Značky v depozitu, zelený TP?

Sem budu presuvane prispevky, ktore nemaju suvis s danou diskutovanou temou.
Sportway
Diskutujúci
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 30 Dec 2006, 01:05
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Kontaktovať užívateľa:

Značky v depozitu, zelený TP?

Príspevok od užívateľa Sportway » 17 Nov 2008, 01:51

Zdravím,

můj dotaz se netýká přímo vozů Tater, nicméně jde o totožnou záležitost, tak snad mi někdo odpoví.

Vlastním starší motocykl značky ČZ 175, který svým věkem a původním provedení by snad již mohl být považován za veterána. Ale do doby, než jej připravím pro veteránskou testaci (což může chvíli trvat) budu muset dát značky do depozitu (nebo jak se tomu říká). Předpokládám že se tohle řeší na odboru dopravy příslušného registru vozidel. Co by mě zajímalo, jsou tyto otázky:
1. co se odevzdává - pouze značky nebo i TP?
2. na jak dlouho se značky mohou odevzdat?
3. jak je to zpoplatněno?
4. jak se realizuje záznam - obdrží žadatel nějaký dokument?
5. v případě záznamu - zapisuje se to nějak do velkého TP?

Nejvíc mě trápí bod 5., originální technický průkaz je docela popsán, bohužel by se mohlo stát, že by mi jej mohli vyměnit za tu nechutnou zelenou plachtu za účelem vystavení nového TP. Lze požadovat, že si chci ponechat původní starý TP? Nebo bych jej měl jakože "ztratit"? Nerad bych o něj přišel, tento TP skutečně dokladuje historickou původnost motocyklu.

díky

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Značky v depozitu, zelený TP?

Príspevok od užívateľa Jerry » 17 Nov 2008, 02:26

Do TP je depozit zaznamenán, vložení i vyjmutí. Tudíž pokud není místa v TP nazbyt, tak je vhodné jej stratit, ale už to ztrácí tu "originalitu" se zelonou plachtou a starym neplatnym TP. Dle mého pojistka na tenhle typ motorky je cca 600 Kč na rok (sou i mnohem levnější pojišťovny) a to bych neřešil a zaplatil i když nevyjedu... 8) Mám doma Kejvačku z 56 roku a taky spíš platim, než jezdim :lol:

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 44 neregistrovaných