Odstavená Tatra vs. akumulátory

Technické problémy s našimi tatrovkami

Standa

Príspevok od užívateľa Standa » 17 Mar 2005, 09:48

Romane, vozidla s alternátorem stačí bohatě pokrýt spotřebu všech el. sptřebičů v autě, takže akumulátor provozem v autě rozhodně svůj náboj (kapacitu dobitím rozhodně nezvětšíš) neztrácí. V autech, která provozuji celoročně, jsou baterie celou dobu své životnosti (5-8let) nenabíjeny vnějším zdrojem, jednou za rok kontroluji hladiny elektrolytu. Souhlas s Lubošem ohledně dobití aku před odstavením do tzv. konečných znaků nabití, pak bohatě stačí pokrývat ztrátu náboje samovybíjením, na co stačí proud cca 50 mA.

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 17 Mar 2005, 18:12

Za posledných 6 rokov som odrovnal 2 sady bateriek. Jazdím takmer denne na krátke vzdialenosti a baterky bez problémov fungovali tak rok a potom ich bolo treba dobíjať.A čím boli staršie tak tým častejšie. Divím sa že ti vydržia 5-8 rokov no ja to šťastie nemám. Ktovie aké skúsenosti majú ostatní.

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luboš » 17 Mar 2005, 20:08

5-8 let by měla být normální životnost, pokud máš problémy po jednom roce, máš nějakou závadu na dobíjení. I tuhle zimu jsem nechal ve chromce dvě šestky vyrobené v roce 1998 a zatím žádný problém...

Standa

Príspevok od užívateľa Standa » 17 Mar 2005, 20:23

Romane, zkus taky změřit odběr z akumulátoru, když je vše vypnuté. Někdy bývá problém v autorádiích, alarmech, imobilizérech, teploměrech a jiných doinstalovaných zařízeních.

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 17 Mar 2005, 21:06

Ďakujem za snahu poradiť mi.Samozrejme že som všetky uvedené veci urobil a zmeral.Robím s autami už dosť dlho .Poznám dokonca aj diagnozu tohoto problému.Matika jednoducho nepustí. Baterky jednoducho nemôžu vydať viac energie , než dostanú.Vybíjací prúd pri studenom štarte presahuje 400A skúste to urobiť tak 20 krát za deň pri prejdení priemerne 5km, s kúrením a svetlami a po dvoch troch týždňoch pochopíte o čom hovorím. Tiež by vás asi nebavilo kažý večer oddeklovávať bateky naťahovať káble atd.Teraz to mám vyriešené a som spokojný.Nepovažujem sa za žiadneho génia, ale doteraz sa mi vždy podarilo vyriešiť daný problém, či ulahčiť si život.Ľudia ktorí ma poznajú vedia by to asi potvrdili, aj na tomto fore je ich dosť.Vieš Luboš, niektoré tvoje reakcie mi pripadajú ako v tom vtipe:Príde pán na vrátnicu istej firmy a pýta sa pracuje tu pani XY? Vrátnik mu hovorí "áno zavolám vám ju"! Po chvíli príde pani XY, a pán jej hovorí,Vy ste si dali inzerát, že predávate garáž na .... ulici?Pani XY odpovie ano. A na to pán povie:" Tak ja som vám prišiel povedať že ju nekúpim, jee moc drahá. A tento dojem nemám len kôli tvojim reaakciám na mňa. :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luboš » 17 Mar 2005, 21:54

No kdyby sis na to rovnou podal inzerát, neřeknu ani slovo, ale když to taháš na veřejné diskusní fórum.... :P

Také jsem dva roky jezdil tatrou krátké trasy po městě (chromkou, která na volnoběh skoro nedobíjí!), většinou kratší než těch 5 km, ale žádné problémy jsem nezaznamenal, dobíjet se to tak nějak stačilo...

Mimochodem přes zásuvku se dá nabíjet i běžnou nabíječkou, ale že by mě bavilo každý den tahat do auta nějakou šňůru, to tedy ne, raději bych si pořídil baterku s podstatně větší kapacitou. :wink:

Neregistrovaný

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 17 Mar 2005, 21:55

Romane, teď jsi se sám chytil - 20 krát startuješ a ujedeš celkem a) 5 km a nebo b) celkem 100 km?
Jestli a) je správně, tak startuješ každých 250 metrů :shock: (to je na docenta Chocholouška :roll: ).
Jestli b) je správně, tak se akumulátor stačí dobíjet altíkem a o studeném startu je možné hovořit pouze při prvním ranním startování.

Určitě bych Tě podcenil, kdybych si myslel, že jedeš prostě do práce a domů a Tvoje auto chytne na desátý pokus :twisted:

Standa

Príspevok od užívateľa Standa » 17 Mar 2005, 22:01

ten anonym jsem byl já :oops:

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 17 Mar 2005, 23:10

Stando . Nie je mi celkom jasné ako a do čoho som sa chytil,ale nechcem sa hrať so slovíčkami. samozrejme, že to druhé je správne.Okrem toho mám skúsenostu s viacerými dočasne odstavenými autami/pojazdnými/ a všetky do jedného vykazujú podobné problémy.Ak podobné problémy nemáš , tak ma to teší, nemusíš ich riešiť . Ja ich však riešiť chcem. Ak by bola pravda vo všeobecnosti to čo hovoríš ty a Luboš na čo by potom boly na trhu dobíjačky a nabíjačky?A táto téma je určená tým ktorí majú podobné problémy.Vidí sa mi to zmysluplnejšie , ako vadiť sa o tom kto komu čo vyfúkol pred nosom, a kto čo predražuje.

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 17 Mar 2005, 23:23

[quote="Luboš"]No kdyby sis na to rovnou podal inzerát, neřeknu ani slovo, ale když to taháš na veřejné diskusní fórum.... :P

Nemám problém podať si inzerát a vôbec nemám v úmysle obchodovať s týmto artiklom ani s iným/ dôkazom topho je že napríklad zadné svetlá a spústu iných vecí vyrábam už dlhšiu dobu ,a napriek tomu o tom takmer nikto nevie.pustil som sa do toho pre vlastnú potrebu, a potrebu mojich priateľov/. A o tom čo mám alebo nemám ťahať na verejné diskusné forum , rozhodujem predsa sám. Mimochodom aj z tvojej dielne už som čítal pár príspevkov s ktorými nesúhlasím,ale nevediem kvôli tomu siahodlhé diskusie. Snažím sa byť konštruktývny to je všetko z mojej strany k tejto téme, pre teba. Howgh :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 12 Júl 2005, 18:56

Ubehlo zopár mesiacov od búrlivej debaty na tému kondicionér batérií.Keďže debata nepriniesla žiaden výsledok/neboly praktické skúsenosti/, vraciam sa opäť k problematike, teraz už s takmer polročnými skúsenosťami s prevádzkou kondicionéra.Aj na tomto fore je viac majiteľov tejto mašinky/niektorí ich majú hneď niekoľko/ uvítal by som keby sa mohli podeliť so svojimi skúsenosťami.Zatiaľ sme sice nezaregistrovali žiadne reklamácie/zrejme to funguje/, predsa by som rád vedel či ste spokojní, popr.uvítam vaše podnety na vylepšenie kondicionéra.A nemusíte šetriť kritikou :lol:

peter
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 14 Jún 2005, 13:32
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Senica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa peter » 12 Júl 2005, 21:17

Roman, čo bolo tomu môjmu kondicionéru :?:

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 12 Júl 2005, 22:06

Peter.Zhorený trafák

Užívateľov profilový obrázok
Stevo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1180
Dátum registrácie: 10 Feb 2004, 09:41
Tatry, ktoré vlastním: taka bordova
Bydlisko: Garáž
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Stevo » 12 Júl 2005, 22:13

Peter, bud rad ze ti nezhorel ratafak, skoncil by si o poznanie horsie :!:

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 12 Júl 2005, 23:45

Števo.Máš pravdu, to tak býva , keď sa niekto silou mocou musí pozrieť, čoje v tej krabičke a potm už to nedokáže správne poskladať :lol:

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 13 Júl 2005, 07:47

Roman vyzýva k hodnoteniu kondicionéra, tak dobre:
najprv som zobral jeden na skúšku, nedávno druhý, čo znamená, že s jeho fungovaním som celkom spokojný. Dlhodobé súsenosti však zatiaľ nemám.
Podnety na vylepšenie:
- že biela kontrolka svieti, je vidieť iba v prítmí
- ten druhý kondicionér je bez vetracích otvorov (prvý má perforovanú zadnú stenu) - pri dobíjaní, hlavne prvom, ktoré trvá dlhšie, je zariadenie dosť zohriate - asi by som to chladenie nepodceňoval, aj keď možno sa to prejaví až neskôr
- troška dlhšiu prívodnú šnúru (aspoň o 50cm), kábel k zásuvke je dlhý dostatočne
- Roman, už sme o tom hovorili - uvítal by som možnosť pripojenia ku kondicionéru aj klasických nabíjačkových káblov, aby sa dalo nabíjať aj s odpojenými baterkami, nielen cez zásuvku - Tatru zvyčajne pri dlhšej odstávke nechávam tak, a teraz to nie je možné...
- používať kvalitnejšie lepidlo na gumené nožičky - jedna sa mi už stratila
Inak myslím OK - všetky tieto pripomienky nesúvisia s činnosťou zariadenia, k tej nemám žiadne výhrady.

Užívateľov profilový obrázok
Eda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 30 Máj 2004, 00:41
Tatry, ktoré vlastním: T613 Elektronic ´93
Bydlisko: Moravská Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Eda » 13 Júl 2005, 13:52

co to je kondicioner ctihodne forum?

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 13 Júl 2005, 13:54

Eda. čítaj vlákno od začiatku a uvidíš.

Užívateľov profilový obrázok
Eda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 30 Máj 2004, 00:41
Tatry, ktoré vlastním: T613 Elektronic ´93
Bydlisko: Moravská Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Eda » 13 Júl 2005, 13:57

WUNDER BAR! Triumf techniky!

Užívateľov profilový obrázok
Stevo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1180
Dátum registrácie: 10 Feb 2004, 09:41
Tatry, ktoré vlastním: taka bordova
Bydlisko: Garáž
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Stevo » 13 Júl 2005, 14:11

Eda asi nepouziva wash&go :!:

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 36 neregistrovaných