,,krátkodobá" porucha radenia u T603

Technické problémy s našimi tatrovkami

Užívateľov profilový obrázok
sqad
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 18 Feb 2006, 16:42
Tatry, ktoré vlastním: T603 r.v. 75
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

,,krátkodobá" porucha radenia u T603

Príspevok od užívateľa sqad » 01 Aug 2016, 10:12

Ahojte, s T603 r.v. 75 sa mi stala zvláštna porucha radenia rýchlostí, a rád by som sa spýtal, či sa Vám nestalo niekedy niečo podobné.

Opíšem situáciu:
S Tatrou som schchádzal dolu kopcom cez veľmi ostrú zákrutu, ktorá bola tiež dosť strmá. Musel som sa cez ňu vytočiť na dva krát s tým, že v strede zákruty som musel cúvať do kopca, čo bol trochu problém, lebo mi buď išiel zhasnúť motor, alebo hrabali kolesá...
Po prvom pokuse o vycúvanie sa mi však nedala zaradiť žiadna rýchlosť, a spiatočka išla zaradiť len všeliako cez zuby. Nejak som ju tam dostal, vycúval a z kopca zliezol na rovinu, problém s radením však bol naďalej.
Vypol som teda motor, a zistil, že 2. prevodový stupeň sa zaradiť dá. Nechal som ho teda zaradený, naštartoval motor, rozbehol sa a bol zmierený s tým, že pôjdem na dvojke domov, ale skúsil som preradiť, a zrazu išli všetky rýchlosti radiť v poriadku a domov som došiel úplne bez problémov, ako keď som z garáže odchádzal...

Je možné, že sa v tom kopci nejako skrútila karoséria, a spôsobila problémy s radením? Alebo sa mohol (dočasne) uvolniť nejaký spoj medzi radiacim tiahlom a prevodovkou?

Ak Ste niekedy zažili niečo podobné, alebo viete, čím by tom mohlo byť?
Dajte mi prosím vedieť, či je to ,,vlastnosť" zložitého radiaceho mechanizmu, alebo čo prípadne skontrolovať...

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných