Přestavba Tatry na "ruční pohon"

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luboš » 30 Jan 2007, 15:53

Já bych si taky nic vnutit nenechal... :wink:

Spíš bych koukal po autech s vyšším posezem, tady tatra sice vyhovuje, ale tím to asi tak končí a další zápory už převažují.

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Príspevok od užívateľa D.A. » 30 Jan 2007, 16:24

Vzpomínám si na článek od nějakého čtenáře SM, který takto přestavěnou T613-3 (pouze ruční ovládání) vlastnil a provozoval. Vyšel někdy v období 1990-1997, lépe určit to bohužel nedovedu. Zdá se mi, že byl z Olomouce, ale možné je i to Brno, které vzpomněl Rišan.

Z toho vyplývá, že taková přestavba existovala a měla platné schválení (tehdy). Možná to auto dokonce ještě někde je.

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 31 Jan 2007, 09:13

Já bych si vzpomněl i na jméno toho pána, ale pochopitelně je sem psát nebudu. Situace tam byla ale trochu odlišná než u Davida, oni měli (a mají) v rodině T613 víc, měli zkušenosti a byli tam lidi, kteří se o to mohli normálně starat. U Davida mi to připadá zatím jako nepříliš uvážené. Já osobně bych mu to silně nedoporučil.

Užívateľov profilový obrázok
ziza
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 12 Máj 2007, 10:56
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ziza » 20 Jún 2007, 09:44

D.A. napísal:.......... možné je i to Brno, které vzpomněl Rišan.

Z toho vyplývá, že taková přestavba existovala a měla platné schválení (tehdy). Možná to auto dokonce ještě někde je.

Ano, je to možné, auto je zde! Jenom tu ruční spojku to černé autíčko již dávno nemá, byla přestěhována do jiného stroje. Ovšem zbytky její armatury pozorný znalec nalezne v Mary Loo dodnes. S "papírovou" likvidací té platné a schválené přestavby měl její nový pán svého času mírné problémy.

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Príspevok od užívateľa D.A. » 20 Jún 2007, 09:52

Aha, tak mlhavou vzpomínku na článek ze SM a Tvůj bájný stroj jsem si dosud nespojil dohromady.

Užívateľov profilový obrázok
ziza
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 12 Máj 2007, 10:56
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ziza » 20 Jún 2007, 10:19

Tak to zírám, :shock: já samo ani stínem netušil, že ten bájný stroj byl i v SM. Opravdu??? A netušíš, prosím, kolik z místních, "pravidelných vyvolenců" se může pyšnit týmž? Možná, že tu káru buchnu, tak abych věděl, o kolik by se tím zvyšila její cena. :D :D

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Príspevok od užívateľa D.A. » 20 Jún 2007, 11:49

Kredit SM je zde nulový ;-). Když to vezmu ze široka, tak jsem tam zahlédl Prezidenta :-D, "káčka" včetně nyní bílého, a to je z řady T613 asi vše, pomineme-li přestavby Narex, sanity a RT. Při testování sériových černých vran se myslím auta prezentovala s F-kovými značkami a těžko je bude ztotožnit. Detailisté ještě nadhodí variace T700 (policejní downgrade, porovnání 700 vs. Superb atp.). U T603 už to bude veselejší a prakticky všechny tuzemské T87, o kterých se kdy psalo, znám i s majitelem.

Ale na druhou stranu, kdo neměl žádné auto v celostátním periodiku, jako by nebyl. To víš, prestiž. Akorát u mne se nejedná o Tatru.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 63 neregistrovaných