Vzduchový filter na motory Tatra 52

Technické problémy s našimi tatrovkami

Peter

Vzduchový filter na motory Tatra 52

Príspevok od užívateľa Peter » 22 Mar 2005, 10:51

Zdravím všetkých milovníkov Tatry. Renovujem osobnú motorovú drezinu Tatra 15/52, kde je použitý 4 valcový boxer motor z Tatry 52. Zvláštnosťou je, že tieto motory nemali z výroby žiadny filter nasávaného vzduchu, jemné častice sa údajne odlučovali v prudkých zmenách prierezu potrubia a smeru prúdenia pred karburátorom. Napriek tomu by som chcel do systému nejaký sací filter umiestniť, aj keď to možno nebude originál, ale motoru to snáď pomôže. Preto by som sa rád spýtal, či nemal niekto podobný problém a prípadne ako ho vyriešil. Ďakujem. Peter
Prílohy
Tatra 008.jpg
Približná fotografia motora. Motor na obrázku je vystavený v múzeu Tatra v Kopřivnici
(491.02 KiB) 380 stiahnutí

Peter

Príspevok od užívateľa Peter » 22 Mar 2005, 10:53

Prepáčte, tá fotografia je asi príliš veľká, to som nechcel.

Peter

Otázka 2

Príspevok od užívateľa Peter » 22 Mar 2005, 10:59

No keď som už tak nešťastne umiestnil na stránku takú veľkú fotku motora, poprosil by som ešte o radu, kde vo vnútri v magnete treba umiestniť skratovací kábel. Vidieť na fotke, ako prechádza cez objimku do vnútra, ale kde je upevnené tam? Viem, že druhý jeho koniec sa umiestni na jednom z kontaktov spinacej skrinky, ale viac ma trapi, kde ho upevnim vo vnutri v magnete. Keby som mohol pripadne poprosiť fotografiu tohto usporiadania. Ďakujem.

Užívateľov profilový obrázok
Michael
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 05 Dec 2004, 20:42
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Michael » 22 Mar 2005, 21:15

Poradím ti - na přírubu karburátoru namontuj vzduch. filtr používaný u karburátorů Pal-Solex 26 pro T-57. Jestli máš karbec Solex nebo Pal-Solex 30 UVAFG,AVR. Tyto karburátory mají přírubu ve tvaru čtverce - filtr je přišroubován čtyřmi šroubečky. Tak by měl jít filtr z karburátoru T-57 namontovat na přírubu karburátoru z T-52. Viděl jsem na motoru T-52 nam. karbec z T-57 (Solex 26), ale byl otočen plovákovou komorou k řidiči, takže neměl vůbec žádný filtr!, a otvor v potrubí měl zacpán hadrem, ale to není řešení. :wink: Filtr tam vlastně můžes dopasovat z čehokoliv. 8)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných