O aky motor sa jedna?

Odfotili ste niečo zaujímavé ? Sem s tým !

Eric

O aky motor sa jedna?

Príspevok od užívateľa Eric » 02 Jún 2008, 13:00

Viem o jednom motore- je to 4- valcovy boxer s rozvodom OHC- znamy ktory ho ma v sope mi hovoril ze to bol udajne nejaky protoypovy motor do Tatraplana ktorych bolo vyrobenych len okolo 50ks. Chcel som sa teda opytat ci je na tom n ieco pravdy a ci take motory existovali, pretoze som o takych motoroch nikde nenasiel ziadnu zmienku- este ma napadlo ci sa nahodou nemoze jednat o motor z T97 ktore mali 4- valcove motory boxer s rozvodom OHC... Za postrehy vopred Dakujem!

Eric

Re: O aky motor sa jedna?

Príspevok od užívateľa Eric » 02 Jún 2008, 13:04

Ospravedlnujem sa adminovi za nespravne zaradenie do temy ale vsimol som si to neskoro a uz vytvorena tema sa zrusit neda. Prosim teda o presunutie do vhodnejsej temy. Vďaka...

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: O aky motor sa jedna?

Príspevok od užívateľa ondrej » 02 Jún 2008, 14:43

nepíšeš, či sa jedná o motor Tatra, ale z kontextu to vyplva, takže z toho budem vychádzať,
50 ks prototypových motorov pre voz vyrábaný v tak malých počtoch, ako bol T600, by bol obrovský luxus, až plýtvanie. Pokiaľ je mi známe, Tatra stavala prototypové motory spravidla po 2 ks, ale nikdy nie 50. Takže prototyp môžeme vylúčiť. Motor T-97 sa mi javí ako najpravdepodobnejšia odpoveď, u laikov môže ľahko dôjsť k zámene, hlavne ak ako Tatraplan označujú nie iba T-600, ale aj väčšinu ostatných aerodynamických Tatroviek.

Eric

Re: O aky motor sa jedna?

Príspevok od užívateľa Eric » 02 Jún 2008, 15:14

Ano Ondrej, mal som na mysli motor Tatra. Tiez som rozmyslal tymto smerom, no chcel som sa uistit ci sa nahodou nemylim... Tiez mi to pride dost realne ze mohlo dojst k zamene T 97 za T600, nakolko vela ludi starsie modely nerozlisuje. Ked bude trochu viac casu tak skusim ten motor vyfotit a dat sem nejake fotky aby sa naisto vyvratilo to ze ide o prototypovy motor. Inac som prekvapeny ze sa ten motor este dochoval, lebo uz samotnych T97 nebolo vyrobenych vela ks. A Dakujem za info Ondrej!

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: O aky motor sa jedna?

Príspevok od užívateľa D.A. » 03 Jún 2008, 06:08

Hypotéza: Při konstruování Tatraplánu, ještě s označením T107, nemohlo být použito při zkoušce "prototypu" i motoru z T97? Tím by se vysvětlil vznik legendy o prototypovém motoru.

Eric

Re: O aky motor sa jedna?

Príspevok od užívateľa Eric » 03 Jún 2008, 17:05

Hmm- to neviem... Tam mi nesedi ten udaj o udajne vyrobenych 50 ks tych motorov... Skusim sa este dotycneho pana popytat ci mi nevie k tomu motoru povedat nieco konkretnejsie a dam vediet...

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 39 neregistrovaných