Jen tak .....

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ladis » 07 Aug 2006, 00:56

Eda_ napísal:Uz se nemohu dockat jak me nesportovni pozadi zasedne do prijemne sedacky moji tatry a v kopcich za frankfurtem - kdyz bude treba - mi moturek zahraje maly koncert pro vyfuk a orchestr osmi valcu pod taktovkou druheho stupne.
Druhý převodový stupeň - poslední, na který to trochu jede...

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ladis » 07 Aug 2006, 01:25

MarekK napísal: Ja s plným kufrom jazdím často, práve som vyložil plný kufor podobný tomu čo je na fotke. docela fuška potme to vykladat...aj kolá zo strechy...no fuj...a naštastie tam nemám tú nádrž na LPG, lebo s tak zmenšeným kufrom by somnou manželka neišla na žiadnu dovolenku s ktorej som sa práve vrátil...(ináč som naposledy tankoval v Rožnave čo po 596km v Ol ukazuje ešte niečo v nádrži :lol: ...)
Když vidím ty fotky, mám chuť seběhnout dolů, vyfotit obsah kufru (dlaždice) a prostoru pro spolucestující vpředu a vzadu (fošny)... Ále co, nebudu vás dráždit, je tma a "I'm already in my pyjama"
radek napísal: No MarkuK, ono totiž existuje pár zajímavých vozidel na automobilovém trhu, kam by jsi všechny ty věci na fotce včetně byciklů uložil řádně do zavazadlového prostoru, zabouchnul dveře a bylo by to.
Ale jo, je to jenom o tom jestli se kvůli několika výletům ročně vyplatí kupovat další auto. Chápu, že jsou lidé, kteří musí limuzínu používat jako limuzínu a nikdy jinak a lidé, kteří nepochopí, že někomu nevadí tlaková nádoba v kufru. Ale stejně celé té debatě nějak nerozumím.

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa radek » 07 Aug 2006, 07:06

Mno, Ladisi, je to obecně zvrhlá diskuze od tématu, jako drtivá většina ostatních diskuzí, nic nového pod sluncem, že :D. A jinak pozor na třídní klasifikaci.....je to SEDAN :D :D :D .

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 07 Aug 2006, 08:45

Eda__ napísal:Radku, nejsi nahodou predseda jakehosi klubu TATRA? Mluvit zde o psychoze vs. "tatrovacich" mi pripada od Tebe stejne zabavne jako osmivalec jaguar co jede na LPG smer royal golf klub Zatec.
Ale Radek není jediný předseda nějakého Tatra klubu, který má XJ40. Buď jsou předsedové Tatra klubů veselé kopy nebo na ně fakt to vrcholové tatrováctví nějak neblaze působí.

Užívateľov profilový obrázok
Lojzkův vnuk
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 265
Dátum registrácie: 01 Jún 2006, 13:20
Bydlisko: Kopřivnice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Lojzkův vnuk » 07 Aug 2006, 09:03

Tak se tak dívám na tu nápravu z jaguára a zdá se mi že jsem něco podobného viděl už v sedmapadesátém :-) Je to možné? :-)

Užívateľov profilový obrázok
Lojzkův vnuk
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 265
Dátum registrácie: 01 Jún 2006, 13:20
Bydlisko: Kopřivnice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Lojzkův vnuk » 07 Aug 2006, 09:05

nějak mi to tam nepřidalo fotku tak je zde: http://www.t603-marathon.wz.cz/foto/T60 ... T605_1.htm

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa radek » 07 Aug 2006, 10:50

Je to možné, automobilky se většinou účastní motoristického sportu proto, aby si vypiplaly své navržené konstrukce k dokonalosti a je logické, že je pak klidně použijí i u seriových výrobků, Jaguar, potažmo později TWR není výjimkou, v principu obdobně sestavenou nápravu už měl první E type.....

Užívateľov profilový obrázok
čadík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 09:33
Tatry, ktoré vlastním: mám černočernou T613
hledám barevnou T613VB
Bydlisko: matka měst
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa čadík » 07 Aug 2006, 11:02

radek napísal:Stačí jedno, prostě vybírat vozidlo dle uvažovaného záměru používání a požadované přepravní kapacity. Když se to vybere špatně, výsledkem je to, že člověk na silnici potká kupříkladu T613 s bicyklama na střeše :D :wink: . Já to tak dělám a je to v pohodě, ........, naopak, považuji v XJ40 za zbytečné oboje zadní dveře i zadní sedadlo , mě by stačil dvoumístný leč smůla, XJ40 coupe existuje jen v jedinném prototypu a ten je v Coventry v muzeu.
Moje řeč. Když jedu na čundr, beru prodlouženýho mikrobusa, naložím svou dubovou postel s peřinou plnou prachového peří, lednici a pár dalších drobností, za dveře hodím něco bicyklů, na zadní lavici upoutám předpisově dětské sedačky a než vyrazíme, připojím na kouli přívěs s golfovým vozítkem (tuším typ XJ40), abych si v těch končinách mohl v neděli odskočit na golf...
Lehce nadnesené ale je nás pár takovejch. A když chci být sám a rozjímat, chodím do katedrály T613 poslouchat meluzínu mezi válci, ale stejně jako radek u Jagu mám někdy pocit, že má některé díly (třeba zadní dveře) nadbytečné. Leda že by se to (Ondrovo?) coupé někdy prodávalo... :D

Užívateľov profilový obrázok
sqad
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 18 Feb 2006, 16:42
Tatry, ktoré vlastním: T603 r.v. 75
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sqad » 07 Aug 2006, 11:57

Po prečítaní tohoto vlákna som asi jeden z mála návštevníkov tatraportalu ktorý nemá prachy a nehrá golf ani tenis... Som vážne na tatraportáli?!

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 07 Aug 2006, 12:58

Nic si z toho nedělej. Jaguára můžeš mít a nemusíš hrát ani golf ani tenis. Je to vyzkoušené.

Dokonce je (na rozdíl od tatry) dovolené mít k jaguáru výhrady a je dovolené srovnávat jaguár s ostatními motorovými vozidly. To si u auta pro komunistické pohlaváry dovolit nemůžeš. Kdo není s náma, je proti nám. Tak jdi do jaguára. Doporučují 4 z 5-ti předsedů tatraklubů a zakladatel Tatraportálu též.

Zdenek

Príspevok od užívateľa Zdenek » 07 Aug 2006, 13:33

:lol:
Btw, opět dík za ty fotky Radku

Užívateľov profilový obrázok
čadík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 09:33
Tatry, ktoré vlastním: mám černočernou T613
hledám barevnou T613VB
Bydlisko: matka měst
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa čadík » 07 Aug 2006, 16:45

Lojzkův vnuk napísal:Tak se tak dívám na tu nápravu z jaguára a zdá se mi že jsem něco podobného viděl už v sedmapadesátém :-) Je to možné? :-)
Nejsem technik, byť se zájmem vstřebávám Vaše postřehy, srovnávání, technické výklady a náměty na různá vylepšení technických vymožeností všelijakých aut včetně výborné fotodokumentace, ale přišlo mi z citovaného příspěvku, zda zase někdo od někoho nekopíroval jako ty natáčecí světla... ta odkazovaná T605 - co na to technici?

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarekK » 07 Aug 2006, 17:31

...neni to útek od témy... ja by som do LPG išiel ale mám k nemu tie výhrady čo som popísal...na dovolenky s plmým kufrom chodím tak cca 4-5krát za rok, a na slovensko tiež vozím kufor ktorý je dostatočne plný tu v ČR lacných komodít:wink: ... a nakoniec bežne používam 613ku tiež len ako kupé, až na ie dovolenky, ked otvorím aj zadné dvere... :wink: ... radku ja Ti prajem vela štastných km s jagom , nieje to nič v zlom...

a pre radka ....
http://www.tatraportal.sk/forum/viewtop ... si%E8+kola
Prílohy
nosič.JPG
nosič1.JPG

Užívateľov profilový obrázok
tomas
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2325
Dátum registrácie: 01 Jún 2004, 23:06
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa tomas » 07 Aug 2006, 17:55

A co tak vyhodit jednu nadrz na benzin a namontovat namiesto nej na plyn. Sice by nebola velka, ale na nejakych 250km by to snad postacilo :P

Užívateľov profilový obrázok
čadík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 09:33
Tatry, ktoré vlastním: mám černočernou T613
hledám barevnou T613VB
Bydlisko: matka měst
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa čadík » 07 Aug 2006, 18:18

Všimnul jsem si, že autobusy na zemní plyn mají nádrže na střeše - když už tam MarekK ten nosič má... A s velikostí nádrže by šetřit nemusel a pak by vystačila náplň jistě až do Košíc a zpět a hlavně - kufr zcela ušetřen! :wink:
Když vidím ten nosič: na jedné zimní dovolené v osmdesátých letech v Krkonoších jsem byl svědkem, jak firemní řidič černou T613 přivezl na pobyt rodinu nějakého generálního ředitele: na střeše dvoje běžky a sáňky. Zavazadel vyložil jak z dodávky a uháněl prázdný zpět. A o víkendu přijel pan generální sám za volantem žigulíku s prázdnou zahrádkou na střeše. Už chápu ten dobový zápis v TP - Za vozidlo se nesmí připopojovat žádné přívěsy!

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 08 Aug 2006, 10:05

Ambiciózní tajemníček napísal: .... Kdo není s náma, je proti nám. Tak jdi do jaguára. Doporučují 4 z 5-ti předsedů tatraklubů a zakladatel Tatraportálu též.
hm, aj ja som kedysi vážne uvažoval o Jaguarovi (Double Six), ako o ďalšom vozidle k mojim Tatrovkám - naozaj sa mi veľmi páčia viaceré vozidlá tejto značky (Mk2, XJ, XJS...) a keby som nezbieral Tatrovky, asi by to bol Jaguar.
Keď som sa pred pár rokmi tou myšlienkou začal vážnejšie zaoberať a aj nejaké bol pozrieť, trocha som vytriezvel akurát pri nasadnutí do Jaguára, kde som sa za volantom cítil trochu stiesnene - hlavne kvôli voči Tatre nezvyklo nízkemu posedu, ktorý mi pripadal trocha nepohodlný. No ale - tieto autá sú označované ako "športové limuzíny" (Radek - viem, sedany :wink: ), takže sa im to dá prepáčiť. A verím, že sa na to dá aj rýchlo zvyknúť.
Z celého tohoto vlákna ma ale najviac potešili príspevky od Vasa26 - myslím tie 2 pekné fotografie...

Užívateľov profilový obrázok
Brtník
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 10 Feb 2005, 22:46
Tatry, ktoré vlastním: T-613 BS. To je dílo :-D :-D
Bydlisko: Křivoklátské hvozdy
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Brtník » 08 Aug 2006, 20:54

Radek napsal:

Nikdo jste ten kufr ještě na vlastní oči neviděli, víte kulový jak je či není
skutečně objemný, ale stačí Vám jedna nemístná poznámka přispěvatele, který neví jaká bije a hned zasvěceně "víte", že vyjma té bandy se do toho kufru nic nevejde.

Svatá pravda,brum,nicméně v objemu kufru,objektivně vzato,s BMW 735i long automat vedu. A se spotřebou taky,brum :D :D :D ,která činí cca 14l Naturálu 95 /100km :D :D :D

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarekK » 08 Aug 2006, 21:04

jasné sú aj večšie kufre, ale na dovolenku, to jest batožina, a tak, je kufor T 613 perfektný(nám vyhovuje) , aspon nič nevypadne, všetko hladáš z vrchu z troch strán, nevýhoda je v tom , že vždy prestane bufat bufík a poistka je .... áno ten bavor a aj jag je lepšie auto...

Užívateľov profilový obrázok
michal heky
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 28 Máj 2004, 22:10
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Praha, Kobylisy
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa michal heky » 15 Aug 2006, 14:42

Luboši, přesvědčil jsem se ve Valticích na vlastní oči, že do plynofikované T613 se vejde celá hromada přepravek se svačinama, takže se můžeš směle pustit do přestavby jedné z tvých tater na alternativní palivo, abys nemusel čoudit škodovkou:-)

Užívateľov profilový obrázok
michal heky
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 28 Máj 2004, 22:10
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Praha, Kobylisy
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa michal heky » 15 Aug 2006, 14:49

A když už jsme u té ekologie, tak se budu asi muset zamyslet nad stavem svého motoru, páč koukat se do zpětného zrcátka a tam přes oblak vlastního čoudu sledovat kyselý Radkův obličej v autě za mnou není moc příjemné... :-(

Ono jak se ta potvora zahřeje, tak je to pak dobrý, ale stejně asi né 100%...

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných