Dalsi Ukradena Tatra!!!!!

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa radek » 06 Mar 2007, 21:10

III.serie je krásný vůz, ovšem tak maximálně vejražní na dva srazy v roce. Pokud ho koupíš v "běžném" stavu odpovídající jeho věku, čeká Tě X násobek kupní ceny vložit, aby z toho bylo auto. Pokud koupíš hotový a renovovaný, cena je dosti drsná. III. serie nese nezaměnitelný rukopis sira Lyonse a platí za naprostou klasiku. V dnešní době je pořízení III. serie akceptovatelné opravdu pouze pro pár výletů v roce, čistě pro radost, na historické zhodnocení je příliš mladá a jako vozidlo pro běžný provoz dosti nevhodná.

Co se týká toho powertrainu z Chevy Tomcate, je třeba si uvědomit, že to amíci dělají proto, že jako u nás máme na každém rohu za hubičku díly na Š105, tak u nich je to podobné s jejich motory. Oproti tomu když se amerikánovi něco potento na britské V12, je pro něj náprava stavu jak finančně, tak časově o dost náročnější. Jiný smysl ta přestavba prakticky nemá. Co se týká těch jednotek, ano, elektrifikace je dosti velká i počátkem 80tých let. Jenže je holý nesmysl pořizovat si tak staré XJS, protože v něm nebude ani HE motor, když vstřikování, tak pravděpodobně šílený mechanický K Jetronic, má li to k nečemu být, chce to si vybrat z mladších ročníků, kde je vývoj dokončen a stabilizován....

Michale, on tu nikdo netvrdil, že je XJS za hubičku, míříš výběrem prvního kocoura do baráku v řadě XJS dost vysoko a to holt stojí peníze. Marná sláva, ač má XJS své mouchy, nedostatky, přednosti i chyby, bylo prostě volným pokračováním tradice E-typu a vezmi si jak dlouho se čekalo na nástupce XJS - současné XK. To auto tu cenu na trhu prostě má, i když je to jen hromada plechu, drátů, pár prken, trochy kůže a něco plastů....

michal olejko

Príspevok od užívateľa michal olejko » 07 Mar 2007, 09:26

ták včera sem na klubové schůzy, sem mluvil s tím klukem co to vozí, tak že konkretní dotaz, xjs z usa nebude komunikovat s diagnostikou evropských servisů????

Michal olejko

Príspevok od užívateľa Michal olejko » 07 Mar 2007, 09:27

a neb jak se říká u nás ,kdo chce opicu musí mít na banány

tomcat1
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 20:11
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Ba-oklolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa tomcat1 » 07 Mar 2007, 09:33

Od kupy serie III ma zatial odradilo ze hrdzavie na rozdiel od BMW 7.Ale ak bude toto globalne oteplovanie pokracovat dalej a zimy uz nebudu, asi si ho kupim 8)
Kedze sa zaoberam restaurovanim americkych aut, prestaval by som ho na Chevy engine. Moje camaro: http://www.tatraportal.sk/forum/viewtop ... o&start=20
Myslim ze to ma vyznam aj u nas. Na tieto motory existuje vela tuningovych dielov a su za par korun. 350 koni je zaklad, 450 otazka par korun.Kamart si teraz stavia 750 konove auto na jazdenie do prace ...
V USA jazdi kopu 1500 HP "street legal" aut ale to je uz o inom.
K-jetronic poznam velmi dobre, mal som s nim BMW 318i, je to des. Ale ako hovorim, pravdepodobne by som kupil nejke zachovale auto s vadou motora.

Ambicózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambicózní tajemníček » 07 Mar 2007, 12:11

Hmm, 750 koní na ježdění do práce... Já jezdím do práce s tramvají, co má 320 koní a bohatě mi to stačí. Se mnou tam jede ještě dost dalších lidí a nikdo si na malý výkon nestěžoval. Když jedu autem, docela stačí 55 koní a nejsem brzda provozu. To se ten kamarád tak moc těší do práce, že tam chce být tak rychle?

Užívateľov profilový obrázok
Kontráš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 505
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 08:02
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Kontráš » 07 Mar 2007, 12:40

A.T. : píše na ježdění do práce...... ale patrně s tím bude jezdit i z práce (takže důvod bych spíš hledal tady) :-) :D

michal olejko

Príspevok od užívateľa michal olejko » 07 Mar 2007, 12:57

přece není nad do po městě v pondělí ve 8.00 rano po městském okruhu jet 300 zmísta. To je logické nééééé :roll:

tomcat1
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 20:11
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Ba-oklolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa tomcat1 » 07 Mar 2007, 13:04

No je to Ponitac Firebird s motorom 6,3l "stroker" preplnany kompresorom s internymi suciastkami dimenzovanymi na 1400 Hp. Cize je tam rezerva na nitro :D Ma to 6-stup. manual, brzdy z Vipera a nastavitelny podvozok Koni. Odhadujem ze to bude mat zrychlenie pod 4 s maximalku cez 350. Naozaj na tom chodi do roboty, ina auto nema. Pri jeho style jazdy tipujem spotrebu nad 50 l.
michal olejko: skoro, ale v sobotu :)

michal olejko

Príspevok od užívateľa michal olejko » 07 Mar 2007, 13:13

sparávně dekadentní chlapec , tož vitaj do klubu ... ja do prace jezdím na Šístku zvaném štístko

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa radek » 08 Mar 2007, 00:26

Tomcate, předpokládám že Michal si nechce pořídit britskou klasiku/auto s rodokmenem proto, aby ho doma tunil a pohyboval se po silnicích za pomoci černých šmouh. Nepleť sem prosím tunerské smýšlení, americké provenience zvláště, o to tu vůbec nejde......

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 08 Mar 2007, 08:32

radek napísal:....V dnešní době je pořízení III. serie akceptovatelné opravdu pouze pro pár výletů v roce, čistě pro radost, na historické zhodnocení je příliš mladá a jako vozidlo pro běžný provoz dosti nevhodná...
Skoro by som ani neveril, že toto napísal Radek!
Skôr by som čakal niečo v duchu "však to auto bolo skonštruované a určené ako dopravný prostriedok a tak ho aj treba používať - jazdiť s ním celoročne.."
Ale toto už Radek bol :wink:
radek napísal:.... To auto tu cenu na trhu prostě má, i když je to jen hromada plechu, drátů, pár prken, trochy kůže a něco plastů....
inak - s obidvomi týmito tvrdeniami sa dá v zásade súhlasiť

tomcat1
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 20:11
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Ba-oklolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa tomcat1 » 08 Mar 2007, 09:10

radek: co mas proti americké provenienci ? :)
Je mi jasne ze takouto upravou by to auto stratilo akukolvek historicku hodnotu, ale stalo by sa vhodne na kazdodennu pravadzku (s prizmurenymi ocami) aj pre obycajneho Cechoslovaka. Co je zle na tom ze si chcem vychutnavat britsky styl a pohodlie v kombiacii s americkou silou a nizkymi nakladmi na udrzbu?

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa radek » 08 Mar 2007, 10:11

Tomcate, ty jsi to vůbec nepochopil. XJS se stane autem pro denní provoz jednoduše, stačí si ho pořídit s řadovým šestiválcem dejme tomu 4.0, v tu ránu je to pohodové auto, které jezdí v kombinovaném provozu kolem 10/100 BA. Ale Michal chce prostě klasiku, tedy XJS s originální motorizací V12. Chápeš to? Žádnou litinovou V8 původem z traktoru :wink:. Zlého na tom "užívat si britský styl v kombinaci s americkou silou" není nic, ale je to v tomto případě blbost.

Ondreji, ano napsal jsem to já, protože mám-li užít nějaké přirovnání, III. serie je něco jako dejme tomu trojoká 603-1. Ve stavu 1A je v ní tolik peněz a času, že s ní majitel/investor běžně jezdit rozhodně nebude, ve stavu nálezovém je to zpravidla totální šrot, vyžadující X set tisíc na renovaci, to jsou osobně podložené zkušenosti.....

tomcat1
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 20:11
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Ba-oklolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa tomcat1 » 08 Mar 2007, 10:38

Ale pochopil, mne nejde o spotrebu ale o naklady na udrzbu a hlavne pripadnu GO motora, co u V12 bude astronomicke. 6 valec je slaby, aj ked po technickej stranke pekne rieseny. Chevy V8 su aj hlinikove :D
Ale aj ten liatinovy je vraj lahsi ako 6-valec Jaguar a o V12 ani nehovorim!
Sada na GO V8 stoji 250-500 USD a cely motor od 1500 USD, za 3000 je to uz delo.
Toto by som k 603-1 neprirovnaval...
http://www.mobile.de/SIDg0z8NRubT3QTzRo ... 247435949&

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 08 Mar 2007, 11:12

ono ale aj tá trojsvetlová T603 bola prioritne skonštruovaná a určená ako dopravný prostriedok na denné používanie...
ja som iba chcel poukázať na to, že čo pre jedného znamená Jaguár III. série, alebo pre druhého T603 prvej série, to môže pre iného v jeho subjektívom hodnotovom rebríčku znamenať iné auto, terbárs T613-2, alebo -3/-4, a to aj čo do účelu použitia, tak aj do relatívnej náročnosti trebárs na náklady (niekto pri investícii 50tis. vykrváca omnoho citeľnejšie, ako iný pri 500 tis.), niekomu sa páči T613 a o T603 nechce ani počuť, niekomu zase T603 a o T613 nechce ani počuť, niekomu aj T603, aj T613, aj Jaguár (do tejto skupiny sa hlásim aj ja - a páčia sa mi ešte aj viaceré iné autá :wink: )
skrátka - každý sme iní...

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa radek » 08 Mar 2007, 12:48

Tomcate, náklady na údržbu V12 nijak nevybočují z nákladů na údržbu jakýchkoliv jiných motorů. Vzduchový filtr stojí 270 CZK (jsou tam dva), olejový cca 210, olej stačí 10W40, nemá to rozvodový řemen, svíčky jsou zcela standardní a běžné, nijak mně nanapadá kde na tom motoru vyčíslit astronomický provozní náklad..... Není to koncern, je to klasický robustní motor, který to auto přežije. S GO se běžně nepočítá a pokud motor havaruje, není to zase tak nákladné ho mechanicky opravit. To "je vraj" si napřed ověř, ať tu nepíšeš bludy. A sada na GO US V8 stojí 500 USD proč? To se ta GO dělá každé tři roky? :wink:
Došlo zde k přílišnému odklonu od tématu vlákna, můžeme si o GB versus US psát asi donekonečna, a stejně nic nevyřešíme, takže bych to asi považoval za uzavřené. Ty jsi Tomcate zástupce tunerské obce, tož si klidně namontuj do XJ motor z Chevy (teda ne ten určený pro současný model Spark :D), já mám zase rád originalitu a rodokmen, takže zůstanu u oblíbené, nesmrtelné celohliníkové V12 6.0. Myslím že původně se toto vlákno zvrhlo od vraku T613 zarostlé do jednoho parkoviště v Praze k pořízení si klasické XJS začátku 80tých let, a je zbytečné to dál klonit směrem ještě dalším - tunerským. Věřím, že kdyby Michal chtěl US V8, tak si prostě pořídí za pár korun nějakou "ameriku" a nebude koukat po XJS :wink:.
A závěrem, podloženým 14ti měsíčním běžným užíváním hliníkového řadového šestiválce AJ6 4.0, mohu klidně prohlásit, že není slabý. Nevím kolik si s tímto motorem Tomcate osobně odjezdil, já se blížím 25000 km a žádné náznaky slabosti nepozoruji, jak se pozná, že je ten motor slabý?

Obrázek na závěr je vzkazem pro M.O. - jdi do toho, stojí to za to ! :lol:
Prílohy
V12_CCK.jpg

tomcat1
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 20:11
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Ba-oklolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa tomcat1 » 08 Mar 2007, 13:36

To nevadi ze sme trochu odbocili, tato tema je zaujimavejsia :D V12 su urcite vynikajuce motory, ale nie pre normalneho smrtelnika. Neverim ze by bol akykolvek motor po stvrtstoroci a stovkach tisic km v nejak vybornom stave. Vidim to na znamych, co maju BMW 750-ky, ako casto menia motory, pretoze tam sa GO tiez nerobi. GO Chevy V8 stoji preto tolko, lebo sa ich vyrobilo 100 000 000, cena je hlavne otazka seriovosti. Inac mozes si kupit aj rotary assemblies dovolujuce 9000 otacok, co je urcite kvalitnejsie ako akakolvek seriovka. Aj Jaguar predsa zacal neskor davat V8! To ze je to slabe posudzujem podla mojho BMW 735 211 HP, co je nieco podobne. Poznam to podla toho, ze ked idem s nalozenym autom do kopca, akceleruje to o poznanie horsie ako s prazdnym po rovine :D
Prílohy
edl-450__w.jpg

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa radek » 08 Mar 2007, 14:41

Prosím, přestaň tu perlit s těmi tunerskými pojmy, to je fakt mimo téma. S tím běž na nějaké tuningové forum. Tvý kamarádi asi neumí jezdit s auty, když mění motory v BMW 750. Chtělo by to přestat předvádět pálení gum a chovat se k těm autům jako normální uživatelé. K "rottary asemblies" podotknu jediné, proč??? točit velkoobjemový motor na takovéhle absurdní otáčky? Tuneři potřebují slyšet drnčet železo a řvát laděné výfuky? Normální kultivované motory těchto tříd odevzdávají svůj výkon v příjemném pásmu 1000 až 3000 rpm a výše se pohybují jen zcela výjimečně. Ale jestli kámoši řadí kvalty u těch 750i při 7000, to jim pak dlouho nevydrží, to je fakt...... na toto téma končím, to je fakt těžce mimo mísu.

A usuzovat na sílu motoru, se kterým si v životě nejel podle toho, jak úplně jiný, o půl litru méně objemný a BOSCHEM řízený motor nejede v úplně jiném autě, no to je fakt na pováženou, to má vypovídací hodnotu stejnou, jako tu kdysi v jiném vlákně zmíněný psí exkrement......chjo.... :roll:

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Príspevok od užívateľa miloš » 08 Mar 2007, 15:21

Další ukradená Tatra,aneb jaguár mi může být ukradený. Co takhle si založit jiné vlákno,pánové?

Užívateľov profilový obrázok
kovoo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 30 Dec 2005, 18:37
Bydlisko: TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa kovoo » 08 Mar 2007, 15:59

je to trocha mimo hlavnej témy, dokonca aj trocha iné ako XJS a ešte trocha v "divokom" jazyku, ale nedalo mi to 8)
a ešte ospravedlňte kvalitu ale ten časák nie je najnovší a iné rozlíšenie ako 1600X1200 tu nejde dať :cry: , mohlo by sa stým niečo spraviť šak nežijem v dobe Dial Up :?
P.S. diskusia sa nejak vyvíja tak prečo nové vlákno :?:
Prílohy
scan0015.jpg
scan0014.jpg
scan0013.jpg
scan0012.jpg
scan0011.jpg
scan0010.jpg
scan0009.jpg
scan0008.jpg

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných