To byl víkend...

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
Užívateľov profilový obrázok
Zdicho
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1174
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 00:22
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Čórtův hrad
Kontaktovať užívateľa:

To byl víkend...

Príspevok od užívateľa Zdicho » 22 Jan 2007, 00:34

Nedávno jsem si prohlížel servisní knížku a pročítal, co všechno jsem na autě vyměnil a vzpomínal na nehezké chvilky při boji s plechožroutem. Také jsem byl rád, že jsem díky tomu těch 11 tkm najel bez problémů a bez nějakých vážných poruch;). A pak se to stalo. Přeskočím nudný popis, jak se mi vybíjela v sobotu nová baterka za jízdy a jak mi přimrzal reduktor dnes kolem poledne a přejdu k věci. Po příjezdu domů jsem jel do města nabrat palivo, když jsem se obracel na takovém poloparkovišti, tak jsem s plným rejdem míjel roh obrubníku:D a jak jsem kolem něj prorejdoval, tak najednou slyším "puk" a hned na to takové pšššššš... Nebylo to příliš hlasité, jak bych očekával, dost mě to překvapilo. S hořkou vzpomínkou, že mám v prostoru rezervy kolo na dojetí z M95 a asi jsem prorazil přední gumu, jsem se vydal na prohlídku škod. K mému překvapení bylo kolo v pořádku nahuštěno a nenašel jsem ani škrábance na bočnici. Překvapení se konalo při návratu za volant. Na spojkový pedál se valila zpěněná červená tekutina. Tatra krvácela! Jenže jsem si nemohl vybavit, že bych do spojky dával červený syntol;) A pak mi to došlo, pukla mi hadice od serva :shock: . Sice jsem byl rád, že je guma celá a nemusím poprvé v životě podstupovat nepříjemnosti spojené s kolem na dojetí, ale zase mě pěkně nas.... ty jiné drbárny, co mě teď čekají:(. Naštěstí šlo jen o sundání klínového řemene z čerpadla a mohl jsem pokračovat. Palivo jsem nakonec se zababranýma pařátama koupil a už se těším, jak si v budoucnosti vypracuji předloktí a bicepsy:).

P.S. Má někdo zkušenosti se sháněním nových hadic na servo ze speciála? Předpokládám, že je budu muset spíše nechat vyrobit, ale kde? Koncovky hadic jsou univerzální nebo nějaké atypické? Sice mám ve sklepě starší, ale nemám chuť to opravovat napolovic. Nějaká orientační cena?

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarekK » 22 Jan 2007, 07:53

".... jak mi přimrzal reduktor..." to sa čo robilo?... a ktorá tatra Ti sposobila také plnohodnotné zážitky? (m95?)

Užívateľov profilový obrázok
Kontráš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 505
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 08:02
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Kontráš » 22 Jan 2007, 08:46

Tlakové hadice všeho druhu ti vyrobí na míru Koma (Ostrava Vítkovice - na Ruské ul.)

Užívateľov profilový obrázok
Zdicho
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1174
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 00:22
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Čórtův hrad
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdicho » 22 Jan 2007, 11:47

4 long, karbec.

Baterka se vybíjela, protože se natáhly klínové řemeny altíku. S tím možná souvisí i zamrzání reduktoru, protože se zapínalo a vypínalo rádio (pokles napětí), tak něco podobného asi zažíval i elektromotorek pohánějící čerpadlo vodního okruhu a pak přimrzal reduktor.

Komu já rád;)

Užívateľov profilový obrázok
Zdicho
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1174
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 00:22
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Čórtův hrad
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdicho » 22 Jan 2007, 11:49

Nicméně tento kousek je maximálně spolehlivý, podvozek je po GO, motor šlape tak, jak má atd. 14 let stará hadice, bohužel...

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 39 neregistrovaných