Vozidla PČR

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
Užívateľov profilový obrázok
čadík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 09:33
Tatry, ktoré vlastním: mám černočernou T613
hledám barevnou T613VB
Bydlisko: matka měst
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vozidla PČR

Príspevok od užívateľa čadík » 12 Aug 2008, 21:51

Luboš napísal:Hezké čadíku, ale abych se přiznal, tak NIVU v barvách VB vidím snad vůbec poprvé...
To se Ti ani nedivím (vždyť ani na jednoho z obou "Frimlů", co jezdily svého času ve Tvém okolí, si nikdy nenarazil...) :wink: .
Luboš napísal:Opravdu byly už před revolucí?
Ano, Nivy 1600 byly jak v provedení VB tak v provedení TAI, pravda, daleko větší počet jezdil od roku 1978 ve službách (F)MV či MNO v civilních barvách, ale i tak ty "barevné" bývaly zejména v jistých oblastech běžně k vidění... Paradoxně po revoluci se od nich hromadně upustilo, ale posléze se zjistilo, že ofroadů pro řadovou službu je stále třeba a protože na tolik vozů jiných značek MV nějak nemá, byly povolány zpět...

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vozidla PČR

Príspevok od užívateľa Luboš » 12 Aug 2008, 22:10

Tady měli sousedi pohraničníci jen UAZy 469 v barvě khaki. Už nevím, kdy se přesně přeměnili v PČR, ale první NIVU dostali až asi v roce 2002. :wink:

Kolem garáží, kde měl ten údajný náchodský FRIML parkovat, jsem v těch letech procházel prakticky denně a nic. Pokud tam někde byl, tak ho za mé přítomnosti ani ven nevytlačili, natož aby tu někde jezdil... :lol:

Užívateľov profilový obrázok
čadík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 09:33
Tatry, ktoré vlastním: mám černočernou T613
hledám barevnou T613VB
Bydlisko: matka měst
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vozidla PČR

Príspevok od užívateľa čadík » 12 Aug 2008, 22:25

Zpět k přírůstkům: Jejich první "naše nasazení" se uskutečnilo o víkendu v zahraničí v rámci mezinárodního policejního setkání... O doprovodném programu nejlépe referují následující obrázky:
Prílohy
BLT08_0.jpg
část "československé delegace"...
BLT08_1.jpg
BLT08_2.jpg
BLT08_3.jpg
část kolony "DDR" vedl vládní Zil s doprovodem
BLT08_4.jpg
kolona účastníků čítala na 150 nejen historických vozidel z různých států
BLT08_5.jpg
"tři nosáči tankují super" (zpátky v domovině...)

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vozidla PČR

Príspevok od užívateľa etienne » 12 Aug 2008, 22:26

Cadik: Mali ste nejake sablony na to VB, alebo samodomo ? Videl som niekolkokrat, ze bolo VB male, siroke, prilis pri sebe, prilis od seba... Ale u vas to vyzera fajn. Majitel lady vpravo sa asi uplne netrafil do odtiena, ani do pismen...

Užívateľov profilový obrázok
čadík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 09:33
Tatry, ktoré vlastním: mám černočernou T613
hledám barevnou T613VB
Bydlisko: matka měst
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vozidla PČR

Príspevok od užívateľa čadík » 12 Aug 2008, 23:32

to etienne: Barevné provedení bylo uveřejněno ve vyhlášce včetně odstínů ČSN a dále rozvedeno v interním předpise (tvar a umístění písma) obdobně jako existovaly manuály pro montáž služebního příslušenství a výbavy - stále takové sháníme, aby bylo možné vozidla zcela dokončit.
Na obě konkrétní vozidla byla navíc k dispozici i nějaká dobová dokumentace, proto vozy věrně odpovídají tehdejší realitě... ( :idea: zkuste si srovnat dnešní/barevnou a dobovou/černobílou fotku sedana...)
Jen pro ilustraci mnoha "drobností": zpočátku se používal jen "hranatý" tvar písma (viz na Nivě), v polovině let osmdesátých byl nahrazován "zakulaceným" (viz na 2107). Může se Vám zdát, že zabíháme až příliš/zbytečně do detailů, zatímco jiní si hlavu nelámou ani s odstínem barvy...
Prílohy
zima89-90.jpg

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vozidla PČR

Príspevok od užívateľa ondrej » 13 Aug 2008, 04:52

Čadík - nezabiehate zbytočne do detailov, ak chcem niečo napodobovať, imitovať - na úrovni - detaily musia byť dodržané!
Ako inak verne predávať historický odkaz? Však inak by to bolo zavádzanie...
Myslím, že teraz už aj viacej chápem tvoju túžbu po chromke VB - na takej akcii by sa zaskvela, a to už ani nehovorím o T-603 v žlto-bielych farbách s čiernymi nápismi.. Držím palce na splnenie tvojho sna :)

Užívateľov profilový obrázok
603-1 pepa
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 16 Júl 2005, 14:08
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vozidla PČR

Príspevok od užívateľa 603-1 pepa » 13 Aug 2008, 06:11

čadík napísal:Slíbil jsem několika zdejším přispěvatelům/přihlížitelům, že zde představím nový přírůstek našeho "svérázně značkového :wink: " autoparčíku... (pokud to ostatní nezajímá, stačí to jen ignorovat :lol: !)
Zároveň děkuji za spolupráci všem, kteří se podíleli na jeho realizaci, případně se ještě podílet budou muset :wink: :D ...
Fotografie z nedávné společné prezentace v Policejním muzeu v Praze tak zachycují jak pražský, tak brněnský přírůstek (viz též http://forum.ladaklub.com/download.php?id=13146):

Čadíku, bylo mi ctí se podílet na zrození tvého nového přírustku. :D :wink:

vasa26
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: 08 Jún 2006, 22:23

Re: Vozidla PČR

Príspevok od užívateľa vasa26 » 13 Aug 2008, 07:05

pěkné ..foto -tři nosáči tankují super" (zpátky v domovině...) vůz úplně v pravo.. ten odstín (žluté?)jsem viděl na jednom jiném voze TAI :wink:

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Vozidla PČR

Príspevok od užívateľa D.A. » 13 Aug 2008, 09:05

Čadíku, nepřipadá ti po osobní zkušenosti z podobných akcí prezentovaný "park" poněkud historicky disproporční?

Vycházím z vložených fotografií, kde to vypadá, jako by se VP vozila jenom žiguly a DDR-prasečí hlavy výhradně zakázkovými citróny a volvy, přitom, co pamatuju, nebylo při cestě napříč celým Kružítkovem od Varnsdorfu až k "móóóři" vidět jinou hlídku, než s poněkud "přečipovaným" W353 a 90% potentátů se vozilo v T603/T613/GAZy M24...

Připomíná mi to (i) naše srazy (běžných) veteránů, ze kterých by bylo možno vyvodit, že ve 20.-40. letech byly na čs. silnicích k vidění téměř výhradně roadstery v jásavých barvách a fádní černá uzavřená karosérie se vyskytla spíše raritně u nějakého podivína... :-(

Samozřejmě o nic nejde, ale když už tu padlo "věrné zobrazování odstínů a tvaru písmen" na VB automobilech, tohle mi přijde minimálně stejně zavádějící. Rozkliknul jsem i německou galerii (Berlín 2006), tam se, pravda, jeden dobově vyhlížející warťas nachází - opět v přesile rusáků, ale třeba ten "hasičský" T601 Universal s vozíkem, to je snad recese, ne? Podle mého bylo nejmenší použitelné vozidlo B1000 ve verzi minibus, spíše ale Robury, IFY.

Užívateľov profilový obrázok
čadík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 09:33
Tatry, ktoré vlastním: mám černočernou T613
hledám barevnou T613VB
Bydlisko: matka měst
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vozidla PČR

Príspevok od užívateľa čadík » 14 Aug 2008, 02:24

D.A. napísal:Vycházím z vložených fotografií, kde to vypadá, jako by se VP vozila jenom žiguly a DDR-prasečí hlavy výhradně zakázkovými citróny a volvy, přitom, co pamatuju,... nebylo ... vidět jinou hlídku, než s ... W353 ...
Sorry, ale procházeje celým tatraportálem, nabývám dojmu, že na našich silnicích nikdy nejezdilo skoro nic jiného než Tatry nejrůznějších typů a provedení :), ale co si tak matně pamatuji... :lol:
Budeš-li si Mirku přát, pak pro vyvážení vlákna mohu vložit foto W353 VP různých modelových ročníků či B1000 a nejstandardnější moto VP - MZ s typickou červenou obrazovkou BITTE FOLGEN, které se (vedle VW, MB a mnoha dalších...) akce také zúčastnily . Výše uveřejněné fotky jsou totiž jen mým sobeckým výběrem toho, co jsem uznal za hodné Vaši ctěné pozornosti 8) .
D.A. napísal:Připomíná mi to (i) naše srazy (běžných) veteránů, ze kterých by bylo možno vyvodit, že ve 20.-40. letech byly na čs. silnicích k vidění téměř výhradně roadstery v jásavých barvách a fádní černá uzavřená karosérie se vyskytla spíše raritně u nějakého podivína... :-(.
Hmmm, když pominu to, že většinou přečkají do dalších generací uživatelů vozy luxusnější, barevnější se zakázkovou karosérií či sportovní typy, než prachobyčejné FORD T v černé barvě..., pak je dobré vzít do úvahy, co organizátor také akcí zamýšlí: pouze značkový sraz vozidel jedné značky/typu bez ohledu na rok výroby (Lednice 2008?) či sraz veteránů bez rozlišení značek avšak jen roku výroby zapadajícího do jedné konkrétní dekády , či sraz jakýchkoliv samohybů (od motocyklu po mlátičku), které jsou ovšem poháněny výhradně řemenem (transmisí...)...
A zejména, zda akce je pro širokou (platící) veřejnost, kterou upoutá co největší pestrobarevné množství lesklých vozů obzvláště mají-li nachromovaný motor (Slavkov...?) či pro odbornou menšinu, která se bude rozplývat i nad jediným rezatým, ohnutým a nekompletním šasím nedávno objeveného unikátu (FreeTour apod. akce spíše kategorie "private")

Osobně mi většinou nevadí, když jsou akce pel-mel, nechť si každý vybere co k jeho srdci blízké jest: vadí mi však např., když někdo vůz viditelně podomácku upravený k obrazu svého majitele, prezentuje jako vůz, který přesně takto sjel z výrobní linky...

Navíc sám víš, že každého ročníku jakékoliv (nejen veteránské) akce se zůčastňuje "zdravé jádro" většinou se stále stejným "vybavením", dále několik "výstředních", mající vždy na každý další ročník v záloze minimálně jeden nový klenot a pak různí "náhodní", kteří se letos zůčastní a napřesrok nee a jiní zase naopak...
D.A. napísal:Samozřejmě o nic nejde, ale když už tu padlo "věrné zobrazování odstínů a tvaru písmen" na VB automobilech, tohle mi přijde minimálně stejně zavádějící....

Možná si přehlédnul, že některé "výjevy" cosi dobově korektního znázorňovaly: např. Zil včetně čestných motorek a doprovodných vozů Lada (zelený majáček znamenal v Němcích označení kolony) a dalo by se pokračovat. Třeba mladou polskou policistkou u zánovního Mondea polské Policie :wink:
D.A. napísal:...třeba ten "hasičský" T601 Universal s vozíkem, to je snad recese, ne?...
Právě nesmrtelný Trabi je oblíbeným předmětem mnoha recesí a jednou z největších je mezinárodní "masové hnutí Trabi stokrát jinak - aneb vším jsem byl a byl jsem tím rád" (a vždy se mi při tom vybaví třínápravový Trabi jako domíchávač betonu či červený "londýnský" dobbledeckerTrabi...) Přitom to bylo jen jednotvárné, byť neuvěřitelně univerzální rodinné auto (nejméně v DDR :D ). Je to zavádějící? V jakémkoliv seriozním muzeu historie jistě ano, ovšem na značkovém srazu Trabíků je to jen oživující "reklamní předmět".
Proto se tento symbol DDR (viz foto BLT08_0 - vpravo za Volhou) s nadsázkou prezentuje i v barvách VP ( laické návštěvníky totiž upoutává daleko více než např. doprovodná Lada, která zase upoutala mě :lol: )
D.A. napísal:... nepřipadá ti po osobní zkušenosti z podobných akcí prezentovaný "park" poněkud historicky disproporční?...
Po výše uvedených argumentech odpovídám NE, nepřipadá, a nejen díky znalosti účelu předmětné akce :mrgreen:.

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Vozidla PČR

Príspevok od užívateľa D.A. » 14 Aug 2008, 06:08

OK, fota mladých (nejen polských) policistek u jakéhokoliv verglu uvítám, dobově věrné warťáky samozřejmě taky. Díky za vyčerpávající odpověď ;-).

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vozidla PČR

Príspevok od užívateľa ondrej » 14 Aug 2008, 07:09

hm, také zaujímavé fotografie zatiaľ neprešli "sebeckým výberom" Čadíka - hádam sa polepší.. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Štěpán
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Okt 2006, 13:12
Tatry, ktoré vlastním: T613 2/3 1977
Bydlisko: Týn
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vozidla PČR

Príspevok od užívateľa Štěpán » 14 Aug 2008, 07:59

sice tam nejsou žádné mladé ani jiné policstky ani zajímavé auto ale trošku se to sem hodí
Prílohy
Trabi 3.jpg
Obraz007.jpg
Obraz006.jpg

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Vozidla PČR

Príspevok od užívateľa D.A. » 14 Aug 2008, 08:09

Věřím, že tomuto stroji by i vypálený bioprodukt úspěšně pomohl k pohybu. To musí brblat na všecko.

Užívateľov profilový obrázok
čadík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 09:33
Tatry, ktoré vlastním: mám černočernou T613
hledám barevnou T613VB
Bydlisko: matka měst
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vozidla PČR

Príspevok od užívateľa čadík » 14 Aug 2008, 23:12

Štěpáne - velmi pěkné vozidlo, přípomíná mi to vozidla "1.pražské pivní pohotovosti".
Na výzvu Agenta a Ondreje se tedy nesobecky polepším:
Prílohy
BLT08_6.jpg
Tak nějak jstre si ty dvoutakty představovali?
BLT08_7.jpg
specielně pro Agenta
BLT08_8.jpg
Tak tohle bude to, co si D_A tak dobře pamatuje... :)
BLT08_9.jpg
vozidla z rozdílné strany oceánu, ale ze stejného "služebního období"
(za povšimnutí stojí i rozkládací kontejner v pozadí, sloužící přechodně jako ubikace a zcela jistě zapadající do dobového kontextu...)
BLT08_10.jpg
pro porovnání: interiér českého služebního vozu s německým velitelem...
BLT08_11.jpg
interiér německého služebního vozu pro německého velitele...
BLT08_12.jpg
specielně pro Ondreje - ani grilovačka nechýbala...

Užívateľov profilový obrázok
čadík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 09:33
Tatry, ktoré vlastním: mám černočernou T613
hledám barevnou T613VB
Bydlisko: matka měst
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vozidla PČR

Príspevok od užívateľa čadík » 14 Aug 2008, 23:31

Skoro bych zapomněl na ty Vámi vyžádané policistky... :lol:
Prílohy
BLT08_13.jpg
Vedoucí československé výpravy přijímá od podřízeného ranní hlášení
BLT08_14.jpg
zde je máte - slíbené polské policistky
BLT08_15.jpg
...bych nevěřil, že se Vám i pokažený snímek může líbit.
BLT08_16.jpg
polizeifrau aus DDR
BLT08_17.jpg
Vpravo testovaná prototypová letní uniforma německých celníků vzor 2010
BLT08_18.jpg
všudypřítomná byla také rychlá zdravotnická pomoc
BLT08_19.jpg
americká policistka vyhlíží nahlášené UFO
BLT08_20.jpg
Abych nezapomněl na sporadicky zde přítomné ženy - mám pro ně statné a elegantní chlapíky...
BLT08_21.jpg
nebudu Vás rušit komentářem...

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Vozidla PČR

Príspevok od užívateľa D.A. » 15 Aug 2008, 06:08

Oh, sapristi!!!

Kdy je příští meeting, Čadíku!?! Okamžitě začínám shánět magnetický modrý maják + velké bílé samolepky FEUERWEHR (sekyrku, lopatu a konve už mám). Když na pár dní zmizím s naším ruďochem, snad si toho doma nevšimnou! :mrgreen:

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vozidla PČR

Príspevok od užívateľa ondrej » 15 Aug 2008, 08:10

D.A. - No, bol to síce zraz "Polizei", nie "Feuerwehr", ale ako atrakcia by si sa tam so "sekyrkou, lopatou a konvema" iste uplatnil, a to už nehovorím o prípade, že by tam náhodou niečo začalo horieť..

Čadík - zaujímavé fotografie, a nielen to grilovanie..

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Vozidla PČR

Príspevok od užívateľa D.A. » 15 Aug 2008, 09:52

Jasně, Ondro, buřty, klacek a nožík bych měl samo sebou taky s sebou. :P

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vozidla PČR

Príspevok od užívateľa etienne » 15 Aug 2008, 11:35

Cadik: Diky za dalsi prijemny prispevok, urcite to bola velmi zaujimava akcia.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných