Rozměrový náčrtek - Tatra Beta

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Príspevok od užívateľa Sedo » 23 Apr 2007, 22:01

Rozmerove načrtky Tatra Beta :)

Ozaj nikto ju nechce do zbierky?

Tak este nejake busy...
Prílohy
s19.jpg
s20.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Erik
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 807
Dátum registrácie: 25 Nov 2004, 22:24
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Erik » 23 Apr 2007, 22:33

Tak to ma podrzte- ta druha fotka je z Banskej Bystrice- z namestia kde sa v dobách minulých bezne jazdilo cez namestie :shock: Sila :)

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 23 Apr 2007, 22:37

Erik: Mne sa vzdy pacili autobusy predtym ako som mal Tatru som si kupil Karosu SD11 :-)

Kurna na vsetkych fotkach su tie SMky ale jednu jedinu zohnat je uz problem

Užívateľov profilový obrázok
Erik
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 807
Dátum registrácie: 25 Nov 2004, 22:24
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Erik » 23 Apr 2007, 22:47

Hej? Fiha to som nevedel... Mne sa tiez pacia niektore stare busy- ale zatial mi stacia tatry- uz aj koli tym doma pocuvam prednasky- keby som domov este priviezol autobus, tak by som asi prisiel o strechu nad hlavou :roll:

Užívateľov profilový obrázok
PETR 613
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 632
Dátum registrácie: 18 Okt 2006, 17:29
Tatry, ktoré vlastním: T 613-3 88´
kancelář ČNR ČSSR
http://www.skodaclub.wbs.cz/
Bydlisko: OSTRAVA , CZECHOSLOVAKIA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa PETR 613 » 23 Apr 2007, 22:50

Ešku bych bral i já,nemá chybu :wink:

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 23 Apr 2007, 22:50

Erik: Rodicov neetreba riesit, casom to pochopia. Ti nasi sa tiez zmierili az ked videli krasnu specialku :D

Inak ta SD bola z overovacej serie, jedna z troch ktore sa zachovali :D Vyrobne cislo tusim 007.

Užívateľov profilový obrázok
Erik
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 807
Dátum registrácie: 25 Nov 2004, 22:24
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Erik » 23 Apr 2007, 22:58

No co ja viem- ja som uz bol na tom aj tak ze predam vsetky Tatry- dokonca aj scionerku- ale zatial odolavam :). A to si dobre vychytal s tou SD- kde potom skoncila? Jeden moj znamy tiez kupil pred rokmi nejaky vzacny autobus tatra- bolo vyrobenych len par kusov- teraz je vystaveny v nejakom muzeu- myslim ze v bratislave, ale nechcem klamat...

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 24 Apr 2007, 08:17

Jé, tak Etienne se mi tu napřed ohrazuje, že kdyby sehnal takový bus, tak že ho po roce nebude prodávat a najednou z něj vypadne, že už to vlastně podle toho mnou nastíněného scénáře dávno proběhlo. :shock:

A to prosím byl ještě bus s jednodušší převodovkou, jednoduššíma dveřma a jednodušším čelním sklem. Co si teprv počít s takovou ŠM na krku...

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 24 Apr 2007, 09:17

Risane, mohol by si sa konecne zbavit jednej zlej vlastnosti - mudrovania na zaklade nedostatku informacii :-) Daj mi prosim Ta odkaz kde som napisal ze kebyze mam SD tak sa jej nezbavim.

Ta SD bola z prvej overovacej serie - tym padom islo o 6-stupnovu ZF prevodovku ktora v ziadnom pripade "jedoduchsia" nebola nakolko dokumentacia k nej nebola k dispozicii na rozdiel od SM. A jednoduchsie celne sklo ?! Predne nedelene celne sklo povazujes za jednoduchsie na zohnanie/udrzbu ?! A videl si niekedy zadne ?!

A mal som 18 :-) Ked som zistil ze vyroba zadneho skla vyjde na 80000 bohuzial som nemal dost penazi na to dat ju dokopy a preto som ju dal do (na tu dobu - ovela) lepsich ruk, kde sa prave dokoncuje. Ake vozidlo si ty mal v 18tich ?
Naposledy upravil/-a etienne v 24 Apr 2007, 09:20, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Príspevok od užívateľa D.A. » 24 Apr 2007, 09:20

Ty dnešní flamewars už vůbec nejsou, co bývaly kdysi...

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 24 Apr 2007, 09:21

Mozem dlabat flamewars. Ale nemam rad, ked niekto mudruje nad niecim o com nema ani zdaleka paru.

Užívateľov profilový obrázok
Stevo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1180
Dátum registrácie: 10 Feb 2004, 09:41
Tatry, ktoré vlastním: taka bordova
Bydlisko: Garáž
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Stevo » 24 Apr 2007, 10:02

LOL ze ake vozidlo si mal ty v 18ich :-D hehehehe

Užívateľov profilový obrázok
Zdicho
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1174
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 00:22
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Čórtův hrad
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdicho » 24 Apr 2007, 10:03

Sedo napísal:Rozmerove načrtky Tatra Beta :)

Ozaj nikto ju nechce do zbierky?

Tak este nejake busy...
Kdybys věděl o nějaké pěkné s motorem Hyundai, tak dej vědět:)

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 24 Apr 2007, 10:18

Stevo: A ak sa mam priznat, to som mal estelen 17 a vodicak som si isiel robit az 3 mesiace na to :-) Preto sa ma v autoskole pytal instruktor preco si s tou feldou tak nadchadzam :D

Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Príspevok od užívateľa Sedo » 24 Apr 2007, 10:36

Zdicho napísal:
Sedo napísal:Rozmerove načrtky Tatra Beta :)

Ozaj nikto ju nechce do zbierky?

Tak este nejake busy...
Kdybys věděl o nějaké pěkné s motorem Hyundai, tak dej vědět:)
Kukam, ze na tych zrazoch co som bol, tam nikdy ziadna nebola. Asi preto, ze sa Vam to moc nepaci.
Ale ako "klenotnikom" by sa to niekomu do zbierky mohlo hodit.
Tu v Bratislave som vidal len jednu a to uz davnejsie v jednej firme.

Užívateľov profilový obrázok
Stevo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1180
Dátum registrácie: 10 Feb 2004, 09:41
Tatry, ktoré vlastním: taka bordova
Bydlisko: Garáž
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Stevo » 24 Apr 2007, 10:43

etienne napísal:Stevo: A ak sa mam priznat, to som mal estelen 17 a vodicak som si isiel robit az 3 mesiace na to :-) Preto sa ma v autoskole pytal instruktor preco si s tou feldou tak nadchadzam :D
ET: mne je to fakt jedno, len ta otazka bola podobneho charakteru ako ked sa deti v skolke hadaju koho brat je silnejsi

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 24 Apr 2007, 10:55

Stevo: Ja som toho isteho nazoru ale skratka nemam rad ked mi niekto, kto ani nevie co to je overovacia seria SD sere na hlavu. Tot vsjo.

Užívateľov profilový obrázok
Stevo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1180
Dátum registrácie: 10 Feb 2004, 09:41
Tatry, ktoré vlastním: taka bordova
Bydlisko: Garáž
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Stevo » 24 Apr 2007, 10:57

Fcul nic v zlom, ale vacsina ludi co ti fakt MOZE srat na hlavu nema ani ponatia co je SD :-D To neni traumschiff enterprise

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 25 Apr 2007, 09:08

etienne napísal:Risane, mohol by si sa konecne zbavit jednej zlej vlastnosti - mudrovania na zaklade nedostatku informacii :-) Daj mi prosim Ta odkaz kde som napisal ze kebyze mam SD tak sa jej nezbavim.
Diskuse se odvíjela takto:

- ... ale keby niekto vedel o SMke (nemusi byt 16,5) alebo SLke vo fakt dobrom stave na predaj, urcite mi dajte vediet.

(to vypadá, jako kdybys ji chtěl koupit)

- A až ji budeš po roce prodávat, tak já bych se jí ujal.

- No neviem nemyslim si ze to je so vsetkym tak - veci treba delit podla mna na tie, ktore si kupis a po case Ta omrzia a na tie, ktore mas a stale sa Ti pacia - ako napriklad moja Speciala.

Nepopřel jsi, že ji chceš koupit, takže se s tím dá počítat. Dále jsi mi oponoval - "nemyslim si ze je to so vsetkym tak". Sice jsi napsal "so vsetkym", takže to teď můžeš sice uhrát na to, že tam není nic o ŠD nebo ŠL, nicméně do té doby byla debata právě o tom. Jestliže jsi ale pocítil potřebu reagovat na "až ji budeš po roce prodávat" větou "nemyslim si ze je to so vsetkym tak", nenapadá mne jiné vysvětlení.
etienne napísal: Ta SD bola z prvej overovacej serie - tym padom islo o 6-stupnovu ZF prevodovku ktora v ziadnom pripade "jedoduchsia" nebola nakolko dokumentacia k nej nebola k dispozicii na rozdiel od SM. A jednoduchsie celne sklo ?! Predne nedelene celne sklo povazujes za jednoduchsie na zohnanie/udrzbu ?! A videl si niekedy zadne ?!
Mechanická převodovka (i když konkrétně tu ZF jsem rozebranou neviděl) mi připadá jednodušší než ten automat 2M70, kde kromě měchanických věcí je kromě mechanických věcí ještě olejový systém ovládaný pneumatickými ventily a tudíž vzduchový rozvod ovládaný elektropneumatickými ventily a tudíž elektrický rozvod s docela složitým reléovým mozečkem a řadou tlakových spínačů.

Jednodušším čelním sklem jsem myslel to nedělené, ano. Že je obtížně sehnatelné chápu.
etienne napísal: A mal som 18 :-) Ked som zistil ze vyroba zadneho skla vyjde na 80000 bohuzial som nemal dost penazi na to dat ju dokopy a preto som ju dal do (na tu dobu - ovela) lepsich ruk, kde sa prave dokoncuje. Ake vozidlo si ty mal v 18tich ?
Tohle mne pobavilo stejně jako ostatní. Já jsem v osmnácti žádné vozidlo neměl (a nepovažuji to za hanbu, ale za přednost). Zato jsem měl určitě tolik rozumu, abych si nekupoval autobus. Taky jsem věděl, že řídit autobus mohu až od 21 let.

Užívateľov profilový obrázok
Zdicho
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1174
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 00:22
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Čórtův hrad
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdicho » 25 Apr 2007, 09:58

Sedo napísal:
Zdicho napísal:
Sedo napísal:Rozmerove načrtky Tatra Beta :)

Ozaj nikto ju nechce do zbierky?

Tak este nejake busy...
Kdybys věděl o nějaké pěkné s motorem Hyundai, tak dej vědět:)
Kukam, ze na tych zrazoch co som bol, tam nikdy ziadna nebola. Asi preto, ze sa Vam to moc nepaci.
Ale ako "klenotnikom" by sa to niekomu do zbierky mohlo hodit.
Tu v Bratislave som vidal len jednu a to uz davnejsie v jednej firme.
Ano, je to takový škareďoch, ale když je v dobrém vizuelním stavu a má šikovnou barvu, tak vypadá docela hezky. Viz. http://elektromobil.vsb.cz/foto/DSC02779.JPG

Ještě jsem měl v merku jednu pěknou, zachovalou modrou. Sice měla najeto 150 tkm, ale měla nový lak, nové pneu, přepážku za sedadly se skleněným oknem. Taková výbava akorát pro mě:D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných