Tatra 613 o prototypy ?

Diskusia o výrobných číslach
Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 613 o prototypy ?

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 31 Jan 2008, 13:26

miloš bukáček napísal:
Ergo_sum napísal:ondrej, ono to zacalo uz kratko po vojne kriminalizaciou Hansa Ledwinku.
No ona fotka s Hitlerem v emotivní a veselé atmosféře na výstavě v Berlíně taky nebyla těsně po válce moc k chlubení.
O nic horsie ako fotka Gottwalda spolu zo Stalinom :-)

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: Tatra 613 o prototypy ?

Príspevok od užívateľa miloš » 31 Jan 2008, 13:31

Srovnej si v hlavě, že žijeme v roce 2008, prosímtě a pak pochopíš.

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 613 o prototypy ?

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 31 Jan 2008, 13:32

miloš bukáček napísal:
Ergo_sum napísal:Lucián, velmi pekne napisane, pod tuto uvahu sa kludne podpisem.
Lucián to napsal opravdu pěkně.Ale co kdyby jsi Ergo vymyslel konečně něco podobného, ale hlavně svého krom těch výplodů o nutnosti Operace Condor u nás?
Ja som clovek cinu a osobnej zodpovednosti, preto obdivujem A. Pinocheta. Neviem ci vies ale vsetky rozkazy vcetne Operace Condor podpisoval zasadne osobne, vzdy tvrdil ze ak sa nahodou vrati "lavicova luza" tak chce aby vsetku zodpovednost niesol len on osobne.

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 613 o prototypy ?

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 31 Jan 2008, 13:34

Hlavne ze sme vsetci tak zrovnani s minulostou az je z toho cloveku zle, same hrube ciary za minulostou a strata pamate...

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: Tatra 613 o prototypy ?

Príspevok od užívateľa miloš » 31 Jan 2008, 13:46

Ergo_sum napísal:
miloš bukáček napísal:
Ergo_sum napísal:
Ja som clovek cinu a osobnej zodpovednosti, preto obdivujem A. Pinocheta. Neviem ci vies ale vsetky rozkazy vcetne Operace Condor podpisoval zasadne osobne, vzdy tvrdil ze ak sa nahodou vrati "lavicova luza" tak chce aby vsetku zodpovednost niesol len on osobne.
Chce se mi z tebe zvracet. Jsi xenofobní demagog.

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 613 o prototypy ?

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 31 Jan 2008, 13:49

miloš bukáček napísal:Chce se mi z tebe zvracet. Jsi xenofobní demagog.
ale to je uplne v poriadku, je to tvoj legitimny nazor na moju osobu.

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 613 o prototypy ?

Príspevok od užívateľa Luboš » 31 Jan 2008, 14:09

Já ti neberu ten tvůj obdiv k Pinochetovi (zvracet se mi chce taky, ale něco snesu...), ale přesto si myslím, že se nejedná o ztrátu paměti. Gottwalda, Stalina nebo Hitlera jsi osobně ani neznal, ani si v té době nežil, kdyby ano, tak je budeš zřejmě obdivovat asi stejně jako toho Pinocheta. To byli také státnici, co nesli osobní odpovědnost za likvidaci buržoazie nebo "židovské lůzy" a nikdy se jí nezřekli. Pokud tě vůbec nezajímá, jakými prostředky tito lidé dosahovali svých cílů, tak je to smutné.

Doufám, že mi to Lucián nebude mít za zlé, ale přesto si dovolím mít k jeho přísvěku, pod který se tu všichni bez výhrad podepisují, jednu připomínku. Ty, podle něho "tradiční automobilky", ve skutečnosti ani tak automobilky nebyly, to byly v první řadě zbrojovky, které měly výrobu automobilů pouze jako doplňkový program. Většina z nich (kromě Pragy a Aera) s výrobou automobilů skončila už mnoho let před okupací Československa. Těžko mohl tedy někdo čekat, že by v poválečném Československu, kde byla většina průmyslových podniků hlavně díky americkému bombardování v troskách, nějakou automobilní výrobu vůbec obnovovaly.

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 613 o prototypy ?

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 31 Jan 2008, 14:27

Luboš, pokojne sa vyzvracaj... Je mi jesne ze si nestudoval dejiny, lebo porovnavat metody Hitlera, Stalina a Pinocheta je skutocne silna kava... Pinochet pri akcii Condor zabil len asi 3-4 tis vysokych funcionarov ostatnym umozil utek do Argentiny. Ale tazko sa tu budeme bavit o historii, to je na dlhe studium

P.S. sam som zidovskeho povodu a vecsina mojej rodiny skoncila zivot v koncentracnych taboroch, ale cez to vsetko pre mna je Stalin vecsie zlo ako Hitler.

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 613 o prototypy ?

Príspevok od užívateľa Luboš » 31 Jan 2008, 14:33

Já nevím, kolik si ty zabil lidí, že ti vyvraždění tisíců "vysokých funkcionářů" připadá zcela normální, ale na mně s takovými zvrácenostmi nechoď!

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: Tatra 613 o prototypy ?

Príspevok od užívateľa miloš » 31 Jan 2008, 16:21

Ergo_sum napísal:Je mi jesne ze si nestudoval dejiny, lebo porovnavat metody Hitlera, Stalina a Pinocheta je skutocne silna kava... Pinochet pri akcii Condor zabil len asi 3-4 tis vysokych funcionarov ostatnym umozil utek do Argentiny.
A to jim moc pomohlo, neboť tam si je podali Escuadrones de la muerte ve svých služebních vozech Ford Falcon, který má díky tomuto podobnou pověst jako 613 ve východním bloku. Přestaň plkat nesmysly, jseš trapnej a připomínáš mi silně zde vyloučeného Kojotoie.

Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Re: Tatra 613 o prototypy ?

Príspevok od užívateľa Sedo » 31 Jan 2008, 17:05

Nemozem obdivovat niekoho, kto zabil co i len 1 cloveka. Ak niekto zabil napr. tyrana rodiny, tak by som to vedel pochopit, ale chvalit niekoho kto vrazdil?

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 613 o prototypy ?

Príspevok od užívateľa ondrej » 31 Jan 2008, 17:34

myslím, že všetky naše poznatky o uvedených pánoch máme iba sprostredkovane, a preto je dosť zbytočné tu polemizovať o väčšom, alebo menšom zle,
alebo si myslíme, že takí ľudia sa rodili špeciálne iba vtedy a dnes už medzi nami neexistujú? keby sa nedajbože zmenila doba, rástli by tu zas ako huby po daždi, že by sme sa nestačili diviť, kde sa tak zrazu berú... :?

Palo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1006
Dátum registrácie: 16 Dec 2004, 17:46
Tatry, ktoré vlastním: ---
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 613 o prototypy ?

Príspevok od užívateľa Palo » 31 Jan 2008, 17:54

Ono asi nebude problém v tých konkrétnych ludoch ale v tých prostrediach ktoré im vytvárajú podmienky na ich realizáciu určitým smerom. Keby sa Hitler narodil dnes, čo ja viem, v austrálii tak by bol úplne niekym iným ale nemecko v 30 rokoch by si náhradu za neho našlo tak či tak.

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 613 o prototypy ?

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 31 Jan 2008, 19:32

Suhlasim s ondrejom, tam musi fungovat aj faktor doby a miesta. Urcite sa mala cela doba po novembri 1989 riesit daleko razantnejsie, ziadne odpustanie a hrube ciary za minulostou. Jednoducho sme to svinstvo nepoupratovali...

Ano obdivujem Pinocheta za to co dokazala a studoval som jeho zivotopis a jeho rozhodnutia (odporucam kazdemu ale len v anglickom originale nie okomentovani Ceskoslovensky lavicovim pohladom). Ano hapem ze niektore jeho rozhodnutia boli kontraverzne ale on nemal inu moznost, nakoniec je povazovany za jedineho "liberalneho diktatora" na svete.

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 613 o prototypy ?

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 31 Jan 2008, 19:34

povodne tu bol aj prispevok pre miloša, ale po uvahe som ho zmazal... nema to zmysel...

Užívateľov profilový obrázok
ziza
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 12 Máj 2007, 10:56
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 613 o prototypy ?

Príspevok od užívateľa ziza » 31 Jan 2008, 20:49

Ergo_sum napísal:povodne tu bol aj prispevok pre miloša, ale po uvahe som ho zmazal... nema to zmysel...
Mám nutkavý pocit, že bys jich mohl klidně smazat víc. Takový čin by smysl dával.

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 613 o prototypy ?

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 31 Jan 2008, 21:00

ziza, nic tu rozhodne mazat nebudem a za vsetkym co som napisal na konto komunistov si stojim :!:

vzdavam sa len osobnych utokov, neklesnem na uroven miloša...

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 613 o prototypy ?

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 31 Jan 2008, 21:07

Ergo_sum napísal:ziza, nic tu rozhodne mazat nebudem a za vsetkym co som napisal na konto komunistov si stojim :!:

vzdavam sa len osobnych utokov, neklesnem na uroven miloša...
Myslíš, že by to bol pokles? :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 613 o prototypy ?

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 31 Jan 2008, 21:15

Roman, z urciteho pohladu rozhodne ano

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 613 o prototypy ?

Príspevok od užívateľa ladis » 31 Jan 2008, 21:17

Ergo_sum napísal:Luboš, pokojne sa vyzvracaj... Je mi jesne ze si nestudoval dejiny, lebo porovnavat metody Hitlera, Stalina a Pinocheta je skutocne silna kava... Pinochet pri akcii Condor zabil len asi 3-4 tis vysokych funcionarov ostatnym umozil utek do Argentiny. Ale tazko sa tu budeme bavit o historii, to je na dlhe studium
No Ergo, nechtěl jsem se do toho míchat, ale takhle po lahvince červeného mi to nedá. Nevím, zda-li je to tím vínem, ale doporučovat komukoliv studium historie mi přijde vzhledem ke tvým myšlenkovým konstrukcím poněkud nevhodné, snad až drzé. Vybití inteligence, ať je definována jakkoliv, jest methodou prastarou a mnohokrát použitou (v poslední době třeba v Arménii) a jakožto opakované použití téhož motivu na tom nic vpravdě státnického nevidím. Možná kdyby ses pokusil vysvětlit, proč bylo pro lidi, kterým "vládl" toto řešení dobré (skutečným státníkům by mělo jít o lidi, což?) a ukázal Pinocheta jako konsistentní osobnost, bral bych tvé vývody alespoň trochu vážně. Heky psal v souvislosti s tvou osobou něco o černobílém vidění světa. Nesouhlasím, spíše jde o nedostatek nadhledu, způsobený čtením příliš úzkého okruhu literatury.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných