Predni svetla T700, dalkove

Čo jednému chýba, iný môže mať...
Michal B.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 11 Dec 2006, 13:21
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predni svetla T700, dalkove

Príspevok od užívateľa Michal B. » 10 Jún 2008, 15:52

Celkem zajímavá logika, že když někdo přetře šroubky a držáky rezistinem, je to hned důkaz, že světla jsou neoriginální. To je mám nechat kvůli tobě zreznout, svítit do nebe, nechat je zamlžené ? Chceš říct, že když si někdo vystříká dutiny, má rázem neoriginální Tatru.
Světla jsem ponechal původní, proti vodě byla ale částečně netěsná, jedno světlo nešlo seřizovat (zarezlý šroubek), paraboly byly slepé, v dolním okraji uvnitř zrezlé. Světla jsem proto demontoval, vyčistil, opravil a zpět namontoval a seřídil. Seřízení je stabilní již několik let, nutnost demontáže čela mě proto netrápí. Nová světla jsem koupil na „horší časy“.
Naopak tvoje světla vypadají jako produkt amatérské výroby. Pochybuji, že provedení s nalepenou matičkou je originální od ZKW. Provedení zadního ovládání šroubku řešilo ZKW ve stejné době způsobem elegantnějším – viz další foto. Nevěřím proto, že takovéto provedení Tatra kupovala. Pokud snad někdo v Tatře vyměňoval šroubky za delší a lepil na ně matičky, pak se vlastně nejedná o jiná světla. A nedivil bych se, kdyby je to jednoho krásného dne nebavilo a šroubky prostě nevyměnili. Nebo zapomněli. A hle, už tu máme provedení jen s předním seřizováním, že.
Dovol, abych na závěr použil tvou větu: „Je to tak jednoduché - a divím se , že Tě to nenapadlo. Dál si tvrdíš co chceš - pravdu nepřiznáš !!!“
Prílohy
IMG_2061.jpg
IMG_2064.jpg

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predni svetla T700, dalkove

Príspevok od užívateľa bazilisak » 10 Jún 2008, 22:20

Továrnu opouštěly vozidla se světly s delšími šroubky a nalepenými maticemi- to je provedení výrobce vozidla. To , že výrobce šel touto cestou je zcela logické - dlouho funkční narozdíl od plastových matic na mlhovce - kterou (máš dojem, že z Tvého fota ji vidím poprvé :lol: ) lze po čase kdy závit není používán pokusem o seřízení zničit. To , že světla kupovaná u zástupců výrobce ZKW nebo jinde nejsou uzpůsobená na seřizování zezadu je jisté- tzn. kdo je na vozidle má, je jisté , že nejsou původní. Jestliže moje světla vypadají jako produkt amatérské výroby - tak věř, že to samé můžeš říct až na pár vyjímek (nakupované díly) o celém Tvém vozidle T700 .
Jinak píšeš že jedno světlo nešlo seřizovat - pak píšeš že to svítilo do nebe - a pak že je seřízení několik let stabilní..... :lol: Takže asi tak nějak od každého kousek to bude...

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predni svetla T700, dalkove

Príspevok od užívateľa bazilisak » 10 Jún 2008, 22:24

miloš napísal:Predni svetla se serizuji pouze a prave ze zavadloveho prostoru a ne jinak. Fabricke provedeni, ostatni je bastl- neboli domaci kutilstvi.
Je to tak :wink:

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predni svetla T700, dalkove

Príspevok od užívateľa ondrej » 10 Jún 2008, 23:29

po diskusiách na tému "Plyn do Tatry áno/nie" a "12V AKU v paralelnom zapojení do Tatry áno/nie" som si už nemyslel, že sa nájde tretia podobná téma vyhraňujúca diskutujúcich na dva nezmieriteľné tábory - a hľa, zdá sa, že je tu!! "svetlá na T-700 nastavovateľné odpredu/odzadu"!!!

vymyslí niekto ešte nejakú - štvrtú - podobnú tému? Vyhlasujem súťaž o najlepšiu "štvrtú" tému, týkajúcu sa T-613 (sem spadá aj T-700)! :wink:

Michal B.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 11 Dec 2006, 13:21
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predni svetla T700, dalkove

Príspevok od užívateľa Michal B. » 11 Jún 2008, 10:06

Nepředpokládám, že se mnou bude Bazilisak souhlasit (bude tvrdit, že všechny T700 vyjely z fabriky se seřizováním dozadu i kdyby čert na koze jel), ale osobně bych udělal na základě zde dostupných informací závěr, že z fabriky vyjížděla obě provedení, obě jsou proto z hlediska původnosti vozu originální. Z hlediska původnosti vlastních světel bude existovat jen jedno provedení a to se seřizováním dopředu. Toto provedení pak bylo před namontováním v Tatře upraveno výměnou šroubků a nalepením matiček pro možnost seřizování zezadu jako podstatně lépe přístupné. Vzhledem k tomu, že technologická kázeň nebyla v Tatře vždy na výši, jsem přesvědčen, že řada vozu vyjela bez této úpravy. V jakém počtu kterých bylo se ale asi těžko dá zjistit. Optimisticky věřím, že provedení bez úpravy bylo méně časté.

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Predni svetla T700, dalkove

Príspevok od užívateľa D.A. » 11 Jún 2008, 10:44

Není posuzovaný vzorek příliš malý na to, aby se o nějaké četnosti (statisticky) dalo vůbec mluvit?

Kolik toho BTW vůbec ještě JEZDÍ? (modely 700 a 700-2) Mám na mysli opravdové provozování, ne sběr prachu v muzeích a stodolách.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predni svetla T700, dalkove

Príspevok od užívateľa ondrej » 11 Jún 2008, 12:10

možno že keď na montáži došla tuba lepidla a nebolo čím lepiť tie matičky, kým nákupca také lepidlo zase niekde nezohnal, montovali to zatiaľ obrátene... :oops:

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Predni svetla T700, dalkove

Príspevok od užívateľa D.A. » 11 Jún 2008, 12:13

Teď mě napadlo - spor přece rozsoudí originál cyklostylovaná uživatelská příručka! Jistě je vybavena detailními obrázky (retuše snímků z roku 1973).

Michal B.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 11 Dec 2006, 13:21
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predni svetla T700, dalkove

Príspevok od užívateľa Michal B. » 11 Jún 2008, 12:15

V kombinátě bylo možné všechno. Proto o četnosti (statisticky) bych opravdu nechtěl mluvit.

Michal B.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 11 Dec 2006, 13:21
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predni svetla T700, dalkove

Príspevok od užívateľa Michal B. » 11 Jún 2008, 12:21

Příručka ?
Dílenská příručka na T700 neexistuje a návod na provoz a údržbu se o tom, odkud točit šroubky, ani nezmiňuje. Alespoň myslím, raději se ještě kouknu, abychom nenastartovali „čtvrté“ téma.

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: Predni svetla T700, dalkove

Príspevok od užívateľa miloš » 11 Jún 2008, 13:07

Volal jsem,vazeni panove, do Krnepa..U vsech 700 co kdy servisovali se svetla serizovala zezadu a to klicem c. 7. Konec neplodne debaty?

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Predni svetla T700, dalkove

Príspevok od užívateľa D.A. » 11 Jún 2008, 13:21

Krnepo není výrobce ;-). Navrhuji založit nové vláákno s hlasováním:

Originály se seřizují:
a) zezadu klíčem vel. 7
b) zepředu čím chcete
c) rektoskopicky vejfukama (pozor - pravou stranu pravou koncovkou a levou stranu levou - nesplést!!)

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: Predni svetla T700, dalkove

Príspevok od užívateľa miloš » 11 Jún 2008, 13:24

Krnepo slozilo vubec posledni Tatru 700-2...
http://www.tatra-krnepo.cz/zajimavost.php?id=19

Michal B.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 11 Dec 2006, 13:21
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predni svetla T700, dalkove

Príspevok od užívateľa Michal B. » 11 Jún 2008, 13:57

miloš napísal:Volal jsem,vazeni panove, do Krnepa..U vsech 700 co kdy servisovali se svetla serizovala zezadu a to klicem c. 7. Konec neplodne debaty?
Opravdu u všech ?? A co ta moje ? Asi už zapomněli.

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: Predni svetla T700, dalkove

Príspevok od užívateľa miloš » 11 Jún 2008, 14:43

asi....

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predni svetla T700, dalkove

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 11 Jún 2008, 14:49

Michal B.: Lenze otazka znela kde sa nastavuju svetla na Tatre 700 a nie kde sa nastavuju svetla na Tatre Michala B...

Užívateľov profilový obrázok
michal heky
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 28 Máj 2004, 22:10
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Praha, Kobylisy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predni svetla T700, dalkove

Príspevok od užívateľa michal heky » 11 Jún 2008, 14:52

Michalova Tatra je Tatra 700, takže jeho odpověď je přece zcela namístě, ne?

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predni svetla T700, dalkove

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 11 Jún 2008, 15:25

michal heky napísal:Michalova Tatra je Tatra 700, takže jeho odpověď je přece zcela namístě, ne?
Ako tu citam diskusiu tak jedina T700 co ma nastavovanie svetiel vpredu cez masku je prarave ta Michalova, da sa to skutocne povazovat za reprezentativny vzorok??? Alebo je to len vynimka co potvrdzuje pravido ze vsetky T700 maju nastavovanie cez kufor???

Užívateľov profilový obrázok
michal heky
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 28 Máj 2004, 22:10
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Praha, Kobylisy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predni svetla T700, dalkove

Príspevok od užívateľa michal heky » 11 Jún 2008, 16:20

Ptal se pokud vím havrla a ten to má půl na půl...

Užívateľov profilový obrázok
ziza
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 12 Máj 2007, 10:56
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predni svetla T700, dalkove

Príspevok od užívateľa ziza » 11 Jún 2008, 19:13

michal heky napísal:.....havrla a ten to má půl na půl...
Tak to bude nejspíš ten originální originál. :mrgreen: :mrgreen:
V tatře je přece ledasco takové onaké - poloviční... :P

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných