Cena Tatry 603 ??

Tu môžete diskutovať o automobiloch Tatra, ktoré sú na predaj
Užívateľov profilový obrázok
TORA
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 12 Dec 2007, 01:02
Tatry, ktoré vlastním: Nevlastním Vysoké ani Nízké Tatry a žádnou Tatru neprodávám!!!
Bydlisko: OSTRAVA
Kontaktovať užívateľa:

Cena Tatry 603 ??

Príspevok od užívateľa TORA » 31 Jan 2008, 18:21

Myslíte si, že se dá sehnat zachovalá, pojízdná Tatra 603 v dobrém stavu před renovací za 100.000,- Kč a nebo její cenu překupníci a zlatokopové vyšponovali a za 100tis. Kč se nic pořádného koupit nedá?
Prílohy
Moje 603.jpg

Pytlak
Diskutujúci
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 17 Jan 2007, 17:17
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Hradec Králové
Kontaktovať užívateľa:

Re: Cena Tatry 603 ??

Príspevok od užívateľa Pytlak » 31 Jan 2008, 18:44

Určitě se dá sehnat i podstatně levněji, řekněme do 50 tisíc, ale je to ta nejmenší položka. Pořídit Tatru 603 není problém, kvalitně zrenovovat přijde tak na 600 - 700 tisíc Kč, na to je potřeba se předem připravit, jinak nemá cenu kupovat žádnou, tedy ani za 50 ani za 100. Renovace vyjde stejně draho ať je výchozí stav jakýkoli, na tom skutečně mnoho nezáleží, stejně se musí nakonec udělat všechno komplet...

Užívateľov profilový obrázok
TORA
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 12 Dec 2007, 01:02
Tatry, ktoré vlastním: Nevlastním Vysoké ani Nízké Tatry a žádnou Tatru neprodávám!!!
Bydlisko: OSTRAVA
Kontaktovať užívateľa:

Re: Cena Tatry 603 ??

Príspevok od užívateľa TORA » 31 Jan 2008, 19:03

Chápu,že to jednou skončí celkovou renovací, ale je dnes vůbec reálné ji sehnat za 100 a řekněme 5 let na ni ani nesáhnout, garážovat ji v suché garáži a občas jezdit? Jde to za ty peníze?? a nebo je ta doba už dávno pryč. Ta která je na obrázku, tu jsem před cca 8 lety koupil za 40. Nebyla sice po celkové renovaci, ale byla velice slušná...

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: Cena Tatry 603 ??

Príspevok od užívateľa Mojžo » 14 Júl 2009, 12:04

a do psej riti a je to tu

Užívateľov profilový obrázok
tatrawerke
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 16 Nov 2008, 17:42
Kontaktovať užívateľa:

Re: Cena Tatry 603 ??

Príspevok od užívateľa tatrawerke » 14 Júl 2009, 19:46

No jako vyhlášený překupník můžu konstatovat, že se do nedávna za ty peníze pěkná sehnat dala, ale ta doba je tatam. Teť jen narazit na nějakého dědu situace neznalého a to je jako jehla v kupce sena, jelikož na takovou číhá mnoho mých kolegů, co nakupují v našich zemích. Ta na fotce se mi zdálo, že vypadá nějak divně a pak jsem na to kápnul. Nemá chromy. Když to někdo natřel, tak to asi byly blbý a i tvar je nějaký kytovatozní.
Těžko posoudit z jedné fotky. Každopádně se tu i za 10.000,- jedna pořídila. No aby se s ní dalo ještě pár let jezdit, to asi .......nevím :D

Užívateľov profilový obrázok
lukas.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 01 Máj 2009, 23:03
Tatry, ktoré vlastním: samá T75
Kontaktovať užívateľa:

Re: Cena Tatry 603 ??

Príspevok od užívateľa lukas. » 15 Júl 2009, 13:15

Jako příležitostnítakypřekupník (neživím se tím,zisk vrážim do renovace nebo do návštěv restauračních zařízení) bych si dovolil vyjádřit svůj názor.

Já si myslím, že se u T603 vyplatí čekat na tu správnou koupi - a to buď nějakou velice zachovalou v původním stavu (utopie :wink: ), nebo více než pár let šetřit a koupit nějakou po renovaci od něhoho kdo potřebuje zoufale rychle peníze, podle mě nic jiného nemá cenu kupovat před renovací, protože ty peníze a možná ještě víc peněz do toho stejně našoupete.

Co se týče ceny, myslím že se to tak trochu podobá hypoteční horečce před lety - teď všichni kupují jak vzteklí protože si myslí že to bude mít vyšší cenu, myslím si že ceny budou stagnovat a již podle mne stagnují , vysoké ceny zůstanou jen u výjimečně zachovalých nebo kvalitně zrenovovaných vozů nebo u malých sérií (603-1 apod). Musíme mít na paměti, že vozů T603 v předrenovačním stavu je prostě ještě stále dost. Sehnat T603 (kromě jedničky) není dnes vůbec žádný problém. Prostě je stále vysoká nabídka - to se mi na ňějaký výrazný růst ceny do budoucna moc nezdá. Podle mě to dopadne stejně jak dopadly nemovitosti...nejdřív horečka :arrow: pak vystřízlivění....

Jinak tatrawerkemu vůbec to že dělá obchod se starými auty nezávidím - protože to musí být řehole, denní chleba jako objíždění a shánění a setkávání se s různámi veteránskými i neveteránskými individui bych teda nesnesl, mě to stačí pětkrát za rok. Ti co tady na "překupníky" nadávají tak ať si to zkusí a zjistí - že zadarmo se to prostě dělat nedá. Mnohdy ti "zlí" překupníci pomůžou lecos sehnat, přivezou to až pod frňák na burzu, nebo i zachránit cenný automobil, který by někde schnil......

Užívateľov profilový obrázok
tatrovecka
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 07 Sep 2008, 16:01
Tatry, ktoré vlastním: T2-603
Kontaktovať užívateľa:

Re: Cena Tatry 603 ??

Príspevok od užívateľa tatrovecka » 15 Júl 2009, 15:25

Bodaj by klesli ceny tatier co najviac, aspon by prestali byt zaujimave pre "priekupnikov" a dostali by sa do ruk viacerym co by ich mali pre seba a maju k nim aj iny ako financny vztah a zaroven by ich zostalo viac v "blizkom" okoli (SR, CR, ...). V opacnom pripade vsetky "zachovale" tatry skoncia daleko od miesta ich prvotnej vyroby a u nas sa budu len rozpadat vraky.
Je pravda, ze ceny T603 su uz riadne vysoko (aspon na moju penazenku a nebudem sam), ale ja by som to neprirovnaval k cenam nehnutelnosti a sposobu ich cenoveho rastu uz len z dovodu, ze pocet "origos" T603 je konecny a nikdy ich uz viac nebude (bude ich stale menej a menej), kdezto domy a byty je stale kde stavat ci uz horizontalnym, alebo vertikalnym smerom. Vseobecne je to vzdy otazka ponuky a dopytu a ochoty "jednotlivcov" platit dane sumy.
Osobne nemam nic proti "priekupnikom", ceny tatier neurcuju len oni, rovnaku spoluucast maju aj ti co su ochotni ich sumy platit a ako vidno je ich stale dost. Ak niekto najde "cloveka", ktory je ochotny mu zaplatit za nieco vyssiu (daleko vyssiu) cenu ako je akceptovatelna "verejnostou", tak to svedci len o jeho sikovnosti.
Nasim hendikepom je to, ze je u nas "ina" (horsia) zivotna uroven (teda aspon pre vacsinu). Mojzo to vystihol, to ze to je v riti je zrejme, casom budeme uz len definovat "vlastnosti" riti ako druh, velkost, hlbka, ... :?. Casy ked boli zachovale 603jky za flasku, ci "par supov" su uz nenavratne prec. Ak sa to este niekomu podari aj v dnesnej dobe, tak to moze povazovat ako vyhru jackpotu v sportke.
Kedze "blaznov" pobehuje v nasich koncinach stale dost a "nevyhynu" ani za par rokov, tak ma neprekvapia ani daleko vyssie sumy za T603. A kedze v dnesnej dobe nestoja renovacie (rychlo, na pohlad pekne a celkovo nekvalitne) za vela okrem vynimiek, tak ma neprekvapia vyssie sumy ani za vraky v povodnom stave.

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: Cena Tatry 603 ??

Príspevok od užívateľa Mojžo » 16 Júl 2009, 09:07

Ja som písal že je to v psej riti vtedy, keď sa tu objavil automatický bot ktorý tu začal voľne dopisovať veci.

Teraz už to tak nejako vyzerá že som sa vyjadril k téme. Nuž... takže tak. k cene T603 vravím len to, že fungujú trhové zákony a ktokoľvek môže opýtať koľko mu hrdlo ráči a ktokoľvek môže vysoliť za 603 koľko chce.

Tak.

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Re: Cena Tatry 603 ??

Príspevok od užívateľa jack » 16 Júl 2009, 21:07

Ano ano, trh vše vyřeší - toť jsou Mojžo ta nezapomenutelná slova našeho národního lupiče, lumpa, zloděje... nebo hlupáka? Každý si vybere :wink:

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Cena Tatry 603 ??

Príspevok od užívateľa D.A. » 16 Júl 2009, 22:14

Tohle někdy řekl Gustáv Husák, nebo snad Štrougal? Všechny jmenované funkce odpovídají. :shock:

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Re: Cena Tatry 603 ??

Príspevok od užívateľa jack » 16 Júl 2009, 22:45

Co Ti Agente na to odpovědět... Určitě to byl jeden z těch dvou, žel nemám přístup k citlivým dokumentům, takže těžko říct :!:

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: Cena Tatry 603 ??

Príspevok od užívateľa Mojžo » 16 Júl 2009, 23:50

Možno to povedal nejaký zlodej, ale toto pravidlo naozaj nemenne cezgeneračne funguje.
Je tak univerzálne, že sa vlastne ani nedá povedať nie. To je môj názor

oldjan
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 14 Feb 2009, 17:50
Kontaktovať užívateľa:

Re: Cena Tatry 603 ??

Príspevok od užívateľa oldjan » 18 Júl 2009, 00:15

Já myslím, že pojem trh a neviditelná ruka trhu , se objevil až po roce 1989. :lol: Ale to jsme trochu odbočili. Když jsem sháněl trojku na opravu, nejezdil jsem stovky km, než-li po roce jsem náhodou objevil nekompletní, částečně mizerně opravený, ale pohromadě držící tatru za 25 tis. To byl rok 2004. Jenže oprava dvojky se protáhla, děti vyrostli a proto dostaly přednost tatry 805, takže v loni padlo rozhodnutí trojku prodat. Nejdříve jsem ji nabízel kamarádům s díly co jsem k tomu posháněl za 35 tis. s tím že jim pomůžu a poradím s opravou, případně drobnosti dodám. Nejdřív nic. Tak jsem dal inzerát do annonce za 45tis. abych měl z čeho slevit. Ozvali se asi čtyři lidi , a ti to chtěli spíš na díly, než- li na opravu. Nakonec si to kamarád odvezl, nastrojil a zkoušel to prodat za 120tis. Nakonec slezl na 80tis. Sice to prodal, ale jak tvrdil s velkýma problémama. Protože se mi zdá , že tatry na inzerát, jsou skoro pořád ty samé a jsou tam poměrně dlouho , tak buď za moc nestojí anebo není kupec, který by za ně byl ochoten zaplatit. Ještě jsem zaznamenal dva případy ze svého okolí, kdy češi dovezli si tatru ze zahraničí, jeden z německa, druhý z rakouska. :D

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Cena Tatry 603 ??

Príspevok od užívateľa Luboš » 19 Júl 2009, 22:02

Pojem "Neviditelné ruky" zavedl do ekonomické teorie Adam Smith někdy v 18. sloletí - viz "Pojednání o podstatě a původu bohatství národů" nebo jak se to jeho veledílo jmenovalo. U nás je tento termín bohužel dost zprofanovaný, hlavně díky jednomu ješitnému plesnivému dědkovi, který si to zřejmě asi špatně přečetl nebo to nedovedl ve své omezenosti správně pochopit a pak také tím, že v 90. letech nebylo bohatství národa rozdělováno ani tak "neviditelnou rukou", jako spíš za "neviditelných pět prstů"...

Jinak také pozoruji, že se některé tatry začínají z přilehlých zemí vracet zpět, jednak tam zřejmě není tolik překupníků, co pouze šponují ceny a pak ta auta také často bývají ve více originálním stavu, než je u nás běžné.

Zamknuté

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných