Kačena

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
Užívateľov profilový obrázok
PAVEL64
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 14 Feb 2008, 15:10
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa PAVEL64 » 16 Mar 2008, 08:59

No a já pořád nic..... :D Tatra je spolehlivá a nic není potřeba.....jen jsme byli pokřtít novou tatru dobrovolným.....(naše auto je na fotu č.29) http://www.pozary.cz/clanek.asp?id_clanku=9674:wink: PS: jen by mě zajímalo to dobíjení....

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Jerry » 16 Mar 2008, 14:46

Na uvedenym linku ani jeho přilehlém okolí jsem nenašel žádnou fotku č.29... Co přesně Tě Pavle na tom dobíjení zajímá?

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa bazilisak » 16 Mar 2008, 15:16

ja jsem nasel pod obrazkem 44 foto, z toho na 29 je opravdu T 805 , 2x T148 a T815....

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Jerry » 16 Mar 2008, 15:37

Ok beru to... sem slepejn :lol: Díky

Tomek

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Tomek » 16 Mar 2008, 19:40

Patek nebo Trinec?

aek4470.finalnet.cz/pics/kacena/page_01.htm

Užívateľov profilový obrázok
PAVEL64
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 14 Feb 2008, 15:10
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa PAVEL64 » 16 Mar 2008, 22:20

Zdravím -přál bych si ,aby mi to nabíjelo na volnoběh...ale to jsem asi moc v oblacích....viděl jsem všelijaké úpravy -altík zepředu jako u 613, ale já bych chtěl něco jako alternátor přímo místo dynama.....ale je tam zezadu ventilátor-takže by to mělo mít hřídel skrz...a to asi nikde není....a i ten průměr....do větráku...
Nebo něco s tím dynamem vyvézt aby to dobíjelo i na ten volnoběh....a ne až na zvýšené otáčky....jenže z elektriky vím jen to, že to kope.... :?

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Jerry » 16 Mar 2008, 23:11

Jé Tomku moc díky!! Já už na to koukal před lety, ale zapomněl sem už na to... Vypadá to na "Pátek". Ohromě si mi potěšil a samozřejmě pomohl. AEK jsou výborný stránky 8) jen chvíli nefungovaly :(
Pokud máte někdo dobové foto vybavení 805 prosím pošlete mi je, nebo založíme nové vlákno... Na internetu je toho o 805 obecně minimum a fotky skříní téměř vůbec.

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Jerry » 16 Mar 2008, 23:50

Pavle poslal jsem Ti soukromou zprávu

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa bazilisak » 17 Mar 2008, 16:58

PAVEL64 napísal:Zdravím -přál bych si ,aby mi to nabíjelo na volnoběh...ale to jsem asi moc v oblacích....viděl jsem všelijaké úpravy -altík zepředu jako u 613, ale já bych chtěl něco jako alternátor přímo místo dynama.....ale je tam zezadu ventilátor-takže by to mělo mít hřídel skrz...a to asi nikde není....a i ten průměr....do větráku...
Nebo něco s tím dynamem vyvézt aby to dobíjelo i na ten volnoběh....a ne až na zvýšené otáčky....jenže z elektriky vím jen to, že to kope.... :?
To, co Pavle myslíš, že nikde není, tak ono to je, vyrobil to MAGNETON Kroměříž, tuším , že ve spolupráci s Kopečnými- ti s tím objeli půl zeměkoule- byl tento vzorek vystaven na stánku Magnetonu přímo na srazu T 805, ovšem - cena byla dosti vysoká. V případě maloseriové výroby by prý cena byla přijatelnější... Jdeme do toho ? Jinak 130W je 130W a 95A je 95A . Ještě je pomoc 2x 130W

Užívateľov profilový obrázok
PAVEL64
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 14 Feb 2008, 15:10
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa PAVEL64 » 17 Mar 2008, 20:57

Díky za info, ale na srazu jsem se zmátořil tak leda na odpolední klid po pro......né noci,a né se dívat po stáncích... 8)

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Jerry » 18 Mar 2008, 20:29

Prohížel jsem si fotky zpět v diskuzi a na Bazališákovo autě sem taky našel pár odlišností oproti sanitě. Co všechno o svym autě Bazilišáku víš?

Užívateľov profilový obrázok
PAVEL64
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 14 Feb 2008, 15:10
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa PAVEL64 » 18 Mar 2008, 20:43

V životě jsem toho chlapa neviděl ,ale myslím si ,že toho ví hodně.....co se tater týče..ale taky jsem asi moc detailista a veteránista, tak se mi osobně více líbí tatra -jako by byla z 50tých let.... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa bazilisak » 19 Mar 2008, 21:09

Jerry napísal:Prohížel jsem si fotky zpět v diskuzi a na Bazališákovo autě sem taky našel pár odlišností oproti sanitě. Co všechno o svym autě Bazilišáku víš?
Historii znám zhruba od roku, kdy auto začlo sloužit dobrovolným hasičům. Armádní historie mi není známa, vím , že prošlo mnoha opravami, ale co bylo ve skříni nevím. Co myslíš, že je na mém autě jiné, nebo zvláštní? Kdysi, před více než 10 lety jsem dokumentoval nádstavby- a zjistil jsem ,že vysoká skřín byla v nejméně asi 12 variantách. Už si to přesně nepamatuju, protože jsem se 8 let o T805 vůbec nezajímal.

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Jerry » 20 Mar 2008, 00:31

Pošli mi prosím fotku vnitřku. Podle původní fotky před renovací jsou na levym boku šoupací dvířka pod oknem. K čemu sloužili? Pokud najdeš i výsledky pátrání, tak budu rád. A asi nejen já...

Jinak sem si dnes prohlídl podrobně Techničák a vyčetl: 2.11.1976 Provedena jednotná oprava. Záruka 6 měs., 12000 km. Potom výměna motoru a na něm provedená úprava soukolí náhonu rozdělovače ocel - bronz. Pod vším je razítko AOZ Zlatovce. Měls pravdu. Nechá se o tej firmě ještě něco zjistit?

Kabely jsou PVC i ve skříni pod světlama :( jedině od baterie byl hadrovej, ale ten sem vyměnil, páč bylo o půser ho tam nechávat.

Jediný co mě mrzí je, že nemam původní štítek s číslem auta/podvozku. Je to někde na rouře vyražený, nebo to bylo pouze na hliníkovym štítku? V TP mam uvedeno: Č. protokolu: 376/75; přiděleno úřední číslo podvozku 5/4-114 v Jičíně 10. 10. 1975

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Jerry » 20 Mar 2008, 00:35

Ještě uvedu, že vozydlo bylo pořízeno od VÚ 2982 Nitra. Pokud jste tam někdo sloužil... :mrgreen: Děkuji. 8)

Užívateľov profilový obrázok
PAVEL64
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 14 Feb 2008, 15:10
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa PAVEL64 » 20 Mar 2008, 16:54

Číslo by mělo být na rouře před zadním diferákem....aspoň u mne je

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa bazilisak » 20 Mar 2008, 19:54

PAVEL64 napísal:Číslo by mělo být na rouře před zadním diferákem....aspoň u mne je
Moje informace...
Na Tatrach bývají výrobní čísla zpravidla na třech místech, a to přední roura na pravé straně, rám a tam bývají - bud levá strana zevnitř poblíž převodky řízení, nebo pravá strana zvenku poblíž 1. příčníku , a výrobní štítek v kabině, to se ale netýká T805. U Tatry 805 se v továrně Tatra vozidla vůbec neznačily - identifikace vozidla byla pouze na výrobním štítku v kabině u spolujezdce a číslo motoru , kabiny mají své čísla, které se nikde neuváděly ( konzola pro sedadlo, většinou levé čtyř místné čísla ) Párové díly např. dělená skřín nápravy mají párové čísla, které byly vzájemně obrobeny ale tato čísla většinou nemají nic společného s čísly výrobními. Tím, že se T805 vyrábely na různých místech vznikl i slušný chaos v číslování. Dopr. inspektoráty (když kontrolovali čísla policisté) kroutili nad tím hlavou (vyjádření výrobce-že není nikde fyzicky vyraženo číslo) a nařizovali CSAO aby vyrazily výrobní číslo. Tak se u spousty aut na různých místech objevily výrobní čísla ...

Neregistrovaný

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 20 Mar 2008, 20:23

Jerry napísal:Pošli mi prosím fotku vnitřku. Podle původní fotky před renovací jsou na levym boku šoupací dvířka pod oknem. K čemu sloužili? Pokud najdeš i výsledky pátrání, tak budu rád. A asi nejen já...

Jinak sem si dnes prohlídl podrobně Techničák a vyčetl: 2.11.1976 Provedena jednotná oprava. Záruka 6 měs., 12000 km. Potom výměna motoru a na něm provedená úprava soukolí náhonu rozdělovače ocel - bronz. Pod vším je razítko AOZ Zlatovce. Měls pravdu. Nechá se o tej firmě ještě něco zjistit?

Kabely jsou PVC i ve skříni pod světlama :( jedině od baterie byl hadrovej, ale ten sem vyměnil, páč bylo o půser ho tam nechávat.

Jediný co mě mrzí je, že nemam původní štítek s číslem auta/podvozku. Je to někde na rouře vyražený, nebo to bylo pouze na hliníkovym štítku? V TP mam uvedeno: Č. protokolu: 376/75; přiděleno úřední číslo podvozku 5/4-114 v Jičíně 10. 10. 1975
S fotkou je problém, protože interier nemám tak vyfocený, aby to bylo vidět- byl jsem rychlý a nestačil fotit, ale jedná se o standartní díru pro kabely s šoupacím plíškem a vevnitř textilní rukáv na utěsnění.To je asi jediná věc, která ukazuje na to, že to není sanita, nebo napadá tě ještě něco ? No a divím se tomu, jak dlouho Ti trvalo, než jsis pořádně přečetl velký techničák... :lol: a zjistil co je to auto zač :shock: . Jinak tuším ,že ten závod pořád funguje- ale jestli Ti tam řekne někdo něco k opravám auta před 30 ti lety... :? nevím.. A pohon rozdělovače - tak to má být, když dáš obě kola železné- tak najedeš pár stovek km- a ohlodají se tak, že ti to přeskocí...

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa bazilisak » 20 Mar 2008, 20:37

Já měl ve skříni i v instalaci hadráky (dráty) a všechny putovaly ven.. Ve skříni jsem měnil téměř všechny sololity- byly proražené, dával jsem do stěn 5cm polystyrén (supr izolace proti tomu skládanému térovému papíru) , měl jsem v podlaze i díry po výfukovém topení, to už tam ale nebylo.. a držáky lůžek byly vidět (pod sololitem) Netuším k čemu to auto bylo, kamna tam kdysi byly- přikládání zvenku pod šoupacím plechem. Díry na to doktorské sedátko tam taky byly- dokonce tam trčely i šrouby.
Prílohy
124zm.jpg
66zm.jpg

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa bazilisak » 20 Mar 2008, 21:14

Tak vypadá razítko z Trenčína? Jinak ten plech, kde mám ten průvlak na kabely (má to každý radiovůz) tak ten plech je origo jeden kus odshora až dolů bez lišty, ale jak to uhnilo ( A ŽE TO HNILO!!! ), tak to nadstavovali jak se dalo. Ted mám za těma šoupacíma dvířkama přípojku 220V (zastrčku) na nabíječku a přímotop.
Prílohy
tp valníkzm.jpg

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných