TATRA 813 vo filme

Sem budu presuvane prispevky, ktore nemaju suvis s danou diskutovanou temou.
stevo...

Re: TATRA 813 vo filme

Príspevok od užívateľa stevo... » 23 Feb 2008, 12:02

ivkej napísal:bazilisak- prečo to nie je správne?
Uz si si precital tu knihu co si slubil? :roll:

Užívateľov profilový obrázok
ivkej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 19 Sep 2007, 15:58
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 813 vo filme

Príspevok od užívateľa ivkej » 23 Feb 2008, 12:14

ak mám byť úprimný tak Modrený automobil som nečítal ešte...no čítal som tú knihu ale neviem ani či to tam je pozriem sa mám ju pri sebe v izbe...hneď to bude

Užívateľov profilový obrázok
ivkej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 19 Sep 2007, 15:58
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 813 vo filme

Príspevok od užívateľa ivkej » 23 Feb 2008, 12:31

aj tak som z toho vůl....nechajme to na inokedy...... :D .......mne zatiaľ stačí že viem na čo to funguje

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 813 vo filme

Príspevok od užívateľa bazilisak » 23 Feb 2008, 18:40

ivkej napísal:bazilisak- prečo to nie je správne?
Preto , že každá náprava s diferenciálem rozděluje hnací moment na obě dvě kola. A vozidla se označují podle počtu kol, například 6 kol a / počet hnaných kol - v tomto případě 6. Uzávěrka na tohle značení nemá vliv . To by jsi mohl podle sebe označovat třeba felícii 4x1 protože nemá uzávěrku. Prostě počet kol/hnané kola a basta fidly. No a jak funguje diferenciál a uzávěrka diferenciálu, to věřím už snad víš. No a 6x5 nebo něco jako 4x3 existuje pouze v případě, když je na nápravě uzávěrka a je ukroucená jedna poloosa :lol:

Užívateľov profilový obrázok
ivkej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 19 Sep 2007, 15:58
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 813 vo filme

Príspevok od užívateľa ivkej » 23 Feb 2008, 20:36

hehe ako si uhádol že my máme felíciu??? hehehe.... :D ale však ja viem no keď hovoríme o označení pohonu tak ja vian že sa felda neoznačí 4x1 ale 4x2 a aj praga v3s má označenie 6x6 ale keď sa pozapínajú uzávierky a aj predný náhon tak ťahá 5 kolies....
vien o co bieží.....a viem ako sa to označuje.......a pri niektorých autách čo mali uzávierku sa dávalo napríklad u samuraia 4x4's nie? to ' s má označovať uzávierku alebo čo?no ale neoznačovalo sa to pri 4x4 ale pri 4wd aj keď je to v podstate jedno ale skôr som to videl pri 4wd

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 813 vo filme

Príspevok od užívateľa bazilisak » 23 Feb 2008, 22:03

ivkej napísal:hehe ako si uhádol že my máme felíciu??? hehehe.... :D ale však ja viem no keď hovoríme o označení pohonu tak ja vian že sa felda neoznačí 4x1 ale 4x2 a aj praga v3s má označenie 6x6 ale keď sa pozapínajú uzávierky a aj predný náhon tak ťahá 5 kolies....
vien o co bieží.....
Asi nevíš, nebo to neumíš napsat: Bože !Jak může tahat 5 koles ?!!!!! 6 hrabe! ty přední hrabou v rozložení 50/50% ne????? Jak tedy 5!!!! :roll: :roll: :roll:

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 813 vo filme

Príspevok od užívateľa ladis » 23 Feb 2008, 22:23

Nerozčiluj se, normálně to neumí napsat. Zkusím polopaticky. To kolo, které má menší třecí odpor prokluzuje a to druhé tahá silou rovnající se velikosti toho odporu. A protože si protáčející se kolo rychle vyhrábne důlek, klesne třecí odpor k nule a celý přední náhon je k ničemu. Proto je tak důležitá uzávěrka přední nápravy.

A jinak ti děkuji za vysvětlení montáže uzávěrky na T815, mám jen staré prospekty a tam ještě není uvedená.

Užívateľov profilový obrázok
ivkej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 19 Sep 2007, 15:58
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 813 vo filme

Príspevok od užívateľa ivkej » 23 Feb 2008, 22:46

asi sme sa nepochopili...ale kašlime sa na to...lebo zase tu bude len hádka...proste uzávierka je dobrá vec a zakončime to tak :D

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 813 vo filme

Príspevok od užívateľa bazilisak » 23 Feb 2008, 22:48

ladis napísal:Nerozčiluj se, normálně to neumí napsat. Zkusím polopaticky. To kolo, které má menší třecí odpor prokluzuje a to druhé tahá silou rovnající se velikosti toho odporu. A protože si protáčející se kolo rychle vyhrábne důlek, klesne třecí odpor k nule a celý přední náhon je k ničemu. Proto je tak důležitá uzávěrka přední nápravy.

A jinak ti děkuji za vysvětlení montáže uzávěrky na T815, mám jen staré prospekty a tam ještě není uvedená.
:D Já se nerozčiluju - ale vidím ,že to co píšeš ted Ty - to jsem myslel ,že to je prostě jasný, ale mu asi ne. Jasné je, že přední náhon hodně pomůže i bez uzávěrky.
Není zač :wink: nic na tom není...

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 813 vo filme

Príspevok od užívateľa bazilisak » 23 Feb 2008, 22:51

ivkej napísal:asi sme sa nepochopili...ale kašlime sa na to...lebo zase tu bude len hádka...proste uzávierka je dobrá vec a zakončime to tak :D
Já myslím , že hádat se nemusíme - ale rozumíš tomu co napsal Ladis ? A znovu opakuji netaha 5 ale 6! A znovu opakuji, že přední náhon hodně pomůže i bez uzávěrky !

Užívateľov profilový obrázok
ivkej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 19 Sep 2007, 15:58
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 813 vo filme

Príspevok od užívateľa ivkej » 23 Feb 2008, 23:16

no tak to viem že predný náhon pomôže aj bez špéry......však na samuraioch nebýva na ani jednom na prednej náprave uzávierka a poväčšine ani na zadných ale pomôže to dosť...no na tohoto japonského krásavca stačia len lepšie pneumatiky a vyjde to všade kde bežne potrebujeme.....však to sú autíčka vážiace 800kilogramov hehe ...ale v tom spočíva tá ich výhoda

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 51 neregistrovaných