Venku prší jak cyp, nezbývá než čučet z okna...

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
Užívateľov profilový obrázok
Audin
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 02 Jan 2008, 20:31
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 603 r.v. 1962, Tatra 603 r.v 1973, Tatra 603 r.v.1974
Bydlisko: Třebíč
Kontaktovať užívateľa:

Re: Venku prší jak cyp, nezbývá než čučet z okna...

Príspevok od užívateľa Audin » 15 Okt 2009, 19:40

Sis odpověděl sám. Tam kde nejsou pásy nemůžeš umístit zádržný systém (dětská autosedačka, podsedák) takže dneska tam nemůžeš přepravovat osoby do váhy 36 kg a výšky 150cm.

Jedině bys mohl dát sedačku nebo podsedák dopředu, tam pásy máš a vézt dítě tam.

Užívateľov profilový obrázok
Pelda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 275
Dátum registrácie: 30 Okt 2006, 00:01
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3, r. v. 1987
Bydlisko: Zastávka u Brna
Kontaktovať užívateľa:

Re: Venku prší jak cyp, nezbývá než čučet z okna...

Príspevok od užívateľa Pelda » 15 Okt 2009, 23:04

Tak to je blbost, co jsi napsal. To se nezlob. V těch autech děti přepravovat můžeš, je to dokonce Tvoje právo a nikdo Tě za to nemůže trestat. Ta auta byla vyráběna bez pásů vzadu a nejsou tedy pro žádný zádržný systém konstrukčně stavěna ani připravena (až T613 tu přípravu měly, ale nevím odkdy přesně). Takto také ty vozy byly před zahájením sériové výroby homologovány - schváleny příslušnými orgány k provozu a toto schválení stále platí bez ohledu na nové zákony, které v období po tomto schválení třeba vstoupí v platnost. A tak v tomto stavu máš také právo ono vozidlo provozovat a tedy tam i přepravovat třeba děti. Nikdo Tě tím pádem nemůže trestat za to, že tam zádržný systém nemáš. Není ani Tvojí povinností jej tam dodatečně instalovat. Můžeš tam klidně přepravovat děti bez dětské sedačky a neměli by ti říct ani popel. Druhou věcí je však bezpečnost dětských pasažerů a taky fakt, že od výše zmiňovaných dob se hustota provozu i chování řidičů dost změnily. Jsem tedy pro to si tam ty pásy dodatečně dát. Sám tam přípravu mám a instaluji je, jen co se trochu zlepší počasí a nebudu mít v garáži takovou zimu. Myslím, že s trochou technické invence by se i do T2 603 - modelů následujících po šilhavce daly instalovat buď pevné pásy ala Š120 (leckdy tam vepředu už bývají) či samonavíjecí, které pak byly v T613. Už jsem to v několika autech viděl a nijak rušivě to nepůsobilo. Do T603-1 a do šilhavek bych je však necpal. Tam už by rušily.

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Venku prší jak cyp, nezbývá než čučet z okna...

Príspevok od užívateľa Jerry » 15 Okt 2009, 23:11

Tatry 603 samozřejmě mají přípravu na pásy pro zadní sedadla, ale jako u chromky není třetí bod v D sloupku... Pokud si odhodíš sedák, tak jsou místa pro úchyty pásů v těch miskách na zadní stěně, jsou tam i matice se závitem pro bezp. pásy.

Užívateľov profilový obrázok
Kontráš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 505
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 08:02
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Venku prší jak cyp, nezbývá než čučet z okna...

Príspevok od užívateľa Kontráš » 16 Okt 2009, 06:46

auto mám teď momentálně ve stavu holá karoserie bez čalounění, takže tam teoreticky můžu páchat cokoliv. v D sloupku nějaká díra je (cca 8mm), nějakých dalších bodů v miskách stěny jsem si nevšiml (je to M67). Budu to muset nějak "vytunit", nehodlám se pro příštích x let vyšachovat z veteránských akcí :-) V každém případě bych to chtěl udělat tak aby to nijak zvlášť nerušilo.

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Venku prší jak cyp, nezbývá než čučet z okna...

Príspevok od užívateľa Jerry » 16 Okt 2009, 06:58

Nevim, jak to měly starší vozy, já sem dělal pouze na autech po rv 1970.
Prílohy
DSCF8623a.JPG
Tu máš inspiraci...

Užívateľov profilový obrázok
Kontráš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 505
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 08:02
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Venku prší jak cyp, nezbývá než čučet z okna...

Príspevok od užívateľa Kontráš » 16 Okt 2009, 07:14

Jerry:hmm... tak tohle tam, 100% nemám

Jack: díval jsem se do ukončených aukcí, ale na nic jsem nenarazil (stejně se ale asi prodaly, že...)

Užívateľov profilový obrázok
Audin
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 02 Jan 2008, 20:31
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 603 r.v. 1962, Tatra 603 r.v 1973, Tatra 603 r.v.1974
Bydlisko: Třebíč
Kontaktovať užívateľa:

Re: Venku prší jak cyp, nezbývá než čučet z okna...

Príspevok od užívateľa Audin » 16 Okt 2009, 19:40

Pelda napísal:Tak to je blbost, co jsi napsal. To se nezlob. V těch autech děti přepravovat můžeš, je to dokonce Tvoje právo a nikdo Tě za to nemůže trestat. Ta auta byla vyráběna bez pásů vzadu a nejsou tedy pro žádný zádržný systém konstrukčně stavěna ani připravena (až T613 tu přípravu měly, ale nevím odkdy přesně). Takto také ty vozy byly před zahájením sériové výroby homologovány - schváleny příslušnými orgány k provozu a toto schválení stále platí bez ohledu na nové zákony, které v období po tomto schválení třeba vstoupí v platnost. A tak v tomto stavu máš také právo ono vozidlo provozovat a tedy tam i přepravovat třeba děti. Nikdo Tě tím pádem nemůže trestat za to, že tam zádržný systém nemáš. Není ani Tvojí povinností jej tam dodatečně instalovat. Můžeš tam klidně přepravovat děti bez dětské sedačky a neměli by ti říct ani popel. Druhou věcí je však bezpečnost dětských pasažerů a taky fakt, že od výše zmiňovaných dob se hustota provozu i chování řidičů dost změnily. Jsem tedy pro to si tam ty pásy dodatečně dát. Sám tam přípravu mám a instaluji je, jen co se trochu zlepší počasí a nebudu mít v garáži takovou zimu. Myslím, že s trochou technické invence by se i do T2 603 - modelů následujících po šilhavce daly instalovat buď pevné pásy ala Š120 (leckdy tam vepředu už bývají) či samonavíjecí, které pak byly v T613. Už jsem to v několika autech viděl a nijak rušivě to nepůsobilo. Do T603-1 a do šilhavek bych je však necpal. Tam už by rušily.

Blbost je to co říkáš Ty. :wink: Samozřejmě, že Tě nikdo nenutí, abys tam pásy dával. To je Tvoje svobodná vůle. Bez sedaček je však můžeš vozit jen mimo pozemní komunikace a to jště tam, kde nemá veřejnost přístup (například na soukromém oploceném pozemku). Výmluva na zákony platné před 30ti a více lety je lichá, tomu se každý normální běloch musí zasmát. Jsme v právním státě a měl bys se řídit zákony, které platí. A že je neznáš je Tvůj problém.

Takže pro zpřesnění §6 zák.361/2000Sb. ve znění pozdějších předpisů:

§ 6

Povinnosti řidiče motorového vozidla

(1) Řidič motorového vozidla je kromě povinností uvedených v § 4 a 5 dále povinen



a) být za jízdy připoután na sedadle bezpečnostním pásem, pokud je jím sedadlo povinně vybaveno podle zvláštního právního předpisu,2)


b) nepřepravovat ve vozidle kategorie M1, N1, N2 nebo N3 2), které není vybaveno zádržným bezpečnostním systémem,

1. dítě mladší tří let,
2. dítě menší než 150 cm na sedadle vedle řidiče,

c) přepravovat ve vozidle kategorie M1, N1, N2 nebo N3 2), které je vybaveno zádržným bezpečnostním systémem dítě, jehož tělesná hmotnost nepřevyšuje 36 kg a tělesná výška nepřevyšuje 150 cm, pouze za použití dětské autosedačky; při této přepravě


1. dítě musí být umístěno v dětské autosedačce, která odpovídá jeho hmotnosti a tělesným rozměrům,
2. na sedadle, které je vybaveno airbagem, který nebyl uveden mimo činnost, nebo pokud byl uveden mimo činnost automaticky, nesmí být dítě v dětské autosedačce přepravováno čelem proti směru jízdy,


d) umístit a upevnit dětskou autosedačku na sedadle a dítě do dětské autosedačky podle podmínek stanovených výrobcem dětské autosedačky v návodu k použití této dětské autosedačky,


e) přepravovat ve vozidle kategorie M1, N1, N2 nebo N3 2), které je vybaveno zádržným bezpečnostním systémem dítě, jehož tělesná hmotnost převyšuje 36 kg nebo tělesná výška převyšuje 150 cm, pouze je-li dítě za jízdy připoutáno bezpečnostním pásem,

f) přepravovat ve vozidle kategorie M1 a N1 2), které je vybaveno zádržným bezpečnostním systémem a ve kterém jsou na zadním sedadle již umístěny 2 dětské autosedačky a nedostatek prostoru neumožňuje umístit třetí dětskou autosedačku, třetí dítě starší 3 let a menší než 150 cm na zadním sedadle pouze, je-li toto dítě za jízdy připoutáno bezpečnostním pásem,


g) poučit osoby starší 3 let nebo osoby je doprovázející přepravované ve vozidle kategorie M2 a M3 2) , které je vybaveno zádržným bezpečnostním systémem, o povinnosti použít zádržný bezpečnostní systém, pokud tato informace není zajištěna jiným způsobem,
Poznámka:
@ „Dítě“ je např. definováno v Úmluvě o právech dítěte (104/1991 Sb., článek 1) jako: „..každá lidská bytost mladší osmnácti let“.

Užívateľov profilový obrázok
Pelda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 275
Dátum registrácie: 30 Okt 2006, 00:01
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3, r. v. 1987
Bydlisko: Zastávka u Brna
Kontaktovať užívateľa:

Re: Venku prší jak cyp, nezbývá než čučet z okna...

Príspevok od užívateľa Pelda » 16 Okt 2009, 20:58

To je ten zákon, co si zaplatili výrobci dětských sedaček, že. No, u nás v tomhle bordelu je holt všechno možný. Já jsem strávil celé dětství na zadním sedadle dědovy služební T603 a poté T 613 bez pásů a stále žiju. Ale jak už jsem psal, doba se změnila, s tím plně souhlasím. A je potřeba se tomu přizpůsobit. A pokud jde o bezpečnost, tak především.
Jinak, pokud vím, tak ty staré homologace, případně zákony stále platí, pokud v nějakém novém zákonném předpisu jejich platnost není výslovně nějak omezena nebo zrušena.
Přečetl jsem si ten výše vložený výňatek a blbost to tak úplně není, co jsem napsal, takže bych si ty invektivy vyprošoval. Vždyť z toho zákona vyplývá, že děti v autě bez bezpečnostních pásů na zadním sedadle přepravovat můžu, ale musí být starší 3 let. Tělesná výška hraje dle písm. b) roli pouze v případě sedačky vedle řidiče. O zadní se tam, pokud mně nešálí zrak, nepíše. Omezující limit, co se týče tělesné hmotnosti je uveden v písm. c) spolu s limitem tělesné výšky, avšak pro případ, že vozidlo zádržným systémem vybaveno je. Pokud není, pak mi zdravý rozum říká, že tato povinnost neplatí. I v ostatních písmenech se hovoří o případu, když vozidlo zádržným bezp. systémem vybaveno je. Když není.....
Krom toho pokud vím, ještě stále platí precedentní teze, že co není v zákoně zakázáno, je povoleno. Ve svém úplně prvním příspěvku na této straně jsi tedy svým nesprávným výkladem tohoto zákona uvedl Jacka v omyl, neboť ve své T2 603 může na zadním sedadle bez bezpečnostních pásů a zádržného systému klidně vozit děti starší 3 let do váhy 36 kg a výšky 150 cm a to i po pozemní komunikaci - vše dle písm b) (ostatní o situaci nejsou-li ve voze pásy či zádržný systém, nehovoří). Naopak nesmí Jack dle písm. b) takové dítě je-li menší než 150 cm přepravovat na přední sedačce vedle řidiče. A to v žádném případě, tedy ani v dětské sedačce nebo s podsedákem, jak jsi mu výše radil Ty. Tohle často porušují matky vezoucí malé děti či náruživí chovatelé, přepravující svou zvířenu. Stejně tak to platí i pro mne a mou T613. Nicméně já si tam ty pásy dám, neboť mám v úmyslu vozit i dítě mladší 3 let a chci mít možnost instalace zádržného systému. Je to jen otázka vhodných klimatických podmínek a tedy možnosti vyrazit do garáže.
Na závěr poznatek z praxe. Už jsem na zadním sedadle ve své Tatře děti školou povinné i trochu mladší vozil a při silniční kontrole mi to zatím nikdo nevytýkal, natož aby mně pokutoval, takže na tom asi něco bude.

oldjan
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 14 Feb 2009, 17:50
Kontaktovať užívateľa:

Re: Venku prší jak cyp, nezbývá než čučet z okna...

Príspevok od užívateľa oldjan » 16 Okt 2009, 21:26

Jestli to dobře chápu, tak můžu na předním sedadle spolujezdce vedle řidiče přepravovat dítě v dětské sedačce , protože není nikde definována pozice sedadla, pouze je zmínka o airbagu. Na zadním sedadle potom můžu vézt dítě starší tří let. Takhle jsem to pochopil, pokud jsem něco nepřehlédl. Potom by pelda neměl pravdu, že by se nemohlo v tatře vézt dítě mladší tří let.

Užívateľov profilový obrázok
Pelda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 275
Dátum registrácie: 30 Okt 2006, 00:01
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3, r. v. 1987
Bydlisko: Zastávka u Brna
Kontaktovať užívateľa:

Re: Venku prší jak cyp, nezbývá než čučet z okna...

Príspevok od užívateľa Pelda » 17 Okt 2009, 00:11

oldjan napísal:Jestli to dobře chápu, tak můžu na předním sedadle spolujezdce vedle řidiče přepravovat dítě v dětské sedačce , protože není nikde definována pozice sedadla, pouze je zmínka o airbagu. Na zadním sedadle potom můžu vézt dítě starší tří let. Takhle jsem to pochopil, pokud jsem něco nepřehlédl. Potom by pelda neměl pravdu, že by se nemohlo v tatře vézt dítě mladší tří let.
Ty sis pořádně nepřečetl můj příspěvek a tu výše uvedenou citaci ze zákona č. 361/2000 Sb. Učiň tak a pochopíš to správně!
Na předním sedadle spolujezdce vedle řidiče nesmíš přepravovat dítě v dětské sedačče, protože to §6 odst. 1, písmeno b) výše uvedeného zákona zakazuje - je tam psáno doslova, že na sedadle vedle řidiče (pozice sedadla tedy zde definována je a né, že ne, jak píšeš Ty) nesmíš přepravovat dítě s menší tělesnou výškou než 150 cm. A to je i malé dítě v dětské sedačce. Ale toto v podstatě píši i v závěru svého předchozího příspěvku. Pravdu máš v tom, že na zadní sedačce můžeš vézt nijak nepřipoutané dítě starší 3 let. Mladší, ale nikoliv.
Dítě do 3 let věku v Tatře vézt můžeš, ale musíš je mít v dětské sedačce a tu musíš mít zaaretovánu bezpečnostními pásy (jinak ji tam nepřipneš) a ještě to dítě v sedačce musíš vézt na zadním sedadle, nikoliv vpředu na sedadle spolujezdce. Tedy buď pásy vzadu v Tatře máš a pak je vyhráno nebo ne a pak Ti nezbude než je instalovat... Takže, pravdu mám a né, že ne.

Užívateľov profilový obrázok
Audin
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 02 Jan 2008, 20:31
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 603 r.v. 1962, Tatra 603 r.v 1973, Tatra 603 r.v.1974
Bydlisko: Třebíč
Kontaktovať užívateľa:

Re: Venku prší jak cyp, nezbývá než čučet z okna...

Príspevok od užívateľa Audin » 18 Okt 2009, 19:20

Tak ta poslední věta mě opravdu pobavila. Tvoje výklady zákona mi připadají trochu jako titul JUDr. z VUMLu.

§6 odst.1 písm. b) se hovoří o vozidle kde není zádržný bezpečnostní systém. česky tam kde není pás, takže pokud si přečteš písmeno další čili c) přijdeš k tomu že lez dítě vozit ve vozidle kde zádržný bezpečnostní systém je jen za použití dětské autosedačky. O konkrétním sedadle zde není a píp. Takže to že si mamky vozí děti vedle na spolujezdcově sedačce je naprosto legální. Takže i v 603, kde pásy v předu jsou si můžeš dát dětskou autosedačku, nebo podsedák. Limit 150cm v tomto případě platí pro vozy bez zádržného bezpečnostního systému.

Užívateľov profilový obrázok
j.tommy
Diskutujúci
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 16 Júl 2008, 13:45
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613/4 rv 1992 klima,posilovač řízení,el. okna,LPG
Bydlisko: Jeseník
Kontaktovať užívateľa:

Re: Venku prší jak cyp, nezbývá než čučet z okna...

Príspevok od užívateľa j.tommy » 18 Okt 2009, 21:04

Letošní nadílka...
Prílohy
PA150340.JPG
PA150335.JPG

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Venku prší jak cyp, nezbývá než čučet z okna...

Príspevok od užívateľa bazilisak » 18 Okt 2009, 21:23

Mě se nejvíc líbí odst. písm G . Poučit osoby starší 3 let ... To je někdy dost složité . Jak mám vysvětlit synovi ( 5 let ) aby si sám nerozepínal pás během jízdy :? ?

Užívateľov profilový obrázok
Lojzkův vnuk
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 265
Dátum registrácie: 01 Jún 2006, 13:20
Bydlisko: Kopřivnice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Venku prší jak cyp, nezbývá než čučet z okna...

Príspevok od užívateľa Lojzkův vnuk » 23 Okt 2009, 10:12

Kontráš napísal:auto mám teď momentálně ve stavu holá karoserie bez čalounění, takže tam teoreticky můžu páchat cokoliv. v D sloupku nějaká díra je (cca 8mm), nějakých dalších bodů v miskách stěny jsem si nevšiml (je to M67). Budu to muset nějak "vytunit", nehodlám se pro příštích x let vyšachovat z veteránských akcí :-) V každém případě bych to chtěl udělat tak aby to nijak zvlášť nerušilo.

Ze zajímavosti jsem obhléhl T603 1975 a je tam dokonce i závit i když to na té fotce z mobilu není vidět
Prílohy
Obraz288.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Lojzkův vnuk
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 265
Dátum registrácie: 01 Jún 2006, 13:20
Bydlisko: Kopřivnice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Venku prší jak cyp, nezbývá než čučet z okna...

Príspevok od užívateľa Lojzkův vnuk » 23 Okt 2009, 10:17

Jerry napísal:Nevim, jak to měly starší vozy, já sem dělal pouze na autech po rv 1970.
T603 GT 1965 tam ty misky taky nemá a prý ji tam nemají ani ostatní jedničky a dvojky
možná až od roku 1968 je začali dělat, myslím že od toho roku byly nějaké změny ve vyhlášce.

Užívateľov profilový obrázok
Kontráš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 505
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 08:02
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Venku prší jak cyp, nezbývá než čučet z okna...

Príspevok od užívateľa Kontráš » 23 Okt 2009, 11:30

no já si vybavuju že tam mám tu "díru", jestli je tam i závit musím prověřit - předtím jsem neměl důvod to zkoumat.

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Venku prší jak cyp, nezbývá než čučet z okna...

Príspevok od užívateľa Jerry » 24 Okt 2009, 00:37

Já mam zato, že v těch místech je přišroubovanej opěrák, díra na třetí bod pásu by byla určitě vejš. Podle mýho názoru byla udělaná na zadních sedadlech příprava pro dvoubodový pásy.

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Re: Venku prší jak cyp, nezbývá než čučet z okna...

Príspevok od užívateľa jack » 08 Dec 2009, 20:09

Zase venku prší jak cyp....
Dnes jsem se po krátkém telefonátu s bývalým majitelem šestsettrojky vydal na nákupy... pán bohužel spoustu starších věcí zlikvidoval, ty nové však schoval :wink: Pro zlepšení nálady v tomto nečasu posílám fotku s částí dnešního kaufu :mrgreen:
Prílohy
kauf.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Venku prší jak cyp, nezbývá než čučet z okna...

Príspevok od užívateľa Jerry » 09 Dec 2009, 02:21

Jacku, Ty jsem chodíš šestsettrojkaře akorát nakrknout, viď?
Dobrej nákup, hlavně že Ti to udělalo radost... A kdyže to uvidíme na autě?

Užívateľov profilový obrázok
Kontráš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 505
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 08:02
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Venku prší jak cyp, nezbývá než čučet z okna...

Príspevok od užívateľa Kontráš » 09 Dec 2009, 07:36

aaaááááá...... se někomu daří :-) hezký úlovek. Zejména nad těmi krásnými výfuky závistí blednu :-)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných