Hlasovanie aj anonymnym ?

Celý priebeh súťaže
The whole competition topics
etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Hlasovanie aj anonymnym ?

Príspevok od užívateľa etienne » 17 Júl 2005, 22:01

Helou,

rad by som sa vsetkych opytal na nazor...

... rozmyslam ci povolit anonymnym v nasej sutazi hlasovat - su totiz 2 moznosti:

- hlasovat budu moct LEN registrovani
- hlasovat budu moct registrovani A anonymni

Prva moznost ma nevyhodu malo hlasov nakolko mame registrovanych len okolo 110 ludi.

Nevyhoda druhej moznosti vsak spociva v tom, ze tu je moznost hlasy SFALSOVAT - teda hlasovat z jedneho pocitaca pocas trvania sutaze viac krat...

... vas nazor ?!

Užívateľov profilový obrázok
Erik
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 807
Dátum registrácie: 25 Nov 2004, 22:24
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Erik » 17 Júl 2005, 22:09

Kedze je pri druhej moznosti je tam moznost podvodu, priklanam sa k prvej a v pripade rovnosti hlasov sutaz rozdelit do viacerych kol.

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 17 Júl 2005, 22:12

Na druhej strane vsak mame KOPEC kandidatov...

Užívateľov profilový obrázok
DRracer
Správca diskusného systému
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 31 Máj 2004, 22:23
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 2-603 M68
Tatra 130 1:14
Bydlisko: CR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa DRracer » 17 Júl 2005, 22:17

jedina moznost rozliseni anonymu je podle IP. Ale to asi nestaci ;)

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luboš » 17 Júl 2005, 22:54

No nevím, Etienne. Spoustu fotek do soutěže přidali i anonymové, tak je přeci nemůžeš násilím nutit k registraci, to by nebylo fér, že. Registrovaných je tu sice 110, ale taky nezapomeň, že mnozí se třeba hlasování nebudou chtít účastnit nebo to tu pravidelně nesledují a taky je doba dovolených atd....

Užívateľov profilový obrázok
MartinD
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 14 Máj 2005, 17:54
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Klimkovice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MartinD » 17 Júl 2005, 23:09

Myslím, že registrovat se může každý. Pokud sem uložil fotku neregistrovaný uživatel, určitě s napětím sleduje, jak dopadne... Pokud by bylo přesto před uzávěrkou málo hlasů, dalo by se přejít k druhé variantě.

Užívateľov profilový obrázok
Eda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 30 Máj 2004, 00:41
Tatry, ktoré vlastním: T613 Elektronic ´93
Bydlisko: Moravská Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Eda » 17 Júl 2005, 23:57

povolil bych to i neregistrovanym, ale - kdyz je tady ta obava o podvody - jen jednou z je3dne IP adresy. To se da udelat ne? Oduvodnuji to tim, ze si tatraportal cte urcite vice nez 110 lidi kteri josu registrovani.

Užívateľov profilový obrázok
Erik
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 807
Dátum registrácie: 25 Nov 2004, 22:24
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Erik » 18 Júl 2005, 07:13

Ked tak nad tym rozmyslam, tak by bolo najlepsie, keby mohol hlasovat kazdy navstevnik TP. Len by sa to ziadalo potom nejako zabezpecit proti zneuzitiu...

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 18 Júl 2005, 07:34

Tak ako som si myslel - bohuzial. Je to obrovska dilema...

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 18 Júl 2005, 07:58

Celá táto diskusia ma trocha prekvapuje, nehovoriac o tom, že tieto otázky mali byť jasné už pred začatím súťaže. Ale dobre, tak napíšem aj ja svoj názor:
Ak sa dá zabezpečiť, aby sa z jednej IP adresy dalo hlasovať iba raz, tak môžu byť zobratí na milosť aj anonymi, inak by som ich vylúčil. Ak sa niekdo nechce vzdať svojej anonymity, musí byť pripravený, že nebude mať rovnaké práva ako ten, kto sa za seba nehanbí! Zaregistrovať sa predsa môže každý. Čo sú to tí "kandidáti" ?
A že bude menej hlasov? A vadí to!?

Marko

Príspevok od užívateľa Marko » 18 Júl 2005, 10:22

Z jednej IP adresy sa bude môcť hlasovať len raz a hotovo. To nie je veľký problém.

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 18 Júl 2005, 12:04

ondrej napísal:Ak sa niekdo nechce vzdať svojej anonymity, musí byť pripravený, že nebude mať rovnaké práva ako ten, kto sa za seba nehanbí!
To je velmi hrubé zjednodušení, ba přímo překroucení problému. Registrovaný/neregistrovaný a anonymní/neanonymní jsou dvě zcela rozdílné věci, i když díky špatnému pojmenování to svádí k této interpretaci. Klidně se mohu zaregistrovat pod smyšlenou identitou a za svou pravou identitu se "hanbit" stejně dobře jako mohu vystupovat nezaregistrovaný a přesto budou "všichni" moji totožnost znát.

A abych nebyl napomenut za příspěvek od věci (jsou tu lidé, kteří to velmi rádi dělají u mne a u jiných to zase velmi rádi přehlédnou), pro mne-za mne klidně nechte hlasovat jen registrované uživatele. Sice bych jinak mohl v hlasování vyjádřit svůj názor, že například dokumentární fotografie dítěte za volantem (naprosto bez fantazie) nesahá ani po kotníky těm fotografiím, kde autor vložil do snímku velký kus invence a ukazuje nám svůj zcela originální pohled na všední svět, ale nestojí mi to za to, abych se registroval a vy moje hodnocení jistě klidně oželíte.

Užívateľov profilový obrázok
tomas
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2325
Dátum registrácie: 01 Jún 2004, 23:06
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa tomas » 18 Júl 2005, 12:20

Moj nazor je asi taky, pokial budu hlasovat aj anonymni, tak to zabezpecene urcite nebude. Napr. taky student moze hlasovat aj z 50 PC a nik s tym nic nezmoze. Naopak jedno PC, alebo jednu IP v pripade firmy, moze pouzivat trebars aj 10 ludi, ktori by mohli byt ukrateny o to hlasovanie, lebo raz sa uz z tej IP hlasovalo.
Pokial by sa zasa zablokovala len cast IP, tak zasa na to mozu doplatit viaceri ludia.

Cez cookie to je zasa onicom, lebo tie sa daju vymazat.

Ak budu hlasovat len registrovani, tak to podla mna ohodnoti asi tolko ludi, co je v tej sutazi.

Cize ja som za prvu variantu, ale nech rozhodne sef.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 18 Júl 2005, 12:23

AT:
veľmi šikovne si odhalil slabú stránku môjho príspevku (Registrovaný/neregistrovaný a anonymní/neanonymní jsou dvě zcela rozdílné věci) - beriem, máš pravdu, čakal by som však od teba skôr konštruktívny prístup k veci, okrem určitej zatrpknutosti z tvojich riadkov som však nezistil, aký je tvoj názor na otázku, ktorú položil na začiatku Etienne...
tiež neviem, ako môžeš hovoriť za druhých a tvrdiť že "...a vy moje hodnocení jistě klidně oželíte..." - mňa napríklad tvoj názor celkom zaujíma :wink:

No a mňa by zaujímalo, či budú do súťaže pripustené fotografia, ktoré celkom zjavne ignorujú predpísanú veľkosť - zatiaľ, ako by si to nik nevšimol... :?:

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 18 Júl 2005, 15:34

Ondreji a další, moje stanovisko je v této větě: "pro mne-za mne klidně nechte hlasovat jen registrované uživatele". Tedy znovu: já jsem pouze pro registrované. Ano, hlasů bude málo, ale tím, že se nechá hlasovat kdokoliv se objektivita stejně nezlepší. Řekl bych, že počet lidí, kteří mají seriózní zájem hlasovat a nejsou přitom registrovaní je srovnatelný s počtem registrovaných a aktivních. Tedy to nebude významné, pokud nebudou smět hlasovat. Neměli bychom si namlouvat, že naše (Vaše) soutěž zajímá veřejnost. V každém případě lze očekávat celkový počet hlasů v řádu desítek. Bude-li jich více, troufám si tvrdit, že něco není v pořádku.

Ostatně díval jsem se na seznam registrovaných uživatelů Tatraportálu a řada jsou zjevně mrtvé duše.

Jestli jsi Ondreji vyčetl z mého příspěvku zatrpklost, tak tu jsem tam tedy mít nechtěl. Je tam jen
- rýpnutí směrem k samozvaným moderátorům,
- Etienne, když bude chtít, tak tam najde informaci, že by měl zvážit změnu pojmu "anonymní uživatel" třeba na "neregistrovaný uživatel" a konečně je tam
- mé subjektivní hodnocení jisté třídy snímků, přihlášených do soutěže.

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 18 Júl 2005, 16:39

AT, Ondrej: Anonymny bol uz zmeneny...

Janek
Diskutujúci
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 24 Jún 2005, 08:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Janek » 19 Júl 2005, 08:17

ondrej napísal:AT:
No a mňa by zaujímalo, či budú do súťaže pripustené fotografia, ktoré celkom zjavne ignorujú predpísanú veľkosť - zatiaľ, ako by si to nik nevšimol... :?:
To je samozrejme jen drobnost, ale Ondreji, v pravidlech je napsano: "Fotografia by mala byť odovzdaná vo formáte 800x600.", tedy ne ze musi byt, ale mela by byt. Navic v pocatku souteze tam myslim bylo napsano, ze 800x600 je maximalni velikost fotografie a to myslim nikdo neprekrocil.
Take pomer stran 4:3 nemusi byt pro vsechny fotky idealni, nekterym fotkam slusi ctvercovy format, nekterym zas vyrazne podlouhly atd.
To jen tak na okraj :-)

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 19 Júl 2005, 08:29

Janek: Ten rozmer predsalen niekto prekrocil - Sedo s fotkou "VTACI SU SVINE" (uz som to zmensil)... Ale ostatni sa drzia v tej hranici dokonca "Stonehenge" bol najmensi :-)

Janek
Diskutujúci
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 24 Jún 2005, 08:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Janek » 19 Júl 2005, 08:40

Olé... tak to jsem nepostrehl, v te dobe jsem byl mimo dosah internetu :-)

Nicmene me napadla jeste jedna drobnost, kterou ale nechci prilisne zasahovat do souteze, ktera jiz bezi a jejiz pravidla jsou svym zpusobem dana. (jiz jsem to psal do jineho mista ve foru):

Kdyby se ceny (jako ze je jich celkem dost) rozdelily mezi treba tri nejuspesnejsi fotky, tak by se mozna trosku potrel vliv "nespravedlnosti" hlasovani. Tim ze by ceny byly treba tri, pak by treba nebyla takova rivalita mezi fotkami a nesvadelo by to tolik k tomu prosadit nejakou fotku treba "podvodnym" zpusobem. a kdyby se tak treba nejaka fotka prosadila, tak by jeste zbyly dalsi dve ceny pro mozna "spravedlive" hodnocene.
PS: Vim, ze zadny zpusob nezabrani "korupci" :-) uplne...

No a k puvodni otazce: spise bych se priklanel k hondoceni registrovanymi ucastniky.

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 19 Júl 2005, 08:41

Janek: A inde na fore som Ti uz na to aj odpisal :lol:

Zamknuté

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných