Ako prihlasit auto.

Technické problémy s našimi tatrovkami

Užívateľov profilový obrázok
Kontráš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 505
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 08:02
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ako prihlasit auto.

Príspevok od užívateľa Kontráš » 22 Máj 2009, 12:54

sedmidenní lhůta je sice stanovena, ale dle sdělení zaměstnance odboru dopravy nikde není uvedeno co dělat v případě nedodržení - neexistuje sankce. Měl jsem T603 v tomto stavu 4 roky a úředník při přihlášení ani nemrknul. Dej si ale pozor na placení pojistky i v období než auto znovu přihlásíš.

Užívateľov profilový obrázok
Ivo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 02 Mar 2007, 16:10
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57 A 1938
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ako prihlasit auto.

Príspevok od užívateľa Ivo » 22 Máj 2009, 16:37

Dík za názory, přes víkend to ještě produmám, dneska jsem se dozvěděl, že v těch papírech není psáno sedan, ale tudor (2 dvéřový). Ptal jsem se orientačně na jednom "inspektorátě", jestli takový zápis pro pojmenování polokabrioletu by byl v pořádku, a tamní pán říkal, že by to problém být neměl, že u takhle starých vozů se v průběhu let psalo do papírů kdeco a dnešním kategoriím už to stejně neodpovídá.

Užívateľov profilový obrázok
juro 613 NM
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 26 Nov 2008, 17:34
Tatry, ktoré vlastním: TATRA 613-4 r.v. 1992 stav auta riešim
613-3 zachranný systém slovakia
613-3
Bydlisko: pri NMnV
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ako prihlasit auto.

Príspevok od užívateľa juro 613 NM » 24 Máj 2009, 14:38

Zdravím tatrováci,
mám otázku. Ako je to s autom ktoré nie je v stanovenej lehote prepísané na nového majiteľa? Auto som neprepísal kôli zlému stavu. Čo môžem očakávať ?

Užívateľov profilový obrázok
tatrovecka
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 07 Sep 2008, 16:01
Tatry, ktoré vlastním: T2-603
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ako prihlasit auto.

Príspevok od užívateľa tatrovecka » 01 Jún 2009, 14:29

V podstate do 30 dni je to len za "hubovu omacku" od policajta, po tejto dobe treba ist na kontrolu originality. Treba brat s rezervou, ako vzdy zalezi od nalady konkretneho policajta :wink: .

Užívateľov profilový obrázok
juro 613 NM
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 26 Nov 2008, 17:34
Tatry, ktoré vlastním: TATRA 613-4 r.v. 1992 stav auta riešim
613-3 zachranný systém slovakia
613-3
Bydlisko: pri NMnV
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ako prihlasit auto.

Príspevok od užívateľa juro 613 NM » 01 Jún 2009, 15:38

tatrovecka : dik za odpoved, snad to nebude horsie :(

Užívateľov profilový obrázok
tatrovecka
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 07 Sep 2008, 16:01
Tatry, ktoré vlastním: T2-603
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ako prihlasit auto.

Príspevok od užívateľa tatrovecka » 01 Jún 2009, 23:44

Inak osobne by som to s tym prepisom neodkladal na dlho pokial bolo vozidlo kupene v SR, ak bolo mimo SR a v clenskom state EU, tak nie je v SR urcena ziadna zakonna lehota na prihlasenie.
Mozes ho prihlasit na seba, zakonnu poistku vybavit po starom len za 500Sk (vyskusana Kooperativa pred 2 rokmi - vtedy mi tvrdili ze najlacnejsia poistka je za tych 500 Sk a ze inak to uz nevedia spravit) a dat znacky do depozitu a mas pokoj na ako dlho sa rozhodnes. Neplatis uz ziadnu dalsiu poistku a este mas aj doklad pre predavajuceho do poistovne aby mu vratili co zaplatil navyse (len cele mesiace). Ked si budes chciet vybrat znacky z depozitu potrebujes mat platnu STK, EK a zaplatenu zakonnu poistku. Mam to osobne vyskusane a tiez som mal auto v zufalom stave, mne kontrolovali len VINko podla TP a aj to prisla policajtka v minisukni a ked som jej povedal, ze VINko je pod zadnym sedadlom a ze musi vojst aspon jednou nohou do auta a predklonit sa, tak si myslela, ze si robim srandu :D . Nakoniec predsa len sa odvazila s jednou rukou si zakryvala zadok a predklonena urcite nebola tak dlho aby skontrolovala cele VINko, nuz take auto necakala :lol:, inak mala aj dobru naladu, lebo som mal malu ziadost na prihlasenie a mal som mat velku, lebo islo o prihlasovanie mimo okres (nove znacky). So starymi autami si clovek uzije kadeco, inak islo o VW 1303 beetle.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných