Je to zaujimave...

Sem budu presuvane prispevky, ktore nemaju suvis s danou diskutovanou temou.
Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Je to zaujimave...

Príspevok od užívateľa ondrej » 29 Máj 2008, 11:49

Je to myslím naozaj celkom zaujímavé - pokiaľ je tu otvorená nejaká aktuálna technická téma, prispieva sa tam. Pokiaľ ale diskusia v určitom období akosi viazne a na portál príde niekto s neovládateľnou chuťou niečo sem napísať a nenájde pritom rozumnú možnosť čo a kam, začínajú sa objavovať rôzne nič nehovoriace príspevky, ktoré skoro zákonite prerastú časom do zádrapiek, osobných narážiek, od mierneho iskrenia až po nám všetkým dobre známe flame war... :evil:
A ak chce niekto naozaj diskutovať vecne a k veci - nič mu nebráni otvoriť nejakú zmysluplnú tému, kde bude vytvorený priestor pre normálnu diskusiu.
Viem, že aj toto vlákno by sa možno dalo zaradiť k "diskusii o ničom", tak nech teda poslúži ako akýsi ventil na uvoľnenie napätí neuspokojených prispievateľov, neschopných, alebo nemajúcich možnosť sebarealizácie v skutočných témach :)

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Je to zaujimave...

Príspevok od užívateľa radek » 29 Máj 2008, 11:55

No jestli má polovina dosavadních aktivně diskutujících ban a ten zbytek přemýšlí nad slohovým ztvárněním svých příspěvků, aby ban nedostal, to už pak logicky moc diskutérů nezbývá, že

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Je to zaujimave...

Príspevok od užívateľa D.A. » 29 Máj 2008, 12:18

Tak já se teda vyventiluju, když Ondrej poňouká a císařpán to nevymaže:

Tohle je odpověď Lubošovi - po letech - na jeho zcestnou a zavádějící fotku crashtestu W353 první série.
Podívej, jak to vypadá, když fábka sedan (podle některých l.i.m.u.z.í.n.a.) škrtne o strom:
http://hzs-zlkraje.cz/aktuality8/0805/150.htm
Podle mne není úplně košer, aby se při kolizi tak snadno oddělila CELÁ BOČNICE od zbytku kastle. Takže přeju příjemné pocity při míjení <cenzurováno> v kamionech.

Užívateľov profilový obrázok
Štěpán
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Okt 2006, 13:12
Tatry, ktoré vlastním: T613 2/3 1977
Bydlisko: Týn
Kontaktovať užívateľa:

Re: Je to zaujimave...

Príspevok od užívateľa Štěpán » 29 Máj 2008, 13:22

Možná by toto vlákno mnělo mít název "oftopic" nebo něco v tomto smyslu a mnělo by být trvale na hlavní stránce jako první. Možná by pak byla věčí šance udržet běžné debaty bez nadávání....

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Je to zaujimave...

Príspevok od užívateľa etienne » 29 Máj 2008, 15:01

Radek: Uplne najradsej mam take nazory, ktore si prezentoval ty. Tie su take najprofesionalnejsie.

1) Ak niesu bany -> nadavat ze nieje kontrola -> kritizovat admina ze to nema pod kontrolou -> stazovat sa na nadavky a atmosferu vo fore
2) Ak su bany -> nadavat ze nieje kontrola -> kritizovat admina ze to nema pod kontrolou -> stazovat sa na bany a atmosferu vo fore

Vyborne :D

Radek tymto Ti oficialne ponukam miesto MODERATORA celeho fora Tatraportalu so vsetkymi pravomocami, ktore k tomu prisluchaju, aby si mohol na rozdiel od rozpravania aj UKAZAT ako by to malo byt idealne.

Prijimas ?

Užívateľov profilový obrázok
Stevo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1180
Dátum registrácie: 10 Feb 2004, 09:41
Tatry, ktoré vlastním: taka bordova
Bydlisko: Garáž
Kontaktovať užívateľa:

Re: Je to zaujimave...

Príspevok od užívateľa Stevo » 29 Máj 2008, 15:27

LOL

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Je to zaujimave...

Príspevok od užívateľa ondrej » 29 Máj 2008, 15:51

Ideálne v živote nie je asi nič, vždy je to o akýchsi kompromisoch a viac-menej úspešnej snahe sa k tomu ideálu priblížiť. Etienne - ako hlavný tvorca a moderátor tohoto fóra sa nevyhneš tomu, že budeš veľmi často predmetom kritiky - to už patrí k veci. Nech ťa ale teší aspoň to, že taktiež príde na tvoju adresu (častejšie, ako na adresu iných) aj nejaká tá pochvala. Myslím, že práve nedávno sa tu niekoľko podobných príspevkov objavilo, určite si ich zaregistroval. Skrátka - si viac na očiach, ako iní a keď si tento portál zakladal, musel si s tým rátať...
Toto vlákno teda nech slúži ako ventil aj pre teba :)

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Je to zaujimave...

Príspevok od užívateľa etienne » 29 Máj 2008, 22:01

Radek: Cakam na odpoved.

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Je to zaujimave...

Príspevok od užívateľa Luboš » 29 Máj 2008, 22:54

D.A. napísal:Tak já se teda vyventiluju, když Ondrej poňouká a císařpán to nevymaže:

Tohle je odpověď Lubošovi - po letech - na jeho zcestnou a zavádějící fotku crashtestu W353 první série.
Podívej, jak to vypadá, když fábka sedan (podle některých l.i.m.u.z.í.n.a.) škrtne o strom:
http://hzs-zlkraje.cz/aktuality8/0805/150.htm
Podle mne není úplně košer, aby se při kolizi tak snadno oddělila CELÁ BOČNICE od zbytku kastle. Takže přeju příjemné pocity při míjení <cenzurováno> v kamionech.
Agente, já mám stříbrnou metalízu, s tou se nebourá. :D Nemáš po ruce náhodou tu fotku rozpáraného varťase? Už se nepamatuju, ale musel snad dopadnout ještě mnohem hůř, vždyť má tu kastli mnohem měkčí a takový stromeček to musel říznout podle rámu úplně v pohodě.

Etienne, časem určitě poznáš, že nic není tak strikně černobílé, jak si myslíš a pokud to tu povedeš bez rozmyslu stylem "ode zdi ke zdi" a ještě budeš na každého uplatňovat jiný metr, tak rozhodně nečekej, že se na ten tvůj "portál" většina tatrováků nevykašle. Takhle to fungovat nebude...

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Je to zaujimave...

Príspevok od užívateľa etienne » 29 Máj 2008, 22:56

Lubos: Na kazdeho pouzivam uplne rovnaky meter.

z exilu

Re: Je to zaujimave...

Príspevok od užívateľa z exilu » 29 Máj 2008, 23:17

etienne napísal:Lubos: Na kazdeho pouzivam uplne rovnaky meter.
:lol: :lol: překontroluj si na metru hodnoty :idea:

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Je to zaujimave...

Príspevok od užívateľa Luboš » 29 Máj 2008, 23:20

Etienne, to si jenom sám sobě namlouváš, však si projdi jsou činnost, třeba od počátku roku, co je tu možné hlásit "závadné" příspěvky...

z exilu II

Re: Je to zaujimave...

Príspevok od užívateľa z exilu II » 29 Máj 2008, 23:21

Nebo ty, z exilu, na svých stránkách.

z exilu II

Re: Je to zaujimave...

Príspevok od užívateľa z exilu II » 29 Máj 2008, 23:23

Luboš napísal:Etienne, to si jenom sám sobě namlouváš, však si projdi jsou činnost, třeba od počátku roku, co je tu možné hlásit "závadné" příspěvky...
hele Lukoši, nepremcej, sám jsi nic nedokázal. Nikdy!!!!!

Neregistrovaný

Re: Je to zaujimave...

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 29 Máj 2008, 23:24

Pardon LubKoši..

vasa26 ban

Re: Je to zaujimave...

Príspevok od užívateľa vasa26 ban » 29 Máj 2008, 23:50

V tomhle se musím
Luboše zastat .dokázal o tatrách schromáždit slušný achiv a navíc ho zveřejnit. :!:

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Je to zaujimave...

Príspevok od užívateľa radek » 29 Máj 2008, 23:54

Etienne, jinými slovy, "když jsem tak chytrej, nabízíš mi funkci generálního moderátora celé diskuzní části Portálu v naději, že Ti místo dosavadních příspěvků předvedu, jak vypadá ideální diskuze?" Ó, jak velkorysá nabídka........

Čtu správně, že výsledkem moderování by měla být tzv. "ideální diskuze"? Tak zkus ještě prosím nějak exaktně určit či vymezit tu "ideálnost", neboť dle dosavadního zadání to vypadá, že by se z toho nutně stala tzv. "one man show", mající k diskuzi podobně daleko, jako já pěšky na Aljašku. Nehledě na to, že celodenní sledování a moderování diskuze jedním! člověkem by muselo být dostatečně honorováno, musel bych opustit obě zaměstnání a omezit ostatní činnosti, abych stíhal bedlivě sledovat, zda tu některému diskutujícímu např. neulétlo v zápalu psaní neslušné slovo, zda se někde neschyluje k vraždě, dělat některým manželskou poradnu, jiným soudce či právníka, většině ombudsmana, a tak podobně a to jistě pochopíš, v tolika oborech vzdělaný, znalý a prakticky se orientující fakt nejsem, to přiznávám předem....

Závěrem tohoto podivného příspěvku (přísahám na blechu na kožichu našeho psa, že závěrem) si ještě dovolím napsat, že popravdě řečeno, i kdybych nakrásně během nějaké doby z fora tu sterilní ideální diskuzi vytvořil a postihlo by mě takové štěstí, že bych si v ní nepovídal jen sám se sebou, tedy měla by n+1 účastníků, tak takový produkt by opravdu diskuzí nebyl a nemohl být. Tak jako neexistuje ideální tatra, ideální auto, ideální manželka, ideální tchyně ani ideální počasí, tak nemůže existovat ideální diskuze, pokud se při ní setkávají různí lidé různých povah a osobností. Kam vedou cesty "idealismu" se lze přesvědčit na mnoha případech z nedávné i dávné historie. Plně chápu a uznávám, že Ty Etienne, coby majitel/provozovatel/správce/ředitel Tatraportálu máš právo nařizovat/povolovat/usměrňovat/zakazovat/omezovat cokoli, co zde kde stane či objeví, diskutující lid nevyjímaje. Ale nechtěj proboha po mně, abych z titulu "moderační" funkce něco takového coby ad-ultra "bůh" všech zde plynoucích diskuzí dělal já, to bych se drtivé většině zde diskutujích (současných i těch, co to tu opustili) nemohl podívat do očí, protože je znám ne pouze skrz klávesnici, ale osobně. Byl bych totiž neobjektivním moderátorem, protože by mi kupříkladu nevadilo v jednom příspěvku za cca 5 let Zdichovo užití hovorového termínu pro kopulační akt, ale mnohem víc by mi vadilo ničím nepodložené, znalý lid téměř urážející napadení důchodcem pamatujícím počátky SSM (namátkový příklad). Ten důchodce se totiž reakcí pouze baví a ban je mu u zadní části těla, kdežto zabanovaný diskutující protějšekmůže díky svým zkušenostem a ochotě v jiných vláknech diskuze mnoha lidem pomoci. Ovšem má smůlu, že, provinil se.... kdepak, tohle není nic pro mě. Když budeš chtít Etienne pomoci s opravdovým moderováním nějaké časti fora (žiji v domnění, že hlavním účelem moderátorů je přesouvat/předávat si nesprávně umístěné příspěvky mezi vlákny/oddíly/košem "off topic", komunikovat s diskutujícími, a podobně), to se ozvi, ale diktátora ani psychiatra tu fakt dělat nebudu....

Neregistrovaný

Re: Je to zaujimave...

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 30 Máj 2008, 01:35

radek napísal:Etienne, jinými slovy, "když jsem tak chytrej, nabízíš mi funkci generálního moderátora celé diskuzní části Portálu v naději, že Ti místo dosavadních příspěvků předvedu, jak vypadá ideální diskuze?" Ó, jak velkorysá nabídka........

Čtu správně, že výsledkem moderování by měla být tzv. "ideální diskuze"? Tak zkus ještě prosím nějak exaktně určit či vymezit tu "ideálnost", neboť dle dosavadního zadání to vypadá, že by se z toho nutně stala tzv. "one man show", mající k diskuzi podobně daleko, jako já pěšky na Aljašku. Nehledě na to, že celodenní sledování a moderování diskuze jedním! člověkem by muselo být dostatečně honorováno, musel bych opustit obě zaměstnání a omezit ostatní činnosti, abych stíhal bedlivě sledovat, zda tu některému diskutujícímu např. neulétlo v zápalu psaní neslušné slovo, zda se někde neschyluje k vraždě, dělat některým manželskou poradnu, jiným soudce či právníka, většině ombudsmana, a tak podobně a to jistě pochopíš, v tolika oborech vzdělaný, znalý a prakticky se orientující fakt nejsem, to přiznávám předem....

Závěrem tohoto podivného příspěvku (přísahám na blechu na kožichu našeho psa, že závěrem) si ještě dovolím napsat, že popravdě řečeno, i kdybych nakrásně během nějaké doby z fora tu sterilní ideální diskuzi vytvořil a postihlo by mě takové štěstí, že bych si v ní nepovídal jen sám se sebou, tedy měla by n+1 účastníků, tak takový produkt by opravdu diskuzí nebyl a nemohl být. Tak jako neexistuje ideální tatra, ideální auto, ideální manželka, ideální tchyně ani ideální počasí, tak nemůže existovat ideální diskuze, pokud se při ní setkávají různí lidé různých povah a osobností. Kam vedou cesty "idealismu" se lze přesvědčit na mnoha případech z nedávné i dávné historie. Plně chápu a uznávám, že Ty Etienne, coby majitel/provozovatel/správce/ředitel Tatraportálu máš právo nařizovat/povolovat/usměrňovat/zakazovat/omezovat cokoli, co zde kde stane či objeví, diskutující lid nevyjímaje. Ale nechtěj proboha po mně, abych z titulu "moderační" funkce něco takového coby ad-ultra "bůh" všech zde plynoucích diskuzí dělal já, to bych se drtivé většině zde diskutujích (současných i těch, co to tu opustili) nemohl podívat do očí, protože je znám ne pouze skrz klávesnici, ale osobně. Byl bych totiž neobjektivním moderátorem, protože by mi kupříkladu nevadilo v jednom příspěvku za cca 5 let Zdichovo užití hovorového termínu pro kopulační akt, ale mnohem víc by mi vadilo ničím nepodložené, znalý lid téměř urážející napadení důchodcem pamatujícím počátky SSM (namátkový příklad). Ten důchodce se totiž reakcí pouze baví a ban je mu u zadní části těla, kdežto zabanovaný diskutující protějšekmůže díky svým zkušenostem a ochotě v jiných vláknech diskuze mnoha lidem pomoci. Ovšem má smůlu, že, provinil se.... kdepak, tohle není nic pro mě. Když budeš chtít Etienne pomoci s opravdovým moderováním nějaké časti fora (žiji v domnění, že hlavním účelem moderátorů je přesouvat/předávat si nesprávně umístěné příspěvky mezi vlákny/oddíly/košem "off topic", komunikovat s diskutujícími, a podobně), to se ozvi, ale diktátora ani psychiatra tu fakt dělat nebudu....
Čili jinými slovy na to nemáš.. Takže přstaňte jebat Etiena. Laskavě

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Je to zaujimave...

Príspevok od užívateľa radek » 30 Máj 2008, 01:46

Vážený anonyme, zřejmě jsi i přes obsažnost mého příspěvku nepochopil, komu je adresován. Doporučuji ještě jednou až třikrát pečlivě a pomalu přečíst, pak teprve reagovat a hlavně se pod svůj příspěvek podepsat, kapišto?

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Je to zaujimave...

Príspevok od užívateľa etienne » 30 Máj 2008, 07:08

Radek: Kludne mi staci aj to, co ponukas, si za ?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných