Čtvrtá (?) vyrobená T613

Odfotili ste niečo zaujímavé ? Sem s tým !
Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 01 Júl 2005, 06:04

Tie dve červené T613 (prototyp na kubuse a na obálke STOP-u) sú na prvý pohľad úplne iné autá, pochyby vylučujem.
Zatiaľ čo vozidlo na obálke je už v "sériovom" vyhotovení, auto na kubuse je čistokrvný prototyp, jedna z prvých T613 postavených v Kopřivnici, ak nie vôbec prvá. A s najväčšou pravdepodobnosťou sa zachovala a snáď ešte o nej budeme viac počuť :wink:

Luboš - som rád, že sa ti podarilo zohnať ten STOP s modrým autom na obálke, to je presne to, čo som kedysi dávno videl a nevedel sa k tomu dostať. Podľa mňa je to ten voz, ktorý sa teraz nachádza v múzeu v Kopřivnici...

K kolesám:
2 Vignaleho prototypy mali použité oceľové pochrómované disky (typu Porsche?) s chromovanými puklicami upravenými z prvej série FIAT 124.
Viac detailov vidno na nasledovných obrázkoch. Všimnite si stredovú krytku z T603. Na prednej náprave prototypov bolo použitých viacej dielov zhodných s T603, resp.modifikovaných...

Tretí prototyp mal pravdepodobne tiež oceľové disky s veľkoplošnými "športovými" puklicami (biely voz 0-00-24), ktoré sa neskôr asi dostali na červený prototyp 1972 prezentovaný na kubuse.
Prílohy
puklica.JPG
Upravená puklica FIAT 124
puklica.JPG (224.37 KiB) 9415 zobrazení
disk.JPG
Disk "Porsche?"
disk.JPG (265.25 KiB) 9416 zobrazení
koleso.JPG
Koleso talianskeho prototypu.
koleso.JPG (249.7 KiB) 9416 zobrazení

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 01 Júl 2005, 08:35

Áno skutočne je to disk z Porsche 356. Z modelu C, ktorý bol už vybavený kotúčovými brzdami a tak má menšiu rozteč šrúb

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 01 Júl 2005, 09:02

Omlouvám se, že zase odbočím, ale jen maličko. Člověk se neubrání zamyslet se nad tím, proč 600 stále nechce zveřejnit nic ze svého výzkumu a vymlouvá se na absurdity jako že by mu to někdo zpochybnil. Asi všichni inteligentní se mnou budou souhlasit, že to je nesmysl. Pokud jsem si svými informacemi jistý a dokážu je obhájit, nemůže mne rozhodit oponentura. Vymlouvá se na to, že to nemá pro ostatní význam. Jak to může posoudit? Podle jakých kritérií posuzuje význam této informace?

Michal Heky naznačil, že by to mohly být zištné důvody. No, když pomineme, že by to nebylo asi na knihu, ale spíš tak na článek v časopise nebo ve sborníku, máme zde pořád skutečnost, že pan 600 neumí zformulovat kloudné věty v českém jazyce a taky to, že asi za tyhle věci balík stejně nikdo nedostane. Víme, že tyto informace zajímají poměrně omezený okruh lidí a tomu by odpovídala i výše honoráře, náklad a zisk z prodeje.

Takže spíš jde panu 600 o prestiž, o místo na slunci v "tatrovácké komunitě", o tu pochybnou čest být uznáván tlupou podivínů, co se ukájí nad fotografiemi hranatých či kulatých aut. On má totiž neustále plnou hubu toho, jak napříkad já stavím své sebevědomí na svém významu v "tatrovácké komunitě", neustále tento můj význam zpochybňuje a napadá nejrůznějšími vymyšlenými konstrukcemi. Obvinil mne, že škodím, že nic neumím, že mám škaredé auto a mnoho dalšího. Je velmi směšná tato jeho snaha zejména mně, který zná pravý stav mých ambicí. Poukazuje to však mimo jiné na to, čemu on sám přikádá ve svém modelu světa význam.

Považte však, kdyby on znal tajemství prototypů, to by se rázem mohl stát uctívaným odborníkem, snad dokonce něco jako sv. Rosenkranz. No jo, ale co teď s tím? Když to prozradí na internetu, budou to znát všichni a jeho zásluhy o komunitu mohou velmi snadno být zapomenuty. Pozdvižení kolem nějakého tématu na fóru tatrováků má život jepičí, za chvíli se diskuse točí kolem něčeho úplně jiného.

A těm ignorantům nestačí, že on to ví, představte si to. Pořád otravujou, že by chtěli slyšet co ví a jestli to náhodou není celé na pikaču. Místo aby ho obdivovali, že ví (to on si zase nenechá ujít příležitost zdůraznit, že ví - kdybych nechtěl prozradit, tak držím hubu a mám pokoj, ne?), ptají se, pochybují, dohadují se.

Myslíte si, že je to takto nebo nějak jinak. Ondreji, Tebe si tu všichni váží. Jak myslíš, že to je? Proč 600 nechce prozradit, co ví? Ptám se na Tvůj názor, co si o tom myslíš. Myslíš si, že by nám měl prozradit, co vypátral nebo myslíš, že je dobře, když to nechce zveřejnit? Myslíš, že to pro nás nebude mít význam?

Užívateľov profilový obrázok
George
Diskutujúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 24 Mar 2005, 10:46
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa George » 01 Júl 2005, 10:11

Ohledně barev coupé.Onu známou fotku jsem prohnal Fotošokem a pohrál jsem si s nastavením barev.Takže myslím že dohadovat se o barvách je zbytečné.Tehdejší fotomateriál, doba skladování a styl scanování barvy dosti poupraví.To jest můj názor.Čili vypadalo to asi +-takhle
Prílohy
t613proto_05a.jpg
t613proto_05a.jpg (92.32 KiB) 9367 zobrazení

Užívateľov profilový obrázok
mato
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 843
Dátum registrácie: 26 Máj 2004, 21:41
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Petrzalka
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mato » 01 Júl 2005, 10:21

Keby sa nazbieralo tak 20-30 obrazkov a par stranok textu, tak by to snad dalo nejaku exkluzivnu knizku - napr. predna strana by mohla byt calunena latkou aka bola pri prototypoch :D

Užívateľov profilový obrázok
Michael
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 05 Dec 2004, 20:42
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Michael » 01 Júl 2005, 10:23

...
Prílohy
Vignale se loučí.jpg
(153.6 KiB) 899 stiahnutí

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 01 Júl 2005, 10:43

Rišane, stále otváraš problematickú oblasť tvojho vzťahu s Michalom. Môj názor na tieto veci som ti (vám) povedal už viackrát a ty ho dobre poznáš. Tiež si mi sľúbil, že ma z tejto kauzy už vynecháš. Prosím, drž sa toho.
Pýtaš sa na môj názor, ja však nemôžem a nechcem hovoriť za nikoho druhého. Ak chce, nech 600 odpovie sám. Ak nechce, nech neodpovie... Ja svoje názory myslím dostatočne prezentujem hlavne svojím chovaním - dajú sa z toho identifikovať. A nemyslím si, že by som bol "všeobecne váženým", alebo nejaká "autorita". Aj do mňa sa na webe už viackrát kadekto zadrapoval a viem, že aj teraz tu mám neprajníkov, ktorí sa mi nedokážu pozrieť do očí. Taký je život...
Moje poznatky, ktoré tu prezentujem, som zberal dlhú dobu a stále vidíte, aké sú neúplné - viac dohadov, ako je mi milé. Aj ja som mal už dávnejšie predstavu, že napíšem nejakú monografiu o T613 - a možno to aj niekedy spravím. Je to auto, ktoré je mi blízke a ktoré mám rád. Ak sa však na to niekedy naozaj dám, tak by som chcel mať vo viacerých "bielych" stránkach histórie T613 jasno - príliš veľa dohadov v takejto publikácii by nebolo na mieste. Ale sám tie poznatky nepozbieram, preto vítam názor každého z vás. A ak to nenapíšem ja, možno raz niekto iný. Dúfam, že tá monografia nebude diletantská - o to mi hlavne ide. Myslím, že T613 a jej tvorcovia si zaslúžia takýto pomník...
Ak máte vo svojich archívoch nejaké zaujímavé fotografie, a chcete ich dať k dispozícii pre tento účel, môžete mi ich poslať v čo najväčšom rozlíšení na adresu ondrej.ertl@gmail.com , kde mám dostatočne veľkú schránku.

Ale späť k Vignale:
George, tvoja farebá úprava mi nepripadá najšťastnejšia. Podľa mňa mohlo kupé vyzerať asi nejako takto...
Prílohy
T613coupeColor.jpg
T613coupeColor.jpg (161.77 KiB) 9352 zobrazení

MECSI
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 01 Mar 2005, 15:49
Tatry, ktoré vlastním: Zatial nemám Tatru
Bydlisko: Veľké Dvorníky
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MECSI » 01 Júl 2005, 10:49

Ondrej u George bolo mračné počasie :wink:

Užívateľov profilový obrázok
George
Diskutujúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 24 Mar 2005, 10:46
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa George » 01 Júl 2005, 10:56

To by mohlo být...Chryslery 180 z počátku 70tých let se také dodávaly v podobné barvě.Ten obrázek byl jen zkouška...Každopádně asi takhle nějak vypadalo.Apropos.Kdysi kdesi jsem se dočetl že kupé byli 2.Jedno dojezdilo po té, co ho jeden ze synků bratislavskách papalášů rozesmál o sloup(nebo cosi podobného) a skončilo na vrakovišti tamtéž(údajně mělo zlatou barvu, a to druhé prý je ono zachovalé červené.Je to tak nebo současný výzkum je dál a tohle je jen scifi??Nechci rozpoutat další hádku. :D

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 01 Júl 2005, 11:08

No vidíte, niekedy sú neznáme aj skutočnosti, o ktorých si myslím, že ich musí vedieť každý a zbytočne sa potom šíria tôzne informačné šumy....
Kupé bolo postavené iba jedno, malo pomerne krátky život, bolo havarované v rámci jazdných prototypových skúšiek (jazdilo sa na 3 smeny) neďaleko Kopřivnice čelným nárazom pravej prednej časti do stromu tesne po vystriedaní posádky. Dlho ostalo v takomto stave a slúžilo ako zdroj ND pre ostatné jazdiace vozy. Neskôr mu bola transplantovaná celá predná časť v už sériovom prevedení a dostalo nový červený lak, ktorý má dodnes. Po oprave auto jazdilo v Bratislave, kde aj zostalo.
Snáď jeho znovuvzkriesenie a čiastočne aj iný vzhľad dali podnet k dosť rozšíreným poverám o tom, že je to druhé auto.

Užívateľov profilový obrázok
George
Diskutujúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 24 Mar 2005, 10:46
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa George » 01 Júl 2005, 11:29


Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 01 Júl 2005, 11:45

Ondrej: "Rišane, stále otváraš problematickú oblasť tvojho vzťahu s Michalom."

Ne, to není pravda. Nechápu, jak jsi přišel na to, že tohle má co dělat s mám vztahem k němu.

Ondrej: "Môj názor na tieto veci som ti (vám) povedal už viackrát a ty ho dobre poznáš. Tiež si mi sľúbil, že ma z tejto kauzy už vynecháš. Prosím, drž sa toho."

Jistě, ale viz výše, prostě jsi mi nerozuměl (a já si myslím, že nechtěl rozumět), ptal jsem se na Tvůj názor na to, proč 600 nechce prozradit, co vyzkoumal, a jestli to pro lidi z webu bude či nebude mít význam. Nechápu, proč to dáváš do souvislosti s "kauzou" já vs. 600. Nemyslím si, že bych dotazem na Tvůj názor ve věci zveřejňovat/utajovat porušil svůj slib.

Ondrej: "Pýtaš sa na môj názor, ja však nemôžem a nechcem hovoriť za nikoho druhého. Ak chce, nech 600 odpovie sám. Ak nechce, nech neodpovie..."

No to už je trochu trapné, hrát takovéto nedorozumění, ne? Když se ptám na Tvůj názor, nemáš přece mluvit za někoho druhého, ale za sebe. Za sebe můžeš? Tušil jsem, že Tvá reakce bude v tomto duchu, proto jsem ve svých otázkách až přehnaně zdůrazňoval, že mne zajímá Tvůj názor.

Ondrej: "Ja svoje názory myslím dostatočne prezentujem hlavne svojím chovaním - dajú sa z toho identifikovať."

OK, jestli tedy trváš na tom, aby si Tvé názory lidi domýšleli z Tvého chování, udělám to. Ale nečekej, že to, co si budu myslet, že je Tvůj názor, bude totožné s tím, co je skutečně Tvůj názor. Takovým nedorozuměním se dá zabránit nejlíp tak, že se ten názor jasně napíše.

600

Príspevok od užívateľa 600 » 01 Júl 2005, 12:23

a pořád dokolečka ... pečlivě sleduji tuto debatu,ale již jsem nechtěl vstupovat .....bohužel musím! Jo a dík za krasne dobove obrazky ...
Ing Ružička me nemá v oblibě jakož to i me přátele nebot mu zde v brně tvoříme jakousi pomyslnou opozici......Toť na vysvětlenou...uchyluje se zase k tomu že se snaží provokovat Ondreje a nutit ho aby dělal jakeho si soudce z lidu .... je to trapna hra ze strany ambiciozního tajemníčka.... opravdu nejleší je si jich nevšímat
Co se tyká těch krasnych 3 vozu tak na vysvětlenou informace o nich se nesnažím kupit z toho důvodu abych je zpeněžil to opravdu nemam zapotřebí a taky se mi to hnusí..... chtěl sem vytvořit nějaky tištěny celek a ne vše rozhazeně hrnout na monitor to si myslím že si ty 3 desingerske skvosty nezaslouží....
Co se tyka těch různych technickych detailů nemám je opravdu v úmyslu tajit,ale jsou to různe věci drobnosti ktere clověk co nema vignalovku opravdu nevyužije a jen je přecte jako cosi v textu co bude považovat něco nepodstatneho....(jak běžny čtenař vstřebá např údaj o rozměru vzuchoveho filtru motoru K)přešrotí text a tím to končí protože Kčko nikdy neviděl...a je to pro něj nepodstatny údaj v textu. ahoj..

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 01 Júl 2005, 13:06

Michale - skús sa premôcť a prispej aj ty nejakými údajmi o prototypoch, tvojimi dohadami, alebo obrázkami - som presvedčený, že ti za to budú všetci vďační (vrátane AT...)

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 01 Júl 2005, 13:31

No vida, a kolik je dochovaných T613 s motory 603K? Jinými slovy, kolika lidem bude ten text k užitku?

603

Príspevok od užívateľa 603 » 01 Júl 2005, 22:15

kedze i mna si tu kazdy vazi... neda mi neprispiet... "pane boze"...)))

Užívateľov profilový obrázok
carlos
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 577
Dátum registrácie: 14 Okt 2004, 17:35
Tatry, ktoré vlastním: nechcem uviesť, akú Tatru mám
Kontaktovať užívateľa:

-

Príspevok od užívateľa carlos » 01 Júl 2005, 23:05

8) už len ty si tu xýbal :D /čo si neprišiel na čk?/

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 14 Júl 2005, 15:49

trocha nostalgie z archívu...
Prílohy
t613svetla.jpg
(75.15 KiB) 738 stiahnutí

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 14 Júl 2005, 21:16

Ej, ale dobre vyzerá tá 613-ka všakže Ondrej?

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luboš » 14 Júl 2005, 21:24

Jen doplním, tohle otiskli v roce 1980 se Světě motorů, zajímavá barva...

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 34 neregistrovaných