tatra Beta

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Re: tatra Beta

Príspevok od užívateľa ladis » 12 Dec 2008, 20:11

Díky za odkaz, začetl jsem se do sekce Historie... "Prvním tehdy vyrobeným prototypem byl Škoda Shortcut." -- to je naprosto geniální název pro elektromobil!
"Elektromobilu zůstala manuální pětistupňová převodovka se zpátečkou." -- proč tam je ta převodovka? A proč je tam diferenciál? Čekal bych každé kolo hnané elektromotorem a maximálně ozubený řemen.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: tatra Beta

Príspevok od užívateľa ondrej » 12 Dec 2008, 20:32

je potešitelné, že elektromobil "skrátený Favorit" sa zachoval a práve nedávno dostal nový lak.. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: tatra Beta

Príspevok od užívateľa D.A. » 12 Dec 2008, 21:53

Ondro, pěkný a přehledný článek. Koukal jsem, že už má i českou verzi! Nemáš prosím k dispozici nějaké porovnání Bety s konkurenčními "velkosériovými" pickupy? Jde mi o tabulkové hodnoty, ne subjektivní konfrontaci. Snažím se pochopit, proč to vyráběli? Čím to mělo zválcovat výše jmenovanou konkurenci?

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: tatra Beta

Príspevok od užívateľa D.A. » 14 Dec 2008, 19:23

Tak si musím odpovídat sám... :cry:
Při hledání nějakého srovnání (prostorových, ekonomických) parametrů benzínové Bety se sériovější konkurencí jsem sice zatím neuspěl, ale odkaz na 2 roky starý článek:
http://www.techtydenik.cz/detail.php?ac ... =479&mark=
mne nutí zeptat se: Je Beta mrtvá, nebo ještě dýchá? Podle textu to vypadá, že se na přípravě výroby elektrické verze stále pokračovalo!

Zaur
Diskusný nováčik
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 03 Dec 2010, 09:47
Kontaktovať užívateľa:

Re: tatra Beta

Príspevok od užívateľa Zaur » 03 Dec 2010, 09:55

Hello, guys!

My name is Zaur, I`m from Russian Federation.

I like Tatra - I think it`s great car brand with wonderful history. I like all Tatra cars, include Beta. But I know about this van few. How many Betas was build? Is it reliability?

I wanna to buy the Tatra 613 - I find one good examplar in Belgorod. This car cost around 3 000 dollars. I hope, what this car will my.

Guys, I wanna to make 3d model of Beta, but I dont have the blueprints of this car. If you have blueprints could you to post here?

Thanks

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných