2 % z daní

Diskusia o stretnutiach


Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 20 Mar 2007, 13:55

Luboš napísal: ...Ondrej to jistě moc dobře chápe a mlží úmyslně. Už se radči ani nepatám, co ho k tomu vede...
hm, a čo vedie teba k zatajovaniu svojich hmotných pomerov, príjmu atď? Nemlž a napíš to, síce ma to nezaujíma, ale .. veď vieš... inak si náhodou niekto začne niečo domýšľať - to len, aby si tomu predišiel, tak to napíš, inak to ale naozaj nikoho nezaujíma... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 20 Mar 2007, 14:03

etienne napísal:Ondrej: Myslim si, ze nema asi cenu o tom diskutovat, obaja mame iny nazor na vedenie obcianskeho zdruzenia.
Ty niektoré moje názory na fungovanie OZ aj s ich odôvodnením už poznáš, mňa by zaujímali pre porovnanie zase tvoje - pokiaľ možno tiež aj s odôvodnením, aby som ťa mohol lepšie pochopiť. Možno ma nainšpiruješ :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luboš » 20 Mar 2007, 14:17

ondrej napísal:
Luboš napísal: ...Ondrej to jistě moc dobře chápe a mlží úmyslně. Už se radči ani nepatám, co ho k tomu vede...
hm, a čo vedie teba k zatajovaniu svojich hmotných pomerov, príjmu atď? Nemlž a napíš to, síce ma to nezaujíma, ale .. veď vieš... inak si náhodou niekto začne niečo domýšľať - to len, aby si tomu predišiel, tak to napíš, inak to ale naozaj nikoho nezaujíma... :wink:
Ondreji, to si opravdu myslíš, že s demagogií nejdál dojdeš? :roll:

Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Príspevok od užívateľa Sedo » 20 Mar 2007, 16:44

Roman ja to rešpektujem, že nemienite zverejňovať verejne informácie na tomto diskusnom fóre o Vašom klube. Je to Vaše rozhodnutie.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 20 Mar 2007, 16:45

takže keď sa pýtaš ty, je to "záujem tatrováckej verejnosti" a keď sa pýtam ja a troška sa ti pokúšam nastaviť zrkadlo, tak je to už zrazu demagógia?
hm, zaujímavé myšlienkové pochody...

Palo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1006
Dátum registrácie: 16 Dec 2004, 17:46
Tatry, ktoré vlastním: ---
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Palo » 20 Mar 2007, 17:16

ondrej napísal:
Luboš napísal: ...Ondrej to jistě moc dobře chápe a mlží úmyslně. Už se radči ani nepatám, co ho k tomu vede...
hm, a čo vedie teba k zatajovaniu svojich hmotných pomerov, príjmu atď? Nemlž a napíš to, síce ma to nezaujíma, ale .. veď vieš... inak si náhodou niekto začne niečo domýšľať - to len, aby si tomu predišiel, tak to napíš, inak to ale naozaj nikoho nezaujíma... :wink:
To je strašne zlý príklad.Keby TAKS bola sebestačná firma je to naozaj interná záležitosť, ale fungujete aj z príspevkov darcov, tak každého potenciálného darcu zaújma ako s jeho príspevkom naložíte.A ludia sú dosť pohodlný na to aby sa kvôli tomu stretávali niekde v prázdnych skladoch s mužom s cigaretrou.
V každom prípade vašu politiku rešpektujem, tak ako aj slobodu názoru kohokolvek tu na fóre.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 20 Mar 2007, 17:31

To je stále donekonečna a dokola to isté - že vás to stále baví!
potenciálni darcovia sa zaujímajú, čo by bolo, keby bolo...
Palo (Luboš, atď.) - ak vážne chceš dať konkrétny príspevok, ozvi sa a upresníme to na osobnom stretnutí. Dnes o 18:00 je napr. ďalšia schôdza prípravného tímu pre Dunaj Tour na obvyklom mieste na Dulovom nám.
Ak však prispieť nechceš, tak načo sa tým zaoberať!?

Inak - u teby by som aj uveril, že si schopný prispieť na vec, ktorú považuješ za správnu (nemusí to byť práve TAKS) - u Luboša si to však predstaviť neviem - to asi radšej koleno vŕtať...

Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Príspevok od užívateľa Sedo » 20 Mar 2007, 17:39

Povinne by som dal toto vlakno precitat vsetkym, ktori by radi prispeli (alebo su prispievatelia) TAKS. Mozno by sa na mnohe veci pozerali inak. Ako vravim ja respektujem to, ze niektore veci by ste robili inak ako ja. Mate na to pravo.

Palo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1006
Dátum registrácie: 16 Dec 2004, 17:46
Tatry, ktoré vlastním: ---
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Palo » 20 Mar 2007, 18:00

ondrej napísal:To je stále donekonečna a dokola to isté - že vás to stále baví!
potenciálni darcovia sa zaujímajú, čo by bolo, keby bolo...
Palo (Luboš, atď.) - ak vážne chceš dať konkrétny príspevok, ozvi sa a upresníme to na osobnom stretnutí. Dnes o 18:00 je napr. ďalšia schôdza prípravného tímu pre Dunaj Tour na obvyklom mieste na Dulovom nám.
Ak však prispieť nechceš, tak načo sa tým zaoberať!?

Inak - u teby by som aj uveril, že si schopný prispieť na vec, ktorú považuješ za správnu (nemusí to byť práve TAKS) - u Luboša si to však predstaviť neviem - to asi radšej koleno vŕtať...
No už je neskoro.Aby si ma rozumel ja vám tie peniaze naozaj prajem a nakolko napr. Romana a Teba poznám viem že určite nemáte potrebu sa z príspevkov obohacovať (myslím čo sa týka charakterových vlastností váš osobný príjem je mi ukradnutý).Skôr som chcel poukázať na možný pohlad niekoho kto je v tomto ešťe úplne zmätený.

Radinko

2 % z dane

Príspevok od užívateľa Radinko » 20 Mar 2007, 19:12

Ako malé deti... (poniektorí).
Stále dokola to isté.
Etienne - tú skomoleninu ti samozrejme odpúšťam. :wink:
Myslím si, že meniť chod (napr. prístup k verejnosti, transparentnosť atď) akejkoľvek organizácie, nadácie, združenia... je možné len z jej vnútra. Vyzývať niekoho iného k niečomu, je asi zbytočná snaha (viď predchádzajúcich x príspevkov).
Ja napr. svoje 2% z daní určite poukážem úplne inému združeniu (o ktorom si, samozrejme subjektívne, myslím, že ich použije prospešnejšie). Ani to mi však nebránilo vyjadriť podporu Ondrejovi a Romanovi, aj keď k dotyčným pánom a ani k TAKS nemám citový ani iný vzťah.
To iba na vysvetlenie mojich pohnútok.

Palo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1006
Dátum registrácie: 16 Dec 2004, 17:46
Tatry, ktoré vlastním: ---
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Palo » 20 Mar 2007, 19:40

Podporu im tu vyjadrili viacerí.Tu len pár ludí vyslovilo názor že má TAKS ako OZ trocha iný prístup k zverejňovaniu niektorých informácii než by čakali.Pred rokom to tu bolo tiež: http://www.tatraportal.sk/forum/viewtop ... highlight=

Radinko

2 % z dane

Príspevok od užívateľa Radinko » 20 Mar 2007, 19:52

Palo - Vďaka za pripomenutie.
Už sa teda teším na budúci rok... :D

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 20 Mar 2007, 22:46

Len tak pre inspiraciu - ja dam svoje 2% pravdepodobne sem:

http://www.gunagu.sk/intro.php

Ondrej, Roman - vsimnite a precitajte si prosim hned zaciatok kde je napisane NA CO budu moje (viacmenej) peniaze pouzite. A preto radsej Gunagu ako TAKS.

Radinko

2 % z dane

Príspevok od užívateľa Radinko » 20 Mar 2007, 23:10

Etienne - Dobrá voľba. 8)

Užívateľov profilový obrázok
Zdicho
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1174
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 00:22
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Čórtův hrad
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdicho » 21 Mar 2007, 00:39

Frajeři mají zajímavá představení;)

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 21 Mar 2007, 10:38

etienne napísal:Len tak pre inspiraciu - ja dam svoje 2% pravdepodobne sem:

http://www.gunagu.sk/intro.php

Ondrej, Roman - vsimnite a precitajte si prosim hned zaciatok kde je napisane NA CO budu moje (viacmenej) peniaze pouzite. A preto radsej Gunagu ako TAKS.
To ako majú/musia byť zmienené 2percentá použité, predsa stanovuje zákon, tak o čom točíte?

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 21 Mar 2007, 13:00

Zakon stanove oblasti, nekonkretizuje ale zamery. Okrem definovania kam 2% idu u Gunagu vidim aj vysledok, ktory napr, Tatraklub podla mna nijako neprezentuje, co je mozno chyba.

Radinko

2 % z dane

Príspevok od užívateľa Radinko » 21 Mar 2007, 20:08

Stručne charakteristika občianskeho združenia:
Zákon č. 83/1990 Zb. o združovaní občanov oprávňuje občanov zakladať rôzne spolky, spoločnosti, zväzy, hnutia, kluby a iné občianske združenia, ako aj odborové organizácie za účelom združovania sa vnich. Občianske združenia sú združeniami osôb, ktoré zakladajú občania na uspokojovanie vlastných záujmov.
V rámci nich členovia svojpomocne realizujú záujmovú činnosť, pre ktorú sa rozhodli združiť. O službách poskytovaných občianskymi združeniami sa predpokladá, že sa budú týkať hlavne ich členov, tj. užšej skupiny ľudí, nie verejnosti ako takej. Občianske združenia teda predstavujú platformu pre vyjadrenie a následnú realizáciu predstáv svojich členov. Členmi môžu byť ako fyzické, tak aj právnické osoby. Občianske združenia vznikajú na základe vôle minimálne troch osôb, pričom aspoň jeden z nich musí byť starší ako 18 rokov.
Zákon o združovaní občanov nepredpisuje žiadnu štandartnú organizačnú štruktúru a taktiež nelimituje nakladanie s majetkom občianskeho združenia. Občianske združenia môžu podnikať a na vlastnú správu môžu použiť ľubovoľný podiel svojich celkových výdavkov.

Užívateľov profilový obrázok
tomas
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2325
Dátum registrácie: 01 Jún 2004, 23:06
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa tomas » 21 Mar 2007, 21:00

Radinko, myslim, ze je vsetkym jasne vo co go. Nemusis tu rozpisovat co hovori zakon, myslim, ze v tejto debate ide uplne o nieco ine, teda aspon na zaciatku islo.

Co to tu tak sledujem, mam dojem, ze mnoho ludi sa snazilo ziskat nejaku info, preco by mali darovat tie 2 percenta prave TAKS. Co je podla mna v poriadku, pretoze kazdy by rad vedel, co sa s tymi jeho peniazmi spravi. To je myslim kamen urazu celej debaty. Ludia sa pytaju preco parve TAKS, ale s odpovedami typu "ak mas zaujem prispiet, zistis to tam a tam" zrejme niesu spokojni, kedze tu je uz popisanych takmer 7 stran onicom.

Ja kazdopadne nemienim niekoho presviedcat, co je spravne a co nie, myslim, ze su tu dospeli ludia, ktori to robia tak ako to robia a ktori maju na vec dany nazor, toto je len moj postreh na danu tematiku.

Teda moj skromny nazor na vec je, ze pokial niekoho ziadam o tie percenta, mal by som aspon zhruba napisat, ako s tymi peniazmi bude nalozene. Napriklad co som robil v minulosti, co planujem do buducna, aby sa ludia lahko rozhodli, preco prave mne darovat tie ich 2%.

Ja vas teda zas nachvilu opustam, idem sa ja ucit. Milujte sa, radujte sa ;-)

Roman

Príspevok od užívateľa Roman » 22 Mar 2007, 01:21

Etiene možno by TAKS mal robiť nejaké divadelné predstavenia ,aby si aj niečo videl. dobre som sa pobavil,tak tomu sa hovorí argument..........to snáď nie.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 35 neregistrovaných