Strana 1 z 1

Unik oleja z prevodovky T603-2

Napísané: 23 Júl 2012, 19:04
od užívateľa csuhy_
Ahojte, vie niekto poradit? Dost masivne mi vyteka olej z prevodovky - popri riadiacej tyci (tiahle radenia). V dielenskej prirucke a v zozname nahradnych dielov nevidim / neviem najst nejaky tesniaci kruzok alebo gufero ktore by bolo v treba v prevodovke vymenit. Poradi mi niekto ako a cim by sa to vytekanie dalo zastavit? Za tyzden co to auto stoji vytecie takto cca 1,5 deci oleja, za chodu si ani netrufam odhadnut kolko sa vymlati von. Diki. Csuhy

Re: Unik oleja z prevodovky T603-2

Napísané: 23 Júl 2012, 21:14
od užívateľa Jerry
V katalogu ND je v tabulce 20 položka 28, jedná se o O kroužek, ale rozměr chybí. Příručku teď nemůžu najít. Snad pomůže někdo jinej.

Re: Unik oleja z prevodovky T603-2

Napísané: 24 Júl 2012, 09:07
od užívateľa JáPavel
Víc než volbu kroužku bych viděl problém s jeho výměnou . Nějaký plechový kroužek a jak píšete dle katalogu ND O kroužek překrývá plechové víčko, patrně uložení převodovky a to zřejmě nepůjde sundat bez demontáže motoru i s převodovkou. Nevím jestli existuje nějaký méně komplikovaný způsob.

Re: Unik oleja z prevodovky T603-2

Napísané: 24 Júl 2012, 11:30
od užívateľa csuhy_
S tym viacnemj pocitam ze k voli tomu tesniacenu kruzku budem musit minimalne prevodovku vytiahnut. :-(. Len som sa chcel spytat zi niekto nevie aky kruzok to je. Lebo chcem byt pripraveny a potom co to rozoberiem to chcem rovno zlozit a nie asi mesiac - dva zhanat nejaky priblbly tesnaci kruzok? Nemate s tem niekto skusenosti, aky je to typ, pozmer, kde to dostat kupit? Diki za info. Roman.