možná kúpa Tatrovky

Tu môžete diskutovať o automobiloch Tatra, ktoré sú na predaj
martin214
Diskusný nováčik
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 01 Dec 2008, 11:28
Kontaktovať užívateľa:

možná kúpa Tatrovky

Príspevok od užívateľa martin214 » 01 Dec 2008, 12:11

Zdravím všetkých nadšencov Tatrovky.
Potreboval by som od vás povzbudenie....mám možnosť kúpiť T 613, od malého chlapca som sníval o tomto vozidle a teraz som blízko k jeho uskutočneniu. Nie som si však istý, či po ekonomickej stránke zvládnem toto autíčko. Hoci som ju ešte nevidel, je vraj pojazdná, momentálne bez väčších investícií. Lenže čo som čítal o týchto krásaviciach, ak sa začnú kaziť, môžem si pripraviť pekných pár tisíc a to budem rád ak nájdem náhradný diel, či človeka, ktorý sa mi o Tatru postará....máte niekto pre mňa potešujúcu správu, alebo odkaz? Nerád by som do niečoho vhupol len tak....totižto s autami, ktoré som vlastnil mám nedobré skúsenosti, preto som trochu opatrný:) Ďakujem veľmi pekne!!!!

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Re: možná kúpa Tatrovky

Príspevok od užívateľa ladis » 01 Dec 2008, 12:17

Nejlepší by bylo prozradit které auto chceš koupit. Je možné, že jej někdo zná a upozorní tě na případné (to slovo je dosti nepřípadné, neboť v případě T613 se jeho smysl posunuje k nevyhnutelnosti) větší investice.

(Ano, taky jsem chtěl šetsettřináctku od dětství a protože jsem tehdy žádná tatrafóra nečetl, neměl mi to kdo rozmluvit ;-))

Užívateľov profilový obrázok
francomk
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 277
Dátum registrácie: 25 Mar 2008, 18:55
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: možná kúpa Tatrovky

Príspevok od užívateľa francomk » 01 Dec 2008, 12:30

martin214 napísal:Zdravím všetkých nadšencov Tatrovky.
Potreboval by som od vás povzbudenie....mám možnosť kúpiť T 613, od malého chlapca som sníval o tomto vozidle a teraz som blízko k jeho uskutočneniu. Nie som si však istý, či po ekonomickej stránke zvládnem toto autíčko. Hoci som ju ešte nevidel, je vraj pojazdná, momentálne bez väčších investícií. Lenže čo som čítal o týchto krásaviciach, ak sa začnú kaziť, môžem si pripraviť pekných pár tisíc a to budem rád ak nájdem náhradný diel, či človeka, ktorý sa mi o Tatru postará....máte niekto pre mňa potešujúcu správu, alebo odkaz? Nerád by som do niečoho vhupol len tak....totižto s autami, ktoré som vlastnil mám nedobré skúsenosti, preto som trochu opatrný:) Ďakujem veľmi pekne!!!!
Vidíš, priateľu. Sme na tom rovnako (teda skoro rovnako).
Ja som študent, ktorý si hladá brigádu, aby na takéto auto začal šetriť.

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: možná kúpa Tatrovky

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 01 Dec 2008, 12:32

T613 je spolahlivé a pohodlné vozidlo, pokial jeho nadobúdací stav je dobrý a pokial sa mu venuje nevyhnutná údržba a starostlivosť. Mňa zatial nikdy ani jedna tatrovka nenechala v štychu, ale pokial od toho očakávaš len naliať prevádzkové náplne a jazdiť , ako na súčasnej konfekcii, tak to nie je to správne auto pre teba.

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: možná kúpa Tatrovky

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 01 Dec 2008, 14:59

Ako mozete s kludnym svedomim odporucat Tatru 613... Tu nie je ani tak dolezita spolahlivost, kazde stare auto sa kazi ale Tatra je specificka katastrofalnalnym nedostatkom nahradnych dielov. Nie kazdy ma dost sily a casu aby zhanal stare suciastky po inzeratoch a burzach, clovek chce mat moznost si tie diely jednoducho kupit (objednat). A to uz nepominam ze zohnat mechanika ktory je ochotny a hlavne schopny Tatru opravit je nadludska uloha.
Nakoniec vsetky svetove automobilky uz pochopily ze podpora klubov je dolezita sucas ich zivota a tak zaviedli rozne Classic Part Centra (ma to rozne nazvy) kde sa daju objednavat bez problemov nove pripadne repaspovane nahradnie diely na ich uz nevyrabane modely a hlavne su so zarukou!

Užívateľov profilový obrázok
michal heky
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 28 Máj 2004, 22:10
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Praha, Kobylisy
Kontaktovať užívateľa:

Re: možná kúpa Tatrovky

Príspevok od užívateľa michal heky » 01 Dec 2008, 17:40

No já nevím, Ergo_sume, mám T613 na denní ježdění čtvrtým rokem a dá se to. Nicméně, stejně tak jako je to v životě ve všem, je vždy něco za něco. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: možná kúpa Tatrovky

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 01 Dec 2008, 18:25

to Ergo, kde si sa prosím ťa dočítal , že niekto oporúča T613 ?Ja to akosi nemôžem nájsť :D

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: možná kúpa Tatrovky

Príspevok od užívateľa ondrej » 01 Dec 2008, 19:57

Mne sa Tatra 613 vždy páčila - od svojho uvedenia a prvých kusov na cestách - nevynechal som príležitosť, keď som si ju mohol obzrieť, alebo vychutnať, keď okolo mňa prešla. Už vtedy som túžil mať raz také auto, čo vtedy žiaľ nebolo možné - ako súkromnej osobe mi T-613 nechceli predať a známosti na jej získanie som nemal.. :(
Tento sen sa mi podarilo až neskôr naplniť. Tatra mi priniesla to, čo som od nej očakával - množstvo pekných technických zážitkov, a navyše ako bonus aj niekoľkých milých kamarátov s podobnou záľubou.
Bol som a stále som s týmto autom spokojný a som rád, že ich zatiaľ môžem niekoľko aj vlastniť. Možnosť previezť sa na T-613 je pre mňa stále radostným zážitkom rovnako, ako aj zdvihnutie kapoty, alebo len pohľad naň - a žiadne auto, ktoré som mal možnosť v živote vyskúšať, mi toľko radosti nedokázalo priniesť..
Je to - ako nakoniec všetko v živote - o osobných prioritách - dobre to vystihol michal heky..

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: možná kúpa Tatrovky

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 01 Dec 2008, 20:30

Ondrej, rozumiem. Sam mam rad stare auta, hlavne pre ten sposob ako jazdia.

Len clovek by mal mat spotrebne auto na kazdodennu pracu (ktore pravidelne obmiena) a srdcovku na vikendove potesenie z jazdy. Potrebne je slusne finacne zabezpecenie aby clovek nemusel rozmyslat a pocuvat vycitky manzelky nad kazdou investiciou do "veterana", len tak bude s neho mat skutocnu radost.

D.A._

Re: možná kúpa Tatrovky

Príspevok od užívateľa D.A._ » 01 Dec 2008, 21:13

Ergo, Ergo, úplně pomíjíš ten adrenlíííín! Někteří ho prostě potřebují k životu :idea: .

Když mám teď přechodně na lítačku auto od existujícího výrobce, které navíc ještě ani nevypadlo z katalogů v "mototechnách", ať jde o destičky, tlumiče, nárazníky, filtry atd. atp., cítím se z toho úplně nesvůj. Možnost zeptat se v několika kvelbech, porovnat desítky nabídek v e-shopech a ještě se na jistotu zastavit na libovolném vrakovišti je prostě ubíjející!

Ten pocit mít v zádech jistotu prosperujícího výrobce (Jaguar, Rolls-Royce nebo i tvůj meďan) je pro slabochy :lol: , provokoval jsem vždycky minulého šéfa. Takové pseudorenovace potom může dělat každý Lojza z JZD :twisted: .

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: možná kúpa Tatrovky

Príspevok od užívateľa etienne » 01 Dec 2008, 21:17

Moj nazor - v sucasnej dobe Tatra na denne behacky nie, na vikendove ano a urcite fantasticky kus nadherneho auta a ozajstny hlavootacac.

Financie - Roman to povedal priam genialne - ak je auto uz kupene vo vybornom stave (v sucasnosti ale hovorime najma o 60000 a viac za lubovolny model), urcite super. Ak kupime nieco lacnejsie, je jasne, ze bude treba vela opravovat.

Vo vseobecnosti som sa poucil, ze je urcite lepsie kupit auto v super stave za 200 tisic, ako ho kupit za 50 a dalsich 200-300 preinvestovat. Jedine ze ide o special, alebo o povodnu chromku vyrobneho cisla okolo 400 :D Potom by bola obrovska skoda vozidlo nezrekonstruovat.

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: možná kúpa Tatrovky

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 02 Dec 2008, 11:07

D.A: hlavne ten adrenalin ked si niekde v cudzine kde nepoznas ani poriadne ich matersky jazyk a mas auto ktore v zivote nikto nevidel, teraz im vysvetli ze nieco potrebujes opravit :-) Uz som to zazil a mas pravdu na to nikdy nezabudnem (a manzelky mi to vzdy rada pripomenie), budem to rozpravat vnucatam :-)

Mas pravdu, to uz nie je renovacia, ale obycajna vymena :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: možná kúpa Tatrovky

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 02 Dec 2008, 11:13

etienne: v autach to plati bez vynimky, cim lepsie, tym lepsie... treba si uvedomit ze kazdy kto sa podiela na neskorsej renovacii chce mat s toho legitimny zisk a tak sa cena "vraku" nabaluje do nepredpokladanych rozmerov.

V realitach to neplati, tam cim horsie, tym lepsie... lebo kazdy kto kupuje nehnutelnost ju aj tak na 99% zbura a stavia podla svojich predstav.

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: možná kúpa Tatrovky

Príspevok od užívateľa Mojžo » 02 Dec 2008, 14:23

Tatra 613 je výborné auto.
Vopred upozorňujem že nemá význam sa voziť na rachotinách, potom sa Ti ten pozitívny dojem z auta dosť naštrbí.

Čiže - radšej drahšiu, ale lepšiu, radšej mať peniaze bokom, ako to nechať schátrať a potom mať zasa rachotinu. Náhradné diely sú... problém no, ale napríklad ja sa cítim tak že problém to nie je. proste už viem kde ich nájdem, za koľko a čo treba mať bokom ak to nájdem aj za vyššiu cenu. Ale tieto ťahy pochytáš.

Alebo zbožňuješ, alebo nenávidíš. Niekomu T613 nevyhovuje pretože má presne vlastnosti ktoré nemá rád, niekomu práve tieto vlastnosti vyhovuje.

Vieš ako to je: "Ježííš, to hučí to auto, taký hluk to je hrozné". A niekto by vedel počúvať motor T613 stúpajúceho do kopca pod záťažou za miernych otáčkok celé hodiny. A to som ja, dobrý deň prajem.

Ak si zahorel pre T613 srdcom, máš z 1/3 vyhraté. z 2/3 máš vyhraté ak nekúpiš šrot / kúpiš šrot ale si zručný a orientuješ sa a aj tak chceš robiť repas a z 3/3 máš vyhraté, ak si trpezlivý a silou-mocou nehľadáš nedostatky.

Tatra 613 je proste fajn auto. Má všetky predpoklady chytiť za srdce. Nádherná karoséria, jedinečná technika - navyše výborná, žiadny balast, prekvapujúco dobré funkčné celky a z toho vyplývajúce jazdné vlastnosti a... je to pastva pre oči, uši. To sú najdôležitejšie zmyslové orgány že?

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Re: možná kúpa Tatrovky

Príspevok od užívateľa MarekK » 02 Dec 2008, 17:42

martin214: ak máš dostatočný obnos penazí , tak si 613ku kúp, skús čo to obnáša, predať sadá vždy.
Je zaujmavé, že napr. kolegovci platia mesačne za leasing konfekcie to, čo ja prejazdím za mesiac a oni ešte nenajazdili ani kilometer. Je to naplnenie reklám na tie úžasné stroje čo zmenia Váš život, vytvoria nespočetné množstvo zážitkov, zvýšia sebavedomie s pocitom , že bez nich nemožete žiť ?

:wink:
Prílohy
PC020846.JPG
PC010844.JPG

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Re: možná kúpa Tatrovky

Príspevok od užívateľa jack » 02 Dec 2008, 18:26

MarekK : Na obr. PC010844.JPG je Toyota Corona..??

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Re: možná kúpa Tatrovky

Príspevok od užívateľa MarekK » 02 Dec 2008, 18:42

jack: jo!

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Re: možná kúpa Tatrovky

Príspevok od užívateľa jack » 02 Dec 2008, 18:53

Dnes auto docela vzácné, Japonsko nevyjímaje.

Užívateľov profilový obrázok
arcibalt
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 01 Okt 2006, 16:01
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: SK: RK, DK
Kontaktovať užívateľa:

Re: možná kúpa Tatrovky

Príspevok od užívateľa arcibalt » 02 Dec 2008, 19:19

Hmmm..A naviac ta Toyota vyzera vcelku zachovale :D

Užívateľov profilový obrázok
kovoo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 30 Dec 2005, 18:37
Bydlisko: TT
Kontaktovať užívateľa:

Re: možná kúpa Tatrovky

Príspevok od užívateľa kovoo » 02 Dec 2008, 21:13

:D bratru to sa mi páči :arrow: ešte nie je ani garáž hotová a už v nej nie je miesto :lol:

Zamknuté

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných