T 613 Special

Diskusia o histórii továrne Tatra, jej produktov a súvislostiach
Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 08 Aug 2005, 21:09

"řvoucí krabici" ?

Hmm... no neviem, nepoznám motoristu na úrovni vyššej ako diletant ktorého nechá krásny zvuk motora Tatra 613 chladným. Mňa rozpaľuje ako krásna žena už pár rokov a stále je to horšie :)

a krabica? Nie, nazvime to nádherná nekonvenčná proporciálna, estetická a uhladená nekonvenčná hranatá karoséria.

Čiže je to proste nádherné auto s parádným zvukom, dobrými jazdnými vlastnosťami, vysokým pohodlím... kua čo tu trepem je to Tatra 613 hotovo bodka dovidenia ahoj leto

Užívateľov profilový obrázok
Pedro
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 25 Máj 2005, 06:43
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Střední Čechy
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pedro » 09 Aug 2005, 07:46

Ano, abych AT opravdu nekřivdil, musím provést korekci mého předchozího příspěvku 8) :

Poprvé(nebo možná zcela nenapadnutelně "skoro poprvé")napsal názor, se kterým nezbývá než souhlasit.

Jinak, pokud jen prezentuje holá fakta k tématu, beru jeho příspěvky jako přínos! :wink:

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 09 Aug 2005, 12:08

Pedro, to je přece stále nesmysl a Ty to víš. Když posuzuješ moje příspěvky ze svého subjektivního pohledu, měl bys napsat "já mohu souhlasit" a ne "může se souhlasit". U každého mého příspěvku bys našel lidi, co s ním souhlasí (ti to sem asi nebudou psát, protože jde o lidi vesměs chytré a je jim proti mysli zaplevelit fórum příspěvky typu "souhlasím") a lidi, co s ním nesouhlasí (ti se naserou a reagují).

Palo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1006
Dátum registrácie: 16 Dec 2004, 17:46
Tatry, ktoré vlastním: ---
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Palo » 09 Aug 2005, 17:58

U každého mého příspěvku bys našel lidi, co s ním souhlasí (ti to sem asi nebudou psát, protože jde o lidi vesměs chytré a je jim proti mysli zaplevelit fórum příspěvky typu "souhlasím") a lidi, co s ním nesouhlasí (ti se naserou a reagují).
toto je dobré :)

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 10 Aug 2005, 08:21

No, Palo, uměl bys nějak moje tvrzení zpochybnit?

Ale měli bychom se dostat zpět k těm vozům, z nichž v každém musel povinně najezdit alespoň 1000km nebohý soudruh generální tajemník Gustáv Husák. (wow, to je funkce, kam se na něj hrabu já, ubohý klubový tajemníček, ach, to byly časy, pojďme zavzpomínat se slzou v oku, co říkáte, soudruzi?)

Mám totiž strach, že brzo zase přijde nějaký soudruh a začne mi nadávat, že jsem zničil tak vysoce vzrušující vlákno. No já, kdo jiný, ti ostatní, co se se mnou přeli o blbostech za nic nemůžou, ti jen bránili čest značky, jejíž logo nosí hrdě vytetované na levé půlce zadku (to aby bylo blíž k srdci).

Takže soudruzi:

do posledního vyrobeného Speciálu, který prošel v noci ze dne 18. na 19. 7. 1991 testem výstupní kontroly na těsnost za pomocí kočky (když do rána neutekla, auto bylo považováno za dostatečně děr prosté a šlo na prodej) usedl dne 24.7.1991 soudruh Gustáv Husák, aby vykonal zajetí auta (prvních 1000km) a mohlo být vydáno prohlášení, že i "v tomto Speciálu jezdil Husák" a dne 14.8.1991 byla vystavena faktura číslo 374 102 na odběratele "Komerční banka Praha". Jednalo se o T613-S s výrobním číslem 10990 a číslem motoru 10501 stříbrné (!) barvy. Když se s. Husák dozvěděl, že jím zajetý vůz byl dodán prohnilému kapitalistickému subjektu, prohlásil, že již žádný vůz pro onen prodejný kombinát zajíždět nebude. Tak se stalo, že tento Speciál se stal posledním vyrobeným Speciálem. Vedení kombinátu usoudilo, že nemá nadále smysl vyrábět vozy s označením "Speciál", když nebude možné zaručit, že s nimi jezdil s. Husák. Rozhodlo se tedy opustit lahodné a v rámci států Visegrádské skupiny exkluzivitu evokující pojmenování "Speciál" a napříště prodávat vozy, u nichž nebyla při výrobě dodržena rozměrová tolerance (+/- 20cm) u rozměru "celková délka" pod lakonickým kapitalistickým označením "long".

Užívateľov profilový obrázok
Pedro
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 25 Máj 2005, 06:43
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Střední Čechy
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pedro » 10 Aug 2005, 08:25

AT(předposlední příspěvek): :lol: :lol: :lol: Rolling on the floor laughing my ass off :lol: :lol: :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 10 Aug 2005, 08:54

Kua tak toto je krása. Fakt go my son.

V Košiciach napríklad každý predáva Tatru 613 po Rudolfovi Schusterovi. Každý jeden! Fakt som sa ešte nestretol že by sa v niektorej nevozil

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 10 Aug 2005, 08:57

Ja viem zase asi o 4xT603 v ktorych sa vozil Gustav Husak a dokonca som pocul o nejakej 613-4 Long v ktorej sa vozil Vaclav Havel...

Ozaj a ked je auto po Rudolfovi Schusterovi tak cena akoze stupa alebo klesa ?!

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 10 Aug 2005, 09:04

No určite stúpa.

Zhodou okolností pred týždňom ma zastavil jeden pán riaditeľ niečoho v budove kde pracujem či nechcem kúpiť Tatru 613 po Rudolfovi Schusterovi.

Ja som to taktne ignoroval a spýtal sa ho na technický stav, najazdené kilometre, farbu, rok výroby, model, aké diely sú k tomu pribalené, či má platnú emisnú a technickú kontrolu, čo je s tým autom také čo treba porobiť...
On na mňa "Noo, po Schusterovi je".
"Aha... a čo za ňu pýtate?"
"55 000 korún"
"Tak vďaka"

a išiel som preč. Takže takto

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 10 Aug 2005, 09:06

Rudolf Schuster musi mat velke srdce pre Tatru ked v tolkych uz sedel :-)

603

Príspevok od užívateľa 603 » 10 Aug 2005, 09:09

etienne...

bol si v kosicoch???

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 10 Aug 2005, 09:09

603: jj ale davno preco ?

603

Príspevok od užívateľa 603 » 10 Aug 2005, 09:13

aby ta tam este pustili...)))

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa radek » 10 Aug 2005, 09:59

Etiene, když seděl v tolika Tatrách, bude mít pravděpodobně velkou trochu jinou část těla než srdce..... :D

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 10 Aug 2005, 10:09

To neviem akurat viem ze nakupil najdrahsie autobusy do Kosic a mesto brutalne zadlzil...

603

Príspevok od užívateľa 603 » 10 Aug 2005, 10:15

etienne..

sa pozri co doraba bratislava...

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 10 Aug 2005, 10:17

603: Co ? Rekonstruuje Karosy a plynofikuje, kupuje Sor B9.5 z Libchavy z CR a ide nakupovat 6 novych trolejbusov tusim 23 Tr zo Skody Ostrov (teraz ich niekto uz kupil tusim Siemens) a buduci rok kupi nejake dalsie autobusy. Podla mna je to ovela mudrejsie ako nakupit nejake zahranicne autobusy za niekolko stoviek milionov a 100 rokov splacat.

603

Príspevok od užívateľa 603 » 10 Aug 2005, 10:28

ano presne to som myslel... je to v autobusoch...)))

Palo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1006
Dátum registrácie: 16 Dec 2004, 17:46
Tatry, ktoré vlastním: ---
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Palo » 10 Aug 2005, 12:44

keby som vedel že predo mnou v aute sedel taký čurino ako bol husaák, šuster a pod. tak dám prednosť prečalúneniu pred vyváraním.

AT: prečo by som mal niektoré tvoje tvrdenie spochybňovať?

Martin

Príspevok od užívateľa Martin » 10 Aug 2005, 13:19

etienne:

Ale Karosa, SOR i Škoda Ostrov jsou taky zahraniční autobusy a trolejbusy, ne? :wink:

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 55 neregistrovaných