Generálna oprava motora Tatra 613

Technické problémy s našimi tatrovkami

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Generálna oprava motora Tatra 613

Príspevok od užívateľa Mojžo » 03 Jan 2009, 21:40

Páni bratia, pomaličky si pripravujem veci na viac-menej kompletnú opravu môjho vozu T613, rozumej z dobrého auta urobiť referenčné.

chcem si urobiť generálnu opravu jedného z motorov ktoré mám, nech to mám poriadne. viem že pán Dvořáček má diely na T613, no ešte som s ním nebol v kontakte.

má tam aj diely ako šálky na výbrus kľuky a podobne? Koľko peňazí za to pýta? Nemáte niekto cenník? Na tej jeho stránke toho veľa nie je.
Alebo je ochotný komunikovať mailom? Ako s ním?
ďakujem

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Re: Generálna oprava motora Tatra 613

Príspevok od užívateľa ladis » 03 Jan 2009, 21:45

Nejlíp telefonem. Domluva s ním je, pokud jsi ochotný přijmout jeho ceny. Ovšem díly na GO motoru nemá (střední opravu pořídíš). Nemá je, pokud vím, nikdo, přestože Ti různí členové budou tvrdit opak, ovšem bez uvedení dalších informací - jako třeba kde takové díly koupit. Hodně zdaru!

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: Generálna oprava motora Tatra 613

Príspevok od užívateľa Mojžo » 03 Jan 2009, 22:08

ajaj...
ja mu teda aspoň zavolám čo všetko má a vymyslím ako rozsiahlu opravu motora urobím. A možno niečo prispôsobím z iných motorov :) ako je moja bežná prax
ďakujem za informácie

D.A._

Re: Generálna oprava motora Tatra 613

Príspevok od užívateľa D.A._ » 04 Jan 2009, 10:33

Mojžo, když už jsi vsadil na tohoto koně, tak raději kupuj hned, protože za pár týdnů po zjištění cen se tyto můžou pohybovat o desítky procent výš. Ke slevnění tam snad nikdy nedošlo, zato násobení koeficientem K probíhá pravidelně.

D.A._

Re: Generálna oprava motora Tatra 613

Príspevok od užívateľa D.A._ » 04 Jan 2009, 10:36

Mojžo napísal:A možno niečo prispôsobím z iných motorov ako je moja bežná prax
Takový wankel z erikssedmy by tam byl zajímavý :mrgreen: .

Užívateľov profilový obrázok
DJ EgO
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 25 Nov 2007, 19:02
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 BF
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Re: Generálna oprava motora Tatra 613

Príspevok od užívateľa DJ EgO » 04 Jan 2009, 12:39

Z mé vlastní zkušenosti vždycky každý díl co jsem potřeboval mělo ochotně pražské Krnepo. Je s nima celkem domluva a co se týče ceny dílů, asi záleží o jaký díl jde, nepřišlo mi však že by to bylo něak extrémně předražené jak se o krnepu traduje. Horší byla práce, za 7 000 mi přetěsnily motor, vyměnili palivovou pumpu o opravili RB, jediné s čím jsem spokojen je ta pumpa, na RB vyměnili jen jednu destičku, a zabírá až na něaký 11 zoubek :evil: motor je vidět že tam je nové těsnění na víčkách a pod vanou ale jak jsou ty oválné víčka po stranách tak tam se jim asi nechtělo. A ještě mi ohnuli antenku :twisted:

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných