Strana 1 z 1

Obnovená cena Slovenska

Napísané: 22 Aug 2005, 14:18
od užívateľa ondrej
Cestné preteky automobilov a motocykov na letisku v Piešťanoch sa konali už od konca 50-ych rokov minulého storočia a vytvorila sa tu už slušná tradícia. Po nežnej revolúcii došlo k prerušeniu, preto som obzvlášť uvítal možnosť zúčastniť sa túto sobotu na obnovenej Cene Slovenska pod záštitou Matador.
Neviem, či som až tak nostalgicky založený, ale najväčší zážitok som mal z jazdy už historických automobilov Š130RS, ktoré v počte 4ks jazdili ako historické spolu s omnoho mladšími športovými Fabiami, Seatmi a im podobnými "knedlíkmi". Historické autá jazdili akurát polovičný počet kôl. Bolo mi skutočným potešením sledovať, ako boli letité Š130RS schopné viac ako plnohodnotne konkurovať Fabiám a často im ukázať výfuk, nehovoriac o úplne inon štýle ladného prejazdu zákrutami bez potupného kvílenia pneumatík, ktoré nerozlučne sprevádzalo Fabie a Seaty. Žiaľ plné nasadenie sa podpísalo na jednom motore stotridsiatky, ktorá musela odstúpiť, ostatné však dokázali Fabiám komplikovať život až do konca.
Škoda, že na trati sa neukázala žiadna Tatra, tak som česť značky hájil aspoň s MiLongom na parkovisku VIP vozidiel, kde sa medzi dnešnou konfekciou vynímal viac ako dôstojne.
Teším sa na budúci ročník, ktorý by už mal byť aj s medzinárodnou účasťou...

Napísané: 22 Aug 2005, 14:30
od užívateľa Chapman
keby bolo takých motopodujatí viac... hlavne tých s historickým tématom. :cry: