Tatra 613-2 k dispozicii???

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
Užívateľov profilový obrázok
Su27
Diskutujúci
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 04 Jún 2009, 22:50
Tatry, ktoré vlastním: zatial len tu Francomkovu T613-2...
Kontaktovať užívateľa:

Tatra 613-2 k dispozicii???

Príspevok od užívateľa Su27 » 09 Jún 2009, 00:07

Zdravym vsetkych priaznivcov Tatry 613,
uz to bude skoro rok, co pasivne sledujem komunitu okolo Tatry 613,
v podstate odkedy ju Frankomk pridal do racera - jedineho simulatora so spojkou, co poznam. Inak.. ked som nedavno dokoncoval autoskolu, tak jednotlive casti motora a tu teoriu okolo som sa ucil prave z technickej dokumentacie 613ky, co bola na internete, a tak :)

A teraz k veci :), dufam ze to pisem do spravnej sekcie:
Nedavno nam niekto zlozil na parkovisko nepojazdnu Tatru 613-2 so znackou BA-220-EO. Je nepojazdna, vyzera, akokeby mala zlomenu zadnu osku (alebo aspon navesy oboch kolies), niekto ju tu musel zlozit, nemohol na nej prijst. Z dialky vyzera celkom zachovalo, ale z blizky sa prejavuje, ze nebola nejak extra udrziavania - korozia chromovych casti, stav zadnych svetiel, hrdzave klucky (zda sa ze nepovodne). Nikoho som pri nej nikdy nevidel, nikto na nej nechodi, ani sa okolo nej nemota. Vy sa predsa medzi sebou uz predsa poznate, neviete, patri niekomu, kto ju aspon opravi do pojazdneho stavu? Ak nie, nechcete sa jej niekto ujat? Predsa T613-2 nie je vela, moze byt z nej pekny kusok... bola by skoda, keby ju policajti odtiahli a dali len tak zosrotovat :(, ako sa uz to neraz na sidlisku stalo. Celkova karoseria a vsetky casti vyzeraju byt na tom pomerne dobre.

Je zlozena na ulici Maximiliana Hella v Bratislavskom Ruzinove. Inak to, ze je to Tatra 613-2 a nie 613-1 typujem podla toho, ze mala opierky hlavy, kedze ako som sa tu niekde docital, Tatry 613-1 ich este nemali. Mne sa 613-2 zdaju najkrajsie zo vsetkych piatich najznamejsich (1,2,3,4,S) serii... ta chromova maska ma nieco do seba.

Kazdopadne niekto ju zlozil na dosti vychytenom parkovisku, a nic s nou nerobi. Parkovisko kapacitne nestaci, auta nemaju vecer kde zaparkovat. V ociach obycajnych ludi je to "vrak auta, ktory zabera skoro 2 parkovacie miesta", takze ludom to leze dost na nervy, z coho sudim, ze coskory odtah je velmi realny. Preto to sem davam kym nie je neskoro, nech aspon viete.


Srr. za pripadne technicke chyby v tomto prispevku, ja sa v tom este moc nevyzdam.
Prílohy
Photo-0029.jpg
celkovy pohlad
zadnaoska.jpg
'ulomena' zadna oska
predokchromka.jpg
Obrazok z predu

ZUZANA BORIOVA
Diskusný nováčik
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23 Jún 2009, 19:06
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 613-2 k dispozicii???

Príspevok od užívateľa ZUZANA BORIOVA » 23 Jún 2009, 19:29

Chcela by som sa informovat ci nahodou nepoznate majitela tatry? Alebo ci by sa nedalo neako zistit koho je a co ma snou v umysle? Mala by som o nu velky zaujem. :P

Užívateľov profilový obrázok
Su27
Diskutujúci
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 04 Jún 2009, 22:50
Tatry, ktoré vlastním: zatial len tu Francomkovu T613-2...
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 613-2 k dispozicii???

Príspevok od užívateľa Su27 » 23 Jún 2009, 21:21

Pravdupovediac dufal som, ze sa to tu dozviem :D

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Tatra 613-2 k dispozicii???

Príspevok od užívateľa D.A. » 23 Jún 2009, 21:34

Nechápu - tady se budou angažovat spíš opravdoví fandové Tater, než zoufalci, kteří je pohazují po sídlištích :roll: !!

Užívateľov profilový obrázok
Su27
Diskutujúci
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 04 Jún 2009, 22:50
Tatry, ktoré vlastním: zatial len tu Francomkovu T613-2...
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 613-2 k dispozicii???

Príspevok od užívateľa Su27 » 23 Jún 2009, 21:45

D.A. napísal:Nechápu - tady se budou angažovat spíš opravdoví fandové Tater, než zoufalci, kteří je pohazují po sídlištích :roll: !!
asi hej, ja som len napr. dufal, ci to nie je niekto, kto je skutocny fanusik a planuje rozsiahlu rekonstrukciu...

Užívateľov profilový obrázok
joseph
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 14 Okt 2005, 22:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bratislava-Praha
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 613-2 k dispozicii???

Príspevok od užívateľa joseph » 23 Jún 2009, 22:57

ja mam silné obavy ze majitel toho neštastia sa možno nechce k nemu priznat a dal by som krk na to že je to jeden z návšetvíkov

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Tatra 613-2 k dispozicii???

Príspevok od užívateľa D.A. » 23 Jún 2009, 23:01

A všimli jste si, že je to OKUPAČNÍ VOZIDLO? :o

Srovnej viz např.: http://aktualne.centrum.cz/domaci/fotog ... ty-v-brne/

ZUZANA BORIOVA
Diskusný nováčik
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23 Jún 2009, 19:06
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 613-2 k dispozicii???

Príspevok od užívateľa ZUZANA BORIOVA » 24 Jún 2009, 16:35

Dnes som sa bola pozriet na tu tatru, ale bohuzial som ju nenasla. Chcem sa spytat ci som len hladala na zlom mieste alebo ju uz nebodaj niekto odtiahol? :x

Užívateľov profilový obrázok
Su27
Diskutujúci
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 04 Jún 2009, 22:50
Tatry, ktoré vlastním: zatial len tu Francomkovu T613-2...
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 613-2 k dispozicii???

Príspevok od užívateľa Su27 » 24 Jún 2009, 18:11

No bol som sa tam dnes pozriet (resp. kukol som z okna), uz ju odtial niekto odtiahol :)


... tym sa asi tento topic stava bezpredmetnym :oops:


... s tou okupaciou ma to pobavilo :lol:

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 613-2 k dispozicii???

Príspevok od užívateľa etienne » 25 Jún 2009, 13:58

Dalsia velmi podobna stoji uz dlhodobo na Kastielskej ulici na tom velkom parkovisku za Tatrabankou medzi veziakmi.

ZUZANA BORIOVA
Diskusný nováčik
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23 Jún 2009, 19:06
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 613-2 k dispozicii???

Príspevok od užívateľa ZUZANA BORIOVA » 25 Jún 2009, 18:15

Diky za typ, hned zajtra sa tam pojdem pozriet. Skusim vypatrat aspon toho majitela, ak sa mi nieco podari ozvem sa. Este raz dik. Pa

Užívateľov profilový obrázok
chromkar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 28 Mar 2009, 09:02
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 613-2 k dispozicii???

Príspevok od užívateľa chromkar » 28 Jún 2009, 13:49

etienne napísal:Dalsia velmi podobna stoji uz dlhodobo na Kastielskej ulici na tom velkom parkovisku za Tatrabankou medzi veziakmi.
je to to iste auto

Užívateľov profilový obrázok
chromkar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 28 Mar 2009, 09:02
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 613-2 k dispozicii???

Príspevok od užívateľa chromkar » 25 Okt 2009, 08:37

Tak ste sa dočkali...je k dispozícii :twisted:
http://www.autovia.sk/autobazar/tatra-613-613-2-721212

zbyněk
Diskutujúci
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 20 Máj 2009, 21:22
Tatry, ktoré vlastním: T 613-3
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 613-2 k dispozicii???

Príspevok od užívateľa zbyněk » 25 Okt 2009, 14:05

4000 eur...???............to je vtip měsíce,ne?...... :roll:

Užívateľov profilový obrázok
Pa3k
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 23:23
Tatry, ktoré vlastním: 613-4
Bydlisko: Dolny Kubin
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 613-2 k dispozicii???

Príspevok od užívateľa Pa3k » 25 Okt 2009, 14:50

Za 4000 by musela vyzerať hooooooodne inak :mrgreen:

Užívateľov profilový obrázok
Su27
Diskutujúci
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 04 Jún 2009, 22:50
Tatry, ktoré vlastním: zatial len tu Francomkovu T613-2...
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 613-2 k dispozicii???

Príspevok od užívateľa Su27 » 25 Okt 2009, 19:39

... pozrite... ja nechcem nikoho kritizovat, ale bol som pri nej v tedy, ked som zakladal tuto temu. K napisaniu tohto postu ma 'podpichla' hlavne ta rozpravkova cena - ostatne asi tak ako viacerych.

Ja som pisal, ze je v celkom zahovalom stave.... ano .. ale nie v zahovalom stave za 120l. Ked mame brat na ohlad aj toto cenove kriterium (za ktore zozeniete desatrocnu a6ku diesel z bazaru) tak, celkovo vyzerala pre cloveka, co sa v tatrach nevyzna ako vrak... celkom vela korozie, karoseria bola v dost zlom stave. Bola v takom stave, aku by ju nechel mat nikto z nas... Celkovy dojem tohto auta pripominal mojmu kamaratovi stary Ikarus, najma kvoli rovnakemu stavu "vyblednutia" karoserie a "vybednutia" zadnych svetiel, ktore zvacsa byvaju okrasou auta... Neviem, mozno si to dal vsetko doporiadku :o

Nechapem, ako sa ti podarilo opravit tu "zlomenu osku" - nepoznam presny termin na to, ked z napravy vychadza kazde koleso inym smerom..

Pozrite sa, ja vazne nechcem nikoho prudit. Ked som to tu v case vzniku tohoto topicu sem daval, vyzadovalo si poriadnu rekonstrukciu. Nazdavam sa aj tak, ze je to dobry material, ked ma niekto kopec $$$.... zacnuc prelakovanim karoserie cez kompletnu opravu...

Moja povodna (asi naivna) predstava bola, ze ju majitel preda niekomu s "tatra srdcom" za trhovu cenu napr. 40.000,- niekto do nej investuje 100.000+ aby ju dostal do stavu, aby sa za nu nemusel hambit, ale aby bol na nu hrdy. Btw. pisem to sem tak, ako ma to napada, tak berte ohlady.


.. suhlasim s ostatnymi, ta cena ma pobavila 8)

Užívateľov profilový obrázok
Maxono
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 688
Dátum registrácie: 25 Aug 2006, 21:46
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Krušovce, Topoľčany
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 613-2 k dispozicii???

Príspevok od užívateľa Maxono » 25 Okt 2009, 21:59

Su27: úplne s tebou súhlasím. Keďže si to auto osobne videl dokážeš hodnotiť, ale aj z fotiek je viditeľné, že tatra je veľmi nadhodnotená. Možno to je náhradnými dielmi, s ktorých aj tak väčšina bude použitá a viac nepoužiteľná, resp. použiteľná po oprave samotného dielu. Vlastná skúsenosť. Prajem veľa síl a financií prípadnému kupcovi, ako kedysi niekto poznamenal, v dnešnej dobe sa oplatí investovať viac do hrdze ako do zlata:-)

Užívateľov profilový obrázok
chromkar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 28 Mar 2009, 09:02
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 613-2 k dispozicii???

Príspevok od užívateľa chromkar » 26 Okt 2009, 19:44

Su27 napísal:...Nechapem, ako sa ti podarilo opravit tu "zlomenu osku"...
Ak sa pytas mna, tak netusim, nemam s nou nic spolocne. Len ma pobavila ta urputna snaha poniektorych ziskat ju (samozrejme najradšej tak za 50 centov).

Užívateľov profilový obrázok
Su27
Diskutujúci
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 04 Jún 2009, 22:50
Tatry, ktoré vlastním: zatial len tu Francomkovu T613-2...
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 613-2 k dispozicii???

Príspevok od užívateľa Su27 » 28 Okt 2009, 23:53

chromkar: nejak mi z toho vyplynulo, ze to predavas ty ... mozno to bolo tym diabolskym smajlikom ;)

hmm... 50 centov, to by mozno mohla byt akurat tak omalovanka pre deti do skolky :)

tebe sa fakt zda 120.000 ako primerana cena aj v zhladom k tomu, co som tu popisal? Ja som teda trochu pozeral rozne bazary a tiez toto forum, zda sa mi ze lepsie kusky sa predavali za ..... nizsie sumy... mozno je to len moj dojem..

inak.. mozem Vas vsetkych ako tu ste ubezpecit, ze v sucastnej dobe nemam osobne ambicie na kupu ziadnej Tatry, mam k dispozicii celkom velke zachovale a vykonne auto, s ktorym je radost jazdit. Tym Vas nechcem nastvat, len vylucit nejake moje zmluvanie ceny, ktore tu bolo mierne naznacene 8)

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 613-2 k dispozicii???

Príspevok od užívateľa Mojžo » 28 Okt 2009, 23:58

"mam k dispozicii celkom velke zachovale a vykonne auto, s ktorym je radost jazdit"

Hej, aj ja mám také. T613. Trhám s ním poslednú dobu rýchlostné rekordy :)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných