pod.) a následne auto nechať zaevidovať na dopravnom inšpektoráte, kde pridelia ev.č. (tie české sa neodovzdávajú) a slávnostne ho zapíšu aj do TP. Potom ešte treba do poisťovne nahlásiť to pridelené číslo.
Kto túto byrokratickú tortúru, ktorá v ideálnom prípade vyjde asi na 550,- Eur a niekoľkodňové behanie po úradoch vymyslel, netuším, a radšej to ani nechcem vedieť... :-/
Ak ale v papieroch nebude niečo v poriadku, no - nechcem ani pomyslieť..

Užívateľov profilový obrázok
lukas.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 01 Máj 2009, 23:03
Tatry, ktoré vlastním: samá T75
Kontaktovať užívateľa:

Re: Prosba o pomoc -odhlaska TP v CR 603-1

Príspevok od užívateľa lukas. » 01 Jan 2011, 16:59

Tak to je síla tam u vás. Já bych to řešil takhle - udělat přepis vlastnicví v čr (co nejrychleji než se dědici rozkoukají a žačne jim to v hlavě šrotovat) a značky dát zatím do depozitu. Všechny výměny kastle apod. udělat v čr a až bude auto po renovaci komplet s českýni papíry, tak potom trprve export...celé je to docela vopruz - a i finančně náročné... :lol:

vili
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 13 Feb 2008, 20:23
Kontaktovať užívateľa:

Re: Prosba o pomoc -odhlaska TP v CR 603-1

Príspevok od užívateľa vili » 01 Jan 2011, 17:22

Byt uprimny ja nemam ani znacky len TP.... mne by stacila vybavit len odhlaska z CR.. to ostatne v SR viem uz vybavit...len ta odhlaska ma blokuje..........

tomcat1
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 20:11
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Ba-oklolie
Kontaktovať užívateľa:

Re: Prosba o pomoc -odhlaska TP v CR 603-1

Príspevok od užívateľa tomcat1 » 01 Jan 2011, 18:29

Ja by som tiez riesil vymenu karoserie v CR. Na slovensku sa to uz neda a jedina moznost je pozmenit identifikacne znaky vozidla, co moze byt problem na KO, zacinaju to tam brat nejak vazne.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Prosba o pomoc -odhlaska TP v CR 603-1

Príspevok od užívateľa ondrej » 01 Jan 2011, 20:14

vili - strata značiek sa dá nahlásiť a vydajú nové.
No je jasné, že tvoj problém je niekde úplne inde - ten prvý krok - prehlásenie na teba,
a tam sa bez tých právoplatných dedičov asi nepohneš... :-/

Užívateľov profilový obrázok
PETR 613
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 632
Dátum registrácie: 18 Okt 2006, 17:29
Tatry, ktoré vlastním: T 613-3 88´
kancelář ČNR ČSSR
http://www.skodaclub.wbs.cz/
Bydlisko: OSTRAVA , CZECHOSLOVAKIA
Kontaktovať užívateľa:

Re: Prosba o pomoc -odhlaska TP v CR 603-1

Príspevok od užívateľa PETR 613 » 01 Jan 2011, 22:46

Jediná možnost jak s tím vydrbat je udělat si kupní smlouvu + plnou moc s datem před smrtí původního majitele. Třeba cca půl roku před úmrtím. Nejlepší je však mít k dispozici jako předlohu origo podpis bývalého majitele ať to má nějakou úroveň.

vili
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 13 Feb 2008, 20:23
Kontaktovať užívateľa:

Re: Prosba o pomoc -odhlaska TP v CR 603-1

Príspevok od užívateľa vili » 02 Jan 2011, 12:24

To sa mi pozdava ...za pokus to stoji .. nebudu to nejako preverovat ked tam pridem z papiermi podpisane r, 2008?? Pripadne ak mate niekdo v pocitaci text na plnu moc hodte mi to na ss.

velmi vam dakujem

Užívateľov profilový obrázok
Maxono
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 688
Dátum registrácie: 25 Aug 2006, 21:46
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Krušovce, Topoľčany
Kontaktovať užívateľa:

Re: Prosba o pomoc -odhlaska TP v CR 603-1

Príspevok od užívateľa Maxono » 03 Jan 2011, 00:34

Popri viliho probléme by som sa rád v jeho téme, ak dovolí, opýtal, či sa dá v SR v dnešnej dobe prihlásiť odhlásené auto na živé papiere? Alebo inak, má dnes v SR ešte význam predávať a kupovať doklady a značky?

tomcat1
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 20:11
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Ba-oklolie
Kontaktovať užívateľa:

Re: Prosba o pomoc -odhlaska TP v CR 603-1

Príspevok od užívateľa tomcat1 » 03 Jan 2011, 10:34

Ako som pisal o par riadkov vyssie, v SR sa uz neda legalne vymenit karoseria (len za novu) Takze zostava prerazit cislo a tam je dost velke riziko ze na KO na to pridu.

Užívateľov profilový obrázok
Maxono
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 688
Dátum registrácie: 25 Aug 2006, 21:46
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Krušovce, Topoľčany
Kontaktovať užívateľa:

Re: Prosba o pomoc -odhlaska TP v CR 603-1

Príspevok od užívateľa Maxono » 03 Jan 2011, 12:28

Že to nepôjde legálnou cestou je mi dopredu jasné, uvažoval som však nad tým, že ak na odhlásenom aute dôjde k "prispôsobeniu" karosérie k papierom, tak pri prepise v rámci krajiny (SR) nieje potrebná KO a teda je riziko nízke.

TATRA 75 CABRIO
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 02 Sep 2009, 15:39
Kontaktovať užívateľa:

Re: Prosba o pomoc -odhlaska TP v CR 603-1

Príspevok od užívateľa TATRA 75 CABRIO » 03 Jan 2011, 15:36

zdravím páni chcem len tolko povedat pokial sú papiere vedené v ČR tak prvím krokom by malo byt prehlasenie papierov na dotyčného kupujuceho ale neviem ako to je presne pokial nieje auto teda TATRA 603 -1 tak by som asi do toho nešiel lebo podla vlastnej skusenosti na KO teda kontrole originality auto fizycky musí byť teda malo by a ako spomýnal ondrej výde to na fakt velku sumu u nas je to všetko tak na hlavu postavené že platíte za všetko. Pokial však auto máte problém by nemal byt ale neviem ako by ste to riešil s číslom karoserie kedže na vašom aute bude pravdepodobné iné ako v papieroch ktoré chcete zachránit motor je ND takže to je v poriadku neviem osobne by som mal obavy stoho, a ako aj písali chalani ked už to doveziete auto z EU tak musí ist na KO a stím býva obvykle velký problém tu na slovensku.

vili
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 13 Feb 2008, 20:23
Kontaktovať užívateľa:

Re: Prosba o pomoc -odhlaska TP v CR 603-1

Príspevok od užívateľa vili » 03 Jan 2011, 15:47

Auto fyzicky existuje ja mam.603- aj ho tam viem priviezt..... cisla- stitok je nasrobovany... takze tam dame novy....s cislami co sedia. na TP .. avsak aj tak mi to nepomoze....

Totizto aj ked sa urobi plna moc aj zmluva o kupe za zivota... na registri pri zadavani udajom z centralneho registra osob mu vyhodi ze osoba ne je medzi nami a poslu ma s tym do pipiny...
Aka skoda takych papierov....... :(

Uz je to len na dedicoch ...ze ich panboh osvieti... asi zacnem pravidelne chodit do kostola....

TATRA 75 CABRIO
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 02 Sep 2009, 15:39
Kontaktovať užívateľa:

Re: Prosba o pomoc -odhlaska TP v CR 603-1

Príspevok od užívateľa TATRA 75 CABRIO » 03 Jan 2011, 15:55

Tak to hej tam už je velmi mala pravdepodobnost po tých dedičoch.
Ale aj tak by som sa na tvojom mieste nezahraval s tími štítkami može sa stat hoci čo a na KO tiež niesu padlí na hlavu zavolaju do tatry a majú všetky info o aute tatra nemá len štítky ale má aj ostatne identifikačné znaky ak by to prešlo bolo by to super ale treba byt obozretný aj v druhom prípade ked to neví de vezmu ti auto papiere a opletačky neviem kte kade ako bože chran ale treba aj nato mysliet

vili
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 13 Feb 2008, 20:23
Kontaktovať užívateľa:

Re: Prosba o pomoc -odhlaska TP v CR 603-1

Príspevok od užívateľa vili » 03 Jan 2011, 18:09

No to mi je jasne ale pravdupovediac na Slovensku by som uz ostatne vybavil, tiez treba brat ohlad na to ze sa jedna o zachranu dokladov ktore maju historicku hodnotu a su neobnovitelne -preto zanieteni ludia na to aj tak pozeraju a prizmuria oko pri pomoci.........

tak uz mi len ostava - Otce nas..ktory si na nebesiach....

Užívateľov profilový obrázok
lukas.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 01 Máj 2009, 23:03
Tatry, ktoré vlastním: samá T75
Kontaktovať užívateľa:

Re: Prosba o pomoc -odhlaska TP v CR 603-1

Príspevok od užívateľa lukas. » 03 Jan 2011, 18:44

Tak to chce nějak namotivovat pozůstalé....všechno je to o té správné bankovce :lol:

tomcat1
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 20:11
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Ba-oklolie
Kontaktovať užívateľa:

Re: Prosba o pomoc -odhlaska TP v CR 603-1

Príspevok od užívateľa tomcat1 » 03 Jan 2011, 21:03

Pro KO ich nejaky stitok moc nezaujima, musia vidiet aj cislo vyrazene do kovu, inac to neprejde. Ak tam nieje musi sa pridelit a vyrazit, potom uz v TP nieje povodne cilo ale toto smiesne pridelene.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných