Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa Sedo » 15 Jan 2008, 17:35

Stevo MB100 sluzil na zaplnenie trhu najnizsej triedy dodavok. Ja osobne, by som za tym ale videl znacku Mercedes Benz a preto mne osobne to co tu pisete prinasa sklamanie znacky.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa ondrej » 15 Jan 2008, 17:46

Sedo napísal:Stevo MB100 sluzil na zaplnenie trhu najnizsej triedy dodavok...
Šeďo - neviem, čo si týmto chcel povedať - akoby Števo tvrdil niečo iné!?
Myslím že málokto tu má o autách taký dobrý všeobecný prehľad, ako práve Števo...

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 15 Jan 2008, 17:51

Ja som obetoval mercedesom a ich opravam 10 rokov zivota, tak ich trochu poznam 8)

K tomu co tu napisal "martin h" sa nebudem vyjadrovat, jednoducho menam potrebu sa vyjadrovat ku kazdej blbosti co si precitam...

Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa Sedo » 15 Jan 2008, 18:02

ondrej napísal:
Sedo napísal:Stevo MB100 sluzil na zaplnenie trhu najnizsej triedy dodavok...
Šeďo - neviem, čo si týmto chcel povedať - akoby Števo tvrdil niečo iné!?
Myslím že málokto tu má o autách taký dobrý všeobecný prehľad, ako práve Števo...
Ondro tam mal byt otáznik na konci vety.
Myslel som to tak, že ak mal MB100 sluzit na zaplnenie trhu najnizsej triedy dodavok, napriek tomu, ze to bol Mercedes Benz by som ja od neho ocakaval "dobrú službu", preto, pretože je to značka Mercedes Benz.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa ondrej » 15 Jan 2008, 18:36

Šeďo:
no - ten otáznik by tomu dal samozrejme iný význam, ale - nebol tam,
druhýkrát ho teda radšej napíš..

Ergo_sum:
celkom rád by som s tebou hodil reč o MB, ale asi nie tu na tatraportáli,
ak máš chuť, ozvi sa mi na
ondrej.ertl@gmail.com

Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa Sedo » 15 Jan 2008, 18:38

Máš pravdu, vela pisem (ICQ, maily) a nepouzivam diakritiku a otaznik mi usiel, pardon.
A pozor na mail na fore, radsej by som ho v takejto forme neuverejnoval, kvoli spamu.

martin h

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa martin h » 15 Jan 2008, 19:10

....No prirovnavat W124 a 613k spanielskemu srotu MB100 ktory bol urceny na zaplnenie uplne najnizsej triedy dodavok od MB je tiez hodne husta kava pane Havle.
Jablka, hrusky a mrkev do jednej bednicky a zauctujte mi to ako vyprazany karfiol (c) Skolkaportal...

Já úplně kašlu na to, kde MB100 vyráběli - jestli ve Španělsku nebo jinde. Je to výrobek té firmy a ta za něj zodpovídá stejně jako kdyby ho vyráběli v Německu. A napsání mého příjmení mělo znamenat co? To si jako myslíš, jak jsi mě odhalil? Tos toho dokázal. Nedávno jsem dokonce zveřejnil svůj e-mail, tak by ses měl polepšit. Neuvádím své příjmení protože prostě nechci a ne proto, abych se skrýval.

Je fakt k pláči, že jsem některé lidi zvednul ze židle srovnáním nesrovnatelného - různá auta se přece nemohou provnávat, co nemohou, dokoce nesmějí - ale nikdo nenapadl mé výtky ohledně srovnání motorů T613 a MB124-260. Tak mi připadá, že někdo čte jenom to, co chce. Přečtěte si laskavě můj poslední odstavec onoho pohoršujícího příspěvku, tupouni jedni. Mnoho hodin jsem věnoval četbě diskuzí na MB fóru a můžu konstatovat, že už mě lidi co se modlí k autu nějaké vysněné značky a nepřenesou přes srdce nějaké mínus pořádně serou.

martin h

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa martin h » 15 Jan 2008, 19:28

......K tomu co tu napisal "martin h" sa nebudem vyjadrovat, jednoducho menam potrebu sa vyjadrovat ku kazdej blbosti co si precitam...

Ale to je veliká škoda, já čekal, že se dozvím konkrétně jaké blbosti jsem napsal. Lhal jsem snad v něčem?


.... Myslím že málokto tu má o autách taký dobrý všeobecný prehľad, ako práve Števo...

Všeobecný přehled je k užitku, ale já nabídl postřehy se dvěma vozidly stejného typu a jak vidno, tak moc Števovi nepárovaly s jeho všeobecným přehledem.

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 15 Jan 2008, 19:39

niekedy to tu fakt vyzerá , ako hádka mnohopočetného manželského páru, ktorému už z vzájomnej náklonnsti neostalo nič :-)

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa radek » 15 Jan 2008, 20:14

Nicméně, ač diskuze od úvodního tématu opět několikrát změnila směr i polohu, technicky vzato, toto Martinovo konstatování je zcela a naprosto konstruktivní:

"Mnoho hodin jsem věnoval četbě diskuzí na MB fóru a můžu konstatovat, že už mě lidi co se modlí k autu nějaké vysněné značky a nepřenesou přes srdce nějaké mínus pořádně serou."

Užívateľov profilový obrázok
Stevo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1180
Dátum registrácie: 10 Feb 2004, 09:41
Tatry, ktoré vlastním: taka bordova
Bydlisko: Garáž
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa Stevo » 15 Jan 2008, 20:14

martin h: nemam dovod sa vyjadrovat k vykonovym parametrom 2.6ky, faktom ostava ze je vo W124 pruznejsia, kultivovanejsia a hospodarnejsia nez T613. A ak si myslis ze som Ti to napisal preto lebo sa to dotklo mojho MB bozstva tak si vedla jak uhrvinek v spalovni.
Premna zamna si pis aj zrovnavanie T613 s IL38, ajtak su vsetci okrem Teba myslou zahmleti chudaci zotrocovani nejakou znackou.
(c) Skolkaportal

ALEŠ HLOZEK

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa ALEŠ HLOZEK » 15 Jan 2008, 20:46

Zdravim ja jsem psal o Mercedesu w124 a ne 100 a nechtěl jsem Tatru urazit ma Tatra je naprosto dobra ale jako jediné auto to asi ne,ten mercedes ma spotřebu 8l/100km tak jezdim jen Mb a s tatrou najetu je tak 1000km .

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 15 Jan 2008, 20:53

ALEŠ, nikto okrem "martina h" nema pocit ze by niekto urazal Tatru :)

Ambiciózní tajemníček

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 15 Jan 2008, 21:47

martin h napísal: Mnoho hodin jsem věnoval četbě diskuzí na MB fóru a můžu konstatovat, že už mě lidi co se modlí k autu nějaké vysněné značky a nepřenesou přes srdce nějaké mínus pořádně serou.
No to je škoda, že jsi to nevěděl před pár lety na fóru TKB, kdy jsi nemohl přenést přes srdce moji kritiku tatry a jejich výrobků a z fóra jsi naštvaně odešel.

martin h

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa martin h » 15 Jan 2008, 22:24

Ergo_sum: jak jsi došel k závěru, že mám pocit o urážce tatry? Nic takového jsem si nemyslel!

AT: jelikož jsem ti už kdysi napsal, že mi nestojíš za to, abych se tebou jakkoli namáhal, položím jen jedinou otázku. Na odpověď nečekám. Jseš si jistý, že jsi mé příspěvky vždy správně pochopil? A myslet si, že jsem odešel kvůli tobě...

Stevo:..ajtak su vsetci okrem Teba myslou zahmleti chudaci zotrocovani nejakou znackou.
...
To jsi napsal ty. Já si to nemyslím.

S příkladem MB100 jsem to myslel tak, že ne vše co se honosí slavným jménem musí být lepší než... Ale jak napsal Sedo o dobré službě - ano MB100 je spolehlivý dodávkový traktor jedoucí polem-nepolem, lesem-nelesem a robustností agregátu a podvozku může trumfovat lecjaké moderní plastové dodávky, ale kvalitou se potácí kdesi v temných hlubinách automobilového středověku.

Neregistrovaný

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 16 Jan 2008, 09:35

martin h napísal:AT: jelikož jsem ti už kdysi napsal, že mi nestojíš za to, abych se tebou jakkoli namáhal, položím jen jedinou otázku. Na odpověď nečekám. Jseš si jistý, že jsi mé příspěvky vždy správně pochopil? A myslet si, že jsem odešel kvůli tobě...
Odpovím pro všechny ostatní kromě Martina - že jsem příspěvky správně pochopil, to si jistý být samozřejmě nemůžu. Ale co nadělám, když Ti nestojím za námahu, budu si muset do smrti vystačit právě jenom s tím, jak jsem to pochopil já. Ostatně to není pro mne žádná tragédie, ono vždycky neplatí, že čím víc přátel, tím líp, tak jsem rád, když mi lidi s tím výběrem mých přátel pomůžou a nemusím dělat selekci úplně sám.

Pokud jde o to, zda si myslím, že jsi odešel kvůli mně, asi by to chtělo tu větu konkretizovat. Tedy jestli si myslím, že jsi odešel "_jenom_ kvůli mně" nebo "_mimo jiné také_ kvůli mně". Nakonec ale v mém předchozím příspěvku nešlo tak ani o to, jestli to bylo kvůli nějaké osobě, jako spíš o to, jestli to náhodou nebylo kvůli tomu, že se někdo nelichotivě vyjadřoval o tatře.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa ondrej » 16 Jan 2008, 09:53

Krátka úvaha:
Myslím, že prvotná "Tatra-eufória" z týchto stránok a aj z tohoho spoločenstva už dávno vyprchala a zdá sa mi, že často býva nahradzovaná zase akousi "Tatra-zatrpknutosťou"... ani jedno, ani druhé nepovažujem za správne, asi to však bolo treba kvôli všeobecnému vývinu "Tatra-povedomia".
Teraz už (vo väčšine prípadov) vieme, že nevlastníme najlepšie auto na svete, ktorému sa nič nevyrovná, ale ani auto najhoršie, za ktoré sa treba hanbiť. Pomaly, ale isto, sa v širšom povedomí objavujú kontúry skutočnej Tatry a nastupuje "Tatra-realita". Dokážeme sa s ňou vyrovnať?...

(ak by mal niekto náhodou pocit, že táto úvaha je zameraná práve proti nemu, nech zapracuje na sebe, aby sa zbavil nadbytočnej ješitnosti - je to jed dobrých vzťahov)
:)

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa D.A. » 16 Jan 2008, 11:42

Kolik roků / měsíců / týdnů (dní!?!?!) vlastnictví objektu je tak průměrně potřeba ke vstupu do nirvány zn. tatrarealita?

Má na to vliv virtuální komunitní život???

:twisted:

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa ondrej » 16 Jan 2008, 14:07

Je to veľmi individuálne, nezávisí to od "Tatra-fenoménu", ale od subjektu. Niekto s tým nemá problémy a je tam ihneď, niekto sa tam hádam ani nedostane. A neplatí to iba pre Tatru...

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa Mojžo » 16 Jan 2008, 17:15

Ak ma to vôbec niekedy chytí, tak ja vám to páni napíšem :)
Tatry sú nádherné automobily, robené ako keby srdcom, detaily karosérie, či už 603, či 613 nenechajú chladným, majú pôvabný akustický prejav, ich pilotovanie je zážitok.
Skvelý spoločník na ďaleké cesty, s pružným a mocným motorom, výborne odstupňovanými brzdami a prevodovou pákou tak akurát po ruke. Celé dobré.

Nepoužívam ako jediné auto, vozí ma aj Opel Omega z roku 1998, tá plní funkciu makača a zimného povozu, no kedykoľvek môžem, volím Tatru 613 (603-ka ešte nie je pojazdná).

Vôôbec neriešim že dačo je debilné skonštruované na tom aute, alebo dačo sa sprosto vymyslelo a že je to proste odfláknuté auto. Podľa mňa až tak nedorobené a odfláknuté nie je, pri veku 23 rokov a len boh vie koľko sto tisíc kilometrov, čo má to auto za sebou, je tak spoľahlivé že zaňho dám ruku do ohňa. Nie, je to dobre vymyslený voz, len je na ňom cítiť dobu, teda najmä okolnosti a opar spoločenského zriadenia.


Jo a viete že sa pochválim? Pozrite na obrázok. Celkom dobré na to že som to robil sám však? A prakticky moja prvá vážna vyváračka.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných