Mam kupit tuto Tatru 603

Tu môžete diskutovať o automobiloch Tatra, ktoré sú na predaj
Užívateľov profilový obrázok
Dan
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 15 Jan 2007, 17:49
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Slovácko
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mam kupit tuto Tatru 603

Príspevok od užívateľa Dan » 10 Jan 2009, 14:21

Při dnešních cenách a ceně renovace je 40 000 opravdu nejnižší položka na množství dílů,které se z toho dají použít k renovaci.Já bych Ti doporučil to vzít,ale musíš počítat,že to bude tak 250 000k ještě chtít a hodně práce. Určitě to ,ale stojí za to. Je to legenda,které bude vždy hodnotný veterán.

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mam kupit tuto Tatru 603

Príspevok od užívateľa jack » 10 Jan 2009, 14:21

Tak to je Kontráši pro mě novinka. Takový práh musí být zakřivený, že..?? Když děda vařil svou 603ju, tak si nechal prahy naohýbat v Kovoně, říkal, že to nebylo úplně idální, pač byly rovné, kdež to práh u 603 je skutečně jemně zakřivený. Nakonec sehnal "kousky" na dva vozy. Takže mi z těch dob zbyla jedna sada origo kousků a kovoňácké rovné prahy...

Díky za rozšíření obzorů :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Kontráš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 505
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 08:02
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mam kupit tuto Tatru 603

Príspevok od užívateľa Kontráš » 10 Jan 2009, 15:43

Jack: ano, celý práh je zakřivený

Zpátky k nabízené T603: podle fotek ta udělaná práce vypadá slušně a je tam nějaká nová plechařina na hromadě (mimochodem ten nový blatník taky není jen pouhý holý blatník - viz můj text výše). Takže si myslím že to není špatná cena. Ale otázkou je jestli složíš auto, které jsi v životě pohromadě neviděl (rozuměj nerozebral).

Užívateľov profilový obrázok
tatrovecka
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 07 Sep 2008, 16:01
Tatry, ktoré vlastním: T2-603
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mam kupit tuto Tatru 603

Príspevok od užívateľa tatrovecka » 10 Jan 2009, 16:10

Jack takto nejak by to mohlo vyzerat :wink:, vid. prilozene foto
co sa tyka Ecorry, tak ceny maju riadne vysoko
Prílohy
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

Užívateľov profilový obrázok
T.I.B.O.R
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 03 Jún 2008, 19:48
Tatry, ktoré vlastním: 3x Tatra 603-2
Bydlisko: Orava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mam kupit tuto Tatru 603

Príspevok od užívateľa T.I.B.O.R » 10 Jan 2009, 16:13

Vdaka Mirek som to zabudol pripomenut.... Mam vrak tatry 603 taktiez r.v.71 bez motoru .... takze ten druhy na ktorom su zhorene piesty(najitel vravel ze k tomu ma aj 8x nove piesty a valce)by sa mohol zist a taktiez aj zadny naraznik zadna kapota a 4x dvere ktore su zo spodu zhrdzavene
.... tu je par fotiek mojej aktualnej 603-ky http://tatraportal.sk/forum/viewtopic.php?f=12&t=3390

a este som zabudol pripomenut ze som este nikdy nerenovoval auto na kolko mam len 17 rokov.

Užívateľov profilový obrázok
chupacabra
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 24 Dec 2005, 20:56
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 805 valník
Tatra 603; 603-2
Tatra 613-2
Bydlisko: mam
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mam kupit tuto Tatru 603

Príspevok od užívateľa chupacabra » 10 Jan 2009, 17:21

Pokiaľ si nikdy nerenovoval auto, tak 603-ka je jedno z najhorších áut, aké si si mohol vybrať. V zásade platí, čím menej skúseností, tým drahšia renovácia. V tvojom prípade by som rátal, že do toho určite vrazíš viac ako 200 tis. Tých 40 tis. čo stojí tá Tatra je dobrá cena, keď je k tomu toľko novej plechariny a ND. Len ten blatník by si nemal problém predať za 10 litrov. Renovácia nie je len vyváračka, ale aj oprava mechanických dielov, čalúnenie, lak, zháňanie dielov, informácii, majstrov, ktorí ti to opravia atď. Treba na to nielen kopec peňazí, ale aj trpezlivosti, času. Pozrel som si aj tu tvoju druhú Tatru a podľa mňa sa do nej neoplatí dať ani 5 Eur. Nechal by som si ju na tvojom mieste na náhradne diely, alebo by som ju predal a kúpil radšej tú, na ktorú sa pýtaš. Ale v prvom rade by som asi začal s niečim jednoduchším, na čo sa dajú relatívne lacno zohnať diely napr. Škodou 110 R, Octaviou alebo niečim podobným.

Užívateľov profilový obrázok
tatrovecka
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 07 Sep 2008, 16:01
Tatry, ktoré vlastním: T2-603
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mam kupit tuto Tatru 603

Príspevok od užívateľa tatrovecka » 10 Jan 2009, 18:48

Tibor ja by som na tvojom mieste tatru nepredaval, radsej si ju niekam odloz do sucha a zacat s renovaciou mozes aj neskor (pokial su problem financie), lebo sa velmi lahko moze stat ze uz o par rokov nebudu ani take tatry ako mas teraz. Medzi tym nazbieras nejake skusenosti a aj nahradne diely a nebude to tak nahle financne narocne.
Ako dopisujes do vlakna co vsetko by ti este dal k tej co sa pytas, tak nakoniec to mozno ani nebude az taka prehnana cena aj ked plati ako bolo povedane ze to budes mat tazsie pri renovacii pokial si tatru nerozoberal.

Užívateľov profilový obrázok
sqad
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 18 Feb 2006, 16:42
Tatry, ktoré vlastním: T603 r.v. 75
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mam kupit tuto Tatru 603

Príspevok od užívateľa sqad » 11 Jan 2009, 02:48

Kontráš a iní:
Ak máte fotky z renovácie 603 mohli by ste mi,prosím, nejaké poslať? Zaujímalo by ma hlavne to, kde je vidieť detail toho, ako karosériu 603 rozobrať - kde viesť rezy na prednom/zadnom blatníku, prahoch... tak aby som diely ľahko dal dolu a potom to mal čo najmenší problém privariť ich naspäť - tak ako to bolo na tvojej fotke. Ak by ste mi niečo poslali bl by som vďačný. (sqad(z)azet.sk)

Užívateľov profilový obrázok
T.I.B.O.R
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 03 Jún 2008, 19:48
Tatry, ktoré vlastním: 3x Tatra 603-2
Bydlisko: Orava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mam kupit tuto Tatru 603

Príspevok od užívateľa T.I.B.O.R » 11 Jan 2009, 11:03

Povodne som mal v umysle renovovat inne auto - Skoda 1201 Sedan. Ale z nedostatku miesta a tlaku z otcovej strany (mal som 9 aut) som bol nuteny niektore predat :( . Teraz lutujem ze som ho predal lebo to bolo moje prve auto a mal som ho po dedovi....
Vyzeralo to takto... :D http://img296.imageshack.us/img296/7296/0002hk7.jpg .... a na fotke este chyba Skoda 1000 MB, 2x UAZ 469 a Tatra 603. Tatru 603 ktoru momentalne mam nechcem predat aj ja si myslim ze pride doba ked nebudu skoro ziadne Tatry a aj tato bude dobra ... a budem mat aj nieake zvysne diely ktore su na nej zle alebo tam chybaju

Kazdopadne si zozeniem nieco lahsie .... pravdepodobne to bude nieaka Skoda 110R ku ktorej si kupim na diely zachovalu skodu 100 alebo 110

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mam kupit tuto Tatru 603

Príspevok od užívateľa jack » 11 Jan 2009, 12:24

Tibore je to na Tobě, každopádně z vlastní zkušenosti Ti radím, nenech se od 603ky odradit. Loni zazvonil u dveří pro mě neznámý kluk, jen o rok starší, než Ty s tím, že koupil 603ku a přes nějakého známého se dozvěděl, že já ji mám taky...lezlo to z něj jak z chupatý deky, že prý jestli bych se na ni nešel podívat. Šestsettroja je v docela žalostným stavu, on nikdy nevlastnil ani fichtla, takže mi bylo jasný, jak renovace dopadne...No a dnes můžu říct, že jsem se mýlil, pustil se do toho se vší vervou, někdy je pěkně otravnej, ale fandím mu... Občas přivalí s neřešitelným problémem a vysmátý se stahovákem v tašce odchází, takže asi tak nějak.

Tento výlev tady píšu jen z toho titulu, že jsem mu taky prvně radil, ať začne s něčím lehčím, třeba starou Octavou v lepším stavu...

tatrovak z bb
Diskusný nováčik
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 23:46
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mam kupit tuto Tatru 603

Príspevok od užívateľa tatrovak z bb » 11 Jan 2009, 14:54

Dam ti jednu radu ked ze chces mat tatru po tip top renovacii.skor ako zacnes renovovat zisti si ake mas moznosti v tvojom okoli a kolko to stoji.Pieskovanie,klampiar,calunik,lakernik a chromovanie.Viem o com hovorim su to dost velke investicie Do takej renovacie akej sa chces pustit sa pustaju taky co netrpia nudzou o peniaze.Ja na tvojom mieste radsej pockam fin. kriza znizi aj cenu veteranov a ver tomu ze su aj lepsie kusi len treba hladat.Ja sa tatram venujem 9rokov takze viem o com hovorim.

Užívateľov profilový obrázok
tatrovecka
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 07 Sep 2008, 16:01
Tatry, ktoré vlastním: T2-603
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mam kupit tuto Tatru 603

Príspevok od užívateľa tatrovecka » 11 Jan 2009, 18:14

Nemyslim si ze sa do perfektnej renovacie pustaju len taki co netrpia nudzou o peniaze, ale skor taki co chcu mat tatru pre seba a je pre nich sprievodcom zivota, na kseft sa nikto nebude perfektnou renovaciou zapodievat. Teraz je este doba ked sa vrakove tatry skor pouzivaju ako darcovia organov na renovaciu lepsej, ale pride doba ked sa zacnu renovovat aj terajsie vraky, lebo inych tatier uz jednoducho nebude a aj z toho dovodu bude renovacia narocnejsia co sa samozrejme musi niekde odrazit a bude to najskor na cene (alebo kvalite), tak si nemyslim ze pojdu ceny dole ci bude kriza alebo nie. Dalsim faktorom moze byt aj nedostupnost nahradnych dielov, co je uz aj teraz miestami problem. Pokial si vie clovek co to spravit aj sam, tak urcite nieco usetri aj ked na ukor vlastneho casu, ale pre spravneho tatrovaka je to samozrejmost a robi to kvoli tomu ze ho to bavi.
Tibor, nebudem ta nijako ovplyvnovat v tvojom rozhodnuti, ale najlepsie spravis ked si vyberies podla toho k comu mas vacsi vztah, ci uz to bude tatra alebo nie, ale peniaze musia byt vedlajsie (aj ked su nevyhnutne).

Užívateľov profilový obrázok
chupacabra
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 24 Dec 2005, 20:56
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 805 valník
Tatra 603; 603-2
Tatra 613-2
Bydlisko: mam
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mam kupit tuto Tatru 603

Príspevok od užívateľa chupacabra » 11 Jan 2009, 18:18

Ja nikoho od ničoho neodrádzam, len poukazujem na to, že to nie je také jednoduché auto na renováciu pre začiatočníka a treba si to dobre zvážiť. Ak si na to trúfaš, tak ti držím palce. K finančnej kríze - veterány nie sú ako ostatné autá a dôsledky sú skôr opačné, ceny ako to sledujem stúpajú ešte rýchlejšie (teda aspoň u Tatier). Veterány sa dnes berú ako investícia, nie ako spotrebný tovar. Preto by som na nič nečakal, bude to ešte drahšie. Škoda, že si predal toho Sedana, to je zaujímavé auto.

Užívateľov profilový obrázok
T.I.B.O.R
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 03 Jún 2008, 19:48
Tatry, ktoré vlastním: 3x Tatra 603-2
Bydlisko: Orava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mam kupit tuto Tatru 603

Príspevok od užívateľa T.I.B.O.R » 11 Jan 2009, 18:47

Kazdopadne tu Tatru 603 chcem kupit pretoze ako ste spomynali tak onedlho budu uz iba vraky... uz dlhsi cas pozeram inzeraty na Tatru 603 okolo 50 000 ....bud ich hned predaju (alebo dohodnu) behom jedneho dna alebo je cena neprimerana stavu ....tato 603-ka je aj podla mna za dobru cenu a keby bola inzerovana na internete tak by zmyzla mihnutim oka ako ostatne .... majitel vravel ze do dnesneho dna do nej vrazil 70 000 (auto zdedil)
Takze moje plany su kupit tuto Tatru 603, potom kupit daco jednoduchsie na renovaciu (110R) zrenovovat to a potom sa pustit do renovacie T603.... ak budem vo financnej nudzi a nebudem moct dokoncit renovaciu tak predam tu Tatru ktoru mam momentalne, co budem mat navyse tak dam k nej (motor,kapoty, zad. naraznik,....)

.... inak k tej 110R zacal som sa aktivne zaujimat o kupu.... zatial som zohnal takuto - dlhsi cas odstavena vonku (korozia podlahy) ale ma papiere (3 roky nezaplatena poistka) .... cena 5 000 sk ....a k tomu by som kupil neaku zachovalu 110L na ND cca do 2000 sk .... co myslite je to dobra cena za 110R (na inzercii su vyssie ceny)

Užívateľov profilový obrázok
juro 613 NM
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 26 Nov 2008, 17:34
Tatry, ktoré vlastním: TATRA 613-4 r.v. 1992 stav auta riešim
613-3 zachranný systém slovakia
613-3
Bydlisko: pri NMnV
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mam kupit tuto Tatru 603

Príspevok od užívateľa juro 613 NM » 11 Jan 2009, 19:56

T.I.B.O.R k tej erke,myslim,ze to je dobra cena len ta korozia podlahy... bracho vlastni dve erky a ani za patnast tisic to nebol tip-top stav. Treba vsak povedat,ze sa da stale toho vela zohnat
treba pozriet stranku www.skoda110r.cz ,ak mas zaujem poslem nejake fotky ...

Užívateľov profilový obrázok
Pa3k
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 23:23
Tatry, ktoré vlastním: 613-4
Bydlisko: Dolny Kubin
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mam kupit tuto Tatru 603

Príspevok od užívateľa Pa3k » 11 Jan 2009, 21:08

No ja osbne by som do toho siel a tie doklady ma odhlasene docasne?

Užívateľov profilový obrázok
T.I.B.O.R
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 03 Jún 2008, 19:48
Tatry, ktoré vlastním: 3x Tatra 603-2
Bydlisko: Orava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mam kupit tuto Tatru 603

Príspevok od užívateľa T.I.B.O.R » 11 Jan 2009, 21:14

Asi niesu docasne odhlasene ale bude problem s tym ze to nema zaplatenu poistku 3 roky .... ze vraj sa musi zmenit poistovna... neviem skuste ma opravit ak sa mylim
juro 613 NM: o fotky by som mal zaujem 6.0.3(zavinac)azet.sk

Užívateľov profilový obrázok
Pa3k
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 23:23
Tatry, ktoré vlastním: 613-4
Bydlisko: Dolny Kubin
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mam kupit tuto Tatru 603

Príspevok od užívateľa Pa3k » 11 Jan 2009, 21:19

T.I.B.O.R napísal:Asi niesu docasne odhlasene ale bude problem s tym ze to nema zaplatenu poistku 3 roky .... ze vraj sa musi zmenit poistovna... neviem skuste ma opravit ak sa mylim
Takto kazdy novy majitel si vybavuje poisku sam ja som v lete kupil 613 a nemala poisku uz 6r a taky isty cas živeho majitela a slo to uplne hladko a na 110r ti moze pomoct z dielmi kohar ked si z oravy tak ho isto poznas

Užívateľov profilový obrázok
T.I.B.O.R
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 03 Jún 2008, 19:48
Tatry, ktoré vlastním: 3x Tatra 603-2
Bydlisko: Orava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mam kupit tuto Tatru 603

Príspevok od užívateľa T.I.B.O.R » 11 Jan 2009, 22:36

No nepoznam ho ..odkial je :?: :?: :?:

Užívateľov profilový obrázok
David ABA
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12 Júl 2008, 21:33
Tatry, ktoré vlastním: T623(S)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mam kupit tuto Tatru 603

Príspevok od užívateľa David ABA » 11 Jan 2009, 22:43

prosim vsechny aby se pokusili si zapamatovat pri psani mailovych adres ze misto (zavinac) staci zmacknout na klavesnici prave talcitko ALT a potom pismeno jednoduche V a ejhle mame tam toho zavinace V+pr ALT = @ diky to jenom tak na okraj ale ja osobne bych tu 603ku poridil kdyby bylo nejhur prodat se da dycky

Zamknuté

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných