613 BS aneb ještě pár "medvědích"......

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
Vláček

Príspevok od užívateľa Vláček » 27 Jún 2006, 19:34

Marekk : Já to myslel tak, že nemá smysl to teď řešit, když automobilka už bohužel není... :cry: Jinak konfekce dokáže taky splodit zamavé auta... Citroen DS, XM.. Jinak mě nezaráží, že Tatra chtěla zálohu.Mercedes chtěl za svou eskovou potforu - prostě za zakáskovej meďour, jehož délka se podobala Lincolnovi a vzhled jezevčíkovi, taky nějakou tu zálohu dopředu..

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 28 Jún 2006, 08:26

A proč vlastně ta debata zase zklouzla do toho známého ospravedlňování proč mít či proč nemít tatru? Copak Radek nebo já jsme chtěli říct, že mít tatru je špatně? My jsme se jen bavili o tom, co je pro koho z nás příjemnější a proč a kde jsou nedostatky a jaké. A najednou opět po tisící známý řev, když se sáhne dítěti na oblíbenou hračku. To je opravdu možné vlastnit jen takové auto, jehož nedostatky bez výhrady přijímám? Stále znova mi to připadá, jako byste si sami v jádru nebyli jistí a potřebovali se velkými proklamacemi a vzájemným ubezpečováním ujišťovat, že to není blbost, mít T613, navzdory tomu, že to okolí tvrdí a že se vám samotným to taky často zdá.

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 28 Jún 2006, 09:19

Mne sa to teda nezdá určite že je to blbosť a keby u nas teploty neklesali pod 0 stupňov, jazdím s ňou celoročne bo to je veľmi fajnové povozenei.

Pre doplnenie - preto nejazdím po bodom mrazu, lebo vtedy už obvykle mrzne a na cestách je soľ že? A chcem nech mi autíčko pár rokov vydrží, podľa možnosti čo najdlhšie

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarekK » 28 Jún 2006, 16:21

Mojžo: ..eštelen v zime je ozajstná zábava, to sa nedá s letom ani porovnat.

U mna je to jasné, ja už si nič neospravedlnujem, skrátka na mna moja 613ka žmurkne, zhúpne tak ako v tej animácii aká tu bola pred časom, a ja som potom jasný...

Užívateľov profilový obrázok
Eda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 30 Máj 2004, 00:41
Tatry, ktoré vlastním: T613 Elektronic ´93
Bydlisko: Moravská Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Eda » 28 Jún 2006, 18:08

Tak za sebe neboť jsem se také zúčastnil této "potisíckrát" diskuse. Mě se nezdá že jaguar XJ40 je lepší auto (subjektivně samozřejmě a demokraticky) než tatra 613-4 MiLE. a s okolím (blízkým i vzdáleným) nemám žádný problém. Osobně jsem s Tatrou T 613-4 Mi Long electronic velice spokojen, vychutnávám si ji, mám ji rád a každá jízda s ní mi činí naprosté uspokojení co se týče jízdy. Nemám důvod jí měnit a budu do ní vždy a s radostí investovat. Líbí se mi jak vypadá, jak jezdí, jak sedí na silnici, jaký ma motor a interier. Libí se mi samozřejmě i jiná vozidla i jiné interiéry, konstrukce a motory ale pro mně je momentálně moje Tatra číslo 1.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 29 Jún 2006, 07:53

Eda - pekne napísané, konečne sa niekto nehanbí priznať k tomu, že sa mu Tatra páči a že mu robí radosť - a to je myslím pre majiteľa každého hobby auta to hlavné!
Už ale čakám na kydy typu - "keby si len vedel, ako dlho stál tvoj skelet v kopřivách a aký strašný bastl a nepodarok to len máš", ktorými niektoré slabé povahy kompenzujú svoje komplexy...

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa radek » 29 Jún 2006, 08:09

Prosím vyjmenovat slabé povahy, něco mi tu neštimuje......

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 29 Jún 2006, 08:39

Ondrej: Nesuhlasim s Tebou - tak ako ty si skonstatoval ze Eda napisal aky ma z electronicu pozitok (priznam sa ze je to fakt nadherne auto) tak isto niekto predsa moze napisat ze je to hrdzavejuci kovosrot ktory pred vyrobou niekolko rokov robil uloziste na dazdovu vodu... Ked vyjadri niekto svoj nazor a je negativny je to slaba povaha ktora kompenzuje svoje komplexy a ak sa vyjadri kladne je to uz pekne napisane ? Hm :?

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 29 Jún 2006, 08:50

Radku, keby som chcel menovat, uz by som to spravil - kazdy by sa vsak mal identifikovat sam - tak, ako to citi vo svojom vnutri. Ja to ani nepotrebujem a ani nechcem vediet, je to kazdeho vec, ako sa ohodnoti a kam sam seba zaradi. A ak sa mu to nebude pacit, je len v jeho silach to zmenit (aby sa vyhlo nedorozumeniam - teraz nemyslim nikoho konkretne!)
Napisem ale, ake spravanie som tu mal na mysli:
- ak sa mi nejake auto (alebo hocijaka vec) paci a kupim si ho, nebudem z obav pred kritikou okolia toto auto sam kritizovat - napriek tomu, ze k nemu mam pozitivny vztah - aby som len nahodou nebol na posmech, a nehanbim sa k tomu priznat, ze sa mi paci...
- ak ma niekto pekne auto (alebo zase hocico ine...), ktore by som aj aj rad vlastnil (T700, Elektronik...), ale na to nemam (z rozlicnych dovodov), nebudem to auto kritizovat pod ciernu zem len preto, aby som sam seba presvedcil, ze o nic neprichadzam...
- ak si kupim auto, ktore sa mi paci, urobil som to po urcitej uvahe a mam ho, lebo to chcem - nepotrebujem k tomu ani odobrenie a suhlas okolia a ani mi radost z toho nemozu pokazit kritici (nech je ich umysel a "poslanie" kritizovat akekolvek)
- ak sa raz rozhodnem pre T613, vlastnim ju, dokedy mam na to chut a z toho radost, ak sa neskor rozhodnem inak, nemam zabrany ju predat (tj. nepodlieham strachu z tlaku okolia a obavam z reakcii - "vidis, konecne si pochopil a dal si to prec, my "osvieteni" sme ti to uz davno vraveli..")
- a ked sa mi paci Tatra, to este nevylucuje, ze sa mi moze pacit aj ine auto.

Preto som tak ocenil Edov prispevok - nemal obavy napisat to, co si mysli a ako to citi - bez ohladu na to, ako to niekto prijme, alebo neprijme. Prejavil sa ako silna osobnost - na tak mladeho chalana pozoruhodny pristup.

A este za mna osobne - vlastnil som uz tolko roznych T613, ako asi nikto z prispievatelov tohoto web-u, a jazdim s nimi uz tiez tolko rokov, ako asi malokto z nich. Ked som sa o Tatrovky zacal zaujimat a sa im vaznejsie venovat, bolo to velmi "nemoderne" a aj nezvykle, sprvu aj nemozne (aby sukromna osoba vlastnila T613). Vacsina ludi krutila hlavami a hovorili mi, ze Tatraplan je nezaujimavy, Tatra 603 predsa nie je veteran a naco mi to auto teda bude, alebo nespor, ze T613 je komunisticke auto a ma strasnu spotrebu. O reakciach na kupu T805 radsej pomlcim...
Myslim si preto, ze dost dobre poznam vacsinu prednosti, aj nedostatkov T613. Nepotrebujem preto ani suhlas okolia, aby som "sam seba uistil, ze konam spravne", a ani kritika okolia nemoze moj nazor na toto auto zmenit. Venujem sa T613 preto, lebo mi to robi radost a preto, ze sa mi tie auta pacia a ma stale oslovuju, a budem sa im venovat dovtedy, dokedy na to budem mat chut (a samozrejme ak budem moct).
Mozno raz pride den, ked ma to prestane bavit, vsetky auta predam a kupim si trebars jachtu a pojdem sa plavit po moriach, alebo sa pustim do stavby ultralight-u, alebo sa zacnem venovat charite... - ak to tak budem citit a budem to povazovat za spravne, spravim to a nebudem sa pytat okolia, co na to povie. A mozno, ze s Tatrou vydrzim do smrti - sam neviem...

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 29 Jún 2006, 08:59

etienne napísal:Ondrej: Nesuhlasim s Tebou - tak ako ty si skonstatoval ze Eda napisal aky ma z electronicu pozitok (priznam sa ze je to fakt nadherne auto) tak isto niekto predsa moze napisat ze je to hrdzavejuci kovosrot ktory pred vyrobou niekolko rokov robil uloziste na dazdovu vodu... Ked vyjadri niekto svoj nazor a je negativny je to slaba povaha ktora kompenzuje svoje komplexy a ak sa vyjadri kladne je to uz pekne napisane ? Hm :?
Etienne - poriadne si precitaj, co Eda napisal, a skus nad tym trocha popremyslat. Ten prispevok vysoko prevysuje vsetky ostatne v tomto vlakne. Tak vysoko, ze ho mozno ani niektori poriadne nepochopia, ako sa stalo teraz aj tebe - skus ale, mas na to, ak sa odosobnis a posnazis pochopit, ako to Eda myslel a co chcel v tych par riadkoch povedat...

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných