Tatra 603 - predné ramená náprav

Technické problémy s našimi tatrovkami

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jack » 05 Dec 2007, 17:27

Luboš napísal:
Maxono napísal:Chceli, ale prečo myslíš, že sa im to tie dva roky nepodarilo? Zahraničná politika nepustí a týmto krokom by si to vo veľa štátoch pokazili.
Maxono, já nevím, co vás to učili na ZŠ, ale polovina území Slovenska byla v té době obsazena maďarskými jednotkami a velmi tvrdě se o ně po celou dobu bojovalo. Byla tam nasazena téměř celá československá armáda, to nebyla žádná dohoda od stolu, se kterou by obě strany souhlasili.
Souhlasím s Lubošem.

V některém dalším příspěvku píšeš, že Dubček umřel nešťastnou náhodou. S tím já nesouhlasím, dle mého názoru to byla politická vražda. Mé osobě jsou velice blízké politické názory Alexandra Dubčeka.

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jack » 05 Dec 2007, 17:32

Maxono napísal:Jack, vieš že si ťa vážim......
A ešte o násiliu v roku 92: je to možné, subjektívny názor. Ja mám však tiež niečo. Moja mamina študuje prvý rok na VŠ psychológiu a študuje v jednom českom meste. A tam si rovnako ako iní Slovenský študenti všimla, že ich Česi považujú za menejcenných. Rečami, neochotou a podobne. A to je pätnásť rokov po rozdelení republiky. Čo si o tom myslíš teraz?
Děkuji, také si Tě vážím...v našem ročníku je pár studentů a hlavně studentek ze Slovenska...ani v nejmenším jsem si nevšim, že by s někým měli problém. Zkušenost Tvé maminy může být jiná...jestli se něco takového v naší společnosti děje, pak by měl někdo těmto exotům dát sadu.

Palo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1006
Dátum registrácie: 16 Dec 2004, 17:46
Tatry, ktoré vlastním: ---
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Palo » 05 Dec 2007, 17:55

jack napísal:
Luboš napísal:
Maxono napísal:Chceli, ale prečo myslíš, že sa im to tie dva roky nepodarilo? Zahraničná politika nepustí a týmto krokom by si to vo veľa štátoch pokazili.
Maxono, já nevím, co vás to učili na ZŠ, ale polovina území Slovenska byla v té době obsazena maďarskými jednotkami a velmi tvrdě se o ně po celou dobu bojovalo. Byla tam nasazena téměř celá československá armáda, to nebyla žádná dohoda od stolu, se kterou by obě strany souhlasili.
Souhlasím s Lubošem.

V některém dalším příspěvku píšeš, že Dubček umřel nešťastnou náhodou. S tím já nesouhlasím, dle mého názoru to byla politická vražda. Mé osobě jsou velice blízké politické názory Alexandra Dubčeka.
Určite to nebola vražda. Tragédia sa stala na nehodovom úseku a Dubček mohol haváriu prežiť aj bez väčších problémov keby nebol taký starý a krehký ako mr. burns. Je pravdou že mečiar bol schopný všetkého ale žiadny vážnejší dôvod zahlušiť dubčeka nemal. Je to taká konšp. teória ako o 11.9.01. , založená na fantázii.

Užívateľov profilový obrázok
carlos
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 577
Dátum registrácie: 14 Okt 2004, 17:35
Tatry, ktoré vlastním: nechcem uviesť, akú Tatru mám
Kontaktovať užívateľa:

911

Príspevok od užívateľa carlos » 05 Dec 2007, 17:59


Palo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1006
Dátum registrácie: 16 Dec 2004, 17:46
Tatry, ktoré vlastním: ---
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Palo » 05 Dec 2007, 18:48


jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jack » 05 Dec 2007, 19:52

Tož mládenci vyjasnili jsme si tady svý názory, máme je každý o něco jiný...ale tak to má být...a víte proč..?? Protože je každý z nás ORIGINÁL..!! Jako ty naše Tatřeny.. :wink:

Zpět k ramenům, Mojžo jak jde kompletace..?? Fotodokumentace nějak vázne.. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 05 Dec 2007, 20:41

Mirekk napísal:
Roman Maďar napísal:
Mirek napísal:Romane zastáváš názor, že Štefánik byl podle zavražděn nenáviděnými Čechy? Co tam máš dál, svatořečení Tisa?
z ktorého môjho príspevku tak usudzuješ?
Z tohoto :"...je nutné však dodať, že najskôr bol slovenský národ dôkladne očistený od nepohodlných politických špičiek , napr M:R.Štefánik "
No neviem, ale v mojom príspevku, dokonca ani v kontexte nie je ani zmienka o nenávidených čechoch, takže čítaš asi niečo , čo som nenapísal. Okrem toho ja sám som narodený v čechách, dlhšiu dobu som žil v čechách, študoval som v čechách a mám mnoho priateľov v čechách.Naviac moje názory sú silno čechoslovakistické. Ak by si však chcel Stefánikovu smrť považovať za nehodu, potom aj útok na WTC bol nehoda :lol: Mimochodom to o tých priateľoch samozrejme platí aj o morave a sliezku.No a nakoniec , myslím , že historické udalosti by nemali byť otázkou názoru. Týmto považujem diskusiu na tému česko-slovenskej neznášanlivosti za uzavretú.

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 05 Dec 2007, 20:42

Mirekk napísal:
Roman Maďar napísal:
Mirek napísal:Romane zastáváš názor, že Štefánik byl podle zavražděn nenáviděnými Čechy? Co tam máš dál, svatořečení Tisa?
z ktorého môjho príspevku tak usudzuješ?
Z tohoto :"...je nutné však dodať, že najskôr bol slovenský národ dôkladne očistený od nepohodlných politických špičiek , napr M:R.Štefánik "
No neviem, ale v mojom príspevku, dokonca ani v kontexte nie je ani zmienka o nenávidených čechoch, takže čítaš asi niečo , čo som nenapísal. Okrem toho ja sám som narodený v čechách, dlhšiu dobu som žil v čechách, študoval som v čechách a mám mnoho priateľov v čechách.Naviac moje názory sú silno čechoslovakistické. Ak by si však chcel Stefánikovu smrť považovať za nehodu, potom aj útok na WTC bol nehoda :lol: Mimochodom to o tých priateľoch samozrejme platí aj o morave a sliezku.No a nakoniec , myslím , že historické udalosti by nemali byť otázkou názoru. Týmto považujem diskusiu na tému česko-slovenskej neznášanlivosti za uzavretú.

Užívateľov profilový obrázok
Mirek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 554
Dátum registrácie: 23 Okt 2007, 22:14
Tatry, ktoré vlastním: T603 M68
T603 M69
T613-3 OTS EX
T613-4M
Bydlisko: střední Čechy
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mirek » 05 Dec 2007, 21:06

Na zavraždění trváš. Nenávidění byla nadsázka a samozřejmě jsem Ti nechtěl vkládat slova do úst.
Mimochodem, když jsi v Čechách, mluvíš česky? Nebo zůstáváš u slovenštiny?

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ladis » 05 Dec 2007, 21:15

Roman mluví česky skvěle, o slovenštinu jsem jej musel požádat. Moc rád ji poslouchám :-)

Btw, to video o WTC je docela zajímavé.

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 05 Dec 2007, 21:19

Mirek napísal:
Na zavraždění trváš. Nenávidění byla nadsázka a samozřejmě jsem Ti nechtěl vkládat slova do úst.
Mimochodem, když jsi v Čechách, mluvíš česky? Nebo zůstáváš u slovenštiny?

Když je potřeba samozřejmě mluvím i česky ale většinou potřeba není, protože jsou oba jazyky velmi srozumitelné oběma stranám.Na zavraždení netrvám ja , ale niektorí autori, zaoberajúci sa touto problematikou

Užívateľov profilový obrázok
Mirek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 554
Dátum registrácie: 23 Okt 2007, 22:14
Tatry, ktoré vlastním: T603 M68
T603 M69
T613-3 OTS EX
T613-4M
Bydlisko: střední Čechy
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mirek » 05 Dec 2007, 21:22

Ok.
K tomu střídání češtiny a slovenštiny, teta se narodila na Slovensku ale žije v Čechách. V Čechách mluví česky a jak překročí hranice se Slovenskem, automaticky přepíná na slovenštinu.

Užívateľov profilový obrázok
ziza
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 12 Máj 2007, 10:56
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ziza » 05 Dec 2007, 21:24

jack napísal:
S tím já nesouhlasím, dle mého názoru to byla politická vražda. Mé osobě jsou velice blízké politické názory Alexandra Dubčeka.
Jacku, pod tou údolní "Dubcek curve" před Humpolcem je zakopaná četa povražděných ruských kozáků i s koňmi a vozem. Nebo koňma? Když v okolí v jakékoliv paluši zaplatíš rundu, dozvíš se, že místní lidé tam již sta a sta let často v deštivých nocích vídají nad kalužemi obláčky zeleně fosforeskující mlhy, ze kterých se ozývají a do dálky rozléhají ječivé smrtelné výkřiky zabíjených jezdců i pomalu utichající chropot s nimi pobitych koní. Občas se mlha na okamžik zvedne a z okolních návrší lze vidět znovu a znovu se opakující tu dávnou bitvu stínů.
Každý ti tam za další rundu odpřisáhne, že je to pravda pravdoucí a že od svého otce a ten od děda praděda ví, že kdokoliv se kdykoliv snažil děsivé scéně byť jen přiblížit, na místě ho zelená mlha pohltila a smýkala s ním až.... až ho dočista usmýkala. A za třetího panáka se dozvíš,že dva očití svědkové, vracejíce se toho neblahého dne z Jiřické hospody domů do Světlického dvora, viděli, jak se tou děsivou scénou pokusila projet statečná Tatra 613. Ač jela bez pár metrů za hodinu skoro dvoustovkou, neprojela. Rotující přízraky s ní smýkly jak pírkem a ... a dopadlo to jako vždy v minulosti s každým, kdo do té kaluže v mlze vletěl. :cry: Oba svědci bohužel záhy zemřeli, jeden na játra, druhý se (prý z té hrůzy) hned ten den oběsil. Děs. Ale takhle mně to tajemsví za pouhé dvě butylky prozradili. Ke konci vyprávění se sice nemohli upamatovat na přesné datum události, ale.... přemýšlej a řekni mi, kolik Tater se v té zatáčce v minulém století vybouralo? Aha!!! :shock:

A mohl bys mi, prosím, říci, které politické názory nebohého Aljoši jsou Ti blízké?
Podle mého pamětnického, leč nanejvýše skromného názoru - žádné nikdy neměl.

:wink:

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 05 Dec 2007, 21:25

Mirek napísal:Ok.
K tomu střídání češtiny a slovenštiny, teta se narodila na Slovensku ale žije v Čechách. V Čechách mluví česky a jak překročí hranice se Slovenskem, automaticky přepíná na slovenštinu.
V časoch , ked som ešte bol ženatý v čechách a prišla k nám na návštevu moja mama, tak som pri rodinnej debate hovoril s mamou slovensky a s ženou a svokrou/tchýní/ česky, úplne mimovolne, proste v akom jazyku prišla otázka , v takom som odpovedal :lol: , ale z pohladu nestranného pozorovateľa to bolo vraj velmi zaujímavé.

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarekK » 05 Dec 2007, 22:11

off topic?

:shock: :shock: :shock:
teraz !!!!! pred "schengenom"? toto? tu? technický problém? ono sme trošku pozabudli čože za¨jazyk sa učilo v školách "na slovesku", a ako sa kázalo v kostoloch, a ako sa spávali žandári okolo roku 1900, a kolko slovákov utieklo pred madarizáciou do čiech , rakús, a azda najviac do teraz tak nenávideného USA........ žiaľbohu pre zidealizované slovenské ego to musí byť potupa, keď toho všetkého ich pomohol zbaviť sa až čech..... a potom tie zlaté české ručičky z légii vymysleli že sme čechoslováci..... .... ale hlavne že máme historikov a EU....

Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Príspevok od užívateľa Sedo » 05 Dec 2007, 23:11

Historici sú dvojakí, jedni, ktorí idú s "demokraciou a slobodou" a tí druhí, ktorí sa snažia o objektívnu pravdu. Pravda je len jedna. Prekrucovanie dejín to je bohužiaľ veľmi rozmohnutá vec v oficiálnych kruhoch, pre "dobro" tých, ktorý to potrebujú, ktorí sú tam teraz a majú plány ako s celým stádom oviec zatočiť.

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarekK » 05 Dec 2007, 23:32

.... v binárnom svete je len jedna pravda.... a objektívna pravda je tá pravda čo nám vyhovuje...

Užívateľov profilový obrázok
Tatřík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 27 Máj 2007, 20:19
Tatry, ktoré vlastním: T613/3 , r.v. 1989
Bydlisko: Chrudimsko
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tatřík » 05 Dec 2007, 23:48

Tak sem teď nějaký čas neměl kdy pečlivě pročítat témata na portálu a něco se přiučit. Tak jsem to chtěl dneska dohnat. No o předních ramenech t603 vím kulový, ale takovej exkurz do psychologie, sociologie, historie, lingvistiky - to jsem už dlouho nezažil. :lol:
A občas ty záblesky debility... :(

Užívateľov profilový obrázok
Tatřík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 27 Máj 2007, 20:19
Tatry, ktoré vlastním: T613/3 , r.v. 1989
Bydlisko: Chrudimsko
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tatřík » 05 Dec 2007, 23:51

A teď tam MarekK ještě švihnul filozofii...
Odcházím na lože zcela duševně obohacen a uspokojen...
:lol: :lol:

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Príspevok od užívateľa D.A. » 06 Dec 2007, 08:21

Zizo, snad nemyslíš tu šestsettřináctku vyrobenou v Mnichově, řady 7, s motorem vepředu?

Po třech rundách vidí zelenou mlhu kdekdo.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných