Tatra 12 Sodomka??

Diskusia o histórii továrne Tatra, jej produktov a súvislostiach
Nolan
Diskutujúci
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 14 Júl 2012, 18:58
Kontaktovať užívateľa:

Tatra 12 Sodomka??

Príspevok od užívateľa Nolan » 14 Aug 2012, 14:56

Zdravim. Nevěděl sem kam tuhle fotku a muj dotaz zařadit, tak sem založil nové téma. Asi do roku 1980 naše rodina vlastnila Tatru, která měla podvozek z T 12 a Kastle 57. Tatra prý takhle byla karosována už z Tatry ale bez blatníků, které byli dokarosovány u nějaké karosárny. Slyšel sem že ůdajně i sodomka ale co sem pochytil z starších témat tak by to sodomka vlastně být nemusela. Neviděl někdo nějakou podobnou Tatru? Dochovalo se z ní u nás doma bohužel jen pár dílů. Na autě jsou nepůvodní světla. byli tam s čirými skly, montované tušim na tatry 11 a 12. A ještě sem se chtěl zeptat je li zde nějaký Tatrovák z Klatovska. Foto je asi z roku 1975.
Prílohy
skenovat0015.jpg

Nolan
Diskutujúci
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 14 Júl 2012, 18:58
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 12 Sodomka??

Príspevok od užívateľa Nolan » 03 Mar 2013, 22:25

Zdravim. prosím kohokoliv kdo by měl o téhle Tatře info nebo dokonce vlastnil její zbytek který by se měl nyní nacházet na slovensku dejte vědět. Mohu poskytnout hodně informací o vozu, další originalní díly a i dokumentaci. měla by být v zelené barvě a pocházet z Klatovska. je to jen tahle kapota podvozek a náběhy na stupačky. nevím jestli pozdější majitel neodendal korbu která na tom byla bohužel přidělána :(

Užívateľov profilový obrázok
Michael
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 05 Dec 2004, 20:42
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 12 Sodomka??

Príspevok od užívateľa Michael » 07 Mar 2013, 17:53

Zdravím,
nic konkrétního přímo z historie tohoto vozu nevím ( lokace, majitel... ).

Píší jen ke karosérii a celému vozu:
Je to podvozkově Tatra 12, ale karosérie je také Tatra...
Pokud dobře vidím, tak použita z typu T-57 čistá Hadimrška.
Navíc to původně byla karosérie cabriolet ( dnes termín polocabrio ).
Jde vidět jiný tvar zádě a okénka vozu a přední kšiltík - což je následek přikarosování.
Mám také dobovou fotku podobné úpravy na dvanáctkovém podvozku - s karou z limuzíny 57 ( původ Rakousko ).
Klidně bych věřil tomu, že v závěru výroby se to takto mohlo montovat a kombinovat, ale je také možná úprava motoristického lidu mimo továrnu...
U Kopřivnice stávala v jedné stodole také obdoba - spodek T-12 a kára čistá T-57, vyjelo to z fabriky na 100% ( doložitelná historie ).

Michael

Užívateľov profilový obrázok
Michael
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 05 Dec 2004, 20:42
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 12 Sodomka??

Príspevok od užívateľa Michael » 07 Mar 2013, 17:56

Sodomku bych do toho netahal..............

Nolan
Diskutujúci
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 14 Júl 2012, 18:58
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 12 Sodomka??

Príspevok od užívateľa Nolan » 07 Mar 2013, 19:09

Asi ano. Sodomka, jak je známo sednes mylně řiká snad všemu, co má trochu jiný tvar. Bylo mi to tak řečeno už před lety. Tohle auto vlastnil nějaký mlynář z okolí, který se zabil když nahazoval řemen na hnací kolo ve mlýně. Poté se dostal k sousedovi a asi v letech 50-80 byl koupen do naší rodiny, kde po dlouhé službě byla odměněna překarosováním na traktor... :( Ten mlynář prý byl první majitel ale hledám ten podvozek s čísly abych to zjistil. Ještě před půl rokem existoval. Bohužel já už tohle auto nezažil, a tak nějak znám věci jen z vyprávění. Budka je 57 čistá a prý tovární něco jak píšete. Byla vyrobena v roce 1932 asi nebo prostě po roce 1930 ale o variantě že by byla kabriolet jsem neslyšel ale máte pravdu hodně faktorů k tomu naznačují.

Nolan
Diskutujúci
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 14 Júl 2012, 18:58
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 12 Sodomka??

Príspevok od užívateľa Nolan » 26 Jan 2016, 22:03

Podvozek by měl nyní být na Slovensku na nějaké stavbě T12 kabriolet. Auto bylo karosované v karosárně v Plzni na zakázku udajně z firmou dodaných dílů. Rád bych se dopídil k tomu zbytku z karoserie, a buď ji zkusil někdy v budoucnu oživit na nějakém podvozku T12, nebo to nabídl někomu jako celkem zajímavý projekt.. Dnes není takový problém postavit novou karoseri a téměř všechny atypické díly bych měl k dispozici.. Tyhle neseriové kousky jsou velmi zajímavé.. a i když by to byla "replika", vycházelo by to ze spousty originálních dílů..

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných