Tatra 603 pojistka

Technické problémy s našimi tatrovkami

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 pojistka

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 06 Jan 2008, 11:32

to Luboš:Čo si tým chcel povedať?O TAKS-e nevieš zhola nič, ako o väčšine vecí, o ktorých píšeš. Ak je tu niečo pochybné, tak tvoje drísty.

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 pojistka

Príspevok od užívateľa Luboš » 06 Jan 2008, 14:40

O TAKSu nemusím povídat vůbec nic, i nezasvědčený čtenář si jistě podle způsobu vyjadřování jeho členů a funkcionářů udělá obrázek sám... :?

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 pojistka

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 06 Jan 2008, 15:30

Luboš napísal:O TAKSu nemusím povídat vůbec nic, i nezasvědčený čtenář si jistě podle způsobu vyjadřování jeho členů a funkcionářů udělá obrázek sám... :?
Bud tak láskavý a drž sa toho, čo si práve napísal.

Ambiciózní tajemníček

Re: Tatra 603 pojistka

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 06 Jan 2008, 23:21

Luboš napísal:Ríšane, to není žádná vychcanost. Ty kluby (pokud to není nějaký pochybný TAKS atp.) vznikají a fungují za účelem sdružování lidí, co se zajímají o historická vozidla a poskytují svým řádným členům různé služby.
Vím, že mi nebudeš rozumět, ale přesto na to budu reagovat (třeba pro ostatní, co to třeba taky čtou a zajímá je to). Totiž - ty služby členům neposkytuje nikdo jiný než zase členové. To je jádro problému a v nepochopení tohoto principu tkví i Tvoje spory s vedením TAKSu. Je ohromný rozdíl mezi členem, který se aktivně zapojuje do klubu (jako testační komisař, pořadatel klubových akcí, hospodář, nástěnkář, cokoliv) a členem-konzumentem služeb, který si jenom pasivně přijde jednou za rok pro testaci. Jó, jasně, on platí klubové příspěvky. Jenže samotné prachy nestačí. To už pak není klub, když se služby kupujou. Celý princip klubu, kdy já udělám něco pro něj a on udělá zase něco pro mně a ve finále všichni máme daleko víc než kdyby si každý tu službu šel koupit ke komerčnímu subjektu (a ještě jako bonus k tomu máme kamarádství), tak tento základní princip klubu je pak v hajzlu.

Dostáváme se postupně až k principu, že testace se kupuje za prachy. Potom vznikají takové věci jako otestované čtverky s papírama z chromky (protože testující subjekt potřebuje vydělat), takže se to bude muset dělat s pořádnou kontrolou státu (a qui custodiet ipsos custodes?)...

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 pojistka

Príspevok od užívateľa ondrej » 06 Jan 2008, 23:46

Luboš - som rád, že máš o TAKS nedobrý názor. Ak taký človek ako ty píše o niečom negatívne, je to pre slušného človeka samo o sebe najlepšia referencia. Ďakujem ti, aspoň nejaký úžitok je z teba... :D

AT - Luboš nemá páry o tom, čo je to kamarátstvo, alebo čo je to spraviť niečo pre druhého len tak, bez toho, že by za to niečo chcel - preto ani nemôže pochopiť to, čo píšeš.. No holt, komu nieje zhora dané...

Užívateľov profilový obrázok
Robert
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 236
Dátum registrácie: 30 Jan 2007, 18:37
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 pojistka

Príspevok od užívateľa Robert » 07 Jan 2008, 01:02

ondrej napísal:Luboš - som rád, že máš o TAKS nedobrý názor. Ak taký človek ako ty píše o niečom negatívne, je to pre slušného človeka samo o sebe najlepšia referencia. Ďakujem ti, aspoň nejaký úžitok je z teba... :D ...
Skvěle právě si potvrdil Lubošova slova.

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 pojistka

Príspevok od užívateľa Luboš » 07 Jan 2008, 02:44

Ríšane, pokud už máš klub o desítkách nebo stovkách lidí, nedej bože ještě více, tak už nemůže být každý předsedou, tajemníkem nebo testačním komisařem, tolik rolí už prostě nevymyslíš. Spousta členů už pak přispívá na chod klubu jenom finančně (kolikrát to jsou i manželky členů nebo různí fandové, kteří ani nevlastní veterána a žádné testace ani jiné služby od toho klubu nechtěji) a celosvětovému veteránskému hnutí jsou prospěšní jen tím, že nějaké historické vozidlo udržují a třeba s ním jezdí na klubové akce, které pak aspoň k něčemu vypadají.

Ambiciózní tajemníček

Re: Tatra 603 pojistka

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 07 Jan 2008, 09:42

No, já naštěstí Luboši vím, o čem píšu. Nejde vůbec o funkce, ale o to, být nějak prospěšný členům klubu. Pak se nestane, že těch pár aktivních shání na organizování klubových akcí svoje kamarády, kteří nemají s klubem nic společného.

Klub o desítkách či stovkách lidí taky nemusí být to pravé ořechové. Proč se tam vlastně všichni ti lidé hlásí (tedy kromě toho, aby si jednou za rok mohli přijít pro levnější testaci)? Potřebují být organizováni, být ve stádu, mít na svoje hobby legitimaci? Prospěšní celosvětovému veteránskému hnutí (možná to jsou jen prázdná hesla ve stylu celosvětového proletariátu) udržováním veterána mohou být i mimo klub.

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 pojistka

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 07 Jan 2008, 12:16

Myslím, že Ondrej to napísal velmi výstižne. Ak vyvíjam činnosť v nejakom spoločenstve , či hnutí, ktorá je prioritne určená len úzkemu okruhu ludí a kritizujú ma ludia , ktorí do tohoto spoločenstva nepatria, hoci sa zaoberajú podobnou činnosťou, svedčí to o tom, že naozaj niečo robím. Zaujíma ma však najmä pohlad ludí, ktorí priamo do spomenutého spoločenstva patria, nakolko je moje úsilie adresované priamo týmto luďom. Ostatné reakcie ma spravidla nechávajú chladným. Nevadí mi ak sa niekto naváža do mňa, ale vadí mi ak niekto tvrdí niečo nepravdivé o tomto spoločenstve, poprípade neodôvodnene prehlasuje, že spoločenstvu robím " ostudu", hoci nevie uviesť v čom , či ako.V každej skupine ludí predsa možno nájsť jednotlivcov , ku ktorým možno pociťovať väčšie
, či menšie antipatie, ale je hlúpe preto odmietať všetkých , patriacich do tejto skupiny.Tieto praktiky mi pripomínajú názory z čias ranného stredoveku, z obdobia križiackych vojen, pálenia čarodejníc, či hromadných exkomunikácií z cirkví, alebo "svätých vojen". Pri takomto spôsobe myslenia Luboš, ti ani 5 titulov pred aj za menom nebude na nič.Svet totiž už dávno nie je čiernobiely.

Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Re: Tatra 603 pojistka

Príspevok od užívateľa Sedo » 07 Jan 2008, 16:59

Ak bude niekto nad týmto rozmýšľať odporúčal by som mu prečítať túto diskusiu (2% z daní): http://www.tatraportal.sk/forum/viewtop ... at+povinne

neregistrovany_603

Re: Tatra 603 pojistka

Príspevok od užívateľa neregistrovany_603 » 07 Jan 2008, 18:27

.. stare dobre casy... )))

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 pojistka

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 07 Jan 2008, 20:45

tu sa mazu prispevky... :?:

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 pojistka

Príspevok od užívateľa etienne » 07 Jan 2008, 20:54

Za normalnych okolnosti nie. Za poslednu dobu som vymazal len prispevky uzivatel koineviemco, ktory isal nadavky a pridaval vselijake obrazky.

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 pojistka

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 07 Jan 2008, 21:08

etienne napísal:Za normalnych okolnosti nie. Za poslednu dobu som vymazal len prispevky uzivatel koineviemco, ktory isal nadavky a pridaval vselijake obrazky.
dobre si urobil

Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Re: Tatra 603 pojistka

Príspevok od užívateľa Sedo » 08 Jan 2008, 09:45

Ergo_sum napísal:tu sa mazu prispevky... :?:
Bejvávalo, preto sa zrušila aj táto možnosť. Lebo sa dalo mazať aj keď už niekto reagoval.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných