Bany a zamknutia

Sem budu presuvane prispevky, ktore nemaju suvis s danou diskutovanou temou.
etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bany a zamknutia

Príspevok od užívateľa etienne » 13 Máj 2008, 09:40

Sedo: Zamknutie fora nieje podla mna cenzura. Je to podla mna jednoznacny dokaz o tom, ze moderator chce toto tema zavriet, pretoze sa prave obava dalsich flamewarov. To, ze to niekto celkom nepochopil, a pokracoval veselo v diskusii v tejto teme ja naozaj ale naozaj nemozem.

(c) Skolkaportal :D

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bany a zamknutia

Príspevok od užívateľa etienne » 13 Máj 2008, 09:46

D.A.: K tomu pridavaniu obrazkov sa samozrejme mozem vyjadrit. Nepovazujem to za spravne hned z niekolkych dovodov:

1. Ochrana pred spamom ktoru mame teraz je len docasna (kym niekto nevymysli nieco lepsie ako ju obist) takze by sem mohli byt pridavane nechutne, viagrovske obrazky
2. Je vacsi problem zabannovat anonymneho uzivatela. Ovela vacsi. Ak sem nabehne nejaky kojotoi a bude denne pridavat chobotiny, kto to bude denne triedit ?
3. Registracia je zadarmo, nieje spojena so ziadnymi inymi povinnostami a nieje povinna. Inymi slovami ak chces pridavat obrazky, zaregistruj sa.

Mam protiotazku. Aky vidis problem v tom, aby sa akykolvek user zaregistroval?

D. A.

Re: Bany a zamknutia

Príspevok od užívateľa D. A. » 13 Máj 2008, 10:03

Ale jistě, odpovídám rád.
Problém v tom spatřuji morální. Už mi není příjemné být registrovaným přispěvatelem ve fóru, kde se to hemží zákazy, cenzurou, ustřihováním debaty.
Souhlasím s tím, že chování některých lidí je velmi nepěkné, amorální, zavrženíhodné. Jen ten způsob boje se mi nelíbí.
Včera ses zasmál, že jsem se znovu přihlásil. Věř mi, že kdybych mohl avatara změnit jinak, neudělal bych to. Mimoto mi chodí zprávy, které bych si jinak nevyzvednul. Ale to není to nejdůležitější. Zkrátka, jednou máme to registrované partnerství a teď s tím musím žít ;-).

V téhle situaci nevidím jiné východisko, než, jak to říkal Mahátmá, zatnout zuby a mlčet.

(P.S. Zdá se mi, že Ziza má jako jediný docela rozumný návod, jak dál...)

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bany a zamknutia

Príspevok od užívateľa etienne » 13 Máj 2008, 10:18

D.A.: Ale to je presne o tom, mozes si predsa vybrat. Mozes mi povedat prosim jeden prispevok, ktory bol ocenzurovany ? Dakujem.

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Bany a zamknutia

Príspevok od užívateľa D.A. » 13 Máj 2008, 11:16

Myslíš takový, který už jsi smazal, nebo nějaký, který teprve smažeš? ;-)
Cenzura = krácení, mazání, zamykání, umlčování. Smazals´ Kokotoje, nebo jak si říkal, Bukáčka, Naszrawala, uzamknul kdeco. Proč to chceš ode mne připomínat? To je zkrátka fakt. Stejně jako to, že byli z jistého hlediska všichni do jednoho neslušní. Nehájím je, nedokážu však obhajovat ani tvůj postup. Co oceňuju, je pozitivní snaha řešit to teď tím lidovým soudem.

Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Re: Bany a zamknutia

Príspevok od užívateľa Sedo » 13 Máj 2008, 12:42

Roman Maďar napísal:
Sedo napísal:Bohuzial Miloš a Luboš tu to do nekonecna roztacaju.

Tiez sa mi nepaci uzamknutie tematu. Toto je zaklad pre cenzuru a je to postavene na rozhodovani v podstate jednej osoby.

Je tazke rozlisit kedy dostane prispievatel ban, pretoze zoberme si, ze niekto spusti na niekoho ineho kritiku, dotycny sa urazi a bude ziadat ban (vid narazky na TAKS napr.), ale to je jeho subjektivny pocit, ale je zase ina vec ked niekto druheho vyslovene uraza vulgarne, strapnuje (vid Koitoo, ci jak sa volal) alebo aj Milosova pridana fotka Lubosa (moj subjektivny pocit je, ze to je trosku uz moc uverejnenie tej fotky), tak tomu by som dal ja varovanie ihned.

Takze riesenie tu asi nikdy nebude, pretoze jeden ma pri tom take pocity, admin ma pocity uplne ine a ten jeden je nahnevany na admina a tak stale dookola.
Možno si nepochopil, že cielom banov nie je obmedzovať prispievatelov, ale zabezpečiť forum pred nezmyslenými debatami ústiacimi do vzájomného napádania a urážánia. Prepokladám , že tvoj zákaz komukolvek, aby sral v tvojej obyvačke, nepokladáš za obmedzovanie jeho slobody. Taktiež by si asi nedovolil niekomu fajčiť v tvojej tatre a vykladať si zablatené topánky na operadlo, len pre to že dotyčný tiež má, alebo chce mať tatru a ty predsa rešpektuješ demokraciu. Uplná demokracia neexistuje.Okrem toho , ak by si mal neustále vo svojej prítomnosti hádavú a zlomyselnú ženu, čoskoro by si bol bez priatelov, pokial by si ju neumravnil. Ban je nástroj, ktorým je možné obmedziť ludí, ktorí sa nevedia správať, preto s nimi súhlasím
Roman pochopil som to, na zaciatku mojho prispevku som pisal o UZAMKNUTI TEMY - pretoze 1 osoba urobi téme koniec a dalsich x reakcii moze zostat nezodpovedanych. Toto sa mi zda nefér. A neskor som pisal o BANOCH, ze kazdy moze vnimat to, ze ti niekto sere v obyvacke, fajci v Tatre, a pod. ROZDIELNE. A preto tu vidim nebezpecenstvo, ze zacnete hovorit ostatnym co je spravne a co nie. Zacnete si pretvarat obraz na seba sameho (to nemyslim konkretne teba).

Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Re: Bany a zamknutia

Príspevok od užívateľa Sedo » 13 Máj 2008, 12:46

A este som zabudol, ze suhlasim s tym, ked niekto zoberie niekoho fotku a napise na nu, ze KOKO*, tak aby dostal ban! Lebo toto uz je potom o com???

Ale ta hranica je niekedy velmi tenka urcit kedy uz BAN áno a kedy uz BAN nie.

Takze tak :roll:

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: Bany a zamknutia

Príspevok od užívateľa miloš » 13 Máj 2008, 12:58

Budte v klidu chlapici,
Po banu, ktery jsem regulerne obdrzel od admina, jsem si ho tez udelil sam sobe.Bohuzel jsem jej porusil, ale ted uz si ho udeluji navzdy. Nepotrebuji aby o mem byti a nebyti zde rozhodovala individua, jejichz koncentrace je na techto stankach velmi povazliva. At se dobre dari. Praci cest.

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Bany a zamknutia

Príspevok od užívateľa D.A. » 13 Máj 2008, 13:06

Pokud to Miloš dodrží, tak za tohle full respect. Upřímně. Je to rozhodnutí chlapa, které bylo už nějaký čas potřebné.

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bany a zamknutia

Príspevok od užívateľa etienne » 13 Máj 2008, 13:10

D.A.: Ty volas cenzurou to ak vymazem obrazky nahych bab (ani nie velmi peknych) a nejake nezmyselne diskusie ? To ja nepovazujem za cenzuru ale za udrzanie poriadku.

Cenzura je podla mna vtedy, ak vyjadris svoj nazor - napriklad ze Tatraportal je nahovno a ja to zcenzurujem a zrusim, alebo ked napises ze T613 je kopa hnileho srotu a ja to zacenzurujem lebo si to nemyslim. To je cenzura. Nie to, ak su mazane prispevky, ktore nemaju ZIADNY zmysel. Alebo som mal ten Ahojteeeeeeee Tatrovaaaaaaaaaciiiiiiiiiiiiiiiiii s par obrazkami teletubies prezlecenych za ceskych politikov ? Very well...

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bany a zamknutia

Príspevok od užívateľa ondrej » 13 Máj 2008, 13:16

K zamykaniu tém:
Ak má admin pocit, že chce z akéhokoľvek dôvodu uzamknúť tému, má myslím na to právo. Ak by som ja bol adminom a uznal by som to za správne, robil by som to - za to teda nikoho ani neodsudzujem. Admin nesie značnú zodpovednosť za to, ako je´ho portál vyzerá a kam sa vyvíja. Sám som na to Etienna viackrát upozorňoval a viem, že táto úloha je neľahká a aj nevďačná. Pri zamykaní tém však musí zostať splnená jedna podmienka - admin je v danej téme dôsledne nestranný!!! Pokiaľ sa však predtým sám zapojí do debaty spôsobom, že zastáva nejaký názor a stane sa teda priamym účastníkom vo vedenej diskusii/polemike/spore/hádke, stráca v tom prípade výsadu nestranného rozhodovateľa, ako aj morálne právo diskusiu uzavrieť. A ak to urobí spôsobom, že napíše svoj názor (kde napr. ešte aj niekoho obviní a pod.) a nedá už ďalším stranám priestor reagovať a tému následne uzamkne, v tomto prípadse to považujem nielen za nesprávne, ale aj za nemorálne.

