Bojnice 2006

Diskusia o stretnutiach


Užívateľov profilový obrázok
Havrla
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 202
Dátum registrácie: 04 Apr 2006, 18:53
Tatry, ktoré vlastním: AEK
Autobus
Bydlisko: CR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Havrla » 16 Máj 2006, 23:37

No newim jak nekdo muze byt nespokojeny s cenou nebo neco podobneho, preci startovne a podobne veci byli zname pred akci, zde na foru, takze pokud se to nekomu zdalo hodne, nemusel se zucastnit. Prirovnam to k prislovy "Bez penez do hospody nelez".
Ja osobne si nedokazu predstavit, ze bych poridil levnejc, a to ze jeco zadarmo, z toho uz jsem take vyrostl. Nevim, but ziju nekde jinde nebo mate na slovensku porad socializmus...,
Jestli nekdo chce jet na sraz na cely vikend, jist tam blby parky k veceri ktere muze mit kazdy den, neodvezt si jediny upominkovy predmet, sedet celej den na prdeli... no nevim, proto jsem tam takovou dalku nejel.
Beru poznamku o ruseni nocniho klidu, to je asi tak jediny co se da pro priste vylepcit. Aby nechali otevrenou cast tech stolu, nebo aby byla obslua dyl, nebo patro s pokoji na urovni restaurace neobsazovat. A nebo to priste uz budem vedet a nebudem rusit sve blizni. :-)

Mne se akce libila ve vsech smerech jsem spokojeny a tesim se na dalsi.

Pro fantomase, but v poho, deda mi rikal: "Neni clovek ten, aby vyhovel lidem vsem."

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 17 Máj 2006, 08:45

Dost ma prekvapuju niektore tu uvedene vyhrady - jedinu, ktoru chapem a sa s nou stotoznujem je rusenie nocneho kludu pred vchodom do izieb. Na to treba nabuduce mysliet - tu ale chapem zas aj Mata, ze proste sme sa stretli s ludmi, ktorych sme nevideli rok, niekoho aj 4 roky, kym si neopravil auto, takze naozaj bolo s kym a o com debatovat. Aj ja by som rad vydrzal dlhsie, ale uz som naozaj nevladal - mam teraz dost narocne obdobie, pracujem na hranici svojich fyzickych moznosti a musim sa priznat, ze este stale citim akysi spankovy dlh, ktory nemam kedy dohnat. Ale stalo to za to a myslim, ze tento rocnik Bojnic patril k najlepsim.
Zasadne sa mi ale prieci poziadavka, aby fantomas urobil verejne vyuctovanie nakladov. Povazujem to za dost neseriozne - bud mu verime, ze rozpocet navrhol realisticky (a ak by mu aj ostalo niekolko 100,- Sk, vobec mu ich nezavidim, myslim, ze by si to zasluzil), alebo ak si niekto mysli, ze sa chce na nom obohacovat, tak nech jednoducho buduci rok nepride, alebo nech nieco zorganizuje sam a potom uvidi, o com to je. Este jedna poznamka k tomu - keby si fantomas zaplatil nejakeho organizatora a nevybehaval mnohe veci sam, cez svoj volny cas, tak by startovne bolo este o mnoho vyssie.
Takze fantomas - dakujem, odviedol si dobru robotu a citil som sa dobre. A nejake chybicky krasy su vzdy, bez toho to asi nejde.

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 17 Máj 2006, 11:00

Ako som uz napisal ja som bol s Bojnicami relativne spokojny. Relativne a nie uplne najma preto, lebo v hoteli sa vsetko ozyvalo. Preto chalaniskam nedavam absolutne vinu - jednak ako Mato povedal je to akcia a jednak som pocul snad vsetko v okolo 20 metrov aj ked som mal zavrete dvere a chcel spat... Takze hotel by mal skor upgradnut okna a dvere !

Som aj rad, ze Ondrej sa uz "vymackol" a dal jednoznacne stanovisko - financie Bojnic a zjavne aj Tatraklubu budu verejnosti nepristupne a su zalozene na dovere. V ziadnom pripade to nekritizujem, lebo som rad, ze sa k tomuto konecne dalo stanovisko, ktore ukonci dalsie diskusie...

Treba si to vsak jednoducho vypocitat pre tych, ktori to chcu vediet.

V Bojniciach bolo cca. 35 aut, nech platili kazdy 650 Sk (nech zaratame aj 603 - tie boli za 600, 613 mali poplatok 700 Sk) to je spolu 22750 Sk.

Kravaty, pero, taska a tricko boli sponzorsky dar, tabule trebalo spravit. Nech tabula stala 200 Sk. Zvysok su pravdepodobne ostatne naklady ako benzin, telefon, organizatorske tricka a vesty. Docela jednoduche nie ? :-)

A este k tej poznamke ze si ma taku akciu urobit niekto sam - myslim ze CK 2005 dopadol docela obstojne aj za 300 Sk a bez akychkolvek sponzorov, hm ?

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 17 Máj 2006, 12:05

etienne napísal: Som aj rad, ze Ondrej sa uz "vymackol" a dal jednoznacne stanovisko - financie Bojnic a zjavne aj Tatraklubu budu verejnosti nepristupne...
drobná oprava - ja som dal jednoznačné stanovisko akurát k zverejňovaniu financií TAKS na tomto web-e, k čomu som sa nemusel vôbec "vymačkávať" - jednoducho som uviedol svoj názor na túto vec;
čo sa týka Bojníc, nech si to rozhodne fantomas, ako sám bude chcieť - mňa to ale nezaujíma...

tator

Príspevok od užívateľa tator » 17 Máj 2006, 12:36

ETIEN nehovoril si že Č.Kameň ta vyšiel -10 000.-Sk
A čo dalšie ročníky :?:

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 17 Máj 2006, 13:31

Tator: Ved vysiel, bolo to tusim okolo 5000 do minusu a dalsich 5000 ak by som ratal benziny telefony a take. Ale ve s tym sa musi pocitat :-)

A co dalsie rocniky - momentalne netusim, organizacia bola velmi narocna a komplikovana a stala nas (Sedo, Mato, Palo, Carlos) strasne vela nervov. Ci nieco take spravime aj nabuduce netusim. Ale ak, bude to opat UPLNE ina akcia, nechcem opakovat to iste.

Palo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1006
Dátum registrácie: 16 Dec 2004, 17:46
Tatry, ktoré vlastním: ---
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Palo » 17 Máj 2006, 15:29

organizacia bola velmi narocna a komplikovana a stala nas (Sedo, Mato, Palo, Carlos) strasne vela nervov
No ja som velmi neprispel bol som len ako záložný organizátor v podstate.Ale možno by som sa k niečomu takému tento rok nahovoriť pravdepodobne nehal...

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 17 Máj 2006, 15:36

Takze k financiam. Nevidím dôvod na to , aby Fantomas čokolvek okolo financii zverejňoval, ale je to len jeho vec, ak chce. Etiene, treba tie tvoje počty troxu poopraviť. Do suťaže vyštartovalo presne 28 áut, to boli tie , ktoré zaplatili štartovné, takže suma je pod 20 000sk. Mimoxodom máš poňatie , kolko stojí prenájom hradnej priekopy v Bojiciach? Skús si to zistiť a myslím, že budeš nemilo prkvapený.Myslím, že ceny, tzn. poháre a misy, neboli zrovna korunové záležitosti.Len výroba značiek, ak uvažujeme o 200 sk/kus, je pri 40 ks 8000sk, ako sám vidíš, už vela z tých 20 000sk nezostáva a to nehovorím o DVD, tlači knižiek atd.No a nakoniec ako poznám Fantomasa, určite nepočítal telefonáty a cesty kvôli vytýčeniu trasy a rôzne drobné rekvizity, potrebné pri takejto akcii, iste to zatiahol zo svojho, ako doteraz vždy.Možno Radek by vedel povedať , ako je to poriadať akciu na vzdialenosť viac ako sto km.Myslím, že tento ročník bol suverenne najvydarenejší a Fantomas si zaslúži uznanie za to že už 5 rokov tak húževnato a tvrdohlavo drží túto akciu pri živote.Nie raz som bol svedkom keď mu po Bojniciach nebolo do smiechu a niekolko mesiacov vykríval finančné straty,ale na to sa už zabudlo.Konečne , ak by nebolo Bojníc, tak na slovensku okrem 1májovej raly nemáme poriadnu akciu, aspoň ja o tom neviem.Rozhodne v budúcnosti Bojnice opäť podporím, lebo je to dobrá myšlienka!

SC 552 AN
Diskutujúci
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 21 Jan 2005, 09:15
Tatry, ktoré vlastním: T 613-3 r.v.1989
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SC 552 AN » 17 Máj 2006, 15:55

Zdravím.Už dlho som sa nezapojil do žiadnej diskusie,ale táto sa už nedá čítať.V prvom rade nechápem čo je koho do financií jak Tatraklubu,tak do Bojníc.Snáď ma Tatraklub nejaké stanovy,kde je určené kto a ako môže kontrolovať financie.Čo sa týka Bojníc nerozumiem tomu,prečo by mal niekto zverejňovať koľko čo stálo a či bol v mínuse,alebo v pluse.Pokiaľ na to prispieval aj Tatraklub,tak sa to dá znova skontrolovať podľa stanov.Keď sa to niekomu zdalo drahé tak tam nemusel isť,a keď tam už išiel tak nech nekritizuje čo koľko stálo,lebo tam išiel dobrovoľne.Ja osobne som v Bojniciach nebol práve kvôli takýmto debatám a názorom a takisto som nebol ani na Tatra Dunaj tour,lebo pokiaľ niekto napíše,že neprihlásený včas si budú musieť spraviť program sami a že sa im neujdú "štartové čísla"/takých Vám sponzorsky spravím aj 10 000/tak tam nemám čo hladať.Ja neviem čo bude za dva dni a nie to týždeň dopredu.Len toľko som chcel a nech si každý myslí čo chce,len by sa mali niektorí ľudia nad sebou zamyslieľ.Zdravím

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 17 Máj 2006, 16:47

Marian - v zásade súhlasím stým, čo si napísal, až na vetu:
SC 552 AN napísal: ....a takisto som nebol ani na Tatra Dunaj tour,lebo pokiaľ niekto napíše,že neprihlásený včas si budú musieť spraviť program sami a že sa im neujdú "štartové čísla"...
asi si si nesprávne vyložil a trocha prekrútil moje tvrdenie
ondrej napísal:Thomasi - tí, čo sa neprihlásili, si program urobia sami - čo ale budú robiť, to ja naozaj neviem...
Ak by ale prišiel na zraz niekto neprihlásený, samozrejme ho uvítame. Je však možné, že sa mu napr. neujde štartovné číslo a tak, ale nejakú rezervu pre tento účel máme - takže ak sa zjavíš, budem rád :wink:
Bolo to myslené, že ak sa niekto neprihlási a na zraz nepríde, urobí si svoj program niekde inde - vo vlastnej réžii. Možno som to nenapísal dosť jasne, nenapadlo ma však, že to niekto pochopí tak, ako ty. Musíš ale pochopiť aj to, že ak niekto organizuje nejakú akciu a k nej aj sprievodný program, prvá otázka, ktorú pri vybavovaní všade dostane, je počet účastníkov. Od počtu účastníkov sa odvíja na takýchto akciách veľa skutočností (počet obedov, počet miest za stolmi, počet parkovacích miest, počet v skupinke na exkurzii, ako aj jej zameranie, dĺžka súťaží závislá od počtu súťažiacich, počet už zmienených štart. čísiel, inokedy počet ubytovacích možností, účastníckych listov, samotný časový rozvrh atď. atď.). Ak prídeš potom na nejakú akciu neprihlásený, musíš rátať s tým, že sa ti skrátka možno niečo neujde. Ak príde navyše pár ľudí, vždy je nejaká rezerva. Ak ich však príde viac, môže byť problém. Na toto som chcel poukázať a považoval som to za férové - nikto však nebol vopred z akcie vylúčený, pokiaľ s týmto rátal.
Musíme si však pomaly zvykať - či sa nám to páči, alebo nie - aj na to, že usporiadatelia si budú čím ďalej, tým viac autá a účastníkov vyberať - podľa rôznych kritérií - viď. napr. zmienená 1.-májový Tatra Rallye, ktorá bola prísne výberovou akciou a bolo nemysliteľné, aby sa tam niekto zjavil s otlčenou Tatrou (nemyslím teraz teba, ale všeobecne, aby si to zase zle nepochopil) - urobil by si poriadnu hanbu.
Takže ani ty - ak sa neohlásený zjavíš na nejakej akcii - nebudeš chápaný vždy tak, že tým preukazuješ usporiadateľom láskavosť, že si ráčil zavítať. Treba mať pochopenie aj pre druhú stranu, každý usporiadateľ má na akcii starostí viac než dosť. Takže - zamyslieť nad sebou sa skús trocha aj ty...
Howgh!

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 17 Máj 2006, 17:13

Ondro, nie som žiaden vrtichvostík, ani okresný podávač rúk, ktorý by súhlasil s každým názorom, ale tentokrát s tebou plne súhlasím. Ak si každý povie, veď uvidíme , možno mi to vyjde a prídem, alebo aj nie, tak môžu nastať zaujímavé situácie, napr. na štarte sa zídu len usporiadatelia a nikto viac, alebo, príde tolko záujemcov o štart, že ich počet niekolkonásobne prevýši možnosti akcie, v oboch prípadoch je to problém. Preto je dobré dať vedieť usporiadatelom, že ráčim prísť. Ak neráčim , tak nikoho informovať netreba, usporiadatel sa to včas dozvie :D

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 17 Máj 2006, 17:15

Hups a už vôbec netreba uspriadatelov informovať , že som niekde nebol a prečo :lol:

SC 552 AN
Diskutujúci
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 21 Jan 2005, 09:15
Tatry, ktoré vlastním: T 613-3 r.v.1989
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SC 552 AN » 17 Máj 2006, 17:22

Ondrej,pokiaľ by si to napísal tak ako teraz určite,by som sa sa na to pozrel ináč/asi som ťa nepochopil dosť jasne/.Ja chápem,že organizátor ma starostí nad hlavu,ale určite sa my zdá serióznejšie ak sa neprihlásim dopredu a mám možnosť prisť aj neprihlásení,ako sa prihlásiť a potom kvôli zaneprázdnenosti neprísť.Viem,že pravidlá zrazu určuje organizátor,ale na prvý ročník by som sa snažil pritiahnuť čo najviac sympatizantov,lebo asi zatiaľ nie je z čoho vyberať.

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 17 Máj 2006, 18:00

Marian, Tatra Dunaj Tour 2006, bol 0-tý ročník, vlastne len skúšobný a preto sme ani velkú účasť neočakávali, no napriek tomu bola slušná. Škoda , že si nesprávne pochopil Ondrove riadky, zažil by si príjemný a pohodový deň, bez väčších finančných nárokov. Mimochodom počet účastníkov ešte nezaručuje úspešnosť akejkolvek akcie. Príkladom toho môže byť Tatra Free Tour 2005, ktorej sa v celej dlžke zúčastťnili len dve autá, ale asi ťažko by sa na šiel niekto , kto by bol s akciou nespokojný. Celkový počet účestníkov presiahol 30.menej niekedy môže byť viac.

tatra603
Diskutujúci
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 01 Aug 2005, 16:34
Kontaktovať užívateľa:

ďakujem!

Príspevok od užívateľa tatra603 » 17 Máj 2006, 22:41

Ja môžem poďakovať"fantomasovi"ako aj všetkým organizátorom Bojníc 2006 za zraz.Bol som prvý krát s T-603 a hneď aj s celou rodinou a le len v jame pod zámkom a to z dôvodu príliš nízkeho veku pravdepodobne najmladších účastníkov zrazu.Chlapec 2 roky a 3 mesiace a dievča 6 mesiacov.No verte,že velmi rád by som sa bavil s vami nonstop.A hluk???No to je niečo,čo už k takýmto akciám patrí ako my k TATRÁM !!! :!: :!:

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 18 Máj 2006, 09:49

Hmm, s tím se asi nedá nic dělat, pořád bude spousta lidí, kteří nechápou, jak je to možné, že organizátoři nemají z nepřihlášeného zájemce, který se jim dostaví na start radost. Vždyť přece on jim tam přijel a dovezl jim tam svoje krásné auto, které tak přispěje ke zdaru akce. Vždyť zrovna na něj čekali! Nebo nečekali? Ale přece v televizi pořád říkají, jak je tu všechno zrovna pro vás.

Když dělám akci pro 300 lidí a přijede mi tam pět lidí navíc, tak asi mávnu rukou. Když dělám akci pro 20 lidí a přijede mi jich tam 5 navíc, tak to už je rozdíl 25%.

Myslím, že s tím nemají ani co do činění zkušenosti organizátorů. My děláme letos už 26. ročník Macochy (a v týmu jsou lidi, kteří při všech uplynulých 25-ti ročnících byli) a stejně nám ti, co přijedou v sobotu ráno půl hodiny před startem nadělají dost velké problémy. Jak to, že nemáme dost velké parkoviště (asi ve významu "jak to, že organizátoři nepostavili dost velké parkoviště?"). Jak to, že nemáme dost židlí v restauraci? To pak člověk neví, jestli měl ty židle do té restaurace narvat proti vůli majitele nebo měl postavit sám větší restauraci (obvykle na trase ve vesnicích příliš velký výběr obrovských restaurací není)... Je to hezký, že nás poctil svou návštěvou. Nechám mu svou židli a svůj oběd. No a... přijde další. S takovým krásným autem. Jak to, že pro něj nemáme oběd? No jasně, on ještě včera nevěděl, jestli přijede nebo nepřijede. Ale já jsem to přece měl vědět! A měl jsem pro sebe počítat dva obědy. Je to přece můj zájem, jako organizátora, abych tam měl zrovna jeho a jejeho úžasný vůz, který teprve dodá mé soutěži tu správnou prestiž. Děláme sraz pro všechny soudruhy, nebo ne? On má taky nárok. Ústava hovoří jasně.

Užívateľov profilový obrázok
Erik
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 807
Dátum registrácie: 25 Nov 2004, 22:24
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Erik » 24 Máj 2006, 20:52

Ako to vyzerá s vysledkami? Cez vikend mali byt uverejnene, ale neboli...

Užívateľov profilový obrázok
Eda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 30 Máj 2004, 00:41
Tatry, ktoré vlastním: T613 Elektronic ´93
Bydlisko: Moravská Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Eda » 25 Máj 2006, 01:44

Funguje vám to DVD? Mně ne :-(

Užívateľov profilový obrázok
hammer
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 03 Okt 2005, 21:38
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Teplička nad Váhom
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa hammer » 25 Máj 2006, 20:37

Zdravím Vás! Mám takú otázočku, keďže som sa až do Bojníc nedostal. Točil niekto z priebehu akcie video, ktoré by sa dalo eventuelne pozrieť / stiahnuť :?:

Užívateľov profilový obrázok
Erik
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 807
Dátum registrácie: 25 Nov 2004, 22:24
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Erik » 26 Máj 2006, 01:31

Fotilo sa, aj video sa tocilo, ale ja som este nic z toho nevidel. Dokonca ani vysledky este neboli uverejnene, takze asi tak :?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných