Prosba o pomoc -odhlaska TP v CR 603-1

Diskusia o výrobných číslach
vili
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 13 Feb 2008, 20:23
Kontaktovať užívateľa:

Re: Prosba o pomoc -odhlaska TP v CR 603-1

Príspevok od užívateľa vili » 04 Jan 2011, 00:03

Pokial viem jednotka ma udaje -a to stitok na stane sofera v prednom kufri - nasrobovany kde su potrebne udaje ako cislo kasne a motora, r.v. a ostatne info. Kasna ma vzadu vyrazene len poradove cislo v pravo hore na zadnom kufri - to by sa malo zhodovat s cislom na stitku karoserie , tvar stitku je ako na s1203.. taky plechovy oval..... takych tam navarim ajajajaaj.... ale v podstate uz to neni aktulne takze pokracujem.......

Zdravas Maria milosti plna..............

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Re: Prosba o pomoc -odhlaska TP v CR 603-1

Príspevok od užívateľa jack » 04 Jan 2011, 10:13

Ta čísla bych neviděl nijak tragicky, nový plíšek, raznice, kladivo a dobré oko budou stačit. Jinak identifikačních znaků a sice čísla karoserie je na voze více.. Krom přivařeného štítku a přední kapoty to je zadní čelo na pravé podlážce a oba lapače v místě rantlu, který dosedá na blatník.

Užívateľov profilový obrázok
kovoo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 30 Dec 2005, 18:37
Bydlisko: TT
Kontaktovať užívateľa:

Re: Prosba o pomoc -odhlaska TP v CR 603-1

Príspevok od užívateľa kovoo » 04 Jan 2011, 11:04

...a čo takto to dať na žlté - veteránske značky a na toto všetko sa vykašlať...... :), myslím že tam by nemal byť problém a keď k tomu máš nejake papiere (aj ked neplatné) tak na veterana by to malo byť v pohode.... :?:
hmmm?

vili
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 13 Feb 2008, 20:23
Kontaktovať užívateľa:

Re: Prosba o pomoc -odhlaska TP v CR 603-1

Príspevok od užívateľa vili » 04 Jan 2011, 12:21

jack

tych znaceni je urcite viac ale tie boli z dovodu toho ze sa jednotlive diely rucne dopasovavali na konkretne auto tak si to klampiari znacili aby vedeli co kam patri...

veteranske znacky su o.k. ale mat biele znacky ma laka... ale.... Slava otcu...

TATRA 75 CABRIO
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 02 Sep 2009, 15:39
Kontaktovať užívateľa:

Re: Prosba o pomoc -odhlaska TP v CR 603-1

Príspevok od užívateľa TATRA 75 CABRIO » 04 Jan 2011, 12:55

So štítkom nieje problém ani natukat nové čísla ale treba si uvedomit to že pokial zistia že auto je uplne iné a papiere nesedia teda je to upravované aby to všetko sedelo, osobne by som sa stím nezahrával lebo ako som vravel zoberú vám aj rodný list naše urady sa stým nekašlú a zbytočné opletačky, v ČR je to jednoduché prehlasite auto na dotičnu osobu vyrobíte stitky a jazdíte ale pokial by šli do hlbky teda kontrolovali by všetky znaky identifikačné tak určite by to neprešlo na KO ako mne to je osobne jedno ale určite by som sa tu nechvalil že vyrobím si štítok a jazdím

vili
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 13 Feb 2008, 20:23
Kontaktovať užívateľa:

Re: Prosba o pomoc -odhlaska TP v CR 603-1

Príspevok od užívateľa vili » 04 Jan 2011, 22:29

samozrejme ze zase take iiiizi by to nebolo ale urcite by som neurobil to ze nasroboval a navaril novy stitok a isiel by som sa postavit do radu na KO.....to by som urcite domyslel... ale vratme sa k postate veci a to ze zaver je - bez dedicskeho konania nie je cesta ako odhlasit vozidlo z evidencie po zomrelom..Je mi len divne ze ked to maju takto pocitacovo poprepajane na centralny register osob preco ten ked ma info ze je zomrely nezasle tuto informaciu na Magistrat a ty zaslu info o vozidlach ktore maju v evidencii uradu ktory prideluje notarov na dedicske konania
Jedna sa aj o to ze v pripade ze nebola dlhodobo platena zakonna poiska si moze Magistrat vymahat nezaplatenu sumu od dedicov. Podla mna takychto vozidiel tam maju viac a to ze su pisane na zomreleho a auto nebolo v dedicskom konani takze ho vlasni mrtva dusa.
Ale to uz asi okolo toho moc mudrujem.....

Aleš
Diskusný nováčik
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03 Aug 2010, 21:25
Tatry, ktoré vlastním: T2-603, r.v. 74
Kontaktovať užívateľa:

Re: Prosba o pomoc -odhlaska TP v CR 603-1

Príspevok od užívateľa Aleš » 05 Jan 2011, 18:17

Zdravím všechny,
podělím se zde o svoji čerstvou zkušenost s převodem TP motocyklu psaného na zemřelou osobu: Původní majitel jej ještě za svého života prodal známému, ale k převodu TP na úřadě nedošlo. Ten jej prodal dále atd... nevím kolika rukama to ještě prošlo, ale nikdo to papírově nedotáhl do konce. Pak jsem TP koupil já. Zjistil jsem, že původní majitel zatím zemřel. Co dál? Šel jsem se zeptat na úřad, kde byl motocykl hlášen, jak v tomto případě postupovat. Tam mi sdělili, že pokud to bylo prodáno ještě za majitelova života (což je i případ viliho), je potřeba od dědiců sehnat prohlášení, že souhlasí s převodem (s úř. ověřenými podpisy) a okopírovanou přední stranu usnesení o dědictví, aby bylo podle čeho ověřit jména dědiců, kteří podepsali prohlášení. V mém případě mi toto dědicové poskytli a převod se povedl. Opět to tedy předpokládá součinnost dědiců. Můj případ ukazuje, že k převodu TP není bezpodmínečné nutné, aby to prošlo dědickým řízením. Doporučuji si ale toto ověřit přímo u konkrétního úředníka, který ten převod bude dělat. Je známé, že v ČR jsou v postupech úřadů rozdíly.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný