Vozidla PČR

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Vozidla PČR

Príspevok od užívateľa D.A. » 18 Jan 2007, 09:10

Včera (17.1.07) jsem zůstal nevěřícně koukat na bednu. :o V hlavních zprávách na ČT1 se v závěru reportáže o výbuchu čehosi v již tak začouzené obci poblíž Kladna objevil na vteřinku záběr na policejní auto - VAZ 2105 se současnou modrou světelnou rampou...? Buď mě šálil zrak a za světlým rommobilem parkovali filcku s majáčky (nemyslím si), nebo u policie v zastrčených městečkách ČR dodnes slouží veteráni. Když je možné toto, třeba ještě někde pořád jezdí T613, T603, Volhy M21, Tatraplán STW ;-)...

Snažil jsem se přehrát si reportáž na stránkách ČT, ale něco je špatně a video mi (na rozdíl od nováckých, STV apod.) i přes stažení kdečeho neběží.

Užívateľov profilový obrázok
Stevo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1180
Dátum registrácie: 10 Feb 2004, 09:41
Tatry, ktoré vlastním: taka bordova
Bydlisko: Garáž
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Stevo » 18 Jan 2007, 09:30

My mame dodnes v BA 2104ky a Nivy na ORPZ. Policajtov je vela, nemoze mat kazdy S4 ;-)

Užívateľov profilový obrázok
stastnytatrovak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 295
Dátum registrácie: 07 Jún 2005, 22:34
Tatry, ktoré vlastním: Prechodne bez auta...
Bydlisko: Soenderborg, Dansko
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa stastnytatrovak » 18 Jan 2007, 09:39

Neni to sice to iste, ale viem, ze v Prahe jazdia myslim dve poziarne Tatra 700 8)

Užívateľov profilový obrázok
Marco 613
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 330
Dátum registrácie: 16 Nov 2006, 21:41
Tatry, ktoré vlastním: Zatím žádnou, do které by se dalo sednout.
Bydlisko: Štatl
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Marco 613 » 18 Jan 2007, 09:58

Taky jsem se celkem divil,ale zase tak nenormální mi to nepřipadá. Vezmi si,že je to městská policie a ty zrovna největší rozpočet nemají,mimoto tady v Brně mají státní taky jednu Nivu,jak vidno žiguliky ještě ze státních služeb nevymizely. :)

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Príspevok od užívateľa D.A. » 18 Jan 2007, 10:49

Nevšiml jsem si, že by to byla městská. Co by dělala ve Zlonicích? Nivy jsou běžné, stávají na hraničních přechodech, naše kriminálka má tu s ruksakem na psy. Ale kdy k nám mohli naposledy dovézt 05? Bude to určitě přes 15 let...
I když, na druhou stranu, nedávno jsem v nějakém moto-bulváru četl narážky, že snad v Togliatti dodnes montují nejenom 05, ale snad i 2101... :-O

Užívateľov profilový obrázok
Stevo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1180
Dátum registrácie: 10 Feb 2004, 09:41
Tatry, ktoré vlastním: taka bordova
Bydlisko: Garáž
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Stevo » 18 Jan 2007, 10:50

01 neviem, ale 06ky ano. Skoda ze ich uz nemozu exportovat...

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Príspevok od užívateľa D.A. » 18 Jan 2007, 10:56

Števo, dík z opravu. Myslel jsem samozřejmě 06, ale psal pořád 05. Asi mi ještě pořád visí v hlavě ta podzimní "honička" s 05 na D1. 8)

Užívateľov profilový obrázok
Eda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 30 Máj 2004, 00:41
Tatry, ktoré vlastním: T613 Elektronic ´93
Bydlisko: Moravská Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Eda » 18 Jan 2007, 11:06

Podle mne je to policejní, je videt pruh na boku. Mozna jsou to ale nejaci pyrotechnici - soukromnici. Majak je na strese 100%

tady link

http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/10 ... k=selected

Užívateľov profilový obrázok
čadík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 09:33
Tatry, ktoré vlastním: mám černočernou T613
hledám barevnou T613VB
Bydlisko: matka měst
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vozidla PČR

Príspevok od užívateľa čadík » 18 Jan 2007, 12:08

D.A. napísal:... policejní auto - VAZ 2105 se současnou modrou světelnou rampou...
Městská policie ve Zlonicích má skutečně žigulíka kombika (kombi od 2105). Bohužel ho nemám vyfocenýho, ale i na ukázce je vidět tmavý pruh, který je ve skutečnosti tmavěmodrý a před ním hlídkuje městský policista.
Státní policie auta relativně "rychle" obměňuje, takže dnes by už v běžné službě neměly být ani Škody Favorit a i Felicie jsou hromadně vyřazovány. Takže z uvedených T613, T603, Volhy M21, Tatraplán STW bychom neměli nic potkat. Kromě muzea Policie, kde cosi mají, existuje však několik lidí, kteří staví repliky uvedených Policií (resp. VB) používaných typů vozidel a dokonce se chystá jejich sraz (více na http://www.boskovice.org pod záložkou "specielní" vozidla). Skutečně obnovená vozidla, kdy vozidlo konkrétního výrobního čísla prokazatelně dříve sloužilo u Policie (resp. VB) jsem viděl jen dvě... V aktuálně používaných barvách z důvodu kolize s platným zákonem se v soukromém provozování nemohou vyskytovat...
Před několika lety vyšel článek o historii policejních vozidel ve Světě motorů, ale jinak je to oblast celkem neprobádaná...
Z východních vozidel je kromě Škody nakupována právě jen Lada Niva, protože k výkonu služby je dostačující a cenově bezkonkurenční. (Dokonce i dispečeři MHD Praha kvůli tramvajovému mostu na Barrandově jednu používají - jiné cenově přístupné vozidlo po kolejovém mostě neprojede...) Policie není na to jako armáda, která používá místo Uazů (přesto mnohde ještě sloužící) většinou Land Rovery. Připojuji pár fotek ze slavnostního předávání nové techniky útvarům podřízeným MV, tuším v roce 2005 na stadionu Markéta v Praze.
Avie Furgony u Policie byly většinou nahrazeny VW Transportéry či Mikrobusy. Oproti tomu obecní a městská policie jezdí v tom, co jim zřizovatel (obce, města) pořídí: od jízdních kol a skůtrů přes nejčastější Š Felicie až po americké vozy (kdysi Brno, prý i Lázně Bohdeneč). Kdesi jsem četl, že v nějaké zapadlé vesničce jediný místní policista občas k výkonu své služby používá vlastního Trabanta doplněného o magnetický maják a magnetické označení "Obecní policie"... Považuji to však za novinářskou kachnu, neb si neumím představit, jak na tom duraplastu drží ty magnetky...
Prílohy
předávánívozůMV2.jpg
předávánívozůMV1.jpg
jednanejnovějšíNIVA.jpg
MP_ameriky.jpg
MP_Litvínov.jpg

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Príspevok od užívateľa D.A. » 18 Jan 2007, 13:12

Čadíku, díky za objasnění, tak to byli MP... Já znám Zlonice z vlaku jako shluk pár chatrčí okolo nádraží, teď jsi mne přesvědčil, že snad mají i městskou policii. ;-)

Užívateľov profilový obrázok
Marco 613
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 330
Dátum registrácie: 16 Nov 2006, 21:41
Tatry, ktoré vlastním: Zatím žádnou, do které by se dalo sednout.
Bydlisko: Štatl
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Marco 613 » 18 Jan 2007, 21:28

K těm amerikám v Brně, MP tady jednu takovou opravdu má. Je to snad Chevrolet ale na typ se mně neptejte. Jinak tahle potvora by snad měla být ještě v aktivní službě,občas ji vídám.

Užívateľov profilový obrázok
čadík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 09:33
Tatry, ktoré vlastním: mám černočernou T613
hledám barevnou T613VB
Bydlisko: matka měst
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa čadík » 19 Jan 2007, 18:04

stastnytatrovak napísal:Neni to sice to iste, ale viem, ze v Prahe jazdia myslim dve poziarne Tatra 700 8)
Hasičský záchranný sbor Českých drah v Praze používá drahnou dobu jako velitelské vozy T613, dnes (kromě terénních Nissanů) T700. Nejsem si jist, zda alespoň jedna je originál T700 (asi ex předváděcí "bílá" ze Sezamu, která vystřídala několik "zkušebních" pomalování...), zbylé dvě(?) jsou T613 v karosérii T700. Ostatní "hasičské" T613 (či 623) dnes asi jen dosluhují u některých SDH, v okolí Prahy měla být poslední vyřazena loni na podzim...
Jinak samozřejmě T613 po roce 1990 sloužily u různých útvarů PČR v bílo-zelených barvách, dokonce i Speciály, nejdéle asi sloužily na Slovensku. Výskyt T613 u Městských policií mám potvrzen jen z Prahy.
Máte-li někdo další info či foto k doplnění, velmi bych je přivítal...

Vosounek

Príspevok od užívateľa Vosounek » 22 Jan 2007, 13:17

Ve Zlonicích opravdu slouží Městsko policejní Lada.

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Príspevok od užívateľa D.A. » 22 Jan 2007, 13:22

Nojo, ve Vítkově měli před pár lety snad stopětku, které by trochu fyzicky založený pachatel ujel při případném stíhání i na šlapacím autíčku :-).

Užívateľov profilový obrázok
DavidHodan
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 26 Jan 2006, 18:03
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Plzeň
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa DavidHodan » 24 Jan 2007, 12:49

V Plzni je také údajně jedna Tatra T 700 jako DVHZS.

Hynek

T700 a 613 u HZS

Príspevok od užívateľa Hynek » 24 Jan 2007, 14:46

V ČR je poměrně dost hasičských T613 (T623) v aktivní službe a to jak u HZS, tak u jednotek SDH, jsou to jak chromky, tak hlavně trojky a vím minimálně o jednom Mi-longu. HZSP ČD mělo dvě T700, jedna byla v Praze a druhá v Plzni, první (bílá s červeným pruhem) je údajně ta známá T700 v policejních barvách, druhá je T700, která dříve patřila ministerstvu dopravy. Obě jsou údajně originál T700, nikoli přestavěné T613, do soukromých rukou byly prodány v polovině loňského roku.

U HZS v Praze kdysi sloužily dvě T613 S jako TA-1 s vyprošťovacím zařízením, jedna by měla být v současnosti u SDH Řeporyje a druhá (již bez vyprošťovacího zařízení) u SDH Kolovraty. SDH Kolovraty krom toho má ještě bývalý pražský VEA T613-3 a Řeporyje celou červenou ex-řediteskou T613-3.

Užívateľov profilový obrázok
čadík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 09:33
Tatry, ktoré vlastním: mám černočernou T613
hledám barevnou T613VB
Bydlisko: matka měst
Kontaktovať užívateľa:

Re: T700 a 613 u HZS

Príspevok od užívateľa čadík » 24 Jan 2007, 18:30

Hynek napísal:...HZSP ČD mělo dvě T700, ..., první (bílá s červeným pruhem) je údajně ta známá T700 v policejních barvách, druhá je T700, která dříve patřila ministerstvu dopravy...
Hynku, jde o tyto vozy?
Prílohy
T700_HZS.jpg
T700_Sezam.jpg
ještě jako předváděcí vůz, zachycen v barvách slovenského záchranného systému Motorsport Slovakia
T700_exSezam.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 24 Jan 2007, 18:48

Keď som bol malý, chcel som byť hasič.
A keď vidím tieto fotky, chcem byť hasič znova.

Zachraňovať prestrašené mačiatka zo stromov, efektne priletieť Tatrou 700... to by som si nechal líbit

Hynek

Re: T700 a 613 u HZS

Príspevok od užívateľa Hynek » 24 Jan 2007, 18:49

čadík napísal:Hynku, jde o tyto vozy?
Ano, jsou to ony, dle info, které mám by právě ta bílá měla být původně se zeleným pruhem... Taky jsem chtěl jednu ulovit, ale bylo to předem rozhodnuté, obě dostal jeden člověk, pochybuju, že je ještě má. Jinak HZS ČD se vloni měl zbavovat i všech ostatních T613, ale nevím, jak to nakonec dopadlo.

Užívateľov profilový obrázok
čadík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 09:33
Tatry, ktoré vlastním: mám černočernou T613
hledám barevnou T613VB
Bydlisko: matka měst
Kontaktovať užívateľa:

Re: T700 a 613 u HZS

Príspevok od užívateľa čadík » 24 Jan 2007, 19:42

Díky Hynku za potvrzení sedmistovek, loňského léta při nějaké hasičské akci mi tvrdila osádka vozu z Kolovrat, že na podzim dostanou náhradu za 613... a že to je poslední provozovaná v Praze a okolí :( , jak aktuální máš zprávy o ostatních? (mnohdy marně = pozdě, se snažím zdokumentovat zbytky "běžného" používání jakýchkoliv služebních T613, kdy i to dnešní foto může být zítřejším historickým pokladem :? )

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných