TATRA 57 A sport

Diskusia o histórii továrne Tatra, jej produktov a súvislostiach
ARTAT
Diskutujúci
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 22 Feb 2008, 22:23
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 57 A sport

Príspevok od užívateľa ARTAT » 05 Aug 2008, 22:01

Tu Tatru znám ,ale nic o ní nevím. Mám jen tento obrázek :(
Prílohy
ivc200554.jpg

Jarda
Diskutujúci
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 31 Júl 2008, 09:50
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 57 A sport

Príspevok od užívateľa Jarda » 07 Aug 2008, 00:25

Hezké fotky, musím zprovoznit ten počítač a pošlu taky nějaké. U T12, mám nějakou fotku, prý Kadrmas, dám ji k dobru, ale nic moc design. Ta černá vypadá solidně i tvarově. Ta moje to se pokocháte, ale mě se líbí ať to vytvořil kdokoliv. Jen by mě zajímalo kdo....?? Pro tu historii. Cena mě prakticky nezajímá, pro tu to nezjišťuji. Možná později, až nám nedají důchod a budeme nuceni někde u linky v 75 a více letech.....asi to sem nepatří....no vidím a koukám kolem sebe...jednou jsi nahoře a podruhé tě nikdo nezná a pod. To je ovšem na jiné téma.
U těch dalších T57A a T57B kabrio to B je jasné, už jsem ho někde viděl, ale nepamatuji si kdo to vyrobil, bylo to v nějaké literatuře - kouknul jsem do Gomolovy Hadimršky a píše tam Uhlík, na další straně je tam to černé kupé od Bohemie.
Ten kabriolet od typu A opět vychází z původní výdřevy roadsteru. Jak je vidět nedělali si s tím velké problémy a moc toho zbytečně nevymýšleli. Věřím, že kdyby na některých stromech rostly větve do použitelných tvarů na výdřevu, už by byly zabudovány bez úprav. Ne jako dneska se to leští a začisťuje a dělá se z toho věda. Faktem je, že co si dovolili svařit autogenem, to dneska umí málokdo.
A k tomu tématu, já lezl jednu zimu po a rchivech abych vůbec nasál problematiku, zjišťoval jsem, karosárnu, osoby, majitele, tam jem dopadl - zavedlo mě to až do národních správců a zajateckých táborů - 85ti letá xy - poznámka werwolf.
Tak nevím - uměla v 85ti letech dobře vít jako wolf ?? Každá doba něco nese. Jedno z těch aut měl Němec a já šel i do pročítání těch seznamů - bylo mi z toho blbě. Zkoušel jsem to i u Němců, ti dělají jako že tu nikdy nebyli. Matrika - zákon o ochraně osobních dat - tak jsem zkusil kamenou Matriku - poradím - hřbitov - tam se nejen všichni sejdeme, ale na těch pomníkách to je - hodnýmu tam pomník stojí, zlýmu ne a data všechny a zase posun. No tak takhle se bavím - mj. je to poučné. Zatím se cítím normálně a s buldočí zatvrzelostí když najdu čas, hledám.
Hledám původní fotku toho auta i s majitelem o níž mi vyprávěl dnes již 85ti letý pán, kterému ji v roce 1947 ukazoval tenkrát již 70ti letý Němec těsně před odsunem.... Jedno vím jistě ta fotka existovala....
Na jednu stranu je to sranda na druhou posedlost, ale uvidíme. Vždy mě dostane věta - kdybyste zavolal před půl rokem to starý Nowák ještě žil a ten by to věděl..... tak až zase na to krchově to dokecáme..
Tak dobrou noc. To bylo stručné pojednání o zjišťování původu a dokladů o existenci - je to na palici.

Užívateľov profilový obrázok
Laco
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 389
Dátum registrácie: 29 Mar 2006, 11:27
Tatry, ktoré vlastním: TATRA 57B r.1946, Plast.model T603-r.1962,
v minulosti T54 , T75 ,T603-1
Bydlisko: TRNAVA
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 57 A sport

Príspevok od užívateľa Laco » 08 Aug 2008, 09:46

ešte raz sem dám tú MOJU -57B - upravená v -pre filmové ateliéry Koliba. r.1946
teraz renovujem - len som mal úraz na ruke tak mám dlhšiu pauzu.
Prílohy
sejmout0015.jpg

Jarda
Diskutujúci
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 31 Júl 2008, 09:50
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 57 A sport

Príspevok od užívateľa Jarda » 08 Aug 2008, 10:26

To je nádhera, můžeš o tom autě povědět víc, nebo vložit víc fotek i ve šrotovém stavu.? To mě vždycky fascinuje, když se někde objeví taková hezká varianta. Jak víme už do nedobré doby a na konci vývoje. Tím koncem války začala auta měnit tvar a vytratilo se z nich dřevo a bylo po poezii. V 80 tých letech nám vzali karburátor a zrušili benzín super a je po srandě. To je však vývoj, který nelze zastavit.
Myslím, že by chtělo těmto autům udělat samostatné stránky, přeci jen jim je už dost let a nová generace už nic neví o "opravdové technice", která nejde načíst a přečipovat, kterou musí mechanik cítit.
Já už několik let tvořím sen o vyjetí - nebyly podmínky, čas a pod.... už se blížím a nehodlám couvnout a ni o krok. Ale víme k jakým složitostem se renovátor mnohdy dostane a co ho kolikrát brzdí i když ví jak na to. Je to mnoho času a práce, než se výsledek dostaví. Nedivím se těm soukromým srazům s minimální účastí rozpustilých dětí a naštvaných znuděných přítelkyň.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 57 A sport

Príspevok od užívateľa ondrej » 08 Aug 2008, 13:50

na tom obrázku vyzerá to B-cabrio úplne malebne.... čo je z toho realita a čo virtuálna úprava ??
zdá sa mi, že ten obrázok tu už bol kedysi publikovaný, nespomínam si ale, v akom vlákne a pri akej príležitosti,
viem len, že som niekde čítal, že T-57 B sa vyrábala iba v karosárskom variante ako tudor s pevnou strechou..??
čo je na tom pravdy? (military varianta bola označená ako K - takže...!?)


Užívateľov profilový obrázok
Karel
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 28 Feb 2006, 22:16

Re: TATRA 57 A sport

Príspevok od užívateľa Karel » 08 Aug 2008, 16:15

V galerii je to vše popsané. Je tam i to unikátní T-57B roadster s karoserií ,,Uhlík,, které je velmi podobné Lacovu vozu.

Jarda
Diskutujúci
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 31 Júl 2008, 09:50
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 57 A sport

Príspevok od užívateľa Jarda » 09 Aug 2008, 09:09

Kouknul jsem do galerie T57 cabrio tam je ale nikoliv toto. Ta varianta na té nejasné fotce je něco jiného než v galerii. Všiměte si výšky posazení dveří a záď vozu mírně klesá. To bylo něco hezčího než Tatra běžně uměla. Pozor vypadá to na další hezký kousek. Má-li majitel náladu vložit další fotky i rozdělaného auta, bylo by to zajímavé a poučné.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 57 A sport

Príspevok od užívateľa ondrej » 09 Aug 2008, 10:05

Obidva kabriolety T-57B vyzerajú veľmi pekne a zaujímavo.Ten Lacov má okrem rozdielov, čo už popísal Jarda, ešte aj iný rám čelného skla s tenšou, alebo žiadnou hornou priečkou (z nekvalitného obr. neviem jasne idenifikovať) a sklo vyzerá byť aj viac sklonené. Niektoré karosárske prvky mi pripomínajú prácu karosárne Bohemia, ale necítim sa v tejto oblasti byť takým odborníkom, aby som takúto úpravu priradil sem.
Každopádne by som aj ja uvítal viacej fotografií vozu. Nerozumiem veľmi Lacovej vete_:
"ešte raz sem dám tú MOJU -57B - upravená v -pre filmové ateliéry Koliba. r.1946.."
možno ju vysvetlil pri prvej príležitosti, ale bol by som rád, ak by sa dalo aj teraz - AKO upravená - čo si tým myslel?

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 57 A sport

Príspevok od užívateľa ondrej » 09 Aug 2008, 10:47

Karel napísal:V galerii je to vše popsané. Je tam i to unikátní T-57B roadster s karoserií ,,Uhlík,, které je velmi podobné Lacovu vozu.
Inak ako zaujímavosť - M.Uhlík pracoval neskôr vo vývoji karosérií v n.p. Tatra a mal o.i. na starosti spoluprácu s Carrozzeria Vignale pri vývoji nového vozu (na obr. muž v tmavom obleku vpravo)...
Prílohy
Uhlikwtmk.jpg
Uhlikwtmk.jpg (10.24 KiB) 23207 zobrazení

Užívateľov profilový obrázok
Karel
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 28 Feb 2006, 22:16

Re: TATRA 57 A sport

Príspevok od užívateľa Karel » 09 Aug 2008, 12:25

Lacovu Tatru jsme probírali asi před 2 lety , tuším že ve vlákně ,,Tatra 57 Béčko,,.
Zdála se nám až nápadně podobná ,,Uhlíkovi,,. Nezapomeňte že hodně může zkreslit dost nekvalitní fotka a ještě focená z dost špatného úhlu.
Všimněte si že obě mají stejně vysoko umístěné dveře zavěšené shodně na 2 pantech vzadu. Obě mají výklopné směrovky před dveřmi ve stejné výšce (limusíny je měli dost často podstatně výš ve sloupku předního okna) a obě mají přední blatníky plynule přecházející ve stupačky (limusíny je mají ukončené kapsou a stupačky samostatné).
Prílohy
roadster Laco.jpg

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 57 A sport

Príspevok od užívateľa ondrej » 09 Aug 2008, 16:54

máš pravdu - tú Bohemiu som sem priplietol omylom - malo byť Karosárna Oldřich Uhlík a myslel som na peknú Pragu Lady cabrio p. Příhodu - bočná línia týchto vozov prezrádza veľmi podobný rukopis..

Užívateľov profilový obrázok
Karel
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 28 Feb 2006, 22:16

Re: TATRA 57 A sport

Príspevok od užívateľa Karel » 09 Aug 2008, 18:34

No oni v Bohemii uměli také zajímavé tvary :lol:
(T-75 Bohemia)
Prílohy
retro_065.jpg
T-75 Bohemia III.jpg
T-75 Bohemia.JPG
zelený bonbón.jpg
Bohemia zelená.jpg

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 57 A sport

Príspevok od užívateľa ondrej » 09 Aug 2008, 18:55

Tieto autá trocha poznám - to prvé (modré, neskôr strieborné) bolo dlhé roky v Bratislave,
bolo objavené v polorozpadnutej garáži s preborenou strechou a zapadnuté po nápravy v zemi
pri demolácii nejakého objektu, neskôr zrenovované a majiteľ sa s ním dlhé roky zúčastňoval na rôznych
veteránistických akciách. Zaujímavosťou bolo, že nikdy sa nedostal k ušitiu strechy, takže párkrát
v aute poriadne zmokol. Auto bolo nakoniec tuším ako nepojazdné predané komusi do Čiech, raz
som ho videl, ako bolo potupne pritiahnuté na lane na výstavu do Slavkova..
Druhé auto som videl iba raz - jedného daždivého dňa som ho stretol v Kopřivnici, keď som tam kvôli
čomusi bol na T-613. Potom som počul, že vraj bolo predané do Nemecka, ale vraj sa znova vrátilo
do Čiech...

Užívateľov profilový obrázok
Karel
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 28 Feb 2006, 22:16

Re: TATRA 57 A sport

Príspevok od užívateľa Karel » 09 Aug 2008, 19:10

Mít takový krásný unikát, rozhodně bych ho netahal potupně na laně.
Díly na T-75 se dají ještě občas sehnat, tak nevím co majiteli brání v jeho spojízdnění.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 57 A sport

Príspevok od užívateľa ondrej » 09 Aug 2008, 20:48

bolo to asi pred 3 rokmi a auto tam vyzeralo celkovo dosť ošumelo,
Tatra už možno opäť jazdí, na tých tvojich obrázkoch vyzerá byť s novým lakom a po renovácii..

Jarda
Diskutujúci
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 31 Júl 2008, 09:50
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 57 A sport

Príspevok od užívateľa Jarda » 10 Aug 2008, 01:32

Tak na to tak koukám, jedná se o tu T 57b kabrio na té mizerné fotce, nevím kdo to vložil, nedá se vložit jiná fotka jaksi jasnější a něco málo o tom autě sdělit. Čistě s badatelského zájmu mě to zajímá. Mám pocit, že to nebude shodné auto s tím Uhlíkem.
V Bohemii vznikly nádherná auta, která dnes již pravděpodobně neexistují. Neznám mnoho bližšího, ale styl, který ta karosárna u některých modelů vytvořila je dobře rozpoznatelný. Nevím jaký konstruktér či designer za tím stál, ale byl to šikula. Myslím tím ty normální modely.
Ten kabriolet T 75 jehož jsou známy asi dva exempláře mě zrovna nezaujal. Nevím, je to věc názoru, ale nijak mě zrovna tohle auto neuchvátilo. Nekácejte se zrovna tak se mi nelíbí kupé od moderního BMW 3 - připadá mi nějak zbytečné.

Zpět k té 57 B. Majiteli, prosím vlož aktuální foto, a je-li možno popiš historii, myslím, že to bude zajímavé.

ARTAT
Diskutujúci
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 22 Feb 2008, 22:23
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 57 A sport

Príspevok od užívateľa ARTAT » 18 Aug 2008, 22:31

další zajímavá Tatra
Prílohy
54.JPG

ARTAT
Diskutujúci
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 22 Feb 2008, 22:23
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 57 A sport

Príspevok od užívateľa ARTAT » 18 Aug 2008, 22:36

Víte někdo o této Tatře víc máte nějaké foto :?:

Jarda
Diskutujúci
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 31 Júl 2008, 09:50
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 57 A sport

Príspevok od užívateľa Jarda » 18 Aug 2008, 22:59

Tu červenou jsem taky někde vyšťoural na internetu, měla by to být T75 od Bohemie pro někoho na zakázku, ale to je údaj z nějaké debaty... Rozhodně je to ale větší Tatra než 57, tedy 75 v této variantě, ale zdařilé dílko, vypadá hezky sportovně, tak nějak do Anglicka.
Stále čekám, že budou vloženy fotky od toho béčka a nic. Pokud se majitel bojí může mi je poslat na e-mail:zak-mail@volny.cz . Ale myslím, že pokud je to auto jedno a doložitelné, myslím, že nám to rozšíří rozhled a odstraní mýty a dohady.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných