Tatra 603-2

Čo jednému chýba, iný môže mať...
jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603-2

Príspevok od užívateľa jack » 07 Feb 2010, 12:50

Taková fotka na posouzení moc neřekne, každopádně podle vraků, které se dnes prodávají kolem 50ti litrů, je to kup dobrý. Jestli máš místo, kde ji uskladníš a nejen ji, ale i věci z ní, máš jedinečnou příležitost k seznámení s T603.
Je to neuvěřitelné, ale je to už 4tý rok co jsem si pořídil Tatru... Tatru, která nepotřebovala vyvařit, Tatru za přijatelnou cenu, Tatru s doklady - i přes všechny vyjmenované klady ve mně několikrát hloubal červ, kdybych s koupí počkal až začnu makat, tak prostě za nějakým renovátorem zajdu, hodím na stůl ranec chechtáků, z přívěsu shodím vrak Tatry a dejme tomu za rok si přijedu pro nablýskaný skvost. Odpadlo by přemýšlení, zajet do Alp na lyžovačku nebo zavést věci do zinkovny a na komaxit..?? Zajet s bandou na Macháč nebo se budu dva týdny dupat s brzdama..?? Jít s takovými zaprasenými rukami na diskotéku, ale né však mi zbývá zabrousit ještě ventily na 3 hlavách.................. těžko říct, jestli se člověk rozhodl správně. Každopádně, pokud máš nějaké zázemí, kolem sebe lidi co poradí pomůžou, pak oživení 603ky Ti rozšíří obzory, nejen ty technické, ale i mezilidské. Opadne z Tebe lichý tatrakameraden-schaft, což je velice dobrá zkušenost :wink:

Možná zrovna ode mě to bude znít divně, ale nenech si Tatrou zkrátit "studia" na střední, časem poznáš, že roky na střední, pokud je žiješ naplno, jsou nejlepší 4 roky vůbec.

Užívateľov profilový obrázok
tatrovecka
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 07 Sep 2008, 16:01
Tatry, ktoré vlastním: T2-603
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603-2

Príspevok od užívateľa tatrovecka » 07 Feb 2010, 13:45

Suhlasim s ondrejom a jackom a este ti poradim, zober si pero a papier a v klude pouvazuj nad prioritami v tvojom zivote - ako su rodina, priatelka, kamarati, zabava, sport, skola, praca, diskoteky, ..., TATRA. Napis si ich vsetky pod seba a zacni cislovat od 1 po x (kde x je pocet priorit a 1 je najvacsia priorita). Ak sa ti TATRA objavi v prvej trojke chod do toho, ak nie nema to zmysel. Je pravda, ze clovek pocas zivota svoje priority meni, myslim ich poradie a niektore sa daju medzi sebou aj sklbit, ale je len na kazdom z nas aku "cestu" si vyberieme a ako dlho chceme po nej ist.
Mozno dalsia pomocka - chod do svojej izby a poobzeraj sa okolo seba, ake mas plagaty, fotky, pohladnice na stenach, dverach, aku mas tapetu na pocitaci, kolko mas modelov pripadne "suvenirov" na polickach s motivom TATRA 603, aku cast tvojej kniznice tvoria knihy, casopisy, prirucky s tematikou TATRA 603 (pripadne suvisiace publikacie) a dalsie veci. A ak z toho nic nemas, pripadne len nieco, tak si poloz otazky: Chcem to? Mam na to? Budem mat na to? Kupim 603jku a : Obetujem kvoli tomu vacsinu svojho volneho casu? Stoji mi to za to? Budem ju renovovat? Budem mat na to cas a financie? Spravim vsetko preto, aby som na to mal cas a financie? Bude ma to bavit? ... Pokial si na tieto otazky neodpovies ANO, zabudni na TATRU, okrem ineho si usetris aj kopec nervov. Musis tym byt doslova "posadnuty" aby si renovaciu takehoto historickeho vozidla dotiahol do uplneho konca, ale zaroven si musis zachovat aj zdravy usudok, aby ti to neprerastlo cez hlavu. :wink:
Zelam ti spravne rozhodnutie, ale zaroven ti radim, rozhodni sa na zaklade toho co chces ty a nenechaj sa ovplyvnovat druhymi, poradit si nechaj, ale sprav si na to vlastny nazor. Ak to budes vnutorne citit a zaroven to budes mat rozumovo podlozene - nevahaj a spln si svoj sen.

oldjan
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 14 Feb 2009, 17:50
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603-2

Príspevok od užívateľa oldjan » 07 Feb 2010, 15:07

Tak jsem si zavzpomínal jak jsem začínal já. Ve 14. jsem si na kárce přivezl rozdělaného pionýra, v 17. jsem si nechal přitáhnout rumunského gazíka ARO M461. Táta kroutil hlavou, máma spráskla ruce. Při bližším ohledání jsem zjistil, že to je shnilý na padrť, že nevím kam půjdu pro díly atd. Jediná výhoda byla, že jsem se učil na automechanika, rodiče měli velkou stodolu a později jsem si začal vydělávat. Tak jsem to rozebral skoro do šroubku a začal shánět. Pravda psal se rok 1985 a za flašku se dalo sehnat ledacos. Tak jsem za cenu šrotu koupil vrak s dobrou karoserii a neúplným modernějším motorem. Zjistil jsem , že některé díly pasují z Ara 240 a emky opravují v České Lípě. Tak jsem nakoupil a pomalu začal dávat dohromady. Měl jsem ho až do roku 1998, kdy ho nahradila Lada Niva. S budoucí manželkou jsem byl sním na dovolené, postavil jsem s ním dům. Z hlediska rozumu nesmysl. Žralo to 17 litrů, bylo to pomalé, nepohodlné, ale splnil jsem si sen a měl gazíka. A tak to pokračovalo, v roce 1999 šestsettrojka, 2007 2x T805.
Ale nikdy jsem nebyl na diskotéce, nestačil jsem se naučit pít a kouřit. U moře jsem byl jednou , jinak dovolená v Československu. Mám štěstí, že mám manželku, která mi fandí, podporovala mě když jsem s tím chtěl praštit, pomáhala mi měnit motor, držet šroubky, jezdit se mnou pro díly. Sice si občas povzdechne, že by chtěla novou kuchyň, nebo třeba alespoň jít na večeři. Ale když vyjedu s tatrou z garáže, vše je zapomenuto a hurá na výlet.
Když to shrnu, vždy jsem se řídil spíš citem a emocemi, než li rozumem. Protože jinak bych tenkrát jezdil stodvacítkou, dnes měl na zahradě bazén, na dovolenou lítal letadlem atd.
Na jedné straně hromada dřiny, času a peněz, nervů, na druhé situace, když otočíš klíčkem a za zády ti zaburácí vzduchem chlazený osmiválec a ty s přítelkyní / manželkou/ vyjedeš na první výlet. Věř mi, to za to stojí.

oldjan
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 14 Feb 2009, 17:50
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603-2

Príspevok od užívateľa oldjan » 07 Feb 2010, 15:42

Ještě jsem zapomněl na jednu věc. To že by jsi sis to měl všechno promyslet a zvážit, to už tu bylo napsáno. Ale díky tatrám jsem poznal spoustu zajímavých lidí, podíval se do míst, kam by mě nenapadlo se podívat a zažil situace, které by se nestaly.
Prílohy
P1030911.JPG
A jak napsal tatrovecka, bez zázemí a pochopení nejbližšího okolí, to je cesta do pekel.
P1040179.JPG
P1030749.JPG
Tohle byla moje loňská dovolená, bude i letošní a asi i za rok.

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603-2

Príspevok od užívateľa bazilisak » 07 Feb 2010, 17:57

Oldjan: kdybys měl třeba Volhu nebo Trabanta , ty zážitky by byly taky , a s rusky smýšlejícími fandy ,by byly ještě divočejší ...
Nemůžu jinak než upozornit , jak se ten bakeliták prostituuje každou neděli na čt1 .......

Kdybychom jeli s tatrou, neštěkne ani pes ........

oldjan
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 14 Feb 2009, 17:50
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603-2

Príspevok od užívateľa oldjan » 07 Feb 2010, 19:59

Jasně, máš pravdu, zážitky jsou i s jinými značkami a možná i větší, ale přece jenom jsme na tatraportale a původně byla řeč o šestsettrojce. Renovace trabanta nebo dvanáctsettrojky je asi jednodušší, ale stejně musíš být trochu blázen, potřebuješ čas, peníze, místo i tu podporu.
Ale jinak meze bláznovství jsou asi neomezené, záleží pro co se rozhodneš. Těším se až někdy dám dohromady radiovůz , natankuju, nakoupím proviant, naložím manželku a vyrazím za hranice všedních dnů. :lol: :lol:
Prílohy
P1030892.JPG
Do Potštejna jsem se zase dostal jenom díky tatře.
P1030797.JPG
P1030792.JPG

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603-2

Príspevok od užívateľa bazilisak » 07 Feb 2010, 20:07

oldjan napísal:
Ale jinak meze bláznovství jsou asi neomezené, záleží pro co se rozhodneš. Těším se až někdy dám dohromady radiovůz , natankuju, nakoupím proviant, naložím manželku a vyrazím za hranice všedních dnů. :lol: :lol:
Tak to si přeju / těším se na to taky ...... a zvažuju nejen za hranice všedních dnů, ale i za hranice republiky .....

Užívateľov profilový obrázok
michal heky
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 28 Máj 2004, 22:10
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Praha, Kobylisy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603-2

Príspevok od užívateľa michal heky » 07 Feb 2010, 20:52

Jo jo, je potřeba čas od času vyjet za hranice všedních dnů a je myslím celkem jedno, jestli tatrou nebo něčím jiným...
Prílohy
DSC_0844_small.JPG

oldjan
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 14 Feb 2009, 17:50
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603-2

Príspevok od užívateľa oldjan » 07 Feb 2010, 20:59

Taky bych chtěl za hranice republiky, ale zatím doma pro to není moc pochopení a shánějí číslo na Chocholouška. :mrgreen:
bazilisak napísal:
oldjan napísal:
Ale jinak meze bláznovství jsou asi neomezené, záleží pro co se rozhodneš. Těším se až někdy dám dohromady radiovůz , natankuju, nakoupím proviant, naložím manželku a vyrazím za hranice všedních dnů. :lol: :lol:
Tak to si přeju / těším se na to taky ...... a zvažuju nejen za hranice všedních dnů, ale i za hranice republiky .....

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603-2

Príspevok od užívateľa bazilisak » 07 Feb 2010, 21:11

Tak to je nás víc !!! Bude to solo výlet , nebo by to šlo s více vozidly ? Samozřejmě T805 ...

oldjan
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 14 Feb 2009, 17:50
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603-2

Príspevok od užívateľa oldjan » 07 Feb 2010, 21:29

bazilisak napísal:Tak to je nás víc !!! Bude to solo výlet , nebo by to šlo s více vozidly ? Samozřejmě T805 ...
Přemýšlel jsem jet s oběmi tatrami, kdyby něco upadlo, dalo by se to nějak řešit. Mám na mysli jako cíl Karpaty. Radiovůz už tam jednou byl a zvládnul to údajně bez větších problémů, tak proč to nezopakovat. Ale kdyby jsem zorganizovali výpravu, nebyl by to marný nápad.
Ale nejsem si jist jestli jsme ve správným vlákně, aby jsme nedostali za uši. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603-2

Príspevok od užívateľa bazilisak » 07 Feb 2010, 21:37

No , to by nebylo marný... samozřejmě, že víc vozů, jistota , že všechny dojedou.... každý vezme nějaký díl 2x a nemusí jeden brát celý sortiment náhradních dílů...

Užívateľov profilový obrázok
keis09
Diskutujúci
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 31 Jan 2010, 17:22
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 2-603 model 69
Bydlisko: Banská Štiavnica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603-2

Príspevok od užívateľa keis09 » 11 Feb 2010, 20:23

tatrovecka - Myslim ze ta TATRA by bola asi na 4mieste ale ked sa posnazim tak to vytiahnem na to 3tie. Moja zabava je garaz alebo dielna a hlavne ked pracujem s otcom :) No a na diskotekach a podobnych zrazoch som este nebol. Ani z TV a s PC niesom dobry kamarat. No ale moja tuzba spoznat Tatru 603 tak trochu intimnejsie je velmi velka. Priestor a ludia co by mi pomohli by sa nasli, len nieto penazi.

Užívateľov profilový obrázok
tatrovecka
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 07 Sep 2008, 16:01
Tatry, ktoré vlastním: T2-603
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603-2

Príspevok od užívateľa tatrovecka » 11 Feb 2010, 22:22

Nuz zrenovovat 603jku bez penazi asi nepojde (jedine najst sponzora), ale mozes si ju teraz kupit a ked "nieco" nasetris mozes pokracovat. Ja idem nutene tiez takouto cestou, ale s renovaciou zacnem az ked budem presvedceny o tom, ze to dotiahnem do uplneho konca.

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603-2

Príspevok od užívateľa jack » 12 Feb 2010, 12:23

oldjan napísal: nestačil jsem se naučit pít ......

Hoši máte pravdu, že otočení klíčkem vše vynahradí, ale Oldo s tím, že se člověk u Tater nenaučí pít, bych nesouhlasil. Neznám větší "ožralce" než lidi, kteří se právě kolem Tater točí. :mrgreen:

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603-2

Príspevok od užívateľa Mojžo » 12 Feb 2010, 13:19

Jack buchol hřebík po kebuli :D Tak!!

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603-2

Príspevok od užívateľa jack » 12 Feb 2010, 13:51

Mojžo napísal:Jack buchol hřebík po kebuli :D Tak!!
Mojžo, sebe nevyjímaje :mrgreen:

Užívateľov profilový obrázok
Tom T613
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 06 Okt 2008, 19:14
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603-2

Príspevok od užívateľa Tom T613 » 12 Feb 2010, 13:53

Mojžo -> hoď sem nejaké foto tvojej renovovanej 603ky ako to ide. :D

Užívateľov profilový obrázok
tatrovecka
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 07 Sep 2008, 16:01
Tatry, ktoré vlastním: T2-603
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603-2

Príspevok od užívateľa tatrovecka » 12 Feb 2010, 14:15

jack napísal:Neznám větší "ožralce" než lidi, kteří se právě kolem Tater točí. :mrgreen:
Tento vyrok sa tu nebude vsetkym pacit a poniektori by sa mohli aj urazit, este ze je na konci ten smajlik. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603-2

Príspevok od užívateľa Mojžo » 12 Feb 2010, 17:30

Mojžo sem nehodí nejaké foto mojej jeho renovovanej Tatry 603ky ako to ide :D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných