Tatra 603 na prodej

Tu môžete diskutovať o automobiloch Tatra, ktoré sú na predaj
Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 06 Júl 2009, 17:05

To Oldjan: nič v zlom, ale pokial sa takto v českých luhoch dá repasovť T603 za uvedenú cenu, asi sa na to vybodnem, a nechám ich všetky repasovť tam u vás a ja pôjdem na doživotnú dovolenku, heeh už sa teším, len by som poprosil nejakú kontaktnú adresu na reparátora :-)

Užívateľov profilový obrázok
tatrawerke
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 16 Nov 2008, 17:42
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa tatrawerke » 06 Júl 2009, 18:02

Myslím, že ta cena je reálná tak před 10 lety. Dneska by tolik stály pěkné kulisy. Třeba takovýdle : :D :D :D
Prílohy
Kopie - P3250011.JPG

vasa26
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: 08 Jún 2006, 22:23

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa vasa26 » 06 Júl 2009, 20:25

Honzo ale na obrázku ukazuješ hned dva šroty vedle sebe a třetí v pozadí :lol:

Užívateľov profilový obrázok
tatrawerke
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 16 Nov 2008, 17:42
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa tatrawerke » 06 Júl 2009, 21:01

No ale jako fór dobrý ne? Moc se tu o šrotech nerozšiřuj, nebo budeš ukamenován lidma, co nemají tolik smyslu pro humor.
Jsem přemýšlel, teda pokoušle jsem se přemýšlet a došel jsem k názoru, že všichni co sem lezem máme něco společnýho a to zájem o tatrovky.
Tak pak netušim, proč si tu hned jdem po krku.

Užívateľov profilový obrázok
juro 613 NM
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 26 Nov 2008, 17:34
Tatry, ktoré vlastním: TATRA 613-4 r.v. 1992 stav auta riešim
613-3 zachranný systém slovakia
613-3
Bydlisko: pri NMnV
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa juro 613 NM » 06 Júl 2009, 21:10

tatrawerke napísal:No ale jako fór dobrý ne? Moc se tu o šrotech nerozšiřuj, nebo budeš ukamenován lidma, co nemají tolik smyslu pro humor.
Jsem přemýšlel, teda pokoušle jsem se přemýšlet a došel jsem k názoru, že všichni co sem lezem máme něco společnýho a to zájem o tatrovky.
Tak pak netušim, proč si tu hned jdem po krku.
...že by závisť ? :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Audin
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 02 Jan 2008, 20:31
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 603 r.v. 1962, Tatra 603 r.v 1973, Tatra 603 r.v.1974
Bydlisko: Třebíč
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa Audin » 06 Júl 2009, 21:18

No pokud čtu dobře, tak Oldajan přednesl kalkulaci svépomocí. Pokud se do toho vejde je dobrej, ale nezavrhoval bych ho.

Cena se bude vždy lišit od výchozího stavu a šikovnosti renovátora. Vemte v úvahu, že ceny se liší nejen v rovině renovátorské, ale i v republikové. Obrazně řečeno lak, za který dám v Praze 60tis, tak za tý samý love nalakuju dvě auta na venkově a možná v lepší kvalitě. To samé se dáříci i o osttních pracech. Ceny dílů, se také liší. Můžeš koupit na aukru, nebo od dědy co měl Tatru a je rád, že si krámy, co mu zbyly v gráži, někdo za flašku veme. Vše je věc nabídky a poptávky. Takže rozpočty od 150-po mil. jsou všechny správně a není potřeba se tady kvůli tomu hádat.
A jestli někdo dělá auta na kšeft, je jen jeho věc, když to umí, proč ne. Kdo si je dělá pro sebe, zase jeho věc.

Já osobně si na 603ce kromě chromů a finálního lakování (přípravu pod lak zvládnu)dělám všechno sám a můžu ze zkušeností, co mi kde odborné firmy zkurvili, říct, že dobře.

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa D.A. » 06 Júl 2009, 21:19

Díky za pobavení, dále díky speciálně Oldjanovi za rozumné cifry. Svoje vám říkat nebudu, není důvod. Ještě by mi dobračiska z Ivanky lifrovala celé vlaky T603 na renovaci :wink: :mrgreen: :mrgreen: .

Téma "proč si tu jdeme hned po krku" se mi líbí, jsem pro další rozvinutí, např. v novém threadu. A s tím, jak to Honza tatrawerke naformuloval, plně souhlasím. Lepší, než vytahovat jakési mindráky z minulosti, by bylo oddechové pokecání s ukázáním nějakých těch fotek od vraků po zrenovované tatérky... 8)

vasa26
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: 08 Jún 2006, 22:23

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa vasa26 » 06 Júl 2009, 21:20

mě zájem o tatorvky pustil ted dělám do něčeho jinýho. :lol: :lol: pojedeš klánovickou akci okolo vidrholce?

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa D.A. » 06 Júl 2009, 21:22

Přibyla ještě jedna reakce, takže:
Audine - palec nahoru!
Vašku26 - veliký palec nahoru za tvůj přístup, kdy respektuješ každý názor :idea: To tady dovede málokdo!!!

vasa26
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: 08 Jún 2006, 22:23

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa vasa26 » 06 Júl 2009, 21:26

D.A. napísal:Přibyla ještě jedna reakce, takže:
Audine - palec nahoru!
Vašku26 - veliký palec nahoru za tvůj přístup, kdy respektuješ každý názor :idea: To tady dovede málokdo!!!
Tatry už neřešim jen se bavim s lidma.

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa D.A. » 06 Júl 2009, 21:28

OK, super.

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa jack » 06 Júl 2009, 21:50

Zásadní rozdíl - renovuju sám pro sebe, renovuju sám pro někoho, renovuju sám pro sebe s pomocí odborných firem (brzdy, motor, lak..), renovuju sám pro někoho s pomocí odborných firem (brzdy, motor, lak..). Odtud se odvíjí cena.

Ale selský rozum mi říká, že např. já bych kvalitně z gruntu 603ju neudělal (a to mám zásoby ND jak Mototechna) za míň než 300 litrů. A proč? Za vyvářku relativně dobré kastle odhaduju cca 25 tisíc (samozřejmě s mnou dodanou plechařinou). Za přípravu pod lak a samotný lak těch 100 litrů, za kvalitní chromy 100 litrů, za dobře ušitý interiér 50 litrů. Kde je obutí, renovace náprav, gumové části.....proto se po jiných neohlížím a jsem věrný jedné dobové krásce :mrgreen: No a navíc takovou dupačku absolvovat pro někoho jiného :?: To radši naložím kufry, za zadní okno mapu a jedu..
Prílohy
ces.jpg

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa D.A. » 06 Júl 2009, 21:55

Za sebe téma finanční rozvahy uzavírám následujícím odkazem, který jsem právě shlédl. Musím uznat, že je 100% pravdivý, platný i pro T603 v libovolném předrenovačním statutu :P :

http://kecy.roumen.cz/roumingShow.php?f ... anning.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Michael
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 05 Dec 2004, 20:42
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa Michael » 06 Júl 2009, 22:07

:shock: :D :wink:
Prílohy
c.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa Jerry » 06 Júl 2009, 22:35

tatrawerke napísal:Jééééé, dám vrak. Lepší než má Kuba a 100000 tisíc k tomu rozpočtu. Uděláš mi jednu prosssííím???
Beru Tě za slovo, za ty peníze pro Tebe Honzo udělam klidně 3 auta. :lol: Ve čtvrtek čekam na první vrak. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
tatrawerke
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 16 Nov 2008, 17:42
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa tatrawerke » 07 Júl 2009, 05:16

Bych začal hned tou vínovou zrzkou????
Kam jí mám dovézt?
Nevim, kam až je to vtip a co myslíš vážně, ale pokud to bude mít nový lak a chromy, pojede to dobře a nepoteče nikde olej, ani okolo řadicí tyčky po zahřátí motoru a pěkný sedačky, jdu do toho hned.
Ale pokud opravdu zvládneš to auto takchle levně a bude to i pro tebe výhodné, nechápu proč si jedno neuděláš a neprodáš ho. Já nevim, co dělám špatně, že mně to stojí takovej ranec. Možná jsem hodně náročnej na kvalitu a držím se hesla - besser als neue( lepší než nové)
Takchle třeba dělám já
Prílohy
P6050157.JPG
P6050152.JPG
P6050151.JPG

Užívateľov profilový obrázok
Krieg
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 21 Mar 2008, 10:02
Tatry, ktoré vlastním: 613, 600, 603-2, 805, 57b, 75
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa Krieg » 07 Júl 2009, 08:05

Možná jsem hodně náročnej na kvalitu a držím se hesla - besser als neue( lepší než nové)
No to asi bude ono.
Když se tak na některé renovace dívám, npadá mě: je to vyrobeno v roce (dejme tomu) 1972 a nebo 2009? Dřív se u veteránů spravovalo to, co bylo vadné, dnes se dělá komletní generálka a pak se nelze divit, že to vyjde tak draho, navíc při pražských cenách. Sakmozřejmě nejde z durch prohnilého vraku udělat zase auto jen s leštěnkou a silichromem, ale dnešní opravy typu zcela nová podlaha, blatníky atd. atd.,, mi přijdou už fakt ve stylu repro 603.
Tot' můj pohled.

Užívateľov profilový obrázok
tatrawerke
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 16 Nov 2008, 17:42
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa tatrawerke » 07 Júl 2009, 09:58

No to ano, samozřejmně je to dobrý pohled na věc, ale ještě je tu rozdíl mezi veteránem a starým autem.
Doba se mnění a ať se to někomu líbí, nebo ne pomalu se sem tlačí západní styl a s tím i americká renovace. Vím, že nad tím dneska lidi ohrnují nos, ale to je prostě pokrok. Přece každému se víc líbí krásná naleštěnka, než prorezlá konzerva. A když mněnim jeden tlumič, tak nebudu čekat až ten druhej za 2000 Km selže taky ne?
Třeba pro lidi kolem 50ky a výš 603ka není veterán a nedavno jsem jel a chlapeček ukazoval jéé tati, co je to za mercedesa??? Mladý to už nepamatujou a veterán je pro ně 120ka. Čas hrozně letí.
Já nejsem němec, jak si mnozí myslíte, ale mám rád jejich preciznost, přístup k práci, kvalitě a chování se k lidem.
Tam přijede řemeslník mercedesem a hned má zakázku. Zájemce si řekne. Má meďáka, ten umí a udělá to dobře. Když si prací vydělal na takový auto.Co si řekne čech je asi všem jasný.

Užívateľov profilový obrázok
Krieg
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 21 Mar 2008, 10:02
Tatry, ktoré vlastním: 613, 600, 603-2, 805, 57b, 75
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa Krieg » 07 Júl 2009, 11:10

Je to holt jiná doba no, pro mě osobně je veterán auto, které se do dnešních dob nějak dochovalo a člověk si jej spraví do podoby, v jaké bylo před x lety, +- nějaká ta pozdější úprava daná legislativou.

Je sice pravda, že u komplet repasovaného vozu se už nemá teoreticky co pokazit, ale to se dá praktikovat, když má člověk aut jen pár a má to jako hlavní koníček, příp. zdroj financí v případě prodeje solventnímu kupci.

Kompletně si chci, až bude za pár let snad víc času a financí, spravit Mercedes 170 V, příp. jinou předválku a samozřejmě Tatraplány; do 603 bych víc než nezbytné peníze a čas nedával. Je to auto ještě dost hojné a i přes postup doby to ještě není veterán, který by si to (podle mě) zasloužil.

Jinak někde jste psal, při odůvodňování otřesného písemného projevu, že jste Němec žijící v Praze, teď zase že ne... Ve věci toho přístupu souhlasím, naše závistivá mentalita je děs.

Užívateľov profilový obrázok
Audin
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 02 Jan 2008, 20:31
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 603 r.v. 1962, Tatra 603 r.v 1973, Tatra 603 r.v.1974
Bydlisko: Třebíč
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 na prodej

Príspevok od užívateľa Audin » 07 Júl 2009, 11:32

Tak ono se to dřív tak spravovalo, pač nic nebylo. Dnes, kdy si můžeš koupit nový díly je snad lepší vyměnit celý blatník, než tam látat záplaty a za rok to dělat znova, hlavně když to vyšlo předtím levně?
Jasný je proč dělat třeba GO motoru, když běží dobře, nehulí a má prd najeto. Tam bych to pochopil jako zbytečný. Stačí přetěsnit, vypulírovat a jede se. Já mám v 603 motor, co je podle všech dokumentů sotva zajetý (řidič vedl přesné záznamy km za jednotlivá čtvrtletí provozu), takže mě ani nenapadne ho kuchat.

Zamknuté

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných