Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
Užívateľov profilový obrázok
Erik
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 807
Dátum registrácie: 25 Nov 2004, 22:24
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa Erik » 08 Jan 2008, 02:36

DJ EgO napísal:Mám tatru čtvrt roku, stejně tak dlouho mám řidičák, na druhé auto nemám peníze, tatra stojí dost peněz sama. Jezdím s ní kdy se mi zachce i v tomto období. Sklízím obdiv mnoha slečen :twisted:
To vazne? Niesu slecne v dnesnej dobe na trochu ine auta? Alebo mas v okoli dobre slecny :D .
Mne uz bolo parkrat trapne ked som vozil slecny- ci uz na parkovisku ked som musel vzdy obehnut vsetky dvere ci su zamknute, alebo trapna chvilka cakania slecny u dveri spolujazdca kym si otvorim najprv svoje dvere a kralovsky sa usadim dnu a chuda slecna caka pred dverami... alebo lezenie do motora natahat benzin do karbecov- slecna caka... Ak si jemne damske slecny zmyslia otvorit okno, a hladaju gombik, cervenajuc im vysvetlujem ze na to je ta packa a ze s nou treba tocit- dolu to este ako tak ide, no hore... podotykam ze damske rucky su na to prilis krehke... Dalsi nedostatok je ze ked ma chce nahodou slecna pocas jazdy chytit za koleno, ledva na mna dosiahne- a ked nahodou ano, po par minutach ma presilenu ruku, pretoze 613-ka nedisponuje laktovovu opierkou medzi prednymi sedadlami... A to ani nehovorim o tom ked som raz s jednou slecnou ostal stat na pumpe s nefunkcnymi brzdami, alebo ked som raz so slecnou isiel na vyjazd tesne po "odborne" prevedenej emisnej kontrole- dozadu som pre dym nevidel, ludia cumeli- "co je to za vola?" slecne sa skryvala pod pristrojovu dosku- nastastie prva vyhoda- je tam dost miesta :D . Snad spomeniem len jedinu vyhodu a to kopa miesta na zadnych sedadlach :D . Tolko prihody T613-3 verzus slecny :lol: .
Fakt sa mi este nestalo ze by som nejaku slecnu ohuril s klasickou trojkou- scionerka to je uz ine kafco...
Ale slecny si uz v dnesnej dobe potrpia na komfort, jemnu kozicku, konstantnu teplotu v interieri, dobre audio... :wink:

A co sa tyka toho jazdenia, na Tatre uz skoro vobec nejazdim- nieto casu venovat sa tomu, tak len stoji pekne v suchu a raz- 2x do roka caka na malu "projizdku" :D
Bezne jazdim s koktavkou- to je auto "sadnes a ides" navyse za 4,5 litra nafty- to je fakt uz ina kava...

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa D.A. » 08 Jan 2008, 08:07

Eriku, to zní jako velmi zanedbaná péče. Jak bys například mohl první usedat do auta a zevnitř mávat na slečnu dveřmi, pokud by ti správně fungoval zámek na pravé straně???

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 08 Jan 2008, 09:06

Rovnako ako Erik ma pocit ze Tatra je skor muzska zalezitost, baby dnes letia na nieco uplne ine. Zena nevie ocenit technicku krasu, jej tuzba je ukazovat sa... Ja ked som kupoval Subaru Outback (nove), tak ta moja mi tiez stale nadavala ze preco nekupim MB, BMW alebo nieco podobne a uplne najlepsie vo verzii SUV :-)

Užívateľov profilový obrázok
DJ EgO
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 25 Nov 2007, 19:02
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 BF
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa DJ EgO » 08 Jan 2008, 09:11

No vyjíždím sám, takže odemikání a pumpování paliva jsou slečny ušetřeny, naberu je cestou do vytopeného auta. Je fakt že dneska si představují vytuněného GOLFA z kterýho řve HIPHOP tak že celý auto skáče, jenže Tatra je velký černý :-) to se hodně holkám líbí, připomíná jim to AUDI A8 nebo něco takovýho. Můj sen je tatra 700, to by už slečny koukali jinak. Navíc některý holky mají rádi nostaligii, a 613-3 je skoro veterán.

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa etienne » 08 Jan 2008, 11:42

Najneskor, keby to tej T613 tie holky nasadli by pochopili, ako to ma od A8 daleko :D

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa Luboš » 08 Jan 2008, 13:19

Vždycky jsem měl více aut, ale byly období, kdy jsem používal dennodenně jenom jednu tatru a nemohu si na to stěžovat, takže to jistě lze.

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa miloš » 08 Jan 2008, 13:25

Já už 3 zimy v ničem jiném nejezdím. 3 zimy, 1 léto.

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 08 Jan 2008, 13:38

Do oktobra 07 som jazdil výhradne Tatrou cca 8 rokov, v súčasnosti používam komerčné "auto", Okrem spotreby a pohodlia rozdiely nepozorujem, aj na komercii sa vyskytnú občas drobné závady, nie je to totiž nové auto.Na to komerčné nie som tak úzkostlivý a Tatrovky sú zazimované v garáži.

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa ladis » 08 Jan 2008, 14:29

Rozdílů pozoruji několik. Koncernový Golf se mnohem lépe vede ve smyku, ovšem jízdě chybí "dobrodružný" prvek. Koncernový Roomster na sněhu nevyjede ani to co Golf nebo T613, takže je třeba do kopce couvat a to výhled vzad poněkud znesnadňuje. Jinak vody pro ostřikovače je v něm jen o malinko víc než v T613 a použitá motorizace je snad špatný vtip. Plasty, výbava, cena - děs, běs. Je to první instantní auto, kde mě při jízdě napadlo, že to s kombinátem nebylo tak zlé.

Eriku, moje žena doporučuje T601 Combi. Je to úžasně intimní auto a díky konstrukci podlahy si můžete se slečnou při jízdě i proplést nohy.

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 08 Jan 2008, 14:55

Neda sa vobec porovnavat ako funguju dnesne "komercne auta", jazdne vlastnosti, brzdy, hlucnost atd je uplne niekde inde. Ale nikdy nedokazu sprostredkovat ten pocit ako stare auta, je tam vsetko dokonale filtrovane az do tej miery ze clovek sa uz vlastne len vozi :-)

Miroslav Mitrík
Diskutujúci
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 10 Okt 2005, 13:25
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Gelnica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa Miroslav Mitrík » 08 Jan 2008, 14:57

My s bratom prevadzkujeme Tatrovku celorocne, pretoze sme asi moc pohodlni.. Chcem vsak povedat jednu vec, i ked to prenu nieje moc dobre behat po tej soli a aj s tou spotrebou to je o nieco horsie ako v lete, ale zase treba pozerat aj na inu stranku. Vsehovsudy ako hovoria nasi bratia Cesi to auto nas vyslo na nejakych 70000Sk aj s kupou, so vsetkym. Je jasne, ze treba stale do toho vrazat, predsa len to auto ma uz zopar rokov... V porovnani s novym autom, napriklad Koktavkou ako tu spominal Erik-spotreba 4,5l/100Km, treba pozret hlavne na cenu noveho auta, ktora mozno presahuje 600000Sk. Samozrejme nove auto=ziadne problemy, sadnem idem, ale myslim si ze pre nas a pre vacsinu ludi z tejto Tatra rodiny je pozitok sa v tom trosku vrtat vzdy, nieco vylepsit, starat sa o to, aby to slapalo jak ma. A tych 70t a 600t je dost podstatny rozdiel a pokial clovek je aspon trosku sikovny a rozumie sa tomu co ma doma, nieje problem tatrovku pouzivat kazdy den. A do tych 600tisic Sk sa na nej povoziiim........ Az mi bude zle :) Az mi z nej uz nic bezostane 8) Len plasty :wink:

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa MarekK » 08 Jan 2008, 16:05

ladis napísal:Je to první instantní auto, kde mě při jízdě napadlo, že to s kombinátem nebylo tak zlé.
:lol: :lol: :lol: :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Erik
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 807
Dátum registrácie: 25 Nov 2004, 22:24
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa Erik » 08 Jan 2008, 17:05

ladis napísal: Eriku, moje žena doporučuje T601 Combi. Je to úžasně intimní auto a díky konstrukci podlahy si můžete se slečnou při jízdě i proplést nohy.
Ladis- to musim vyskusat :) . A zozadu vyhodit sedacky a hodit tam matrac a hura na vylety... :) - Ale ked sa tak nad tym zamyslam- 603 by tiez nemuselo byt zle auto- v predu lavica, radenie na volante, nezavisle kurenie... :)

A k tomu co napisal Marian, je to v podstate tak- poznam jedneho pana ktory ma taku filozofiu ktory ked si kupi tatru povedzme za 60 000, tak aj napriek spotrebe pri beznej prevadzke nikdy nepresiahne za rok taku ciastku aby sa mu oplatilo kupit koktavku za povedzme 500 000,- a jazdit na nej za 4,5 litra. On kupuje tatry vyhradne na dennu prevadzku, investuje do nej len na nevyhnutne opravy(mimo ineho len dolieva olej a benzin) a jazdi na nej nonstop. Teraz posledne ma uz asi 7 rokov 613-4 ale poviem Vam ta chuderka ma uz dost a zachvilu pojde na odpis alebo poriadne drahu GO.
Ale je tu este druha skupina ludi- ktori si sice kupia tatru na bezne jazdenie, ale zacnu mat k nej po case citovy vztah(a co sa tyka specialne znacky Tatra je to prudko nakazlive) Tak zacnu pomalicky auto generalkovat a opravy sa mozu rozrast az do takych rozmerov, ze niekedy az prekrocia obstaravacie naklady napriklad takej mierne jazdenej koktavky na ktorej sa da uz s prehladom jazdit za 4,5 litra... Ale v tedy je to uz otazkou Image nie penazi... Co sa tyka image sa taka koktavka- ktorych vyrobilili uz statisice- nemoze nikdy vyrovnat 613 ktorych jazdi na nasich cestach uz hadam aj menej ako 2000 ks :wink:

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa MarekK » 08 Jan 2008, 17:36

je krutý fakt, že tu v OL vidívam okem svojej 613nástky časte ferrari ako inú osobnú tatru

Užívateľov profilový obrázok
Štěpán
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Okt 2006, 13:12
Tatry, ktoré vlastním: T613 2/3 1977
Bydlisko: Týn
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa Štěpán » 08 Jan 2008, 18:15

Marku to je proto, že pracuju v olmiku teprve od začátku roku!

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa MarekK » 08 Jan 2008, 18:54

Toš, to sa teším na olomócké tatra stretnutia. Hurá, Hurá Hurá.

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa MarekK » 09 Jan 2008, 15:55

ladis napísal:Plasty, výbava, cena - děs, běs
dnes v práci sme začali pripravovat upravu technologie pre našich zákazníkov (dva konkurenčné koncerny), lebo tý sa rozhodli používat PP (polypropylen :wink: ) s minimom "prísad" zlepšujúcich vlastnosti, či už technologické alebo konštrukčné vlastnosti. To znamená, že kavalita plastov v autách pojde ešte dole......

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa miloš » 09 Jan 2008, 16:00

Včera jsem se svezl s kamarádem a jeho novým C-klasse Mercedesem. Palubní deska mi připomínala nejlacinější Fábii.

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa ladis » 09 Jan 2008, 16:02

Bohumil Pečinka v jenom ze svých komentářů napsal: "Laciná nekvalita vítězí". Ale co, když může PET láhev připomínat igelitový pytlík, tak se to v autech taky skousne. Zvláš't když se to správně podá. Je to nejen levnější, ale i zelenější (nevím proč jsem si vzpomněl na Pátý element a Zorga; když něco opravdu chceš, musíš si to udělat sám)

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 09 Jan 2008, 16:29

miloš bukáček napísal:novým C-klasse Mercedesem. Palubní deska mi připomínala nejlacinější Fábii.
Nehnevaj sa ale toto hanici s fanatizmom... Kvalita MB je svetelne roky pred Tatrou, staci ak porovnas T613 s W123 (piano) alebo T700 s W124 a si v inom svete...

A porovnavat Tartru s novou C-kasse to sa uz ani rozumne neda :mrgreen:

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných