Tatra 805 sobota

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 805 sobota

Príspevok od užívateľa Jerry » 21 Okt 2008, 01:27

To co je označovaný jako řízení letovýho provozu (Mozek), má jinou nástavbu. Hlavně střecha nemá otvor, ale větračky a má prolisy pro antény nad přednim oknem a Soboty mají prolisy nad zadním oknem. Kamínka, klasický litinový, u Mozku jsou vzadu vlevo u analogovýho počítače (za stěnou) a vepředu nic neni, proto je komínek vlevo vzadu. A mozky nemají tak velký okna mezi kabinou a prostorem, jsou tam klasicý!

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 805 sobota

Príspevok od užívateľa ladis » 21 Okt 2008, 09:43

Ke stacionárnímu provedení patří ještě chladicí ventilátor, protože ZU-41 dává anodové napětí 1000V, zatímco ZD-41 pouze 850V. Tomu odpovídá výstupní výkon 100, resp. 80W. Nemám čas se v tom hrabat jen kvůli pořízení lepších fotek. Příští týden to jde na přívěs a pak tomu dávám měsíc než se někdo přihlásí (jedna sada je pro RadoPL). Ač to nevypadá, zařízení je až na antenní člen kompletní, včetně propojovacích kabelů a manuálu se schématem. Rozebrané je kvůli oživování.
Prílohy
100_2425.jpg
Někde tam dole je bedna se zdroji a zbytek příslušenství.
100_2424.jpg
RS-41 v bordelu na půdě

vlčák
Diskutujúci
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 05 Dec 2007, 08:07
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 805 sobota

Príspevok od užívateľa vlčák » 21 Okt 2008, 10:01

Ahoj gratuluju ke krásnému autu. Podle informací který mám se jedná o MOZEK I řízení letového provozu,jeden je u Kocha v Rokycanech ale nejsem si jistej že je úplně originál,druhej je na Býtově u Proseckýho ten je v super stavu , tady v Plzni u kamaráda je ještě jeden vrak ale ten má skříň předělanou, někde na netu jsem viděl fotku ještě jednoho v červenej barvě od hasičů. MOZEK II řízení dělostřelecké palby ten má kamna vevnitř vzadu na levé straně ,má normální počet oken a neměl žádnou přepážku.

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 805 sobota

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 21 Okt 2008, 12:33

Mam dotaz, aj ked nie uplne priamo k teme ale verim ze mi tu niekto dokaze odpovedat.
Je niekde na webe podrobny popis ako fungoval MOZEK I (stopa) a hlavne MOZEK II (analogovy pocitac)? Ma niekto tak zrestaurovanu Tatru 805 MOZEK I,II ze je plne boje chopna :-)

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 805 sobota

Príspevok od užívateľa bazilisak » 21 Okt 2008, 12:41

Jerry napísal:To co je označovaný jako řízení letovýho provozu (Mozek), má jinou nástavbu. Hlavně střecha nemá otvor, ale větračky a má prolisy pro antény nad přednim oknem a Soboty mají prolisy nad zadním oknem. Kamínka, klasický litinový, u Mozku jsou vzadu vlevo u analogovýho počítače (za stěnou) a vepředu nic neni, proto je komínek vlevo vzadu. A mozky nemají tak velký okna mezi kabinou a prostorem, jsou tam klasicý!
Jerry , to , co píšeš je hezké, a netroufám si ted říct, jestli to tak ůplně je, nebo ne, ale reaguješ-li na můj předchozí příspěvek, tak pokud by sis to auto tam našel, tak bys viděl, že to co mám já , jen s jiným komínkem a jinou stupačkou do skříně na levých dveřích májí v muzeu v Rokycanech, a označují to jako "řízení letového provozu" . Protože o tom moc nevím, tak si opravdu netroufám říci, kde je pravda, ale Vlčák mi nabídl logické vysvětlení, pod označením I. a II. . Ovšem nevím, jestli takové auto má pan Prosecký...
Prílohy
tomas4.jpg
Toto je řízení letového provozu z Rokycan. Kdybych to neměl tak daleko, jel bych to skouknout.

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 805 sobota

Príspevok od užívateľa bazilisak » 21 Okt 2008, 12:45


Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 805 sobota

Príspevok od užívateľa Jerry » 21 Okt 2008, 13:55

Máš pravdu, trochu sem pomotal oba mozky dohromady. Teď sem se koukal na jejich stránky pořádně oproti včerejšku a mají oba vozy, Mozek I i Mozek II. Mozek II navíc nemá postraní dveře. Tak je možnost že řízení letovýho provozu je Mozek I? Mozek II je výpočet balistických drah (analogovej počítač). A Sobota je ještě něco jinýho.

Včera mi přišla celkem nečekaně návštěva, tak sem se na to moc nesoustředil. Večer snad budu mít víc času, tak ještě pohledam souvislosti a napíšu něco víc hodnotnýho. Samotnýho mě zajímá, co jaká nástavba měla uvnitř a k čemu sloužila. A pořád je co objevovat.

Ps: v pondělí večer sem v Plzni na Lochotínskejch kolejích zahlídnul 805, zelená nízká skříň, víc sem neviděl. Nebyl to někdo místní?

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 805 sobota

Príspevok od užívateľa bazilisak » 21 Okt 2008, 23:37

Máš pravdu :wink: , pořád je co objevovat... :shock: A těch provedeních je toho tolik....že než něco objevíš, zapomeneš co jsi objevil... :lol:
Prílohy
PA213868zm.JPG
Rozebral jsem trochu náhradní motor, vypadá to, že z něho bude dobrá jen část spojovacího materiálu...

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 805 sobota

Príspevok od užívateľa Jerry » 22 Okt 2008, 09:35

Bane, všecho si poznamenávam... Ale pak to natruc nejde najít. :mrgreen:

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 805 sobota

Príspevok od užívateľa bazilisak » 23 Okt 2008, 12:42

Myslel jsem, že zezadu je mozek a sobota stejná ... Najdi co nejvíc rozdílů...
Prílohy
Naše sobota2.jpg

vlčák
Diskutujúci
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 05 Dec 2007, 08:07
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 805 sobota

Príspevok od užívateľa vlčák » 23 Okt 2008, 14:52

Mozek I (sobota ) má vzadu okna tzn. 8 oken celkem. Mozek II (možná neděle )nemá vzadu okna tzn.4 okna celkem.Mezičlánek tvoří Furgon (tzv.SVK nemám tušení co ta zkratka znamená vím jenom že to auto je super tajný nemá žádný výrobní čísla a je celý hliníkový) ten má vzadu okna jako Mozek I a z boku 2a2 tzn.6 oken celkem. Mozek I má spojovací okno takový podlouhlý.Mozek II má jenom malý to co má každá kačena ale je spojený se zadkem.Furgon je spojenej celej a má ty okna 2 čtvercový poměrně velký.Mozek I ani II nebyl vybaven kompresorem protože se tam nevejde kvůli zateplenej podlaze (stejně tak RDS 66 DUHA). Furgon kompresor měl (chtěl bych vidět soudruhy od stb jak si hodinu foukají gumu). Třinec je zajímavá vyjímka každej měl namontovanou řadící páku a táhlo na kompresor ale ten měli jenom některý.Poslední rozdíl o kterým vím je že Mozky měli kamna a Furgon měl topení ze 603(přece si soudruzi při sledování podvratných živlů nebudou topit uhlím že)Víc už asi nevím.

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 805 sobota

Príspevok od užívateľa bazilisak » 23 Okt 2008, 22:46

Zajímavé, že ta sobota, vzadu má okna, ale jinak by se zdála stejná jako mozek ( myslím pohled zezadu ) , ale, ty dveře na sobotě jsou vzadu užší, než na mozku II. :shock: , ale proč dělali ty skříně více odlišné, klidně mohli ty zadky udělat stejné na obou mozcích.....

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 805 sobota

Príspevok od užívateľa bazilisak » 28 Okt 2008, 19:08

Jak psal Vlčák, skutečně v Bítově u p. Proseckého jedna "SOBOTA" je, to jsem rád, již delší dobu (asi 10 let ) se tam vypravuju.. tak snad tam už zajedu...
Prílohy
IMAG0134.jpg
Foto od pana Proseckého z muzea Bítov.

Neregistrovaný

Re: Tatra 805 sobota

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 29 Okt 2008, 14:07

Zdravim,ta zelená tatra 805 z Bítova na obrázku je hasičská,pokud se nepletu.Petr

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 805 sobota

Príspevok od užívateľa bazilisak » 29 Okt 2008, 17:52

Hosť napísal:Zdravim,ta zelená tatra 805 z Bítova na obrázku je hasičská,pokud se nepletu.Petr
Petře, jak se to vezme... :wink: Samozřejmě, že na fotu je DVS 8 , ale pokud zaostříš zrak, tak uvidíš za ní stát "SOBOTU" , stojí zadkem k hasičské. Není pochyb, že je to sobota :wink: ??? Nenašel jsem totiž lepší foto, na kterém by byla víc vidět. Možná, že ji někdo vyfotil....

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 805 sobota

Príspevok od užívateľa ladis » 12 Nov 2008, 01:07

Takže:
3ks RS-41
3ks ZD-41
2ks ZU-41
3ks ventilátorů
spojovací kabely, akumulátory (asi po smrti), klíče, mikrofony, sluchátka, špulka telefonního kabelu na záda, od R4 jenom bedna a měniče, ještě by někde měla být ústředna a telefony. Vlastních rotačních měničů je ještě asi 7 včetně příslušenství - jestli seženete bedny dají se zas postavit, totéž se ZU-41. Jen jeden vysílač je kompletní a fungoval, ostatní je třeba opravit - díly tam jsou. Koncové členy nemám, ty se asi vyhazovali jinam, anténa "šikmý paprsek" na mě byla moc těžká. Návod snad ještě najdu, bylo tam i schéma. Byly toho mraky, ale všechno jsem tehdy odtahat nestihnul.
Prílohy
DSC03041.jpg
DSC03042.jpg
DSC03043.jpg
ZD-41, střeva
DSC03044.jpg
DSC03045.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 805 sobota

Príspevok od užívateľa Jerry » 12 Nov 2008, 02:25

Díky Ladisi za fotky. O baterie nemam strach, jsou to louhový a mají výhodu, že se nechají vylejt, vypláchnout dočista destilkou a po vyschnutí se naleje louh ve správnej koncentraci a nabijou se... Pak šlapou jako nový z továrny :wink:

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 805 sobota

Príspevok od užívateľa bazilisak » 15 Nov 2008, 21:50

Tož to koukám. Najít to u tebe "za totality" nevím jak bys to SNB vysvětloval .... :lol:
Je to pěkné, jen vůbec nevím, co k čemu patří, co ne, jak to bylo...
Nejvíc mě na tom mrzí, že nemám v tom autě tu přepážku, není tam ten stolek, není tam ta lavice, není tam prostě vůbec nic z toho, co tam bylo. A obávám se , že se mi nepodaří tu přepážku, ( s oknem a žaluzií) a stůl pro radisty a stůl pro lampasáky dát dohromady tak aby to bylo věrné originálu, a nevypadalo to blbě ....Takže nevím, jestli o tyto beze sporu velmi zajímavé věci mám mít zájem. :roll:

D.A. nereg.

Re: Tatra 805 sobota

Príspevok od užívateľa D.A. nereg. » 15 Nov 2008, 23:56

Najít to u Ladise za totality, tak má maximálně poznámku v žákovské knížce :P .

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 805 sobota

Príspevok od užívateľa ondrej » 16 Nov 2008, 09:13

...ale jeho rodičom by bolo poriadne horúco - a možno že následne aj chládok...

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných