T87 modernizace?

Diskusia o histórii továrne Tatra, jej produktov a súvislostiach
Užívateľov profilový obrázok
Kontráš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 505
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 08:02
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

T87 modernizace?

Príspevok od užívateľa Kontráš » 13 Sep 2007, 12:17

protože se v těchto autech nějak extra nevyznám, a informace které jsem našel jsou dost rozporuplné, zeptám se taky tady:
- ve kterém roce došlo k modernizaci karosérie T87? 46?47?48?
- dá se podle absence střešního okna na novějším provedení T87 usuzovat na nějaké výrobní období?
- mají přední světla a lišty pod spodním lemem kapoty na tomto typu něco společného s T600 (nobo jde jen o vizuální podobu?)
- jsou u novějšího typu všechny tři světlomety shodné?
- má někdo osobní zkušenost s namontovaným T603 motorem? převodovka zůstávala původní + mezikus??? Jaké jsou jízdní vlastnosti takové T87? Byla taková úprava schválena pro T87 továrnou jako pro T600?

Michal B.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 11 Dec 2006, 13:21
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Michal B. » 13 Sep 2007, 16:27

Jde o to, jakou modernizaci máš na mysli. Pokud máš na mysli zapuštění reflektorů do blatníků a nové nárazníky, tak to bych řekl přísluší roku 48. V roce 47 se ještě dělali "ceckatý", neboli se světly ven. Z vlastních znalostí nemohu však vyloučit, zda se období těchto modelů nemohlo trochu překrývat a zda se tudíž modely se zapuštěnými světly neobjevily již před 48. Není ale problém, abych to zjistil, otec má v tomto slušné znalosti. Hovoříš-li o absenci otvírací střechy, tak ta patřila jinému časovému mezníku, a to předválečným modelům, které měly mimo jiné i jinak řešené "cecky" - světla (nebyly pevnou součástí blatníku a kapoty s plynulým přechodem, ale byly přisazeny jako samostatný díl), zadní kryty kol a i jinak tvarované lapače vzduchu na zadní kapotě. O absenci střešního okna na novějším provedení slyším poprvé, řekl bych, že se jedná buď o nějaký vyjimečný kus, nebo spíš o informační šum. Na ostatní otázky bych si raději netroufal odpovědět, buď bude někdo reagovat rychleji, nebo se rovněž mohu poptat u táty. Nebude to ale hned.

Užívateľov profilový obrázok
Kontráš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 505
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 08:02
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Kontráš » 13 Sep 2007, 19:00

Dík za informace,
ano mám na mysli modernizaci, kdy se změnil tvar blatníků a byly zapuštěny reflektory.
Absence střešního okna může být teoreticky i tuning (neměl jsem možnost prověřit), jedná se údajně o rok 47

Tuším že Ondrej tady dříve v diskuzi vyslovil názor že bez střešního okna se jednalo o jakousi "ekonomickou verzi"

Užívateľov profilový obrázok
Kontráš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 505
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 08:02
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Kontráš » 18 Sep 2007, 15:34

tak po shlédnutí auta vyšlo najevo, že se jedná o rok 1950 a střešní okno je zavařené... takže informační šum.
Nicméně doplním ještě jeden záludný dotaz: mám k dispzici pouze dokumentaci ke straší verzi T87, kde jsou na zadní nápravě použity pákové tlumiče (alespoň dle katalogu ND), došlo v pozdější době k nějaké úpravě zadní nápravy ve smyslu např. jiných tlumičů?

Užívateľov profilový obrázok
DRracer
Správca diskusného systému
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 31 Máj 2004, 22:23
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 2-603 M68
Tatra 130 1:14
Bydlisko: CR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa DRracer » 18 Sep 2007, 16:49

Kontráš napísal:- jsou u novějšího typu všechny tři světlomety shodné?
Tatra 87 poválečné vozy do roku 1948 - tyto vozy mají prostřední světlomet shodný s oběma krajními. Po válce se hledal náhradní dodavatel prostředních světlometů, protože původní Bosch byly nedostatkové (firma Bosch byla v troskách). Výsledkem snah bylo, že se začaly montovat všechny 3 světlomety shodné.
viz. http://www.tatraportal.sk/?ukaz=popisky/t87_sk&lang=sk
Jak je to s T87 M48 presne nevim, rekl bych, ze ma rovnez vsechny 3 svetlomety stejne.
Kontráš napísal:- má někdo osobní zkušenost s namontovaným T603 motorem? převodovka zůstávala původní + mezikus??? Jaké jsou jízdní vlastnosti takové T87? Byla taková úprava schválena pro T87 továrnou jako pro T600?
T87 s motorem T603A jsem videl a jel jsem v ni, bohuzel jizdni vlastnosti nemohu porovnat s T87 s original motorem. Dle sdeleni majitele: "zadna sestsettrojka mi neutekla", je osmicka s motorem T603A velmi ziva. Zastavba T603A byla schvalena tovarnou.

Matyjas
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 22 Jan 2005, 18:37
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Šumperk
Kontaktovať užívateľa:

tlumiče

Príspevok od užívateľa Matyjas » 18 Sep 2007, 18:50

Kontráš:pákové tlumiče u T87 jsou zároveň vidět i na přední nápravě. Nejprve jsem si jich všiml ve známém několikastránkovém prospektu z doby okupace a zároveň jsou uvedeny i v katalogu n.d. (1948). Podle jakého pravidla se montovaly pákové a teleskopické tlumiče se mi nepodařilo zjistit,ale ve skutečnosti jsem se setkal v drtivé většině s tlumiči teleskopickými.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 18 Sep 2007, 19:35

pákové tlmiče u starších ročníkov boli neskôr nahradené dokonalejšími teleskopickými tlmičmi,
s T87 s motorom T603H (nie A) som mal možnosť dosť jazdiť, pôvodná prevodovka T87 (a hlavne rozvodovka) má dlhšie prevody, myslím, že T603 je dynamickejšia, ale veľký rozdiel tam zase nebude, T87 bude asi zase o niečo ľahšia (neporovnával som), takže sa to vyrovná

Užívateľov profilový obrázok
DRracer
Správca diskusného systému
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 31 Máj 2004, 22:23
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 2-603 M68
Tatra 130 1:14
Bydlisko: CR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa DRracer » 18 Sep 2007, 19:42

ondrej napísal:...s T87 s motorom T603H (nie A)...
nemohu rict, ze by v tom konkretnim exemplari, ve kterem jsem jel, byl motor T603A na 100%, ale melo to zcela urcite 1 karburator a otocene ventilatory ... z cehoz usuzuji na T603A.

Neregistrovaný

Re:

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 20 Júl 2008, 10:59

ondrej napísal:pákové tlmiče u starších ročníkov boli neskôr nahradené dokonalejšími teleskopickými tlmičmi,
s T87 s motorom T603H (nie A) som mal možnosť dosť jazdiť, pôvodná prevodovka T87 (a hlavne rozvodovka) má dlhšie prevody, myslím, že T603 je dynamickejšia, ale veľký rozdiel tam zase nebude, T87 bude asi zase o niečo ľahšia (neporovnával som), takže sa to vyrovná

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 67 neregistrovaných