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Bany a zamknutia

Príspevok od užívateľa D.A. » 13 Máj 2008, 14:02

Vedle polního soudu potřebujeme ještě obucmánka, který zalistuje v encyklopediích a najde výklad. Své chápání slova "cenzura" jsem ti napsal. S Ondrejovým posledním odstavcem také plně souhlasím. V tomto nevidím nejasnost. Ptal ses na konkrétní příklad, vyjmenoval jsem jich několik. Nechci se dál přít. Máš na to vyhraněný názor a máš samozřejmě právo tyto kroky jako majitel stránek vykonávat. Tímto za tím dělám velkou tlustou tečku.

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bany a zamknutia

Príspevok od užívateľa Mojžo » 13 Máj 2008, 14:22

Administrátor, moderátor, nejaký šéf, vedúci... a niekto kto zastáva nejakú dominantnú nadradenú funkciu, bohužial občas musí urobiť nepopulárne riešenia pre všeobecné udržanie poriadku.

Nie je dôvod sa na Etienna hnevať, nie je jednoduché byť v jeho koži.
Z názoru každého čo tu rozumne prispel myslím že sa dá niečo zobrať na vedomie.

Dúfam len, že už bez Lubka sa konečne dáme dohromady a začneme sa tu normálne baviť.

Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Re: Bany a zamknutia

Príspevok od užívateľa Sedo » 13 Máj 2008, 14:28

D.A. napísal:Pokud to Miloš dodrží, tak za tohle full respect. Upřímně. Je to rozhodnutí chlapa, které bylo už nějaký čas potřebné.
Pripajam sa, taketo rozhodnutie je rozhodnutim chlapa.

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bany a zamknutia

Príspevok od užívateľa etienne » 13 Máj 2008, 15:01

D.A., Sedo: Sa mi paci ako sa snazite uistit, ze sa Milos nevrati. A ked sa vrati tak co nebude uz chlap ? Bude u vas odsudeny ? A co vy dvaja, co vase slovo chlapa ?

Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Re: Bany a zamknutia

Príspevok od užívateľa Sedo » 13 Máj 2008, 15:10

Nechapes to dobre. Ja ho obdivujem za to, ze dokaze taketo nieco urobit. Ze dokaze povedat, ze uz sa sem nevrati, obrazne zavrie za sebou dvere. Za to ma obdiv vo mne, ze nasiel tu silu a odvahu.

ondrej.

Re: Bany a zamknutia

Príspevok od užívateľa ondrej. » 13 Máj 2008, 15:43

Ja na Milošovi obdivujem a vážim si viac to, že si dokázal - sám od seba - priznať chybu (napr. od Luboša sme sa toho nikdy nedočkali, ani keď bol k tomu opakovane vyzývaný). Práve preto by som bol rád, ak by Miloš ostal (a Luboš, pokiaľ sa nechce zmeniť, tak radšej nie..)

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bany a zamknutia

Príspevok od užívateľa etienne » 13 Máj 2008, 16:02

Sedo: Ospravedlnujem sa, zle som to pochopil.

Užívateľov profilový obrázok
Radinko
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 535
Dátum registrácie: 06 Apr 2007, 15:00
Tatry, ktoré vlastním: svoje
Bydlisko: doma
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bany a zamknutia

Príspevok od užívateľa Radinko » 13 Máj 2008, 19:22

Sedo napísal:...Ja ho obdivujem za to, ze dokaze taketo nieco urobit. Ze dokaze povedat, ze uz sa sem nevrati, obrazne zavrie za sebou dvere. Za to ma obdiv vo mne, ze nasiel tu silu a odvahu.
Ak by sa to týkalo napr. Svedkov Jehovových tak to beriem, ale pri Tatraportále? Pripadá mi to trochu pritiahnuté za vlasy.

Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Re: Bany a zamknutia

Príspevok od užívateľa Sedo » 13 Máj 2008, 19:27

Radinko napísal:
Sedo napísal:...Ja ho obdivujem za to, ze dokaze taketo nieco urobit. Ze dokaze povedat, ze uz sa sem nevrati, obrazne zavrie za sebou dvere. Za to ma obdiv vo mne, ze nasiel tu silu a odvahu.
Ak by sa to týkalo napr. Svedkov Jehovových tak to beriem, ale pri Tatraportále? Pripadá mi to trochu pritiahnuté za vlasy.
Na to aby si spachal samovrazdu potrebujes dost dobru guraz (ak si pri zmysloch, nie ak si nadrogovany). Na jednu stranu to je otrasny cin, ale na druhu stranu z mojho pohladu je to obdivuhodne najst na to odvahu.

Etienne: ok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných