Otrasny zazitok

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Otrasny zazitok

Príspevok od užívateľa Sedo » 14 Aug 2006, 17:23

Dneska sa mi stal dost neprijemny zazitok. Podelim sa on s vami, lebo ani vo sne by ma nenapadlo, ze sa mi take nieco stane. Idem si autom po ceste a blizim sa k odbocke, kam som mieril. Pri ceste sa hrali 3 deti (1 dievcatko, 2 chlapci). Dievcatko stalo na lavej strane cesty, 2 chlapci na pravej strane. Isiel som asi 50km (ubral som s plynu, lebo za kratko som mal odbocit), ked v tom 2 chlapci prudko vyrazili na druhu stranu cesty (cesta 1 pruh tam a 1 spat). Tak som zaflekoval na doraz a nechapal co sa to deje. Stiahol som okienko a povedal im, ze zivot maju len jeden a nech si davaju pozor (mali asi od 8 do 10 rokov). Odbocil som na odbocku a zastal. Pozoroval som ich. Deti ani po tomto incidente od cesty neodisli, naopak velmi hlasno sa bavili a zabavali. Mali pri sebe nejake stare vankuse, ktore hodili na cestu a pozorovali, ako sa auta musia vyhybat, alebo ci vankuse neprejdu kolesami. Dost ma to vzalo poviem Vam, isiel som do jednej firmy nieco vybavit a ked som sa vracal, tak na deti trubil pre zmenu autobus MHD. Presiel som opatrne popri nich a nedalo mi to. Otocil som sa a vratil naspat, ze najskor asi zavolam policiu, lebo sa nieco uz fakt stane. Pri blizkom parkovisku jeden chlap opravoval staru skodovku, tak som k nemu prisiel, ze ci nevie koho su to deti, ze kde maju rodicov. On ze nie. Medzicasom sa detska niekam vyparili a nebolo ich.
Hroza, vlasy mi este teraz vstavaju dupkom. V zivote by ma toto nenapadlo, ze taketo nieco sa mi moze stat a nielen mne, aj tym detom!
Preto pozor v okoli Rybnicnej ulice a ulice na Pántoch v Bratislave.

Užívateľov profilový obrázok
Stevo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1180
Dátum registrácie: 10 Feb 2004, 09:41
Tatry, ktoré vlastním: taka bordova
Bydlisko: Garáž
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Stevo » 14 Aug 2006, 19:57

To si skoncil este dobre, ja ked som sa spytal maleho zasrana ci chce skoncit prepasirovany cez moj chladic tak ma doslova poslal dopice, ze ma dotoho nic. Mal mozno 6-7 ... znadas mu? Vyfackas ho? Zaradis jednotku a ides :?

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa radek » 14 Aug 2006, 20:47

Ano Stevo, chytil by takovou, že by si nasral do gatí. A pokud by následně běžel pro rodičovstvo, to byla teprve akce.....

Užívateľov profilový obrázok
Stevo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1180
Dátum registrácie: 10 Feb 2004, 09:41
Tatry, ktoré vlastním: taka bordova
Bydlisko: Garáž
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Stevo » 14 Aug 2006, 21:39

Radek LOL :-D No ja som mu to vysvetlil verbalne, vyberanym sposobom ako sa na ludoopa patri a isiel som radsej prec. Taky stupel mi za natahovacky na uradoch nestoji.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 15 Aug 2006, 10:45

Mnohí rodičia sa dnes snažia (ne)vychovávať svoje deti k arogancii a sebapresadzovaniu na úkor slabších. Števov zážitok mi pripomenul príbeh, ktorý mi rozprával bratranec:
Cestoval kamsi vlakom a v plnom vagóne aj mladá mamička s chlapčekom, ktorý celý čas lozil po sedadlách, okopával ostatných cestujúcich, padal na nich z operadiel, a podobne ich obťažoval dosť bezohľadným spôsobom, ktorý mal ďaleko od nevinnej detskej hry. Keď sa po chvíľke akýsi pán opatrne ohradil, či by s ním nemohla niečo spraviť, dostal odpoveď, že ona ho necháva tak a neobmedzuje, lebo zo svojho syna chce vychovať osobnosť...
Na najbližšej stanici vystupoval aj jeden mladý muž, ktorý idúc okolo mladej mamičky vybral si z úst žuvačku a nalepil jej ju doprostred čela za tichého súhlasu a silného pocitu zadosťučinenia ostatných cestujúcich. Keď sa postihnutá žena začala nahlas ohradzovať, iba lakonicky poznamenal - aj mňa moji rodičia vychovávali tak, aby zo mňa bola osobnosť..

Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Príspevok od užívateľa Sedo » 15 Aug 2006, 16:47

No vidím, že nejsom sám. To nevyriešime my. Dakujem za Vase postrehy.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných